"Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы N 382/12 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 06 ақпанда N 3408 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі N 129/4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 24.04.2014 N 129/4 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттiк қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 5 мамырдағы "Фитосанитариялық қауiпсiздiк және тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi N 745 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы" N 485 қаулысына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған "Бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi және тұқым өткiзушiлердi аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары
Н.К. Әшімбетовке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен соң он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                      Е. Арын
Павлодар облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
N 382/12 қаулысымен
бекітілді
"Бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және
үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi және
тұқым өткізушілерді аттестаттау"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте келесі ұғымдар пайдаланылады:
аттестаттау - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың тұқым шаруашылығы субъектiсiнiң мәртебесiне сәйкестiгiн анықтау (растау);
аттестаттау туралы куәлiк – мемлекеттiң тұқым шаруашылығы саласындағы аттестатталған субъектiлердiң қызметiн тануын растайтын, өз құзыретi шегiнде тұқым шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi орган немесе облыстың жергiлiктi атқарушы органы берген құжат;
басқарма - "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
тұтынушы - бiрегей тұқымдар өндіруші немесе элиталық-тұқым өсiру шаруашылығы, немесе тұқым өсiру шаруашылығы, немесе тұқым өндіруші мәртебесін алуға үміткер жеке немесе заңды тұлға;
сараптамалық комиссия – кемінде бес адамнан тұратын сандық құраммен (комиссия төрағасы және төрт мүшесі) басқарма бұйрығымен құрылатын комиссия;
жергілікті атқарушы орган (әкімдік) – облыс әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган (бұдан әрі – облыс әкімдігі);
құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын лауазымды тұлғалар (бұдан әрі – Бірліктер).

Об утверждении регламента оказания государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян"
Постановление акимата Павлодарской области от 29 декабря 2012 года N 382/12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 06 февраля 2013 года N 3408. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 24 апреля 2014 года N 129/4
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 24.04.2014 N 129/4.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2011 года N 485 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области фитосанитарной безопасности и семеноводства и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент оказания государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Ашимбетова Н.К.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Е. Арын
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 29 декабря 2012 года N 382/12
Регламент оказания государственной услуги
"Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян
первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
аттестация - установление (подтверждение) соответствия физических и (или) юридических лиц статусу субъекта семеноводства;
свидетельство об аттестации - документ, выданный в пределах компетенции уполномоченным государственным органом в области семеноводства или местным исполнительным органом области, свидетельствующий о признании государством деятельности аттестованных субъектов в области семеноводства;
управление – государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области";
потребитель – физическое или юридическое лицо, претендующее на присвоение статуса производителя оригинальных семян, или элитно-семеноводческого хозяйства, или семеноводческого хозяйства, или реализатора семян;
экспертная комиссия – комиссия, создаваемая приказом управления с численным составом не менее пяти человек (председатель и четыре члена комиссии);
местный исполнительный орган (акимат) - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории (далее - акимат области);
структурно-функциональные единицы – должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее – Единицы).

2. Жалпы ережелер
2. "Бірегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi және тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттiк қызметін (бұдан әрі – мемлекеттiк қызмет) жергілікті атқарушы орган атынан басқарма көрсетеді.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 мамырдағы "Фитосанитариялық қауіпсіздік және тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" N 485 қаулысымен бекітілген "Бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi және тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттiк қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негiзiнде жүзеге асырылады.
5. Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасымалдағышта аттестаттау туралы куәлiк беру немесе оны беруден жазбаша түрде дәлелдi бас тарту көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібіне талаптар
6. Мемлекеттiк қызметтi Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 61-мекенжайы бойынша орналасқан басқарма демалыс және мереке күндерiнен басқа жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз көрсетедi. Павлодар облысының жергілікті атқарушы органының орналасқан жері туралы ақпарат Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі, сондай-ақ мемлекеттiк қызмет ресурсынан, мемлекеттік қызметті көрсету орындарындағы стендтерден, сондай-ақ басқармаға хабарласып, 8 (7182) 32-99-91 телефон бойынша алуға болады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
9. Мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттiк қызметтi алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап және мемлекеттiк қызметтiң нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттiк қызметтi көрсету кезеңдері:
1-кезең – басқарманың әкімшілік бөлімінің бас маманының тұтынушы құжаттарын қабылдауы және тіркеуі, қолхат беруі және оларды басқарма бастығының қарауына беруі;
2-кезең – басқарма бастығының жауапты орындаушыны анықтауы;
3-кезең – басқарманың жауапты орындаушысының өтініш берген сәттен бастап екі күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруі, тұтынушының құжаттарын сараптау комиссиясының қарауына жолдауы. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан дәлелді жазбаша бас тартуды әзірлеу;

