Мәслихаттың 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 498 "Қостанай ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012 жылғы 4 желтоқсандағы № 65 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 7 желтоқсанда № 3918 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 106-бабына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Қостанай ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 498 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-14-165 нөмірімен тіркелген, 2012 жылдың 12 қаңтарында "Арна" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағының 1)2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер - 4662546,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 2012882,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 7064,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 32333,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 2610267,6 мың теңге;
2) шығындар - 4805886,0 мың теңге;";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде мамандардың әлеуметтік қолдау көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыруға республикалық бюджеттен 11505,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға 65354,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде Қазақстан Республикасындағы 2011-2020 жылдарға арналған білім беруді дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен 9787,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 8188,0 мың теңге сомасында;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 1599,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне республикалық бюджеттен 26810,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 12-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решением маслихата от 20 декабря 2011 года № 498 "О районном бюджете Костанайского района на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 4 декабря 2012 года № 65. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 7 декабря 2012 года № 3918
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Костанайского района на 2012-2014 годы" от 20 декабря 2011 года № 498 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-14-165, опубликовано 12 января 2012 года в газете "Арна") следующие изменения и дополнение:
подпункты 1)2) пункта 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) доходы - 4662546,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 2012882,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 7064,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 32333,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 2610267,6 тысяч тенге;
2) затраты - 4805886,0 тысяч тенге;";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 11505,0 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 65354,0 тысячи тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 9787,0 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 8188,0 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей- инвалидов, обучающихся на дому в сумме 1599,0 тысяч тенге.";
пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей) оставшегося без попечения родителей в сумме 26810,0 тысяч тенге.";
пункт 12 указанного решения изложить в новой редакции:

"12. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға 998,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 21-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"21. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен дамытуға 254145,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Затобол кентіндегі "Нұрай" шағын ауданының көп қабатты үйлерін жылумен қамтамасыз ету үшін газдық қазандықтың құрылысына 51478,0 мың теңге сомасында;
Заречный селосының (Юбилейная көшесінің соңында) аз қабатты құрылысты шағын ауданының инженерлік коммуникацияларына 14935,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 22-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"22. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 40477,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен дамуға нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Заречный селосындағы Набережный көшесінің, Юбилейный көшесінің, Абай көшесінің шекараларын сумен жабдықтауға 40477,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 23-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"23. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 337137,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Жамбыл селосындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 101226,0 мың теңге сомасында;
Жамбыл селосындағы су құбырының тарату желілерін қайта құруға 106801,0 мың теңге сомасында;
Семенов селосының Түзету-2 сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына 129110,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 26-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"26. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде көлік инфрақұрылымын дамытуға 303560,6 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен дамуға нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Затобол кентінің Қалабаев көшесімен жанасатын А-21 "Қостанай - Мамлютка" автокөлік жолына шығатын Терешкова көшесінен "Водник" шағын ауданына дейін Обручев көшесін қайта құруға 9750,0 мың теңге сомасында;
Затобол кентінің Қостанай ауыл шаруашылық колледжі шекарасындағы Терешкова көшесі мен Обручев көшесін қайта құруға 57680,4 мың теңге сомасында;

"12. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в сумме 998,0 тысяч тенге.";
пункт 21 указанного решения изложить в новой редакции:
"21. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 254145,0 тысяч тенге, в том числе:
на строительство газовой котельной для теплоснабжения многоэтажных домов микрорайона "Нурай" поселка Затобольск в сумме 51478,0 тысяч тенге;
на инженерные коммуникации микрорайона малоэтажной застройки села Заречное (в конце улицы Юбилейная) в сумме 14935,0 тысяч тенге.";
пункт 22 указанного решения изложить в новой редакции:
"22. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 40477,0 тысяч тенге, в том числе:
на водоснабжение села Заречное в границах улицы Набережная - улица Юбилейная - улица Абая в сумме 40477,0 тысяч тенге.";
пункт 23 указанного решения изложить в новой редакции:
"23. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах в сумме 337137,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения села Жамбыл в сумме 101226,0 тысяч тенге;
на реконструкцию разводящих сетей водопровода села Жамбыл в сумме 106801,0 тысяча тенге;
на строительство систем водоснабжения села Семеновка. Корректировка-2 в сумме 129110,0 тысяч тенге.";
пункт 26 указанного решения изложить в новой редакции:
"26. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 303560,6 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию улицы Обручева от улицы Терешковой до микрорайона "Водник" с выездом на автомобильную дорогу "Костанай - Мамлютка" А-21 поселка Затобольск, примыкание от улицы Калабаева в сумме 9750,0 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы Терешковой в границах Костанайского сельскохозяйственного колледжа и улицы Обручева поселка Затобольск в сумме 57680,4 тысяч тенге;

Заречный селосының Юбилейный көшесін қатты жабындымен қайта құруға 89681,6 мың теңге сомасында;
Заречный селосының Юбилейный көшесінен Ипподромный көшесіне дейін аз қабатты құрылысқа өтетін жолға 39349,9 мың теңге сомасында;
Затобол кентінің Обручев көшесін қайта құруға 96092,7 мың теңге сомасында;
Александров селосының Анисимовтар көшесі бойынша су құбыры өтетін ғимараттың құрылысына (жобалау-іздену жұмыстары) 1000,0 мың теңге сомасында;
Затобол кентінің Терешкова және Қалабаев көшелерінің шекарасында 25 лет Целина көшесін қайта құруға (жобалау-іздену жұмыстары) 5706,0 мың теңге сомасында;
Затобол кентінің Попович көшесінен Терешкова көшесіне дейін шекарасындағы 25 лет Целина көшесін қайта құруға 4300,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 27-627-7 тармақтарымен толықтырылсын:
"27-6. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде 30000,0 мың теңге сомасында Владимиров орта мектебін ағымдағы жөндеуге облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
27-7. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде 2000,0 мың теңге сомасында тұрғын үй көмегін көрсетуге облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 12-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының
кезектен тыс сессиясының төрағасы          А. Жумагулов
Қостанай аудандық мәслихатының хатшысы     А. Досжанов
КЕЛІСІЛДІ:
Қостанай ауданы әкімдігінің
"Экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_______________ З. Кенжегарина
Мәслихаттың
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 65 шешіміне 1 қосымша
Мәслихаттың
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 498 шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

на реконструкцию улицы Юбилейная с твердым покрытием села Заречное в сумме 89681,6 тысяч тенге;
на проезд к малоэтажной застройке от улицы Юбилейная до улицы Ипподромная села Заречное в сумме 39349,9 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы Обручева поселка Затобольск в сумме 96092,7 тысяч тенге;
на строительство водопропускного сооружения по улице Анисимовых села Александровка (проектно-изыскательские работы) в сумме 1000,0 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы 25 лет Целины в границах улицы Калабаева - улица Терешковой поселка Затобольск (проектно - изыскательские работы) в сумме 5706,0 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы 25 лет Целины в границах улицы Поповича до улицы Терешковой поселка Затобольск в сумме 4300,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктами 27-627-7 следующего содержания:
"27-6. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на текущий ремонт Владимировской средней школы в сумме 30000,0 тысяч тенге.
27-7. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на оказание жилищной помощи в сумме 2000,0 тысяч тенге.";
приложения 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель внеочередной сессии
Костанайского районного маслихата          А. Жумагулов
Секретарь Костанайского
районного маслихата                        А. Досжанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов"
акимата Костанайского района
___________ З. Кенжегарина
Приложение 1
к решению маслихата
от 4 декабря 2012 года № 65
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2011 года № 498
Районный бюджет на 2012 год
Категория
сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы