2012 жылға қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 59 қаулысы. Қостанай облысы Науырзым ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 9 сәуірде № 9-16-137 тіркелді
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 20-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына сәйкес Науырзым ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес 2012 жылға Науырзым ауданында жұмыссыздар үшін ұйымдастырылатын ұйымдардың тізбелері, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі мен нақты жағдайлары бекітілсін.
2. Қоғамдық жұмыстарда жұмыспен қамтылған азаматтардың еңбек ақысы аудандық бюджет қаражаттары есебінен айына ең төменгі айлық жалақының бір жарым мөлшерінде бекітілсін.
3. "Науырзым ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі 2012 жылға арналған қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру кезінде осы қаулыны басшылыққа алсын.
4. Мыналар:
1) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік салық аудандық бюджеттен төленетіндігі және жұмыс берушілердің есеп айырысу шоттарына аударылатындығы;
2) жалақыны аудару және төлеу бойынша екінші деңгейдегі банктердің қызметтеріне комиссиялық сыйақы төлеу шығындары қоғамдық жұмыстарды орындауға шартта белгіленген мөлшерде жұмыс берушілердің есеп айырысу шоттарына аудандық бюджеттен төленетіндігі белгіленсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары С.Ә. Закаринге жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2012 жылдың 1 сәуірінен бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Науырзым ауданы әкімінің
міндетін атқарушы                          Т. Ержанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Науырзым ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" ММ бастығы
___________________ Ә. Сансызбаев
Науырзым ауданы әкімдігінің "Науырзым
ауданының тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылық, жолаушылар көлігі және
автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің "Қамқор" коммуналдық
мемлекеттік кәсіпорны директорының
міндетін атқарушы
____________________ А. Тажкенова
Әкімдіктің
2012 жылғы 14 наурыздағы
№ 59 қаулысына қосымша
2012 жылға Науырзым ауданында жұмыссыздар үшін
ұйымдастырылатын, ұйымдардың тізбелері, қоғамдық
жұмыстардың түрлері, көлемі мен нақты жағдайлары
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы әкімдігінің 2012.08.27 № 248 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2012 жылғы 1 мамырдан бастап туындаған қатынастарға таратылады) қаулысымен.
Кәсіпорынның
атауы
Жұмыстардың
орындалатын
орны
Еңбегіне
төленетін
ақы
Адам
саны
Науырзым ауданы
әкімдігінің
"Науырзым сервис"
жауапкершілігі
шектеулі
серіктестігі
Қарамеңді селосы
ең төменгі
жалақының
1,5
мөлшерінде
71
47
Науырзым ауданы
әкімдігінің
"Науырзым сервис"
жауапкершілігі
шектеулі
серіктестігі
Буревестник
селосы
ең төменгі
жалақының
1,5
мөлшерінде
10
7
1
Науырзым ауданы
әкімдігінің
"Науырзым сервис"
жауапкершілігі
шектеулі
серіктестігі
Раздольное
селосы
ең төменгі
жалақының
1,5
мөлшерінде
14
7
3
Науырзым ауданы
әкімдігінің
"Науырзым сервис"
жауапкершілігі
шектеулі
серіктестігі
Шилі селосы
ең төменгі
жалақының
1,5
мөлшерінде
8
8
Науырзым ауданы
әкімдігінің
"Науырзым сервис"
жауапкершілігі
шектеулі
серіктестігі
Шолақсай селосы
ең төменгі
жалақының
1,5
мөлшерінде
12
6
Науырзым ауданы
әкімдігінің
"Науырзым сервис"
жауапкершілігі
шектеулі
серіктестігі
Қожа селосы
ең төменгі
жалақының
1,5
мөлшерінде
14
4
Науырзым ауданы
әкімдігінің
"Науырзым сервис"
жауапкершілігі
шектеулі
серіктестігі
Өлеңді ауылы
ең төменгі
жалақының
1,5
мөлшерінде
12
6
Науырзым ауданы
әкімдігінің
"Науырзым сервис"
жауапкершілігі
шектеулі
серіктестігі
Мереке селосы
ең төменгі
жалақының
1,5
мөлшерінде
7
3
Науырзым ауданы
әкімдігінің
"Науырзым сервис"
жауапкершілігі
шектеулі
серіктестігі
Дәмді ауылы
ең төменгі
жалақының
1,5
мөлшерінде
15
3
кестенің жалғасы:
Жұмыстардың түрлері мен көлемі
Жұмыстардың нақты
жағдайлары
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін қоғамдық
жұмыстардың түрлері:
Селоның Шақшақ Жәнібек, А. Байтұрсынов,
Қабанбай батыр, Мешітбай Сүгірұлы,
Шаяхметов, Абылайхан, Победа, Сәтбаев,
Баймағамбетов, Қазыбек би, Абай, Бауыржан
Момышұлы, Амангелді көшелерін қоқыстан,
құмнан, балшықтан жинау, 14800 шаршы
метр.
Жиектастарды жер балшығынан және шаңнан
тазарта отырып ақтау, 9000 шаршы метр.
Автовокзал ғимаратынан Қарамеңді
селосы - Қостанай бағытындағы шыға беріс
аркаға дейін 50 метр қашықтықта 10800
шаршы метр және Өлеңді ауылы бағытындағы
аркаға дейін автотрассаның жиегі мен
кюветін қоқыстан тазарту 1200 шаршы метр.
Шақшақ Жәнібек, А. Байтұрсынов, Қабанбай
батыр, Мешітбай Сүгірұлы, Шаяхметов,
Абылайхан, Победа, Сәтбаев,
Баймағамбетов, Қазыбек би, Абай, Бауыржан
Момышұлы, І. Жансүгіров көшелерінің
асфальт жабынын қоқыстан, құмнан
сыпырғышпен сыпыру 10150 шаршы метр.