2. Общие положения
2. Государственная услуга "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом в лице управления.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2011 года N 485 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области фитосанитарной безопасности и семеноводства и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года  N 745" (далее - Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства об аттестации на бумажном носителе по форме согласно приложению 2 к Стандарту, либо мотивированный письменный отказ в его выдаче.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается управлением, расположенным по адресу: город Павлодар, улица Ленина, 61 ежедневно, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, без предварительной записи и ускоренного обслуживания. Информация о месте нахождения местного исполнительного органа Павлодарской области указана в приложении 1 к Стандарту.
7. Информацию о порядке оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить на интернет-ресурсе управления: www.oblush.kz, стендах в местах оказания государственной услуги, а также обратившись в управление по телефону: 8 (7182) 32-99-91.
8. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
9. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1-й этап - прием и регистрация главным специалистом административного отдела управления документов потребителя, выдача расписки и передача их на рассмотрение начальнику управления;
2-й этап - определение начальником управления ответственного исполнителя;
3-й этап – проверка полноты представленных документов в течение двух дней с момента подачи заявления, направление ответственным исполнителем управления документов потребителя на рассмотрение экспертной комиссии. В случае установление факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;

4-кезең – сараптау комиссиясының ұсынылған құжаттарды зерделеуі, тұтынушының бірегей тұқым өндірушілерге, элиталық тұқым өсiруші шаруашылықтарға, тұқым өсiруші шаруашылықтарға, тұқым өткізушілерге қойылатын біліктілік талаптарға сәйкестік дәрежесін жер-жерлерге бару және Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 30 қарашадағы N 1393 қаулысымен бекітілген Бірегей және элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi және тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларының 2-қосымшасына сәйкес нысанда тексеру актісін құрастыру арқылы анықтауы, шешімді хаттама ретінде рәсімдеуі;
5-кезең – басқарманың жауапты орындаушысының тұтынушыға бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушi және тұқым өткізушілер мәртебесін беру туралы облыс әкімдігі қаулысының жобасын әзірлеуі және облыс әкімдігінің қарауына шығаруы, немесе аттестаттау туралы куәлікті беруден дәлелді жазбаша бас тарту жобасын әзірлеуі;
6-кезең – облыс әкімдігінің тұтынушыға бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушi және тұқым өткізушілер мәртебесін беру туралы қаулысын қабылдауы;
7-кезең – облыс әкімдігінің тұтынушыға бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушi және тұқым өткізушілер мәртебесін беру туралы қаулысы негізінде басқарма бастығының аттестаттау туралы куәлікке немесе оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тартуға қол қоюы;
8-кезең – басқарманың жауапты орындаушысының тұтынушыға аттестаттау туралы куәлікті немесе оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тартуды беруі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әрекеттер
(өзара әрекет) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы осы Стандарттың 11 - тармағында көрсетілген құжаттарды басқармаға тапсырады.
12. Басқарманың әкімшілік бөлімінің бас маманы тұтынушыдан құжаттарды қабылдайды, кіріс хат-хабар журналында тіркейді, төмендегілерді:
1) құжаттарды қабылдау күнi мен нөмiрiн;
2) сұралып отырған мемлекеттiк қызмет түрiн;
3) қоса берiлiп отырған құжаттардың саны мен атауын;

4-й этап - изучение экспертной комиссией представленных документов, определение степени соответствия потребителя квалификационным требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян, с выездом на место и составлением акта обследования по форме, согласно приложению 2 к Правилам аттестации производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года N 1393, оформление решения в виде протокола;
5-й этап - подготовка ответственным исполнителем управления проекта постановления акимата области о присвоении потребителю статуса производителя оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян и его вынесение на рассмотрение акимата области, либо подготовка проекта мотивированного письменного отказа в выдаче свидетельства об аттестации;
6-й этап – принятие акиматом области постановления о присвоении потребителю статуса производителя оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян;
7-й этап - подписание начальником управления свидетельства об аттестации на основании постановления акимата области о присвоении потребителю статуса производителя оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян либо мотивированного письменного отказа в его выдаче;
8-й этап - выдача потребителю ответственным исполнителем управления свидетельства об аттестации, либо мотивированного письменного отказа в его выдаче.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет в управление документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
12. Главный специалист административного отдела управления принимает от потребителя документы, регистрирует в журнале входящей корреспонденции, выдает потребителю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;

