"Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы N 825/7 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 24 қаңтарда N 3386 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 24 маусымдағы N 370/3 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 24.06.2013 N 370/3 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Коса беріліп отырған "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін қызмет көрсету регламенттері:
1) "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
3) "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
4) "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
5) "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
6) "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
7) "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
8) "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
9) "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых государственным учреждением "Отдел образования города Аксу"
Постановление акимата города Аксу Павлодарской области от 28 декабря 2012 года N 825/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 24 января 2013 года N 3386. Утратило силу постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 24 июня 2013 года N 370/3
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 24.06.2013 N 370/3.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг, оказываемых государственным учреждением "Отдел образования города Аксу":
1) регламент государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации";
2) регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей";
3) регламент государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству";
4) регламент государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям";
5) регламент государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям";
6) регламент государственной услуги "Выдача дубликатов документов об образовании";
7) регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования";
8) регламент государственной услуги "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования";
9) регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования";

10) "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
11) "Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
12) "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің әлеуметтік мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі                                 Б. Бақауов
Павлодар облысы Ақсу қаласы
әкімдігінің 2012 жылғы 28
желтоқсандағы N 825/7 қаулысымен
бекітілді
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің атауы "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің регламенті (бұдан әрі - регламент).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет: "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - білім бөлімі) өтініш білдіргенде көрсетіледі, қызмет көрсету орны: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Пушкин көшесі, 42 мекен-жайы бойынша орналасқан, телефондары: 8 (718 37) 69595, факс: 67177, электрондық мекен-жайы: aksu_gorono@mail.ru. және "Павлодар облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік мекемесінің Ақсу қаласының филиалы арқылы (бұдан әрі – қызмет көрсету орталығы) көрсетіледі, қызмет көрсету орны Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10 мекен-жайы бойынша орналасқан, телефон, факс: 8 (718 37) 69060, электрондық мекен-жайы: aksu_con@mail.ru.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі стандартқа 4-қосымшаға сәйкес мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама беру, мектепке дейінгі ұйымдарда орын болмаған жағдайда стандартқа 5-қосымшаға сәйкес уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлы қолы қойылған электрондық құжат нысанында кезектіліктің нөмірі көрсетілген кезекке қою туралы хабарлама немесе электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

10) регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах";
11) регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах";
12) регламент государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города по социальным вопросам.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города                                Б. Бакауов
Утвержден
постановлением акимата города
Аксу Павлодарской области
от 28 декабря 2012 года N 825/7
Регламент государственной услуги "Постановка на
очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для
направления в детские дошкольные организации"
1. Общие положения
1. Наименование регламента государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее - регламент).
2. Форма предоставляемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – стандарт).
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Аксу" (далее – отдел образования), место оказания располагается по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Пушкина, 42, телефоны: 8 (71837) 69595, факс: 67177, электронный адрес: aksu_gorono@mail.ru, и через филиал города Аксу Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – центр обслуживания), место оказания располагается по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Ленина, 10, телефон, факс: 8 (71837) 69060, электронный адрес: aksu_con@mail.ru.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача направления в детскую дошкольную организацию, согласно приложению 4 к стандарту, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомления о постановке на очередь, согласно приложению 5 к стандарту с указанием номера очередности в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.