Көшелердегі ағаш өскіндерін және
бұталарды бұтау, барлығы 9450 метр, соның
ішінде Шақшақ Жәнібек 300 метр, Қабанбай

Об организации общественных работ на 2012 год
Постановление акимата Наурзумского района Костанайской области от 14 марта 2012 года № 59. Зарегистрировано Управлением юстиции Наурзумского района Костанайской области 9 апреля 2012 года № 9-16-137
В соответствии с пунктом 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Наурзумского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, организуемых для безработных в Наурзумском районе на 2012 год, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить оплату труда граждан, занятых на общественных работах, в размере полутораминимальной месячной заработной платы в месяц за счет средств районного бюджета.
3. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Наурзумского района" руководствоваться настоящим постановлением при организации общественных работ на 2012 год.
4. Определить, что:
1) социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования и социальный налог возмещаются из районного бюджета и перечисляются на расчетные счета работодателей;
2) расходы на оплату комиссионного вознаграждения за услуги банков второго уровня по зачислению и выплате заработной платы в размерах, установленных договором на выполнение общественных работ, возмещаются из районного бюджета на расчетные счета работодателей.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Закарина С.А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяет свое действие на отношения, возникшие с 1 апреля 2012 года.
Исполняющий обязанности
акима Наурзумского района                  Т. Ержанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ "Отдел занятости
и социальных программ
Наурзумского района"
__________________ А. Сансызбаев
И.о. директора коммунального
государственного предприятия
"Қамқор" государственного
учреждения "Отдел жилищно-
коммунального хозяйства,
пассажирского транспорта и
автомобильных дорог
Наурзумского района" акимата
Наурзумского района
___________________ А. Тажкенова
Приложение
к постановлению акимата
от 14 марта 2012 года № 59
Перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия
общественных работ, организуемых для безработных
в Наурзумском районе на 2012 год
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Наурзумского района Костанайской области от 27.08.2012 № 248 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 мая 2012 года).
Наименование
предприятия
Место выполнения
работ
Оплата труда
Количество
человек
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Наурзум сервис"
акимата Наурзумского
района
село Караменды
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
71
47
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Наурзум сервис"
акимата Наурзумского
района
село Буревестник
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
10
7
1
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Наурзум сервис"
акимата Наурзумского
района
село Раздольное
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
14
7
3
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Наурзум сервис"
акимата Наурзумского
района
село Шили
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
8
8
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Наурзум сервис"
акимата Наурзумского
района
село Шолаксай
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
12
6
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Наурзум сервис"
акимата Наурзумского
района
село Кожа
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
14
4
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Наурзум сервис"
акимата Наурзумского
района
аул Уленды
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
12
6
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Наурзум сервис"
акимата Наурзумского
района
село Мереке
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
7
3
Товарищество с
ограниченной
ответственностью
"Наурзум сервис"
акимата Наурзумского
района
аул Дамды
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
15
3
продолжение таблицы:
Виды и объемы работ
Конкретные условия работ
Виды общественных работ не требующие
предварительной профессиональной подготовки
работника:
Уборка села от мусора, песка, глины на
улицах Шакшак Жанибека, А. Байтурсынова,
Кабанбай батыра, Мешитбай Сугурулы,
Шаяхметова, Абылайхана, Победы, Сатпаева,
Баймагамбетова, Казбек би, Абая, Бауыржан
Момышулы, Амангельды 14800 квадратных
метров.
Очистка бордюр от пыли и грязи с
последующей побелкой 9000 квадратных
метров.
Очистка обочин автострады и кюветов на
расстояние до 50 метров от мусора от здания
автовокзала до арки выезда села
Караменды - Костанай 10800 квадратных
метров, и до арки в сторону аула Уленды
1200 квадратных метров.
Подметание метлами асфальтового покрытия от
мусора, песка на улицах Шакшак Жанибека,
А. Байтурсынова, Кабанбай батыра, Мешитбай
Сугурулы, Шаяхметова, Абылайхана, Победы,
Сатпаева, Баймагамбетова, Казбек би, Абая,
Бауыржан Момышулы, И. Жансугурова 10150
квадратных метров.
Подрезка поросли деревьев и кустарников
всего 9450 метров, в том числе по улицам
Шакшак Жанибека 300 метров, Кабанбай батыра

батыр 150 метр, Абылайхан 1800 метр, А.
Байтұрсынов 1200 метр, Сәтбаев 1500 метр,
Победа 900 метр, Баймағамбетов 900 метр,
Чапаев 30 метр, Абай 20 метр.
Саябақты (аттракцион) қоқыстан тазарту
210 шаршы метр.
Өлеңді ауылы бағытындағы Қарамеңді
селосынан шыға берістегі арканы сырлауға
көмектесу 25 шаршы метр.
Қостанай бағытындағы Қарамеңді селосынан
шыға берістегі арканы сырлауға көмектесу
40 шаршы метр.
Билборд және баннерлердің металл
құралымдарын сырлауға көмектесу Абай
көшесіндегі (аудандық орталық
ауруханасының маңында) 25 шаршы метр,
Қабанбай батыр, Абылайхан қиылысында 75
шаршы метр, Шақшақ Жәнібек
("Иволга-Холдинг" жанар-жағар май құю
станциясының маңында) 25 шаршы метр,
Шаяхметов (Жылжымайтын мүлік жөніндегі
орталық ғимаратына қарсы) 25 шаршы метр,
ауылдан шыға берістегі (Жанар-жағар май
станциясының арты) 25 шаршы метр.
Жиектастарды қызыл колермен үзік-үзік
сызықпен сырлауға көмектесу 210 шаршы
метр.
Электр желі тіректерінің негізін түрлі
түсті сырмен сырлауға көмектесу 11000
метр, 1749 дана.
Селоның ақпараттық тақталарын ескі
жапсырмалардан тазарту 4 дана, 32 шаршы
метр.
Тақталарды сырлауға көмектесу 4 дана, 32
шаршы метр.
