Мәслихаттың 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 82 "Денисов ауданының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2012 жылғы 4 желтоқсандағы № 55 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 7 желтоқсанда № 3915 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес, Қостанай облыстық мәслихатының 2012 жылғы 28 қарашадағы № 96 "Мәслихаттың 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 450 "Қостанай облысының 2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3903 нөмірімен тіркелген) негізінде Денисов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Денисов ауданының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 82 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-8-189 нөмірімен тіркелген, 2012 жылғы 13 қаңтардағы "Наше время" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Денисов ауданының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2050568,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 472274,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2459,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 23879,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1551955,9 мың теңге;
2) шығындар – 2077025,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 32122,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 33270,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1148,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -58578,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 58578,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 4200,0 мың теңге сомасында;
"№ 3 Денисов орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің материалдық-техникалық базасын ұстауға және нығайтуға 43572,9 мың теңге сомасында;
мектептерде автоматты өрт дабылдарын орнатуға 5961,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2011 года № 82 "О бюджете Денисовского района на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 4 декабря 2012 года № 55. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 7 декабря 2012 года № 3915
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, на основании решения Костанайского областного маслихата от 28 ноября 2012 года № 96 "О внесении изменений в решение маслихата от 8 декабря 2011 года № 450 "Об областном бюджете Костанайской области на 2012-2014 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3903) Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете Денисовского района на 2012-2014 годы" от 21 декабря 2011 года № 82 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-8-189, опубликовано 13 января 2012 года в газете "Наше время") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2050568,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 472274,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 2459,2 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 23879,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1551955,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2077025,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32122,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 33270,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1148,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -58578,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 58578,9 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 4200,0 тысяч тенге;
на содержание и укрепление материально-технической базы коммунального государственного учреждения "Денисовская средняя школа № 3" в сумме 43572,9 тысяч тенге;
на установку автоматической пожарной сигнализации в школах в сумме 5961,0 тысяч тенге;

коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 5245,0 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы Денисов ауданының Орджоникидзе жер асты сулары кен орындарын қайта бағалауға 499,0 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы Денисов ауданының Орджоникидзе жер асты сулары кен орындарының төрт пайдаланылатын ұңғыма учаскесіндегі жер асты суларының пайдаланылатын қорларын қайта бағалауға 1800,0 мың теңге сомасында;
"Денисов ауданы әкімдігінің және Денисов ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің" "Дидар" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының жылумен қамтамасыз ету объектілерін  жөндеуге 18773,0 мың теңге сомасында;
"Денисов ауданы әкімдігінің және Денисов ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің" "Дидар" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының сумен қамтамасыз ету жүйесін ағымдағы  жөндеуге 1544,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Денисов ауданының Денисовка селосында әрқайсысының сыйымдылығы 700 текше метр екі таза су қоймасы бар екінші көтерме сорғыш станциясын қайта құруға 101044,0 мың теңге сомасында;
Денисов ауданының Денисовка селосындағы канализациялық жүйелердің құрылысына 10000,0 мың теңге сомасында;
Некрасовка селосындағы "№ 1 Денисов орта мектебі" мемлекеттік мекемесі үшін газды отындағы қазандықтың құрылысына 28261,0 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы "Денисов аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының ғимараты үшін газды отындағы қазандықтың құрылысына 48939,0 мың теңге сомасында;
"Денисов ауданы әкімдігінің және Денисов ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің аудандық Мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны үшін газды отындағы қазандықтың құрылысына 34524,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қоры үшін Денисовка селосы Аманкелді көшесі бойындағы, 6 үйдегі төрт пәтерлік тұрғын үйді қайта құруға 4313,0 мың теңге сомасында;
Денисов ауданы Денисовка селосы Ленин көшесі бойынша газды отындағы қазандығынан жылу трассасының құрылысына 11300,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 5245,0 тысяч тенге;
на переоценку Орджоникидзевского месторождения подземных вод Денисовского района Костанайской области в сумме 499,0 тысяч тенге;
на переоценку эксплуатационных запасов подземных вод на участке четырех эксплуатационных скважин Орджоникидзевского месторождения подземных вод Денисовского района Костанайской области в сумме 1800,0 тысяч тенге;
на ремонт объектов теплоснабжения государственного коммунального предприятия "Дидар" "Отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Денисовского района и акимата Денисовского района" в сумме 18773,0 тысячи тенге;
на текущий ремонт системы водоснабжения государственного коммунального предприятия "Дидар" "Отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Денисовского района и акимата Денисовского района" в сумме 1544,0 тысячи тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на реконструкцию насосной станции второго подъема с установкой двух резервуаров чистой воды емкостью 700 кубических метров каждый в селе Денисовка Денисовского района в сумме 101044,0 тысячи тенге;
на строительство канализационных сетей в селе Денисовка Денисовского района в сумме 10000,0 тысяч тенге;
на строительство котельной, на газовом топливе для государственного учреждения "Денисовская средняя школа № 1" в селе Некрасовка в сумме 28261,0 тысяч тенге;
на строительство котельной, на газовом топливе для здания коммунального государственного предприятия "Денисовская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области в сумме 48939,0 тысяч тенге;
на строительство котельной, на газовом топливе для коммунального государственного казенного предприятия "Районный Дом культуры отдела культуры и развития языков Денисовского района и акимата Денисовского района" в сумме 34524,0 тысяч тенге;
на реконструкцию четырехквартирного жилого дома в селе Денисовка по улице Амангельды, дом 6 для коммунального жилого фонда в сумме 4313,0 тысяч тенге;
на строительство теплотрассы от котельной на газовом топливе по улице Ленина в селе Денисовка Денисовского района в сумме 11300,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:

эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 18099,0 мың теңге сомасында;
мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыру 3770,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 12362,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 8188,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларға ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 5954,0 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға 9535,0 мың теңге сомасында;
"Назарбаев зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 546,0 мың теңге сомасында;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 1300,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6-1. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
коммуналдық тұрғын үй қоры үшін Денисовка селосы, Аманкелді көшесі бойындағы, 6 үйдегі төрт пәтерлік тұрғын үйді қайта құруға 22480,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қоры үшін Денисовка селосы, Аманкелді көшесі бойындағы, 6 үйдегі төрт пәтерлік тұрғын үйге инженерлік коммуникацияларды қайта құруға 1734,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен қаражат түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде ағымдағы нысаналы трансферттері:
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге 7969,0 мың теңге сомасында;
жалақыны ішінара субсидиялауға 3206,0 мың теңге сомасында;
жастардың тәжірибесіне 2058,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің қаражаттар түсімдері 32900,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық
мәслихатының кезектен
тыс сессиясының төрағасы                   А. Мұрзабаев
Денисов аудандық
мәслихатының хатшысы                       А. Мұрзабаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Денисов ауданы әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
________________ С.Ф. Рахметова
Мәслихаттың
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 55 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 82 шешіміне 1-осымша
2012 жылға арналған Денисов
ауданының бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың
теңге
Сыныбы
Ішкi сыныбы
Атауы
Кірістер

на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 18099,0 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 3770,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 12362,0 тысячи тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 8188,0 тысячи тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 5954,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 9535,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в сумме 546,0 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 1300,0 тысяч тенге.";
пункт 6-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на реконструкцию четырехквартирного жилого дома в селе Денисовка по улице Амангельды, дом 6 для коммунального жилого фонда в сумме 22480,0 тысяч тенге;
на реконструкцию инженерных коммуникаций к четырехквартирному жилому дому по улице Амангельды, дом 6 в селе Денисовка для коммунального жилого фонда в сумме 1734,0 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию мероприятий Программы занятости 2020, в том числе целевых текущих трансфертов:
на обеспечение деятельности центров занятости населения в сумме 7969,0 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 3206,0 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме 2058,0 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 32900,0 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель
внеочередной сессии
районного маслихата                        А. Мурзабаев
Секретарь
Денисовского
районного маслихата                        А. Мурзабаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов акимата
Денисовского района"
_____________ Рахметова С.Ф.
Приложение
к решению маслихата
от 4 декабря 2012 года № 55
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2011 года № 82
Бюджет Денисовского района
на 2012 год
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Доходы