Әкімдіктің 2012 жылғы 26 наурыздағы № 138 "Техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға арналған 2012 жылдың мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 5 желтоқсандағы № 556 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 25 желтоқсанда № 3951 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабы 2-тармағының 8) тармақшасына, 8-бабының 2-тармағына сәйкес Қостанай облысының әкімдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Техникалық және кәсіптік білімi бар мамандарды даярлауға арналған 2012 жылдың мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 26 наурыздағы № 138 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3800 болып тіркелген, 2012 жылғы 28 сәуірде "Қостанай таңы" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-қосымшасында:
реттік нөмірі 1-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
1.
0502000
Телекоммуникациялық
құралдармен тұрмыстық
техникаларды жөндеу және
қызмет көрсету
0502012 Аппаратура жөндеу
және қызмет көрсету
радиомеханигі (радио,
теле-, аудио-, бейне-)
25
2 жыл
10 ай
";
реттік нөмірі 5-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
5.
0508000 Тамақтандыруды
ұйымдастыру
0508012 Аспаз
227
2 жыл
10 ай
0508022 Кондитер
75
2 жыл
10 ай
0508042 Официант
50
2 жыл
10 ай
";
реттік нөмірі 9-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
9.
0706000 Пайдалы
қазбаларды ашық түрде
қазу
0706012 Экскаватор машинисі
25
2 жыл
10 ай
0706132 Электровоз машинисі
50
2 жыл
10 ай
0706112 Кезекші және
жабдықтарды жөндеу
электрослесары
50
2 жыл
10 ай
";
реттік нөмірлері 20, 21-жолдар жаңа редакцияда жазылсын:
"
20.
1201000 Автокөлікті
жөндеу, пайдалану және
қызмет көрсету
1201062 Автокөліктің электр
жабдықтарын жөндейтін
электригі
50
2 жыл
10 ай
1201072 Автокөлік жөндейтін
слесары
101
2 жыл
10 ай
1201092 Көлікті жөндеу
шебері
25
2 жыл
10 ай
21.
1211000 Тігін өндірісі
және киімдерді моделдеу
1211072 Модельер-пішуші
25
10 ай
1211072 Модельер-пішуші
25
2 жыл
10 ай
1211062 Тігінші
25
10 ай
1211062 Тігінші
26
1 жыл
10 ай
1211062 Тігінші
25
2 жыл
10 ай
";
реттік нөмірі 26-жол алынып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата от 26 марта 2012 года № 138 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием на 2012 год"
Постановление акимата Костанайской области от 5 декабря 2012 года № 556. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 25 декабря 2012 года № 3951
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) пункта 2 статьи 6, пунктом 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Костанайской области "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием на 2012 год" от 26 марта 2012 года № 138 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3800, опубликовано 28 апреля 2012 года в газете "Қостанай таңы") следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 1, изложить в новой редакции:
"
1.
0502000
Обслуживание и ремонт
телекоммуникационного
оборудования
0502012
Радиомеханик по
ремонту и обслуживанию
аппаратуры (радио–, теле–,
аудио-, видео-)
25
2 года
10 месяцев
";
строку, порядковый номер 5, изложить в новой редакции:
"
5.
0508000
Организация питания
0508012 Повар
227
2 года
10 месяцев
0508022 Кондитер
75
2 года
10 месяцев
0508042 Официант
50
2 года
10 месяцев
";
строку, порядковый номер 9, изложить в новой редакции:
"
9.
0706000
Открытая разработка
месторождений полезных
ископаемых
0706012
Машинист экскаватора
25
2 года
10 месяцев
0706132
Машинист электровоза
50
2 года
10 месяцев
0706112
Электрослесарь (слесарь)
дежурный по ремонту
оборудования
50
2 года
10 месяцев
";
строки, порядковые номера 20, 21, изложить в новой редакции:
"
20.
1201000
Техническое
обслуживание, ремонт и
эксплуатация
автомобильного
транспорта
1201062
Электрик по ремонту
автомобильного
электрооборудования
50
2 года
10 месяцев
1201072
Слесарь по ремонту
автомобилей
101
2 года
10 месяцев
1201092
Мастер по ремонту
транспорта
25
2 года
10 месяцев
21.