Селоның бетон қоршауларын сырлауға
көмектесу: Тәуелсіздіктің 10 жылдығы
саябағы 250 шаршы метр, мәдениет және
демалыс саябағы (бұрынғы Мәдениет үйі)
- 1000 шаршы метр, "Балбөбек" балабақшасы
250 шаршы метр, аудандық телемұнара 250
шаршы метр.
"Аттракцион" саябағындағы жиектастарды
түрлі түсті колермен сырлауға көмектесу
150 шаршы метр, орындықтарды 24 шаршы
метр, аттракциондарды майлы бояумен
сырлауға көмектесу 30 шаршы метр.
Победа көшесіндегі автоаялдаманы ақтау
және колермен сырлау 85 шаршы метр.
Победа көшесіндегі саябақты қоқыстан
жинау 200 шаршы метр.
Ағаштардың діңгектерін және бұталарды
ақтау 100 дана.
620 ағаш қоршауларын ағымдағы жөндеу.
Абай, Шаяхметов, Қабанбай батыр,
А. Байтұрсынов көшелеріндегі жабайы
өсетін арам шөптердің өскіндерін жұлу 300
метр.
"Жаңа жылдық қалашық" алаңдағы жабайы
өсетін арам шөптердің өскіндерін жұлу 300
шаршы метр.
Жаңа жылдық қалашықты ресімдеуге көмек
көрсету:
Шана әткеншектері үшін алаңды қардан
тазалау 20 шаршы метр, шана әткеншектерін
орнатуға көмек көрсету 20 дана,
алтыбақанды орнатуға көмек көрсету 1
дана, Жаңа жылдық қалашығының аумағы бойы
гирлянда орнатуға көмек көрсету 40 метр,
көркем тартпаларды тартуға көмектесу
(1*10) 2 дана, шана әткеншегі мен шана
сырғанақтары үшін алаңға су құюға көмек
көрсету 4 текше метр.
Жаңа жылдық қалашықтың құрал-жабдықтарын
бөлшектеуге көмек көрсету.
Селоның орталық алаңындағы сахнаны қардан
және мұздан тазартуға көмек көрсету 30
шаршы метр.
Мерекелік безендіруді орнатуға көмек
көрсету (гирлянда).
Жаңа жылдық шырша астына бетонды плитадан
подиумді орнатуға көмектесу 12 шаршы
метр.
Селоның экологиялық сауығуына көмектесу:
Гүлзарлардағы жерді қазу 670 шаршы метр.
Гүлзарлардағы жерді тырмауышпен тегістеу
670 шаршы метр.
Сәндік өсімдіктер тұқымын егу 670 шаршы
метр, жерді тегістеу – 670 шаршы метр.
Гүлзарларды суару 670 шаршы метр,
аптасына бір рет қопсыту және арамшөп
жұлу 670 шаршы метр.
Күзгі тұқымдарды жинау, сәндік
өсімдіктердің сабақтарын жұлу.
Гүлзарлардағы жерді күзгі қазу 670 шаршы
метр.
Қураған ағаштарды кесу 120 дана.
Жаз мезгілінде екі рет ағаш діңгектерін
ақтау 75 дана.
Қадаларды орнату үшін шұңқырлар қазу 5
дана, қада қоршауларын орнату 12 қума
метр.
Дайын қоршауды сырлауға көмектесу 61
шаршы метр.
Ағаш өскіндерін және бұтақтарды қырқу 50

150 метров, Абылайхана 1800 метров,
А. Байтурсынова 1200 метров, Сатпаева 1500
метров, Победы 900 метров, Баймагамбетова
900 метров, Чапаева 30 метров, Абая 20
метров.
Уборка парка (аттракцион) от мусора 210
квадратных метров.
Помощь при покраске арки на выезде из села
Караменды в сторону аула Уленды 25
квадратных метров.
Помощь при покраске арки на выезде из села
Караменды – Костанай 40 квадратных метров.
Помощь при покраске металлических
конструкций билбордов, баннеров по улице
Абая (около центральной районной больницы)
25 квадратных метров, Кабанбай Батыра, на
перекрестке Абылайхана 75 квадратных
метров, Шакшак Жанибека (около
автозаправочной станции "Иволга-Холдинг")
25 квадратных метров, Шаяхметова (напротив
здания Центра по недвижимости) 25
квадратных метров, на выезде из села (за
автозаправочной станцией) 25 квадратных
метров.
Помощь при покраске бордюр красным колером
пунктиром 210 квадратных метров.
Помощь при покраске оснований опор
электролиний цветной краской 11000 метров,
1749 штук.
Очистка информационных щитов села от старых
объявлений 4 штуки, 32 квадратных метра.
Помощь в покраске щитов 4 штуки, 32
квадратных метра.
Помощь в покраске бетонных ограждений села:
парк 10 - летия Независимости 250
квадратных метров, парк культуры и отдыха
(бывший Дом культуры) 1000 квадратных
метров, детский сад "Балбобек" 250
квадратных метров, районная телевышка 250
квадратных метров.
Помощь в покраске бордюр цветным колером в
парке "Аттракцион" 150 квадратных метров,
скамеек 24 квадратных метра, аттракционов
30 квадратных метров масляной краской.
Побелка автобусной остановки и покраска
колером по улице Победы 85 квадратных
метров.
Уборка сквера по улице Победы от мусора 200
квадратных метров.
Побелка стволов деревьев и кустарников 100
штук.
Текущий ремонт деревянного ограждения 620
пролетов.
Удаление дикорастущей поросли сорных
растений на улицах Абая, Шаяхметова,
Кабанбай батыра, А. Байтурсынова вдоль
бордюр 300 метров.
Удаление дикорастущей поросли сорных
растений на площади "Новогодний городок"
300 квадратных метров.
