Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 6 қаңтардағы № 27 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 9 ақпанда № 9-1-178 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 8 қазандағы № 2238 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 08.10.2013 № 2238 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 16-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес, Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балалар "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қарашадағы Заңымен белгіленген сегіз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тоқсан сайын әлеуметтік көмек көрсетумен қамтамасыз етілсін.
2. "Қостанай қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан былай – уәкілетті орган) әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган болып белгіленсін.
3. Мыналар:
1) әлеуметтік көмек арыз берген айынан бастап ағымдағы тоқсанға тағайындалады және оқу мерзімінде төленеді;
2) әлеуметтік көмек төлемі мүгедек-балалардың ортақ және санаторлық үлгідегі мектеп-интернаттарда тұратын кезде жүргізілмейді деп белгіленсін.
4. Осы қаулы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай қаласы әкімінің орынбасары М.К. Жұрқабаевқа жүктелсін.
Қостанай
қаласының әкімі                            Ж. Нұрғалиев
КЕЛІСІЛГЕН:
"Қостанай қаласы әкімдігінің
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
____________________ В. Рубинский
"Қостанай қаласы әкімдігінің қаржы
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы
____________________ Р. Айтқожинова

О материальном обеспечении детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 6 января 2012 года № 27. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 9 февраля 2012 года № 9-1-178. Утратило силу постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 8 октября 2013 года № 2238
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 08.10.2013 № 2238 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", стандартом государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394, акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Обеспечить оказание социальной помощи детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому, ежеквартально, в размере восьмикратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы".
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата города Костаная" (далее - уполномоченный орган).
3. Установить, что:
1) социальная помощь назначается с месяца обращения на текущий квартал и выплачивается на период обучения;
2) выплата социальной помощи не производится в период проживания детей-инвалидов в школах-интернатах общего и санаторного типов.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Костаная Журкабаева М.К.
Аким
города Костаная                            Ж. Нургалиев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных программ
акимата города Костаная"
____________________ В. Рубинский
Начальник государственного учреждения
"Отдел финансов акимата города Костаная"
____________________ Р. Айткужинова