1211000
Швейное производство и
моделирование одежды
1211072
Модельер-закройщик
25
10 месяцев
1211072
Модельер-закройщик
25
2 года
10 месяцев
1211062 Портной
25
10 месяцев
1211062 Портной
26
1 год
10 месяцев
1211062 Портной
25
2 года
10 месяцев
";
строку, порядковый номер 26, исключить;

реттік нөмірлері 29, 30-жолдар жаңа редакцияда жазылсын:
"
29.
1304000 Электрондық
есептеу техникасы және
бағдарламалық
қамтамасыздандыру
1304012 Электрондық есептеу
машинасының операторы
15
10 ай
1304012 Электрондық есептеу
машинасының операторы
25
2 жыл
10 ай
30.
1401000 Үйлер мен
ғимараттарды салу және
пайдалану
1401012 Тас қалаушы
25
2 жыл
10 ай
1401052 Бояушы
25
2 жыл
10 ай
1401052 Бояушы
19
10 ай
1401032 Құрылыс столяры
30
10 ай
1401042 Сылақшы
75
2 жыл
10 ай
1401042 Сылақшы
58
10 ай
1401152 Темір бетон және
болат бұйымдарын
монтаждаушы
25
2 жыл
10 ай
";
реттік нөмірі 33-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
33.
1414000 Жиһаз өндірісі
(түрлері бойынша)
1414032 Ағаш өңдеу
станоктары станокшысы
25
2 жыл
10 ай
";
реттік нөмірі 35-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
35.
1504000 Ферма
шаруашылығы (бейіндері
бойынша)
1504012 Бухгалтер
75
2 жыл
10 ай
1504042 Аспазшы
150
2 жыл
10 ай
1504062 Ауыл шаруашылық
өндірісіндегі
тракторшы-машинисі
252
2 жыл
10 ай
1504092 Электро жабдықтарға
қызмет көрсетуші
25
2 жыл
10 ай
";
реттік нөмірі 37-жол мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"
37.
1414000 Жиһаз өндірісі
(түрлері бойынша)
1414072 Ағаш және жиһаз
өндірісінің шебері
25
2 жыл
10 ай
";
"
Жиыны:
3019
"
жолы жаңа редакцияда жазылсын:
"
Жиыны:
2805
";
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
реттік нөмірі 1-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
1.
0101000 Мектепке
дейінгі білім беру және
тәрбиелеу
0101013 Мектепке дейінгі
ұжымдардың тәрбиешісі
113
2 жыл
10 ай
0101013 Мектепке дейінгі
ұжымдардың тәрбиешісі
50
3 жыл
10 ай
";
реттік нөмірі 4-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
4.
0105000 Бастауыш білім
беру
0105013 Бастауыш білім беру
мұғалімі
128
2 жыл
10 ай
0105013 Бастауыш білім беру
мұғалімі
75
3 жыл
10 ай
0105033 Шетел тілінен
бастауыш білім беру мұғалімі
25
2 жыл
10 ай
0105033 Шетел тілінен
бастауыш білім беру мұғалімі
25
3 жыл
10 ай
0105063 Өзін-өзі тану
пәнінің мұғалімі
45
2 жыл
10 ай
0105063 Өзін-өзі тану
пәнінің мұғалімі
25
3 жыл
10 ай
";
реттік нөмірі 23-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
23.
0518000 Есеп және
аудит (салалар бойынша)
0518033 Бухгалтерлік есеп
жөніндегі экономист және
шаруашылық қызметін талдау
25
1 жыл
10 ай
0518033 Бухгалтерлік есеп
жөніндегі экономист және
шаруашылық қызметін талдау
56
2 жыл
10 ай
";
реттік нөмірі 30-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
30.
0911000
Электромеханикалық
құралдарды техникалық
пайдалану, қызмет
көрсету және жөндеу
электр (түрлері
бойынша)
0911013 Электромеханик
30
2 жыл
10 ай
0911013 Электромеханик
25
3 жыл
10 ай
";
реттік нөмірі 37-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
37.