Помощь в оформлении Новогоднего городка:
очистка площадки от снега 20 квадратных
метров для санных каруселей, помощь в
установке санных каруселей 20 штук, помощь
в установке качелей 1 штука, помощь в
установке гирлянд по всей территории
Новогоднего городка 40 метров, помощь в
вывеске художественных растяжек (1*10) 2
штуки, помощь в заливке водой площадки под
санные карусели и санной горки 4 кубических
метра.
Помощь в демонтаже инвентаря Новогоднего
городка.
Помощь в очистке от снега и льда сцены на
центральной площади села 30 квадратных
метров.
Помощь в установке праздничного оформления
(гирлянды).
Помощь в установке подиума из бетонных плит
под новогоднюю елку 12 квадратных метров.
Помощь в экологическом оздоровлении села:
Вскапывание земли на клумбах 670 квадратных
метров.
Разравнивание земли на клумбах граблями 670
квадратных метров.
Высадка семян декоративных растений 670
квадратных метров, прикатывание земли 670
квадратных метров.
Полив клумб 670 квадратных метров,
прополка, рыхление почвы один раз в неделю
670 квадратных метров.
Осенний сбор семян, удаление стеблей
декоративных растений.
Осеннее вскапывание земли на клумбах 670
квадратных метров.
Помощь в спиливании сухостоя деревьев 120
штук.
Побелка стволов деревьев 75 штук 2 раза за
летний сезон.
Выкапывание ям под столбики 5 штук,
установка пролетов штакетника 12 погонных
метров.
Помощь в покраске готового ограждения 61
квадратных метров.
Обрезка поросли деревьев и кустарников 50
квадратных метров в течение летнего периода

шаршы метр, жаз мезгілі ішінде 0,2 тонна.
Мектептің бетонды қоршауларын түрлі түсті
колермен сырлауға көмектесу 95 шаршы
метр.
Мектеп аумағын тұрмыстық және өсімдік
қоқыстан жинау 9000 шаршы метр.
Ағаштардың қураған ұшар бастарын кесуге
көмектесу 470 дана.
Ағаш діңгектерін ақтау 1110 дана.
Он күн сайын гүлзарлардың жиектерін ақтау
10 қума метр.
Ағаш өскіндерін және бұталарды қырқу 40
дана.
Жол жиектерін ақтау 1270 қума метр.
Көшеттерді егуге шұңқырлар қазу 395 дана.
Көшеттерді отырғызу 395 дана, жаз бойы
көшеттерді суару.
Орталық ауланың аяқжолын және асфальт
жабының сыпырғышпен сыпыру 300 шаршы
метр.
Қоғамдық жұмыстарға бір
қатысушының жұмыс уақытының
ұзақтығы - Қазақстан
Республикасының еңбек
заңнамасымен ескерілген
шектеулерді есепке алып,
аптасына 40 сағаттан артық
емес, екі демалыс күнімен,
бір сағаттан кем емес түскі
үзіліспен.
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін қоғамдық
жұмыстардың түрлері:
Селоның орталық көшелерін қоқыстан жинау
25500 шаршы метр:
Қоқысты тырмауышпен және сыпырғышпен
жинау.
Жарық бағандарын түрлі түсті колермен
ақтау 250 дана.
Ағаш діңгектерін ақтау 650 дана.
Ағаш және бұталардың ұшар бастарын қырқу
100 шаршы метр.
Селоның ағаш шарбақтарын сырлауға
көмектесу 300 шаршы метр.
Сәндік өсімдіктері отырғызылған
гүлзарларды күтуге көмектесу:
Жерді қазу 30 шаршы метр, сәндік
өсімдіктер тұқымын егу 30 шаршы метр.
Жаз бойы сәндік өсімдіктерді суару 30
шаршы метр, шөптерді жұлу, жерді қопсыту
30 шаршы метр.
Селоның орталық саябақ аумағын қоқыстан
жинауға көмектесу 7000 шаршы метр.
Ағаш діңгектерін ақтау 50 дана.
Қураған ағаштар мен бұтақтарды кесуге
көмектесу 100 шаршы метр.
Аумақты қоқыстан жинау 300 шаршы метр.
Сәндік өсімдіктері отырғызылған
гүлзарларды күтуге көмектесу- 30 шаршы
метр, сәндік өсімдіктер тұқымын егу және
жаз бойы суару, арам шөптерді жұлу 30
шаршы метр.
Селоның экологиялық сауығуына көмектесу:
Ағаштарды отырғызуға шұңқырлар қазу 200
дана.
Көшеттерді отырғызу 200 дана.
Жаз бойы көшеттерді суару 200 дана.
Селоның тарихи-сәулеттік ескерткіштерін
қалпына келтіру:
Н. Г. Козлов атындағы ескерткіштің
аумағын жинау 20 шаршы метр.
Павшим воинам ескерткішінің аумағын
қоқыстан жинау 35 шаршы метр.
Қоғамдық жұмыстарға бір
қатысушының жұмыс уақытының
ұзақтығы - Қазақстан
Республикасының еңбек
заңнамасымен ескерілген
шектеулерді есепке алып,
аптасына 40 сағаттан артық
емес, екі демалыс күнімен,
бір сағаттан кем емес түскі
үзіліспен.
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін қоғамдық
жұмыстардың түрлері:
Селоның көшелерін қоқыстан жинау 10000
шаршы метр.
Асфальтті сыпырғышпен сыпыру 4000 шаршы
метр.
Қоқысты жинау 4000 шаршы метр.
Селоның арка және қоршауларын сырлауға
көмектесу 2000 шаршы метр.
Мектептің қоршауын жөндеуге көмектесу.
Қадаларды орнату үшін шұңқырлар қазу 50
дана.
Қоршауларды орнатып, бекітуге көмектесу
120 қума метр.
Село саябақтарының қоршауын жөндеуге
көмектесу 2000 қума метр.
Саябақ және тынысжайды қоқыс пен
жапырақтардан тазалау 800 шаршы метр:
тырмауышпен ескі жапырақтарды және
тұрмыстық қоқысты жинау 800 шаршы метр.