4) мемлекеттiк қызметтi алатын күнiн (уақытын) және құжаттар берiлетiн орнын;
5) басқарманың өтінішті қабылдаған жауапты лауазымды тұлғасының тегi, аты, әкесiнiң атын көрсете отырып, тұтынушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Тұтынушының өтініші жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі.
13. Мемлекеттiк қызметтi көрсету процесіне келесі ҚФБ қатысады:
1) басқарманың әкімшілік бөлімінің бас маманы;

4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного должностного лица управления, принявшего заявление.
Обращение потребителя регистрируется в журнале учета обращений физических и юридических лиц.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие Единицы:
Единицы:
1) главный специалист административного отдела управления;

2) басқарма бастығы;
3) басқарманың жауапты орындаушысы;
4) сараптау комиссиясы;
5) облыс әкімдігі.
14. Әрбір әкімшілік әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара байланысы және кезектілігінің мәтінді кестелі сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету процесінде әкімшілік әрекеттердің логикалық кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.

2) начальник управления;
3) ответственный исполнитель управления;
4) экспертная комиссия;
5) акимат области.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой Единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
15. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и Единицы, приведены в приложении 2 к настоящему регламенту.

5. Мемлекеттiк қызметтi көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттiк қызметтi көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттiк қызметтi көрсету барысында өздері қабылдайтын шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздік) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртіпте жауап береді.
"Бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi
және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi
және тұқым өткiзушiлердi аттестаттау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеттері

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
16. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной
услуги "Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян, семян первой,
второй и третьей репродукций
и реализаторов семян"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
Әрекет (жұмыс барысының, ағымының) N
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Бірліктің атауы
1 - бірлік басқарманың әкімшілік бөлімінің бас маманы
2 - бірлік басқарма бастығы
3 - бірлік басқарманың жауапты орындаушысы
4 - бірлік сараптау комиссиясы
3 - бірлік басқарманың жауапты орындаушысы
5 - бірлік облыс әкімдігі
2 - бірлік басқарма бастығы
1 - бірлік басқарманың жауапты орындаушысы
3
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операциясының) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының құжаттарын қабылдау, тіркеу, қолхат беру және оларды басқарма бастығының қарауына беру
Жауапты орындаушыны анықтау
Өтініш берген сәттен бастап екі күн ішінде, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, сараптау комиссиясының қарауына жолдау. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан дәлелді жазбаша бас тартуды әзірлеу
Ұсынылған құжаттарды зерделеу, жер-жерлерге бару және тексеру актісін құрастыру арқылы тұтынушының бірегей тұқым өндірушілерге, элиталық тұқым өсiруші шаруашылықтарға, тұқым өсiруші шаруашылықтарға, тұқым өткізушілерге қойылатын біліктілік талаптарға сәйкестік дәрежесін анықтауы, шешімді хаттама ретінде ресімдеу
Тұтынушыға бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушi және тұқым өткізушілер мәртебесін беру туралы облыс әкімдігі қаулысының жобасын әзірлеуі және облыс әкімдігінің қарауына шығаруы немесе аттестаттау туралы куәлікті беруден жазбаша түрде дәлелді бас тарту жобасын әзірлеу
Тұтынушыға бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушi және тұқым өткізушілер мәртебесін беру туралы қаулысын қабылдау
Облыс әкімдігінің қаулысы негізінде басқарма бастығының аттестаттау туралы куәлікке немесе оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тартуға қол қоюы. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, өтінішті бұдан әрі қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тартуға, өтініш берген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде қол қою
Тұтынушыға аттестаттау туралы куәлікті немесе оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тартуды беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басқарма бастығына жолдау
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты орындаушыға беру
Құжаттарды сараптау комиссиясына беру немесе өтінішті одан әрі қараудан дәлелді жазбаша бас тартуды басқарма бастығына қол қоюға жолдау
Сараптау комиссиясының шешімі (отырыс хаттамасы)
Тұтынушыға бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушi және тұқым өткізуші мәртебесін беру туралы қаулыны облыс әкімдігінің қарауына шығару немесе аттестаттау туралы куәлікті беруден жазбаша түрде дәлелді бас тартуды басқарма бастығына қол қоюға жолдау
Тұтынушыға бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушi және тұқым өткізуші мәртебесін беру туралы облыс әкімдігінің қаулысын қабылдау
Қол қойылған аттестаттау туралы куәлікті немесе оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тартуды басқарманың жауапты орындаушысына жолдау
Аттестаттау туралы куәліктерді тіркеу журналында тұтынушыға аттестаттау туралы куәлікті немесе оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тартуды беру туралы белгі қою
5
Орындау мерзімдері

