Мәслихаттың 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 508 "Федоров ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2012 жылғы 6 сәуірдегі № 25 шешімі. Қостанай облысы Федоров ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 23 сәуірде № 9-20-215 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Федоров аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Федоров ауданының 2012–2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 508 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-20-206 нөмірімен тіркелген, 2012 жылғы 7 наурызда "Федоровские новости" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Федоров ауданының 2012–2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2424668,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша– 530007,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша– 4002,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 600,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша– 1890059,0 мың теңге;
2) шығындар – 2524438,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 54110,0 мың тенге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 58248,0 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4138,0 мың тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -153880,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 153880,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттерден алынған ағымдағы нысаналы трансферттердің, дамуға арналған ағымдағы трансферттердің және кредиттердің есебінен шығындар қарастырылғаны ескерілсін:
облыстық бюджеттен бөлінген:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 8414,0 мың теңге;
дамуға арналған нысаналы трансферт:
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 8500,0 мың теңге;
мектептерде автоматты өрт дабылын орнатуға – 4434,0 мың теңге;
Федоров ауданының Федоров селосында ескі апатты "Центральный" және "Красноармейский" қазандықтардың орнына қазандықтың құрылысы – 8000,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 22 декабря 2011 года № 508 "О районном бюджете Федоровского района на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 6 апреля 2012 года № 25. Зарегистрировано Управлением юстиции Федоровского района Костанайской области 23 апреля 2012 года № 9-20-215
В соответствии со статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Федоровского района на 2012–2014 годы" от 22 декабря 2011 года № 508 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9–20–206, опубликовано 7 марта 2012 года в газете "Федоровские новости") следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Федоровского района на 2012 - 2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2424668,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 530007,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4002,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 600,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1890059,0 тысяч тенге;
2) затраты – 2524438,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54110,0 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 58248,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4138,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -153880,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 153880,9 тысячи тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены расходы за счет целевых текущих трансфертов, текущих трансфертов на развитие и кредитов полученных из республиканского и областного бюджета, в том числе:
выделенных из областного бюджета:
целевые текущие трансферты на укрепление материально-технической базы организаций образования - 8414,0 тысяч тенге;
целевой трансферт на развитие:
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности – 8500,0 тысяч тенге;
на установку автоматической пожарной сигнализации в школах – 4434,0 тысяч тенге;
строительство котельной в селе Федоровка Федоровского района взамен старых аварийных "Центральная" и "Красноармейская" - 8000,0 тысяч тенге;

Федоров селосында жоспарланған қазандықтан Советский, Фрунзе, Легкодухов, Красноармейский, Кравцов, К. Либкнехт көшелері бойынша жылу магистралінің құрылысы – 11000,0 мың теңге.
Республикалық бюджеттен бөлінген:
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 1324,0 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселелерін шешуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 3684,0 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 12774,0 мың теңге, оның ішінде:
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету – 8010,0 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялау – 2906,0 мың теңге;
жастар тәжірибесі – 2788,0 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 13567,0 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін ағымдағы нысаналы трансферттер және кредиттер – 50882,0 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер – 8312,0 мың теңге;
кредиттер – 58248,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 77185,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамытудың 2011–2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 12291,0 мың теңге, оның ішінде негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 10171,0 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 10712,0 мың теңге.
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер:
Қостанай облысы Федоров ауданының Федоров селосындағы мемлекеттік тілде оқытатын 300 орынға арналған орта мектептің құрылысы – 371266,0 мың теңге;
Қостанай облысындағы "Федоров – Ленин – Вишневый" автомобиль жолын қайта жаңғырту – 245443,0 мың теңге;
Лесное селосындағы "Федоров ауданының білім бөлімі Қоржынкөл орта мектебі" мемлекеттік мекемесі ғимаратының төбесін кұрделі жөндеуге – 15000,0 мың теңге.

строительство тепломагистрали от планируемой котельной по улицам Советская, Фрунзе, Легкодухова, Красноармейская, Кравцова, К. Либкнехта в селе Федоровка – 11000,0 тысяч тенге.
Выделенных из республиканского бюджета:
целевые текущие трансферты на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" – 1324,0 тысячи тенге;
целевые текущие трансферты на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" – 3684,0 тысячи тенге;
целевые текущие трансферты на реализацию Программы занятости 2020 – 12774,0 тысячи тенге, в том числе:
обеспечение деятельности центров занятости – 8010,0 тысяч тенге;
частичное субсидирование заработной платы – 2906,0 тысяч тенге;
молодежная практика – 2788,0 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты на проведение противоэпизоотических мероприятий – 13567,0 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты и кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 50882,0 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты – 8312,0 тысяч тенге;
кредиты – 58248,0 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 77185,0 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011–2020 годы – 12291,0 тысяча тенге, в том числе на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
целевые текущие трансферты на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей – 10171,0 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 10712,0 тысяч тенге.
Целевые трансферты на развитие:
строительство средней школы на 300 мест с государственным языком обучения в селе Федоровка Федоровского района Костанайской области – 371266,0 тысяч тенге;
реконструкция автодороги "Федоровка – Ленино – Вишневое" Костанайской области – 245443,0 тысячи тенге;
на капитальный ремонт кровли здания государственного учреждения "Коржинкольская средняя школа отдела образования Федоровского района" в селе Лесное - 15000,0 тысяч тенге.

2012 жылға арналған аудандық бюджетте аудандардың тексеру комиссиялары мен олардың аппараттарының жойылуына және "Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің құрылуына байланысты жоғары тұрған бюджеттерге – 2131,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттің қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 3-2-тармақпен толықтырылсын:
"3-2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте қарастырылғаны ескерілсін:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының түрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға аудандардың бюджеттеріне республикалық бюджеттен дамытуға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 5000,0 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен дамытуға арналған нысаналы трансферттер – 3000,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 123-қосымшалары осы шешімнің 123-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс
сессияның төрағасы                         Р. Байменов
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Б. Бекенов
КЕЛІСІЛДІ:
"Федоров ауданының
экономика және қаржы
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
___________ В. Гринак
Мәслихаттың

Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен целевой текущий трансферт в вышестоящие бюджеты в связи с упразднением ревизионных комиссий и их аппаратов районов и созданием государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области" – 2131,0 тысяча тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 3-2 следующего содержания:
"3-2. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены: целевые текущие трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда" - 5000,0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно – коммуникационной инфраструктуры" - 3000,0 тысяч тенге.";
приложения 123 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 123 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель
внеочередной сессии                        Р. Байменов
Секретарь
районного маслихата                        Б. Бекенов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов Федоровского района"
________________ В. Гринак
Приложение 1
к решению маслихата