Селодағы стеланы сырлауға көмектесу 20
шаршы метр.
Стадионның қоршауын ағымдағы жөндеуге
көмектесу 2500 қума метр, спорттық
жабдықтарды сырлау 800 шаршы метр.
Қоғамдық құдықтарды жөндеуге көмектесу 12
дана.
Құдықтың сыртын ақтау 18 шаршы метр,
құдық ернеуін сырлау 10 шаршы метр.
Құдықтардың аумағын жинау 10 шаршы метр.
Мектептің аумағын қоқыстан тазартуға
көмектесу 500 шаршы метр.
Қураған ағаштар мен бұталарды кесуге
көмектесу 40 дана.
Мектептің аумағындағы ағаш діңгектерін
ақтау 50 дана.
Сәндік өсімдіктер тұқымын егу үшін
гүлзарлардың жерін қазу 40 шаршы метр.
Сәндік өсімдіктерді суару 40 шаршы метр,
суды 50 метр қашыққа дейін апару.
Арам шөптерді жұлу 40 шаршы метр.
Селоның экологиялық сауығуына көмектесу:
Көшеттерді егу үшін шұңқырлар қазу 200
дана.
Көшеттерді отырғызу 200 дана.
Көшеттерді жаз бойы суару 200 дана.
Село аумағында гүлдерді егу үшін
гүлзарлардағы жерді қазу - 50 шаршы мет.
Гүлдердің тұқымын егу 50 шаршы метр, жаз
бойы гүлдерді суару 50 шаршы метр, арам
шөптерді жұлу, гүлзарлардағы жерді
қопсыту 50 шаршы метр.
Ағаш діңгектерін ақтау 300 дана.
Қураған ағаштар мен бұтақтарды кесу 20
шаршы метр.
Ағаш айналасының жерін қазу 300 шаршы
метр.
Селоның тарихи - сәулеттік ескерткіштерін
қалпына келтіру:
В.И. Ленин атындағы ескерткішті ақтау 16
шаршы метр.
Ескерткіш қоршауын сырлау 20 шаршы метр.
Қоғамдық жұмыстарға бір
қатысушының жұмыс уақытының
ұзақтығы - Қазақстан
Республикасының еңбек
заңнамасымен ескерілген
шектеулерді есепке алып,
аптасына 40 сағаттан артық
емес, екі демалыс күнімен,
бір сағаттан кем емес түскі
үзіліспен.
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін қоғамдық
жұмыстардың түрлері:
Село көшелерінің қоршауларын орнатуға
көмектесу 500 шаршы метр:
Селоның ағаш шарбақтарын сырлауға,
ақтауға көмектесу 320 шаршы метр.
Ағаш діңгектерін ақтау 300 дана.
Жарық бағандарын ақтау 160 дана.
Селоның қоғамдық құдықтарын жөндеуге
көмектесу 6 дана.
Селоның экологиялық сауығуына көмектесу:
Ағаш және бұталарды отырғызу үшін
шұңқырлар қазу 100 дана.
Ағаш көшеттерін және бұталарды отырғызу
100 дана.
Жаз айлары бойы көшеттерді суару 100
дана.
Селоның табиғи бұлақтарын қоқыстан және
құмнан тазарту 5 дана.
"Тас бұлақ" орталық табиғи бұлақтың
қоршауын жаңғыртуға көмектесу, суағарды
тұрмыстық қоқыстан тазалау, су жиналатын
каналдарды қазу 500 қума метр.
Табиғи бұлақтың іш жағын тұрмыстық

0,2 тонн.
Помощь в покраске цветным колером бетонных
ограждений школы 95 квадратных метров.
Уборка территории школы от мусора 9000
квадратных метров.
Помощь в спиливании высохших верхних крон
деревьев 470 штук.
Побелка стволов деревьев 1110 штук.
Побелка бордюр клумб ежедекадно 10 погонных
метров.
Вырубка поросли деревьев и кустарников 40
штук.
Побелка бордюр 1270 погонных метров.
Выкапывание лунок под посадку саженцев 395
штук.
Посадка саженцев 395 штук, полив в течение
лета.
Подметание асфальтового покрытия метлами и
тротуаров центральной усадьбы 300
квадратных метров.
Продолжительность рабочего
времени одного участника
общественных работ – не
более 40 часов в неделю,
учитывая ограничения,
предусмотренные трудовым
законодательством
Республики Казахстан, с
двумя выходными днями,
обеденным перерывом не
менее одного часа.
Виды общественных работ не требующие
предварительной профессиональной подготовки
работника:
Уборка центральной улицы села от мусора
25500 квадратных метров:
Сбор мусора граблями и подметание метлами.
Побелка столбов освещения цветным колером
250 штук.
Побелка стволов деревьев 650 штук.
Обрезка кроны деревьев и кустарников 100
квадратных метров.
Помощь при покраске изгородей села 300
квадратных метров.
Помощь в уходе за клумбами с декоративными
растениями:
Вскапывание земли 30 квадратных метров,
посадка семян декоративных растений 30
квадратных метров.
Полив декоративных растений в течение лета
30 квадратных метров, прополка, рыхление
почвы 30 квадратных метров.
Помощь в уборке от мусора территории
центрального парка села 7000 квадратных
метров.
Побелка стволов деревьев 50 штук.
Обрезка сухостоя деревьев и кустарников 100
квадратных метров.
Уборка территории от мусора 300 квадратных
метров.
Помощь в уходе за клумбами с декоративными
растениями - 30 квадратных метров, посадка
семян, полив в течение лета, прополка
сорняков – 30 квадратных метров.
Помощь в экологическом оздоровлении села:
Выкапывание ям для посадки деревьев 200
штук.
Посадка саженцев 200 штук.
Полив саженцев в течение лета 200 штук.
Восстановление архитектурно - исторических
памятников села:
Уборка территории памятника имени Козлова
Н.Г. 20 квадратных метров.