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименование Единицы
1 Единица - главный специалист административного отдела управления
2 Единица - начальник управления
3 Единица - ответственный исполнитель управления
4 Единица - экспертная комиссия
3 Единица - ответственный исполнитель управления
5 Единица - акимат области
2 Единица - начальник управления
1 Единица - ответственный исполнитель управления
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, регистрация документов потребителя, выдача расписки и передача их на рассмотрение начальнику управления
Определение ответственного исполнителя
Проверка полноты представленных документов в течение двух дней с момента подачи заявления, направление на рассмотрение экспертной комиссии. В случае установления факта неполноты представленных документов подготовка мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления
Изучение представленных документов, определение степени соответствия потребителя квалификационным требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян, с выездом на место и составлением акта обследования, оформление решения в виде протокола
Подготовка проекта постановления акимата области о присвоении потребителю статуса производителя оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян либо подготовка проекта мотивированного письменного отказа в выдаче свидетельства об аттестации
Согласование проекта постановления о присвоении потребителю статуса производителя оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян
Подписание свидетельства об аттестации на основании постановления акимата области, либо мотивированного письменного отказа в его выдаче на основании решения экспертной комиссии. В случае установления факта неполноты представленных документов, подписание письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления
Выдача потребителю свидетельства об аттестации, либо мотивированного письменного отказа в его выдаче
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов начальнику управления для наложения резолюции
Наложение резолюции, передача документов ответственному исполнителю
Передача документов в экспертную комиссию либо направление письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления на подписание начальнику управления
Решение экспертной комиссии (протокол заседания)
Вынесение на рассмотрение акимата области постановления о присвоении потребителю статуса производителя оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян, либо направление мотивированного письменного отказа в выдаче свидетельства об аттестации на подписание начальнику управления
Принятие постановления о присвоении потребителю статуса производителя оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян
Направление подписанного свидетельства об аттестации, либо мотивированного письменного отказа в его выдаче ответственному исполнителю управления
Отметка в журнале исходящих свидетельств об аттестации о выдаче потребителю свидетельства об аттестации, либо мотивированного письменного отказа в его выдаче
5
Сроки исполнения