1203000 Теміржол
көлігімен тасымалдауды
ұйымдастыру және
басқару
1203053 Техник
30
2 жыл
10 ай
1203053 Техник
25
3 жыл
10 ай
";

строки, порядковые номера 29, 30, изложить в новой редакции:
"
29.
1304000
Вычислительная
техника и программное
обеспечение (по видам)
1304012 Оператор
электронно-вычислительных
машин
15
10 месяцев
1304012 Оператор
электронно-вычислительных
машин
25
2 года
10 месяцев
30.
1401000 Строительство и
эксплуатация зданий и
сооружений
1401012 Каменщик
25
2 года
10 месяцев
1401052 Маляр
25
2 года
10 месяцев
1401052 Маляр
19
10 месяцев
1401032 Столяр строительный
30
10 месяцев
1401042 Штукатур
75
2 года
10 месяцев
1401042 Штукатур
58
10 месяцев
1401152 Монтажник по
монтажу стальных и
железобетонных конструкций
25
2 года
10 месяцев
";
строку, порядковый номер 33, изложить в новой редакции:
"
33.
1414000
Мебельное производство
(по видам)
1414032 Станочник
деревообрабатывающих
станков
25
2 года
10 месяцев
";
строку, порядковый номер 35, изложить в новой редакции:
"
35.
1504000 Фермерское
хозяйство (по профилю)
1504012 Бухгалтер
75
2 года
10 месяцев
1504042 Повар
150
2 года
10 месяцев
1504062
Тракторист-машинист
сельскохозяйственного
производства
252
2 года
10 месяцев
1504092 Электромонтер по
обслуживанию
электрооборудования
25
2 года
10 месяцев
";
дополнить строкой, порядковый номер 37, следующего содержания:
"
37.
1414000 Мебельное
производство (по видам)
1414072 Мастер столярного
и мебельного производства
25
2 года
10 месяцев
";
строку:
"
Итого:
3019
";
изложить в новой редакции:
"
Итого:
2805
";
в приложении 2 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 1, изложить в новой редакции:
"
1.
0101000 Дошкольное
воспитание и обучение
0101013 Воспитатель
дошкольных организаций
113
2 года
10 месяцев
0101013 Воспитатель
дошкольных организаций
50
3 года
10 месяцев
";
строку, порядковый номер 4, изложить в новой редакции:
"
4.
0105000 Начальное
образование
0105013 Учитель начального
образования
128
2 года
10 месяцев
0105013 Учитель начального
образования
75
3 года
10 месяцев
0105033 Учитель
иностранного языка
начального образования
25
2 года
10 месяцев
0105033 Учитель
иностранного языка
начального образования
25
3 года
10 месяцев
0105063 Учитель
самопознания
45
2 года
10 месяцев
0105063 Учитель
самопознания
25
3 года
10 месяцев
";
строку, порядковый номер 23, изложить в новой редакции:
"
23.
0518000 Учет и аудит
(по отраслям)
0518033 Экономист по
бухгалтерскому учету и
анализу хозяйственной
деятельности
25
1 год
10 месяцев
0518033 Экономист по
бухгалтерскому учету и
анализу хозяйственной
деятельности
56
2 года
10 месяцев
";
строку, порядковый номер 30, изложить в новой редакции:
"
30.
0911000 Техническая
эксплуатация,
обслуживание и ремонт
электрического и
электромеханического
оборудования (по видам)
0911013 Электромеханик
30
2 года
10 месяцев
0911013 Электромеханик
25
3 года
10 месяцев
";
строку, порядковый номер 37, изложить в новой редакции:
"
37.
1203000 Организация
перевозок и управление
движением на
железнодорожном
транспорте
1203053 Техник
30
2 года
10 месяцев
1203053 Техник
25
3 года
10 месяцев
";

реттік нөмірлері 43, 44, 45-жолдар жаңа редакцияда жазылсын:
"
43.
1302000 Автоматтандыру
және басқару (бейін
бойынша)
1302033 Электромеханик
25
2 жыл
10 ай
1302033 Электромеханик
26
3 жыл
10 ай
44.