Уборка от мусора территории памятника
Павшим воинам 35 квадратных метров.
Продолжительность рабочего
времени одного участника
общественных работ – не
более 40 часов в неделю,
учитывая ограничения,
предусмотренные трудовым
законодательством
Республики Казахстан, с
двумя выходными днями,
обеденным перерывом не
менее одного часа.
Виды общественных работ не требующие
предварительной профессиональной подготовки
работника:
Уборка улиц села от мусора 10000 квадратных
метров.
Подметание асфальта метлами 4000 квадратных
метров.
Сбор мусора 4000 квадратных метров.
Помощь в покраске арок и ограждений села
2000 квадратных метров.
Помощь в ремонте ограждения школы.
Выкапывание ям под столбы 50 штук.
Помощь в установке и креплении ограждения
120 погонных метров.
Помощь в ремонте ограждения скверов села
2000 погонных метров.
Очистка скверов и парка от мусора и листвы
800 квадратных метров: сбор старой листвы и
бытового мусора граблями 800 квадратных
метров.
Помощь в покраске стелы села 20 квадратных
метров.
Помощь в текущем ремонте ограждения
стадиона 2500 погонных метров: покраска
спортивных снарядов 800 квадратных метров.
Помощь в ремонте общественных колодцев 12
штук:
Побелка колец 18 квадратных метров,
покраска карнизов колодцев 10 квадратных
метров.
Уборка территории вокруг колодцев 10
квадратных метров.
Помощь в уборке территории школы от мусора
500 квадратных метров.
Помощь в спиливании сухостоя деревьев и
кустарников 40 штук.
Побелка стволов деревьев на территории
школы 50 штук.
Вскапывание земли на клумбах для посадки
семян декоративных растений 40 квадратных
метров.
Полив декоративных растений 40 квадратных
метров, с подносом воды до 50 метров.
Прополка сорняков 40 квадратных метров.
Помощь в экологическом оздоровлении села:
Выкапывание ям для посадки саженцев 200
штук.
Посадка саженцев 200 штук.
Полив саженцев в течение лета 200 штук.
Вскапывание земли на клумбах для посадки
цветов на территории села 50 квадратных
метров.
Высаживание семян цветов 50 квадратных
метров, ежедневный полив цветов в течение
лета 50 квадратных метров, прополка
сорняков, рыхление почвы на клумбах 50
квадратных метров.
Побелка стволов деревьев 300 штук.
Подрезка поросли деревьев и кустарников 20
квадратных метров.
Обкапывание земли вокруг деревьев 300
квадратных метров.
Восстановление историко - архитектурных
памятников села:
Побелка памятника имени В.И. Ленина 16
квадратных метров.
Покраска ограждения памятника 20 квадратных
метров.
Продолжительность рабочего
времени одного участника
общественных работ – не
более 40 часов в неделю,
учитывая ограничения,
предусмотренные трудовым
законодательством
Республики Казахстан, с
двумя выходными днями,
обеденным перерывом не
менее одного часа.
Виды общественных работ не требующие
предварительной профессиональной подготовки
работника:
Помощь в установке ограждения улиц села 500
квадратных метров.
Помощь в покраске, побелка изгородей села
320 погонных метров.
Побелка стволов деревьев 300 штук.
Побелка столбов освещения 160 штук.
Помощь в ремонте общественных колодцев села
6 штук.
Помощь в экологическом оздоровлении села:
Выкапывание ям для посадки деревьев и
кустарников 100 штук.
Посадка саженцев деревьев и кустарников 100
штук.
Полив саженцев в течение лета 100 штук.
Очистка природных родников села от мусора и
песка 5 штук.
Помощь в реконструкции ограждения
центрального природного родника "Тасбулак",
очистка водотока от мусора, выкапывание
каналов стека воды 500 погонных метров.
Очистка внутреннего помещения природного

қоқыстан, жапырақтардан тазарту 3,5 шаршы
метр, қабырғаларын ақтау 25 шаршы метр.
Қоғамдық жұмыстарға бір
қатысушының жұмыс уақытының
ұзақтығы - Қазақстан
Республикасының еңбек
заңнамасымен ескерілген
шектеулерді есепке алып,
аптасына 40 сағаттан артық
емес, екі демалыс күнімен,
бір сағаттан кем емес түскі
үзіліспен.
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін қоғамдық
жұмыстардың түрлері:
Селоның аумағын қоқыстан жинауға
көмектесу 4000 шаршы метр.
Селоның көшелері мен алаңының аумағын
тырмауыш және сыпырғыштармен қоқыс,
құмнан тазарту 7000 шаршы метр.
Тынысжайды қоқыстан және жапырақтардан
тазарту 600 шаршы метр.
Жарық бағандарын ақтау 200 дана.
Қоғамдық құдықтарды сырлауға көмектесу 10
дана.
Стадионның аумағын жинау 800 шаршы метр.
Стадионның қоршауын сырлауға көмектесу
150 шаршы метр.
Селоның экологиялық сауығуына көмектесу:
Көшеттерді отырғызуға шұңқырлар қазу 100
дана.
Көшеттерді отырғызу 100 дана.
Бір ай бойы көшеттерді суару 100 дана.
Селоның табиғи бұлақтарын тазарту 300
шаршы метр.
Қоғамдық жұмыстарға бір
қатысушының жұмыс уақытының
ұзақтығы - Қазақстан
Республикасының еңбек
заңнамасымен ескерілген
шектеулерді есепке алып,
аптасына 40 сағаттан артық
емес, екі демалыс күнімен,
бір сағаттан кем емес түскі
үзіліспен.
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін қоғамдық
жұмыстардың түрлері:
Селоның аумағын қоқыстан жинау 3000 шаршы
метр.
Ағаштардың діңгектерін ақтау 310 дана.
