Жангелдин ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 64 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 28 желтоқсанда № 3961 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жангелдин ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1655023,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 185215,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6884,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 5318,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1457606,1 мың теңге;
2) шығындар – 1665823,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9323,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 10000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 677,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20123,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20123,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 12.12.2013 № 120 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
1) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражатын төлеуге – 4045,0 мың теңге сомасында;
2) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға - 9532,0 мың теңге сомасында;
3) мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын iске асыруға - 23136,0 мың теңге сомасында;
4) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін жалақыны арттыруға - 3583,0 мың теңге сомасында;
5) эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 53567,0 мың теңге сомасында;
6) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 7664,1 мың теңге сомасында;
7) жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға - 18421,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:

О районном бюджете Жангельдинского района на 2013-2015 годы
Решение маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 21 декабря 2012 года № 64. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 28 декабря 2012 года № 3961
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жангельдинского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 1655023,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 185215,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6884,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 5318,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1457606,1 тысяч тенге;
2) затраты – 1665823,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9323,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 10000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 677,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20123,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20123,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 12.12.2013 № 120 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме - 4045,0 тысяч тенге;
2) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме - 9532,0 тысячи тенге;
3) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме - 23136,0 тысяч тенге;
4) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме - 3583,0 тысячи тенге;
5) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме - 53567,0 тысяч тенге;
6) для реализаций мер социальной поддержки специалистов в сумме - 7664,1 тысяча тенге;
7) на реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме - 18421,0 тысяча тенге, в том числе:

халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 9587,0 мың теңге сомасында;
кадрларды қайта дайындау және біліктілігін арттыруға – 724,0 мың теңге сомасында;
жалақыны ішінара субсидиялауға - 4537,0 мың теңге сомасында;
жастар тәжірибесіне - 3573,0 мың теңге сомасында;
8) "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға - 11410,2 мың теңге сомасында;
9) үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 334,0 мың теңге сомасында;
10) жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға – 3731,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 12.07.2013 № 101 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.10.2013 № 113 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 12.12.2013 № 120 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-1. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 908,7 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 0,1 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 18.02.2013 № 72 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-2. 2013 жылға аудандық бюджетте нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару - 5640,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 12.07.2013 № 101 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бер берілетін субвенция көлемі 1266188,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 14734,0 мың теңге сомасында;
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 628,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 21.10.2013 № 113 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық және республикалық бюджеттерден нысаналы даму трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
Жангелдин ауданының Торғай ауылындағы беткі көздерінен алатын су тартқышты қайта құрлымдауға - 59053,8 мың теңге сомасында, оның ішінде:

на обеспечение деятельности центров занятости населения в сумме -9587,0 тысяч тенге;
на переподготовку и повышение квалификации кадров в сумме – 724,0 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы в сумме - 4537,0 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме - 3573,0 тысячи тенге;
8) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме - 11410,2 тысячи тенге;
9) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме – 334,0 тысячи тенге;
10) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме – 3731,0 тысяча тенге
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 12.07.2013 № 101 (вводится в действие с 01.01.2013); от 21.10.2013 № 113 (вводится в действие с 01.01.2013); от 12.12.2013 № 120 (вводится в действие с 01.01.2013).
2-1. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 908,7 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 0,1 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 18.02.2013 № 72 (вводится в действие с 01.01.2013).
2-2. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов в сумме – 5640,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 12.07.2013 № 101 (вводится в действие с 01.01.2013).
3. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрен объем субвенций, передаваемой из областного бюджета в сумме 1266188,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме - 14734,0 тысячи тенге;
на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме - 628,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 21.10.2013 № 113 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие, из областного и республиканского бюджетов в следующих размерах:
на реконструкцию водозабора из поверхностного источника в селе Торгай Жангельдинского района в сумме - 59053,8 тысяч тенге, в том числе:

республикалық трансферттен – 57235,0 мың теңге;
облыстық трансферттен – 1818,8 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 21.10.2013 № 113 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. алынып тасталды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 21.10.2013 № 113 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Мемлекеттiк органдардың функцияларын мемлекеттiк басқарудың төмен тұрған деңгейлерiнен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер - 2131,0 мың теңге сомасында.
8. 2013 жылға аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер түсімі - 15579,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық
мәслихатының
кезекті сессиясының
төрайымы                                   Қ. Әлібек
Жангелдин аудандық
мәслихат хатшысы                           С. Нургазин
КЕЛІСІЛДІ:
"Жангелдин ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_________ Д. Бидашев
Мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 64 шешіміне 1-қосымша
Жангелдин ауданының 2013 жылға арналған аудандық бюджеті

из республиканского трансферта – 57235,0 тысяч тенге;
из областного трансферта – 1818,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 21.10.2013 № 113 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. исключен - решением маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 21.10.2013 № 113 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий в сумме - 2131,0 тысяча тенге.
8. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрено поступление бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме - 15579,0 тысяч тенге.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель очередной сессии
Жангельдинского районного
маслихата                                  К. Алибек
Секретарь Жангельдинского
районного маслихата                        С. Нургазин
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Жангельдинского района"
___________ Д. Бидашев
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2012 года № 64
Районный бюджет Жангельдинского района на 2013 год