1304000 Электрондық
есептеу техникасы және
бағдарламалық
қамтамасыздандыру
(түрлері бойынша)
1304043 Техник-бағдарламашы
25
2 жыл
10 ай
1304043 Техник-бағдарламашы
75
3 жыл
10 ай
1304073 Техник-электроншы
25
3 жыл
10 ай
45.
1401000 Үйлер мен
ғимараттарды салу және
пайдалану
1401213 Құрылыс-технигі
25
2 жыл
6 ай
1401213 Құрылыс-технигі
50
3 жыл
6 ай
";
реттік нөмірлері 48, 49-жолдар жаңа редакцияда жазылсын:
"
48.
1410000 Автомобиль
жолдары мен аэродромдар
салу және пайдалану
1410013 Құрылысшы-техник
30
2 жыл
6 ай
1410013 Құрылысшы-техник
25
3 жыл
6 ай
49.
1502000 Агрономия
1502033 Агроном
25
3 жыл
6 ай
1502033 Агроном
25
2 жыл
6 ай
";
реттік нөмірі 55-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
55.
1513000 Ветеринария
1513083 Ветеринарлық
фельдшер- инспекторы
57
2 жыл
10 ай
1513053 Ветеринарлық фельдшер
18
2 жыл
10 ай
";
реттік нөмірі 56-жол мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"
56.
1303000 Темір жол
қозғалысында
автоматика,
телемеханиканы басқару
1303043 Электромеханик
25
3 жыл
10 ай
";
"
Жиыны:
2865
"
жолы жаңа редакцияда жазылсын:
"
Жиыны:
2885
".
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай
облысының әкімі                            Н. Садуақасов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
білім басқармасы" ММ бастығы
_______________ М. Жүндібаев
"Қостанай облысы әкімдігінің
жұмыспен қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы" ММ бастығы
________________ Е. Жаулыбаев
"Қостанай облысы әкімдігінің
қаржы басқармасы" ММ бастығы
___________ С. Аймұхамбетова
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" ММ бастығы
__________________ Г. Кисленкова

строки, порядковые номера 43, 44, 45, изложить в новой редакции:
"
43.
1302000 Автоматизация и
управление (по профилю)
1302033 Электромеханик
25
2 года
10 месяцев
1302033 Электромеханик
26
3 года
10 месяцев
44.
1304000 Вычислительная
техника и программное
обеспечение (по видам)
1304043 Техник-программист
25
2 года
10 месяцев
1304043 Техник-программист
75
3 года
10 месяцев
1304073 Техник-электроник
25
3 года
10 месяцев
45.
1401000 Строительство и
эксплуатация зданий и
сооружений
1401213 Техник-строитель
25
2 года
6 месяцев
1401213 Техник-строитель
50
3 года
6 месяцев
";
строки, порядковые номера 48, 49, изложить в новой редакции:
"
48.
1410000 Строительство
автомобильных дорог и
аэродромов
1410013 Техник-строитель
30
2 года
6 месяцев
1410013 Техник-строитель
25
3 года
6 месяцев
49.
1502000 Агрономия
1502033 Агроном
25
3 года
6 месяцев
1502033 Агроном
25
2 года
6 месяцев
";
строку, порядковый номер 55, изложить в новой редакции:
"
55.
1513000 Ветеринария
1513083 Ветеринарный
фельдшер - инспектор
57
2 года
10 месяцев
1513053 Ветеринарный
фельдшер
18
2 года
10 месяцев
";
дополнить строкой, порядковый номер 56, следующего содержания:
"
56.
1303000 Автоматика,
телемеханика и
управление движением на
железнодорожном
транспорте
1303043 Электромеханик
25
3 года
10 месяцев
";
строку:
"
Итого:
2865
"
изложить в новой редакции:
"
Итого:
2885
".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Костанайской области                       Н. Садуакасов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ "Управление
образования акимата
Костанайской области"
____________ М. Жундубаев
Начальник ГУ "Управление
координации занятости и
социальных программ акимата
Костанайской области"
______________ Е. Жаулыбаев
Начальник ГУ "Управление
финансов акимата
Костанайской области"
__________ С. Аймухамбетова
Начальник ГУ "Управление
экономики и бюджетного
планирования акимата
Костанайской области"
____________ Г. Кисленкова