Қоғамдық құдықтарды жөндеуге көмектесу 2
дана, құдықтың айналасына ұсақ тас төсеу,
құдықтардың қалқаларын сырлау 5 шаршы
метр.
Селоның бетондық қоршауларын сырлауға
көмектесу
392 шаршы метр.
Билбордтарды орнатуға көмектесу 1 дана.
Селодағы стеланы сырлауға көмектесу 5
шаршы метр.
Бұталардың ұшар басын қырқу 200 дана.
Мектептің қалашығын сырлауға көмектесу
800 шаршы метр.
Селоның экологиялық сауығуына көмектесу:
Көшеттерді отырғызуға шұңқырлар қазу 70
дана.
Тоғайдағы көшеттерді қазу 70 дана.
Көшеттерді отырғызу 70 дана.
Жаз бойы көшеттерді суаруға көмектесу.
Қоғамдық жұмыстарға бір
қатысушының жұмыс уақытының
ұзақтығы - Қазақстан
Республикасының еңбек
заңнамасымен ескерілген
шектеулерді есепке алып,
аптасына 40 сағаттан артық
емес, екі демалыс күнімен,
бір сағаттан кем емес түскі
үзіліспен.
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін қоғамдық
жұмыстардың түрлері:
Ауылдың аумағын қоқыс пен құмнан тазарту
17500 шаршы метр.
Қоқысты тырмауышпен жинау 17500 шаршы
метр.
Ауылдың көшелерін сыпырғышпен сыпыру 9000
шаршы метр.
Қоғамдық құдықтарды ағымдағы жөндеуге
көмектесу 9 дана:
құдық шеңберлерін ақтау 20 шаршы метр,
құдық топсаларын жөндеуге көмектесу 7
шаршы метр.
Ағаштардың діңгектерін ақтау 400 дана.
Жарық бағандарын түрлі түсті колермен
ақтау 200 дана.
Селоның қоршауларын ақтау 500 шаршы метр.
Қада қоршаудан жасалған жаңа ағаш
шарбақты орнатуға көмектесу 100 шаршы
метр.
Ауылдың экологиялық сауығуына көмектесу:
Көшеттерді отырғызуға шұңқырлар қазу 150
дана.
Тоғайдағы көшеттерді қазу 150 дана.
Көшеттерді отырғызу 150 дана. Жаз бойы
көшеттерді суару 150 дана.
Гүлзарлардағы жерді қазу 30 шаршы метр,
сәндік өсімдіктер тұқымын егу 30 шаршы
метр.
Жаз бойы сәндік өсімдіктерді суару 30
шаршы метр, арам шөптерді жұлу 30 шаршы
метр.
Қоғамдық жұмыстарға бір
қатысушының жұмыс уақытының
ұзақтығы - Қазақстан
Республикасының еңбек
заңнамасымен ескерілген
шектеулерді есепке алып,
аптасына 40 сағаттан артық
емес, екі демалыс күнімен,
бір сағаттан кем емес түскі
үзіліспен.
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін қоғамдық
жұмыстардың түрлері:
Көше бойындағы суағар құбырларды, мұздан,
қоқыстан тазартуға көмектесу 9 дана.
Қоғамдық құдықтардың аумағын мұздан,
еріген судан тазарту 3 дана.
Көшенің қоршауларын сырлау, ақтауға
көмектесу 35120 шаршы метр.
Село көшелерін қоқыстан тазалау 2800
шаршы метр.
Жарық бағандарын ақтау 50 дана.
Мектептің қоршауын сырлау және ақтауға
көмектесу 650 шаршы метр.
Селоның экологиялық сауығуына көмектесу:
Көшеттерді отырғызу үшін шұңқырлар қазу
60 дана.
Көшеттерді отырғызу 60 дана.
Көшеттерді жаз бойы суару 60 дана.
Қоғамдық жұмыстарға бір
қатысушының жұмыс уақытының
ұзақтығы - Қазақстан
Республикасының еңбек
заңнамасымен ескерілген
шектеулерді есепке алып,
аптасына 40 сағаттан артық
емес, екі демалыс күнімен,
бір сағаттан кем емес түскі
үзіліспен.
Қызметкердің алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін талап етпейтін қоғамдық
жұмыстардың түрлері:
Көше бойындағы суағар құбырларды, су
жолдарын мұздан, қоқыстан тазарту 120
шаршы метр.
Селоның табиғи бұлақтарын қоқыстан және
құмнан тазарту 100 шаршы метр.
Ауылдың көшелерін қоқыстан тырмауышпен
жинау және сыпырғышпен сыпыру 600 шаршы
метр.
Ауылдың орталық көшелеріндегі жарық
бағандарын ақтау 120 дана.
Ағаштардың діңгектерін ақтау 100 дана.
Ағаш және бұта өскіндерін қырқу 50 шаршы
метр.
Қоғамдық ұнғыманы тазартуға көмектесу 375
шаршы метр.
Қоғамдық ұнғыманы сырлау, ақтауға
көмектесу 90 шаршы метр.
Мектептің қоршауын сырлау және ақтауға
көмектесу 150 шаршы метр.
Ауылдың саябақ аумағын қоқыстан жинауға
көмектесу 300 шаршы метр.
Ауылдың экологиялық сауығуына көмектесу:
Көшеттерді отырғызуға шұңқырлар қазу 50
дана.
Көшеттерді отырғызу 50 дана.
Жаз бойы көшеттерді суару 50 дана.
Қоғамдық жұмыстарға бір
қатысушының жұмыс уақытының
ұзақтығы - Қазақстан
Республикасының еңбек
заңнамасымен ескерілген
шектеулерді есепке алып,
аптасына 40 сағаттан артық
емес, екі демалыс күнімен,
бір сағаттан кем емес түскі
үзіліспен.

родника от мусора, листвы 3,5 квадратных
метров, побелка стен 25 квадратных метров.