1 жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдау - 30 минуттан артық емес)
1 жұмыс күні ішінде
Өтініш түскен күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
30 минуттан артық емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
-
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процесс (жұмыстың барысы, ағымы)
1-бірлік 2-бірлік 3-бірлік 4-бірлік 5-бірлік
Н - 1 әрекет
Тұтынушының құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды басқарма бастығының қарауына беру
Н - 2 әрекет
Жауапты орындаушыны анықтау
Н - 3 әрекет
Тұтынушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексеру және оларды сараптау комиссиясының қарауына жолдау
Н - 4 әрекет
Сараптау комиссиясының ұсынылған құжаттарды зерделеуі, жер-жерлерге бару және тексеру актісін құрастыру арқылы тұтынушының бірегей тұқым өндірушілерге, элиталық тұқым өсiруші шаруашылықтарға, тұқым өсiруші шаруашылықтарға, тұқым өткізушілерге қойылатын біліктілік талаптарға сәйкестік дәрежесін анықтауы, шешімді хаттама ретінде рәсімдеуі
Н-6 әрекет
Тұтынушыға бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушi және тұқым өткізуші мәртебесін беру туралы облыс әкімдігінің қаулысын қабылдау
Н - 8 әрекет
Аттестаттау туралы куәлікке қол қою
Н - 5 әрекет
Тұтынушыға бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушi және тұқым өткізуші мәртебесін беру туралы облыс әкімдігі қаулысының жобасын әзірлеу және оны облыс әкімдігінің қарауына шығару
Н - 7 әрекет
Тұтынушыға бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушi және тұқым өткізуші мәртебесін беру туралы қаулыны қабылдау
Н-9 әрекет
Тұтынушыға аттестаттау туралы куәлікті беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Альтернативті процесс
Альтернативті процесс (жұмыстың барысы, ағымы) немесе кеңейту
1-бірлік 2-бірлік 3-бірлік 4-бірлік
А-1 әрекет
Тұтынушының құжаттарын қабылдау және тіркеу және оларды басқарма бастығының қарауына беру
А-2 әрекет
Жауапты орындаушыны анықтау
А-3 әрекет
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, сараптау комиссиясының қарауына жолдау. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан дәлелді жазбаша бас тартуды әзірлеу, басқарма бастығының оған қол қоюы және өтініш берген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тұтынушыға беру
А-4 әрекет
Сараптау комиссиясының ұсынылған құжаттарды зерделеуі, жер-жерге бару және тексеру актісін құрастыру арқылы тұтынушының бірегей тұқым өндірушілерге, элиталық тұқым өсiруші шаруашылықтарға, тұқым өсiруші шаруашылықтарға, тұқым өткізушілерге қойылатын біліктілік талаптарға сәйкестік дәрежесін анықтауы, шешімді хаттама түрінде рәсімдеуі
А-6 әрекет
Аттестаттау туралы куәлікті беруден жазбаша түрде дәлелді бас тартуға қол қою
А-5 әрекет
Аттестаттау туралы куәлікті беруден жазбаша түрде дәлелді бас тартуды дайындау
А-7 әрекет
Аттестаттау туралы куәлікті беруден жазбаша түрде дәлелді бас тартуды тұтынушыға ұсыну
"Бiрегей, элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi
және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi
және тұқым өткiзушiлердi аттестаттау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Негізгі процестің функционалдық өзара әрекет сызбасы
Альтернативті процесстің функционалдық өзара әрекет сызбасы

В течение 1 рабочего дня (прием документов не более 30 минут)
В течение 1 рабочего дня
В течение 15 рабочих дней со дня поступления заявления
В течение 3 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
Не более 30 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
8
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 Единица 2 Единица 3 Единица 4 Единица 5 Единица
Действие О-1
Прием, регистрация документов потребителя и передача их на рассмотрение начальнику управления
Действие О-2
Определение ответственного исполнителя
Действие О-3
Проверка полноты представленных потребителем документов и направление их на рассмотрение экспертной комиссии
Действие О-4
Изучение экспертной комиссией представленных документов, определение степени соответствия потребителя квалификационным требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян, с выездом на место и составлением акта обследования, оформление решения в виде протокола
Действие О-6
Согласование проекта постановления акимата области о присвоении потребителю статуса производителя оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян
Действие О-8
Подписание свидетельства об аттестации
Действие О-5
Подготовка проекта постановления акимата области о присвоении потребителю статуса производителя оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян и его вынесение на рассмотрение акимата области
Действие О-7
Принятие постановления о присвоении потребителю статуса производителя оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян
Действие О-9
Выдача свидетельства об аттестации потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширение
1 Единица 2 Единица 3 Единица 4 Единица
Действие А-1
Прием и регистрация документов потребителя и передача их на рассмотрение начальнику управления
Действие А-2
Определение ответственного исполнителя
Действие А-3
Проверка полноты представленных документов, направление на рассмотрение экспертной комиссии. В случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления, подписание его начальником управления и выдача потребителю в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления
Действие А-4
Изучение экспертной комиссией представленных документов, определение степени соответствия потребителя квалификационным требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян, с выездом на место и составлением акта обследования, оформление решения в виде протокола
Действие А-6
Подписание мотивированного письменного отказа в выдаче свидетельства об аттестации
Действие А-5
Подготовка мотивированного письменного отказа в выдаче свидетельства об аттестации
Действие А-7
Выдача потребителю мотивированного письменного отказа в выдаче свидетельства об аттестации
Приложение 2
к регламенту оказания государственной
услуги "Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян, семян первой,
второй и третьей репродукций
и реализаторов семян"
Схема функционального взаимодействия основного процесса
Схема функционального взаимодействия альтернативного процесса