Лисаков қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 72 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 27 желтоқсанда № 3955 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2014 жылғы 10 қаңтардағы № 6 хаты)
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту.  Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 10.01.2014 № 6 хаты).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 2-бабының 4-тармағына7375-баптарына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Лисаков қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2724739,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2053073,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20730,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 22000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 628936,6 мың теңге;
2) шығындар – 2850508,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 25000,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 25000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 12000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 162769,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 162769,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 12.12.2013 № 172 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Лисаков қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 құрайтыны ескерілсін.
3. 2013 жылға арналған қаланың бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 244567,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. 2013 жылға арналған Лисаков қаласы әкімдігінің резерві 77,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
соттардың шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға – 77,0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 16.10.2013 № 158 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2013 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

О бюджете города Лисаковска на 2013-2015 годы
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 21 декабря 2012 года № 72. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 27 декабря 2012 года № 3955. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата города Лисаковска Костанайской области от 10 января 2014 года № 6)
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата города Лисаковска Костанайской области от 10.01.2014 № 6).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 2, статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Лисаковский городской маслихат
РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2724739,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2053073,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 20730,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 22000,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 628936,6 тысяч тенге;
2) затраты – 2850508,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25000,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 12000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 162769,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 162769,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 12.12.2013 № 172 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города Лисаковска, составляет 0.
3. Учесть, что на 2013 год объем бюджетных изъятий из бюджета города в областной бюджет установлен в сумме 244567,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города Лисаковска на 2013 год в сумме 77,0 тысяч тенге, в том числе:
на исполнение обязательств по решениям судов – 77,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 16.10.2013 № 158 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2013 год предусмотрены трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:

білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға 192004,0 мың теңге сомасында;
Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 18679,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 16.10.2013 № 158 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2013 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 19704,0 мың теңге сомасында;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге 11273,0 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға 13565,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 5610,0 мың теңге сомасында;
медициналық-әлеуметтік мекемелеріндегі күндізгі болу бөлімшесінің желісін дамытуға 3984,0 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы iс-шараларды жүргiзуге 2665,6 мың теңге сомасында;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға ауылдық округтердің жайластыру мәселелерін шешуге 280,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға 899,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 12.12.2013 № 172 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2013 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 101571,0 мың теңге сомасында;
инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 66652,0 мың теңге сомасында;
Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 199688,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 12.12.2013 № 172 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2013 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке микрокредит беру үшін 25000,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен кредиттер көзделгені ескерілсін.

на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 192004,0 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в сумме 18679,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 16.10.2013 № 158 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 19704,0 тысячи тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, в сумме 11273,0 тысячи тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 13565,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе, в сумме 5610,0 тысяч тенге;
на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях в сумме 3984,0 тысячи тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 2665,6 тысяч тенге;
на решение вопросов обустройства сельских округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 280,0 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 899,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 12.12.2013 № 172 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда в сумме 101571,0 тысяча тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 66652,0 тысячи тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в сумме 192050,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 12.12.2013 № 172 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2013 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета для микрокредитования предпринимательства в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в сумме 25000,0 тысяч тенге.

9. 2013 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде тексеру комиссиялары мен олардың аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) аппараттарының таратылғанына және "Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесі құрылғанына байланысты жалпы сомасы 2149,0 мың теңге облыстық бюджетке трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
9-1. Лисаков қаласының бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттерге 2169,3 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 21.02.2013 № 100 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2013 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2013 жылға арналған кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихаттың VІІ сессиясының төрағасы       А. Демисенов
Қалалық мәслихатының хатшысы               Г. Жарылқасымова
КЕЛІСІЛДІ:
"Лисаков қаласы
әкімдігінің экономика және
бюджеттік жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_______ Н. Турлубекова
Мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 72 шешіміне 1-қосымша
Лисаков қаласының 2013 жылға
арналған бюджеті

9. Учесть в бюджете города Лисаковска на 2013 год трансферты в областной бюджет в связи с упразднением ревизионных комиссий и их аппаратов районов (городов областного значения) и созданием государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области" в общей сумме 2149,0 тысяч тенге.
9-1. Учесть, что в бюджете города Лисаковска предусмотрен возврат целевых трансфертов в республиканский и областной бюджеты в сумме 2169,3 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 21.02.2013 № 100 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2013 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2013 год согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель VII сессии маслихата          А. Демисенов
Секретарь городского маслихата             Г. Жарылкасымова
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел
и бюджетного планирования
акимата города Лисаковска"
__________ Н. Турлубекова
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2012 года № 72
Бюджет города Лисаковска
на 2013 год

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 12.12.2013 № 172 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
"Октябрь кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
15 154,0
1
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар
15 154,0

Сноска. Приложение 5 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 12.12.2013 № 172 (вводится в действие с 01.01.2013).
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Октябрьский"
01
Государственные услуги общего характера
15 154,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
15 154,0