Продолжительность рабочего
времени одного участника
общественных работ – не
более 40 часов в неделю,
учитывая ограничения,
предусмотренные трудовым
законодательством
Республики Казахстан, с
двумя выходными днями,
обеденным перерывом не
менее одного часа.
Виды общественных работ не требующие
предварительной профессиональной подготовки
работника:
Помощь в уборке территории села от мусора
4000 квадратных метров.
Очистка территории улиц и площади села от
мусора и песка метлами и граблями 7000
квадратных метров.
Очистка сквера от листвы и мусора 600
квадратных метров.
Побелка столбов освещения 200 штук.
Помощь в покраске общественных колодцев 10
штук.
Уборка территории стадиона от мусора 800
квадратных метров.
Помощь в покраске изгороди стадиона 150
квадратных метров.
Помощь в экологическом оздоровлении села:
Выкапывание ям под саженцы 100 штук.
Посадка саженцев 100 штук.
Полив саженцев в течение месяца 100 штук.
Очистка природных родников села 300
квадратных метров.
Продолжительность рабочего
времени одного участника
общественных работ – не
более 40 часов в неделю,
учитывая ограничения,
предусмотренные трудовым
законодательством
Республики Казахстан, с
двумя выходными днями,
обеденным перерывом не
менее одного часа.
Виды общественных работ не требующие
предварительной профессиональной подготовки
работника:
Уборка территории села от мусора 3000
квадратных метров.
Побелка стволов деревьев 310 штук.
Помощь в ремонте общественных колодцев 2
штуки,
подсыпка щебнем вокруг колодца, покраска
навесов над колодцами 5 квадратных метров.
Помощь в покраске бетонных ограждений села
392 квадратных метров.
Помощь в установке билборда 1 штук.
Помощь в покраске стелы села 5 квадратных
метров.
Подрезка кроны кустарников 200 квадратных
метров.
Помощь в покраске изгороди школы 800
квадратных метров.
Помощь в экологическом оздоровлении села:
Выкапывание ям для посадки саженцев 70
штук.
Выкапывание саженцев в роще 70 штук.
Посадка саженцев 70 штук.
Полив саженцев в течении лета.
Продолжительность рабочего
времени одного участника
общественных работ – не
более 40 часов в неделю,
учитывая ограничения,
предусмотренные трудовым
законодательством
Республики Казахстан, с
двумя выходными днями,
обеденным перерывом не
менее одного часа.
Виды общественных работ не требующие
предварительной профессиональной подготовки
работника:
Уборка территории аула от мусора и песка
17500 квадратных метров:
сбор мусора граблями 17500 квадратных
метров.
Подметание метлами улиц аула 9000
квадратных метров.
Помощь в текущем ремонте общественных
колодцев 9 штук 20 квадратных метров:
побелка колец колодцев, помощь в ремонте
навесов колодцев, 7 квадратных метров.
Побелка стволов деревьев 400 штук.
Побелка столбов освещения цветным колером
200 штук.
Побелка ограждений аула 500 квадратных
метров.
Помощь при установке новой изгороди из
штакетника 100 квадратных метров.
Помощь в экологическом оздоровлении аула:
Выкапывание ям для посадки саженцев 150
штук.
Выкапывание саженцев в роще 150 штук.
Посадка саженцев 150 штук.
Полив саженцев в течение лета 150 штук.
Вскапывание земли клумб 30 квадратных
метров, посадка семян декоративных растений
30 квадратных метров.
Полив декоративных растений в течение лета
30 квадратных метров, прополка сорной травы
30 квадратных метров.
Продолжительность рабочего
времени одного участника
общественных работ – не
более 40 часов в неделю,
учитывая ограничения,
предусмотренные трудовым
законодательством
Республики Казахстан, с
двумя выходными днями,
обеденным перерывом не
менее одного часа.
Виды общественных работ не требующие
предварительной профессиональной подготовки
работника:
Помощь в очистке труб уличных водотоков от
льда и мусора 9 штук.
Помощь в очистке общественных колодцев от
льда и талой воды 3 штуки.
Помощь в покраске и побелка уличных
ограждений 35120 квадратных метров.
Очистка улиц села от мусора 2800 квадратных
метров.
Побелка столбов освещения 50 штук.
Помощь в покраске и побелка ограждений
школы 650 квадратных метров.
Помощь в экологическом оздоровлении села:
Выкапывание ям для посадки саженцев 60
штук.
Посадка саженцев 60 штук.
Полив саженцев в течение лета 60 штук.
Продолжительность рабочего
времени одного участника
общественных работ – не
более 40 часов в неделю,
учитывая ограничения,
предусмотренные трудовым
законодательством
Республики Казахстан, с
двумя выходными днями,
обеденным перерывом не
менее одного часа.
Виды общественных работ не требующие
предварительной профессиональной подготовки
работника:
Помощь в очистке труб уличных водотоков от
льда и мусора 120 квадратных метров.
Очистка природного родника от льда, мусора
100 квадратных метров.
Уборка улиц аула от мусора граблями и
подметание метлами 600 квадратных метров.
Побелка столбов освещения центральных улиц
аула 120 штук.
Побелка стволов деревьев 100 штук.
Подрезка поросли деревьев и кустарников 50
квадратных метров.
Помощь в очистке общественной скважины 375
квадратных метров.
Помощь в покраске и побелка ограждений
общественной скважины 90 квадратных метров.
Помощь в покраске и побелка ограждений
школы 150 квадратных метров.
Помощь в уборке территории парка аула от
мусора 300 квадратных метров.
Помощь в экологическом оздоровлении аула:
Выкапывание ям для посадки саженцев 50
штук.
Посадка саженцев 50 штук.
Полив саженцев в течение лета 50 штук.
Продолжительность рабочего
времени одного участника
общественных работ – не
более 40 часов в неделю,
учитывая ограничения,
предусмотренные трудовым
законодательством
Республики Казахстан, с
двумя выходными днями,
обеденным перерывом не
менее одного часа.