Мәслихаттың 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 472 "Қостанай қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2012 жылғы 14 ақпандағы № 14 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 17 ақпанда № 9-1-180 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Қостанай қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы" мәслихаттың 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 472 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9-1-176 тіркелген, 2012 жылы 10 қаңтарында "Қостанай" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағының 1)2)3)4)5)6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 18133680,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 12306854,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 49446,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 306700,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5470680,0 мың теңге;
2) шығындар – 20421397,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 179427,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 179427,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2467144,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2467144,8 мың теңге.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте келесі мөлшерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 44170,8 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 16450,1 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 2019,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 46672,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражаттарын төлеуге 71106,0 мың теңге сомасында;
арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге 6880,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 16094,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 20 декабря 2011 года № 472 "О бюджете города Костаная на 2012-2014 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 14 февраля 2012 года № 14. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 17 февраля 2012 года № 9-1-180
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Костаная на 2012-2014 годы" от 20 декабря 2011 года № 472 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-1-176, опубликованное 10 января 2012 года в газете "Костанай") следующие изменения и дополнение:
подпункты 1)2)3)4)5)6) пункта 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) доходы – 18133680,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12306854,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 49446,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 306700,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5470680,0 тысяч тенге;
2) затраты – 20421397,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 179427,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 179427,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2467144,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2467144,8 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 44170,8 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 16450,1 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 2019,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 46672,0 тысячи тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 71106,0 тысяч тенге;
на предоставление специальных социальных услуг в сумме 6880,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011–2020 годы в сумме 16094,0 тысячи тенге;

мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға 104339,0 мың теңге сомасында;
"Назарбаев зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 1324,0 мың теңге сомасында;
тұрғын үй көмегін көрсетуге 15905,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 910-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде нысаналы ағымдағы трансферттер және дамуға трансферттер түсімі қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 4207,0 мың теңге сомасында;
мектептерде автоматты өрт дабылын орнатуға 9003,0 мың теңге сомасында;
кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеуге 42657,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 30200,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік коммуналдық жылумен жабдықтау кәсіпорындарына табиғи газ бағасының айырмашылығын жабуға 175277,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, құрылысына және (немесе) сатып алуға 7000,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су тарту жүйесін дамытуға 181758,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 283172,0 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 216997,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 1209069,0 мың теңге сомасында.
10. 2012 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының қоры 160249,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, № 8 сайлау
округі бойынша депутаты                    Н. Шонов
Қалалық мәслихат хатшысы                   Н. Халықов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
________ Р. Айтқожинова
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
___________ Н. Дорошок
Мәслихаттың
2012 жылғы 14 ақпандағы
№ 14 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 472 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2012 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 104339,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев интеллектуальные школы" в сумме 1324,0 тысячи тенге;
на оказание жилищной помощи в сумме 15905,0 тысяч тенге.";
пункты 910 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 4207,0 тысяч тенге;
на установку автоматической пожарной сигнализации в школах в сумме 9003,0 тысячи тенге;
на изготовление технических паспортов на объекты кондоминиума в сумме 42657,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 30200,0 тысяч тенге;
на покрытие разницы в цене природного газа государственным коммунальным теплоснабжающим предприятиям в сумме 175277,0 тысяч тенге;
на развитие на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 7000,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 181758,0 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 283172,0 тысячи тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 216997,0 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1209069,0 тысяч тенге.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2012 год в сумме 160249,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 8               Н. Шонов
Секретарь Костанайского
городского маслихата                       Н. Халыков
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Костаная"
_________ Р. Айткужинова
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
_____________ Н. Дорошок
Приложение
к решению маслихата
от 14 февраля 2012 года № 14
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2011 года № 472
Бюджет города Костаная на 2012 год
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы