Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2012 жылғы 29 қазандағы № 77 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 16 қарашада № 3890 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2013 жылғы 22 қазандағы № 152 шешімімен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 22.10.2013 152 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес, Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмек:
1) барлық санаттағы мүгедектерге, табыстарын есепке алмай, нақты шығындар бойынша жедел емделуге, бір жолғы, 50 айлық есептік көрсеткіштен көп емес;
2) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар, отбасылардың тұлғаларына, тұрмыстық қажеттіліктерге, бір жолғы, 7 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) табысы аз отбасылардың тұлғаларына кәмелетке толмаған балаларын жерлеуге, бір жолғы, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар, отбасылардың тұлғаларына, қайтыс болған туыстарын жерлеуге, егер қайтыс болған күні "Қамысты аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі – жұмыспен қамту мәселесі жөніндегі уәкілетті орган) жұмыссыз ретінде тіркелген болса, бір жолғы, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай, бір жолғы, 25 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қаржылы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрыңғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға, Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай, бір жолғы, 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 29 октября 2012 года № 77. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 16 ноября 2012 года № 3890. Утратило силу - Решением маслихата Камыстинского района Костанайской области от 22 октября 2013 года № 152
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу - Решением маслихата Камыстинского района Костанайской области от 22.10.2013 № 152 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Стандартом государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь:
1) инвалидам всех категорий, без учета доходов, на оперативное лечение по фактическим затратам, единовременно, не более 50 месячных расчетных показателей;
2) лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, на бытовые нужды, единовременно, в размере 7 месячных расчетных показателей;
3) лицам из малообеспеченных семей на погребение несовершеннолетних детей, единовременно, в размере 15 месячных расчетных показателей;
4) лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, на погребение умерших родственников, на день смерти зарегистрированных в качестве безработных в государственном учреждении "Камыстинский районный отдел занятости и социальных программ" (далее – уполномоченный орган по вопросам занятости), единовременно, в размере 15 месячных расчетных показателей;
5) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны ко Дню Победы в Великой Отечественной войне, единовременно, в размере 25 месячных расчетных показателей;
6) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, лицам проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденных орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны ко Дню Победы в Великой Отечественной войне, единовременно, в размере 5 месячных расчетных показателей;

7) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын тұлғаларға, табыстарын есепке алмай, қосымша тамақтануға, бір жолғы, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8) білім беру ұйымдарында оқуды төлеуге бағытталған, мемлекеттік бюджеттен өзге төлемдерді алушылар, мемлекеттік білім беру гранттарының иелері болып табылатын тұлғаларды есептемегенде, өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың жастарына, сондай-ақ, жергілікті бюджет қаражаты есебінен "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша оқуды жалғастыратын, халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына жататын жастарға, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімді алуға байланысты білім беру ұйымдарына нақты шығындар бойынша шығындарды өтеуге;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктерге, ай сайын 6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
10) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына, тұрмыстық қажеттіліктерге, ай сайын, 3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
11) барлық cанаттағы мүгедектерге, шипажай немесе оңалту орталықтарына жол жүруге байланысты табыстарды есепке алмай, нақты шығындар бойынша.
2. "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес анықталсын.
3. Қамысты аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 9 қыркүйектегі № 331 "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-11-124 нөмірімен тіркелген, 2011 жылғы 14 қазанда № 41 "Новый путь – Бозторғай" аудандық газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық
мәслихаттың кезектен
тыс сессиясының төрайымы                   Л. Романова
Қамысты аудандық
мәслихатының хатшысы                       Б. Рақымжанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қамысты аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтiк бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттiк мекемесінің
бастығы
__________________ Л.П. Иванченко
Мәслихаттың
2012 жылғы 29 қазандағы
№ 77 шешіміне қосымша
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу"
мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті
құжаттар тізбесі

7) лицам, больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, без учета доходов, на дополнительное питание, единовременно, в размере 15 месячных расчетных показателей;
8) молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума установленного по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, а также молодежи, относящейся к социально уязвимым слоям населения, продолжающей обучение за счет средств местного бюджета по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального, послесреднего или высшего образования, по фактическим затратам на оплату обучения в организации образования, за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов, получателями иных выплат из государственного бюджета, направленных на оплату обучения в организациях образования;
9) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на бытовые нужды, ежемесячно в размере 6 месячных расчетных показателей;
10) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, на бытовые нужды, ежемесячно, в размере 3 месячных расчетных показателей;
11) социальная помощь для инвалидов всех категорий, без учета доходов, связанных с проездом в санаторий или реабилитационные центры по фактическим затратам.
2. Определить перечень документов, необходимых для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", согласно приложению к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение Камыстинского районного маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" от 9 сентября 2011 года № 331 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-11-124, опубликовано 14 октября 2011 года в районной газете "Новый путь - Бозторғай" № 41).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
внеочередной сессии
районного маслихата                        Л. Романова
Секретарь Камыстинского
районного маслихата                        Б. Рахимжанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Камыстинский
районный отдел занятости
и социальных программ"
____________ Иванченко Л.П.
Приложение
к решению маслихата
от 29 октября 2012 года № 77
Перечень документов, необходимых для получения
государственной услуги "Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
по решениям местных представительных органов"

Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 28.02.2013 № 104 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Міндетті құжаттар:
1) әлеуметтік көмекке өтініш жасаған тұтынушының өтініші;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат, ал кәмелетке толмаған тұтынушылар үшін – туу туралы куәлік;
3) алынып тасталды - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 28.02.2013 № 104 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.;
4) тұтынушының тұратын жері бойынша тіркеуді растайтын құжат;
5) тұтынушының банктік шоты бар болуын растайтын құжат;
6) тұтынушының заңды өкілі өтініш жасаған кезде, жеке басын куәландыратын құжат, және заңды өкілдің өкілеттілігін растайтын құжат қоса беріледі.
2. Қосымша құжаттар:
1) барлық санаттағы мүгедектерге, табыстарын есепке алмай, нақты шығындар бойынша жедел емделуге:
тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
емделу шығындарын растайтын құжат;
2) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына, тұрмыстық қажеттіліктерге:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға тұлғаның (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
3) табысы аз отбасылардың кәмелетке толмаған балаларын жерлеуге:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға тұлғаның (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
қайтыс болуы туралы куәлік;
4) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар, отбасылардың тұлғалары үшін, қайтыс болған туыстарын жерлеуге, егер қайтыс болған күні жұмыспен қамту мәселесі жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген болса:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға тұлғаның (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
қайтыс болуы туралы куәлік;
туыстық қатынастарды растайтын құжат;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай:
егер аталған азамат уәкілетті органда есепте тұрмаған жағдайда, тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
6) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қаржылы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрыңғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға, Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай:
егер аталған азамат уәкілетті органда есепте тұрмаған жағдайда, тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;

Сноска. Приложение с изменением, внесенным решением маслихата Камыстинского района Костанайской области от 28.02.2013 № 104 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после их официального опубликования).
1. Обязательные документы:
1) заявление потребителя, обратившегося за социальной помощью;
2) документ, удостоверяющий личность потребителя, а для несовершеннолетних потребителей – свидетельство о рождении;
3) исключен - решением маслихата Камыстинского района Костанайской области от 28.02.2013 № 104 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после их официального опубликования).;
4) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства потребителя;
5) документ, подтверждающий наличие банковского счета потребителя;
6) при обращении законного представителя потребителя, прилагаются документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия законного представителя.
2. Дополнительные документы:
1) для инвалидов всех категорий, без учета доходов, на оперативное лечение по фактическим затратам:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя;
документ, подтверждающий затраты на лечение;
2) для лиц из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, на бытовые нужды:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
3) для лиц из малообеспеченных семей на погребение несовершеннолетних детей:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
свидетельство о смерти;
4) для лиц из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, на погребение умерших родственников на день смерти зарегистрированных в качестве безработных в уполномоченном органе по вопросам занятости:
сведения о доходах лица (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
свидетельство о смерти;
документ, подтверждающий родственные отношения;
5) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны ко Дню Победы в Великой Отечественной войне:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
6) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, лицам проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденных орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны ко Дню Победы в Великой Отечественной войне:
документы, подтверждающие социальный статус потребителя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;

7) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын тұлғаларға, табыстарын есепке алмай, қосымша тамақтануға:
емделуде болғанын растайтын, тиісті медициналық ұйымнан анықтама;
8) білім беру ұйымдарында оқуды төлеуге бағытталған, мемлекеттік бюджеттен өзге төлемдерді алушылар, мемлекеттік білім беру гранттарының иелері болып табылатын тұлғаларды есептемегенде, өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың жастарына, сондай-ақ, жергілікті бюджет қаражаты есебінен "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша оқуды жалғастыратын, халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына жататын жастарға, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімді алуға байланысты білім беру ұйымдарына нақты шығындар бойынша шығындарды өтеуге;
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға тұтынушының (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
тиісті оқу орнымен берілген, оқу жылына оқу төлемінің мөлшері мен оқу орнын растайтын құжат;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін тұрмыстық қажеттіліктерге:
егер аталған азамат уәкілетті органда есепте тұрмаған жағдайда, тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
10) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына, тұрмыстық қажеттіліктерге:
егер аталған азамат уәкілетті органда есепте тұрмаған жағдайда, тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
11) барлық cанаттағы мүгедектерге, шипажай немесе оңалту орталықтарына жол жүруге байланысты табыстарды есепке алмай, нақты шығындар бойынша:
тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
оңалту жеке бағдарламасы;
жол жүру шығындарын растайтын құжат;
мүгедектің шипажай немесе оңалту орталықта болуын растайтын құжат.
3. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқа мен көшірмелерде ұсынылады, содан соң құжаттардың түпнұсқалары өтініш берген күні өтініш берушіге қайтарылады.
4. Осы шешімнің 1-тармағының 4) тармақшасымен көзделген жағдайда, жұмыспен қамту мәселесі жөніндегі уәкілетті орган жұмыссыз ретінде тіркелгендігін тексереді.

7) для лиц больных заразной формой туберкулеза, выписанных из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, без учета доходов, на дополнительное питание:
справка из соответствующей медицинской организации, подтверждающая нахождение на лечении;
8) молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума установленного по Костанайской области за квартал, предшествующий кварталу обращения, а также молодежи, относящейся к социально уязвимым слоям населения, продолжающей обучение за счет средств местного бюджета по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального, послесреднего или высшего образования, по фактическим затратам на оплату обучения в организации образования:
сведения о доходах потребителя (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
документ, подтверждающий место учебы и размер оплаты обучения за учебный год, выданный соответствующим учебным заведением;
документ, подтверждающий оплату за обучение;
9) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны на бытовые нужды:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
10) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, на бытовые нужды:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
11) для инвалидов всех категорий, без учета доходов, связанных с проездом в санаторий или реабилитационные центры по фактическим затратам:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя;
индивидуальная программа реабилитации;
документ, подтверждающий затраты на проезд;
документ, подтверждающий нахождение инвалида в санатории или в реабилитационном центре.
3. Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.
4. В случае, предусмотренном подпунктом 4) пункта 1 настоящего решения, уполномоченный орган по вопросам занятости проверяет регистрацию в качестве безработного.