6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі — мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
білім бөліміне өтініш жасағанда:
1) мемлекеттік қызметті алушымен тиісті құжаттар тапсырылған сәттен бастап – үш күнді құрайды;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтудің ең көп шекті уақыты – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш иесінің өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiн күтудiң ең көп шектi уақыты - 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Білім бөлімінің жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін; қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе бас тартуға негіз бас тарту себебін көрсетумен жазбаша негіздемелі жауап стандарттың 16-тармағында көрсетілген талаптарды бұзу болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібі
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды ұсынады.
Құжаттар көшірмелерімен және түпнұсқаларымен салыстыру үшін беріледі, кейін түпнұсқалар мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға: балалардың мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына жолдама, мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында орын болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетудің кезек нөмірін көрсету туралы хабарлама беріледі.
12. Білім бөліміне өтініш білдіргенде мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) аттестаттау және мемлекеттік стандарт секторының бас маманы:
2) білім бөлімінің бастығы.
13. Құрылымдық-функционалдық бірліктің іс-әрекетінің реті осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес келтірілген.
14. Іс-әрекеттің және құрылымдық-функционалдық бірлігінің логикалық реті арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2-қосымшасына келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
15. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте жауапты болады.
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер әкімшілік
әрекетінің (үдерісінің) бірізділігі мен өзара
әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттау
Негізгі процесс әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің N (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
Құрылымдық-функционалдық бірліктің атауы
Білім бөлімінің бас маманы
Білім бөлімінің бастығы
Білім бөлімінің бас маманы
Білім бөлімінің бастығы
Білім бөлімінің бас маманы
2
Іс-әрекеттің (үдеріс, рәсім, операциялар) атауы және оларды сипаттау
Алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Алушы ұсынған құжаттарды қарастыру
Жолдаманы немесе хабарламаны не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Жолдаманы немесе хабарламаны не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарастыру
Жолдаманы немесе хабарламаны не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
3
Аяқтау нысаны  (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды тіркеу
Анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауға түскен құжаттарды ұсыну
Жолдаманың немесе хабарламаның не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Жолдама немесе хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Жолдаманы немесе хабарламаны не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
4
Орындау мерзімі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
30 минуттан аспайды
5
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2-баған
3-баған
4-баған
5-баған
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
1. Білім бөліміне өтініш білдіргенде
мемлекеттік қызметті ұсыну сызбасы
Павлодар облысы Ақсу қаласы
әкімдігінің 2012 жылғы 28
желтоқсандағы N 825/7 қаулысымен
бекітілді
"Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды рәсімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в отдел образования:
1) с момента обращения получателя государственной услуги составляет 3 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
График работы отдела образования с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед c 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней; прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит нарушение требований, указанных в пункте 16 стандарта, с письменным обоснованием причин отказа.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги или по доверенности его уполномоченный представитель представляет необходимые документы, определенные в пункте 11 стандарта.
Документы представляются в оригиналах и копиях для сверки, после чего оригиналы документов возвращаются получателю государственной услуги.
11. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается направление в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомление о постановке на очередь с указанием номера очередности государственной услуги.
12. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении в отдел образования (далее - Единицы):
1) специалист отдела образования;
2) начальник отдела образования.
13. Последовательность действий структурно-функциональных единиц приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий и структурно-функциональных единиц, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
15. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) структурно-функциональных единиц
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование структурно-функциональных единиц
Специалист отдела образования
Начальник отдела образования
Специалист отдела образования
Начальник отдела образования
Специалист отдела образования
2
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных получателем документов, указанных в п. 11 стандарта
Рассмотрение представленных получателем документов
Подготовка направления или уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение направления или уведомления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдача направления или уведомления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация документов
Передача поступивших документов на подготовку справки либо мотивированный ответ об отказе
Проект направления или уведомления либо мотивированный ответ об отказе
Направление или уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Направление или уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Срок исполнения
Не более 30 минут
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
Не более 30 минут
5
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации"
Схема предоставления государственной
услуги при обращении в отдел образования
Утвержден
постановлением акимата города
Аксу Павлодарской области
от 28 декабря 2012 года N 825/7
Регламент государственной услуги "Оформление
документов на социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
1. Общие положения

1. Мемлекеттік қызмет регламенті "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – білім бөлімі) көрсетеді, қызметті көрсететін орынның орналасқан мекен-жайы: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Пушкин көшесі, 42, телефондар: 8 (71837) 69595, факс: 67177, электронды мекен-жайы: aksu_gorono@mail.ru.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі стандарттың 2-қосымшасына сәйкес ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларға қамқоршылықты (қорғаншылықты) белгілеу (бұдан әрі – анықтама) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттік қызметті алушының стандарттың 11-тармағында белгіленген тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) – отыз күнтізбелік күнді құрайды;
2) өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiн күтудiң ең көп шектi уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушының өтiнiш жасаған күнi қызмет көрсетудiң ең көп шектi уақыты - 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) орталыққа өтініш білдіргенде – аптасына алты күн, демалыс және мереке күндерінен басқа, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліссіз;
2) қабылдау "электрондық" кезек тәртібінде, алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсету бойынша жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 16-тармағында көрсетілген талаптарды бұзуы бас тартудың себептерін жазбаша негіздеумен құжаттарды қабылдаудан бас тартуға негіз болып табылады.

1. регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (далее - регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – стандарт).
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Аксу" (далее – отдел образования), место оказания располагается по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Пушкина, 42, телефоны: 8 (718 37) 69595, факс: 67177, электронный адрес: aksu_gorono@mail.ru.
5. Результатом оказания государственной услуги являются выдача справки об установлении опеки (попечительства) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей (далее – справка), согласно приложению 2 к стандарту государственной услуги либо мотивированный отказ в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 стандарта (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется при обращении в отдел образования:
1) в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней;
2) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит нарушение требований указанных в пункте 16 стандарта, с письменным обоснованием причин отказа.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
11. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін білім беру ұйымына стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
Құжаттар түпнұсқалармен және салыстырып тексеру үшін көшірмелерімен ұсынылады, содан кейін түпнұсқалары мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылып беріледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 14-тармағына сәйкес алушыға қажетті құжаттарды қабылдау туралы мәліметтер көрсетіліп, қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде мына құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – Бірліктер) қатысады:
1) білім бөлімінің бас маманы;
2) білім бөлімінің бастығы.
14. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің жүйелілігі осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету және құрылымдық функционалдық бірліктер үрдісінде әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылданатын шешімдерге, әрекеттерге (әрекетсіздікке) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
"Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға арналған
құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық-функционалдық бірліктер әкімшілік
әрекетінің (үдерісінің) бірізділігі мен өзара
әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттау
Негізгі процесс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің N (барысы, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің маманы
Білім бөлімінің бастығы
Білім бөлімінің маманы
Білім бөлімінің бастығы
Білім бөлімінің маманы
2
Іс-әрекеттің (үдеріс, рәсім, операциялар) атауы және оларды сипаттау
Тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қарастыру
Анықтаманы немесе ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Анықтаманы немесе ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты қарастыру
Анықтаманы немесе ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
3
Аяқтау нысаны  (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды тіркеу
Анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауға түскен құжаттарды ұсыну
Анықтаманың немесе хабарламаның, не  ұсынған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Анықтамаға қол қою
Анықтаманың немесе хабарламаның, не  ұсынған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
4
Орындау мерзімі
30 минуттан аспайды
2 жұмыс күні
14 жұмыс күні
14 жұмыс күні
30 минуттан аспайды
5
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2 баған
3 баған
4 баған
5 баған
"Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға арналған
құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Білім бөліміне өтініш жасаған кезде мемлекеттік
қызмет көрсетуді ұсынудың сызбасы
Павлодар облысы Ақсу қаласы
әкімдігінің 2012 жылғы 28
желтоқсандағы N 825/7 қаулысымен
бекітілді
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру"
мемлекеттік қызмет регламенті

3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в отдел образования необходимые документы, определенные в пункте 11 стандарта.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники возвращаются получателю государственной услуги.
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения государственной услуги.
13. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении в отдел образования (далее - Единицы):
1) специалист отдела образования;
2) начальник отдела образования.
14. Последовательность действий структурно-функциональных единиц приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий и структурно-функциональных единиц, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
16. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) структурно-функциональных единиц
N
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование структурно-функциональных единиц
Специалист отдела образования
Начальник отдела образования
Специалист отдела образования
Начальник отдела образования
Специалист отдела образования
2
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных получателем документов, указанных в п. 11 стандарта
Рассмотрение представленных получателем документов
Подготовка акта местного исполнительного органа или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение акта местного исполнительного органа или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдача справки или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация документов
Передача поступивших документов на подготовку акта местного исполнительного органа или мотивированный ответ об отказе
Проект акта местного исполнительного органа или мотивированный ответ об отказе
Подписание документа
Справка или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Срок исполнения
Не более 30 минут
2 рабочих день
14 рабочих дней
14 рабочих дней
Не более 30 минут
5
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Схема предоставления государственной
услуги при обращении в отдел образования
Утвержден
постановлением акимата города
Аксу Павлодарской области
от 28 декабря 2012 года N 825/7
Регламент государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің атауы "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет (бұдан әрі - регламент).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – білім бөлімі) көрсетеді, қызметті көрсететін орынның орналасқан мекен-жайы: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Пушкин көшесі, 42, телефондар: 8 (71837) 69595, факс: 67177, электронды мекен-жайы: aksu_gorono@mail.ru және "Павлодар облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорынның Ақсу қаласының филиалы (бұдан әрі – қызмет көрсету орталығы) арқылы көрсетіледі, мекен-жайы: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Ленин көшесі 10, телефоны (8(71837)69060), электронды мекен-жайы: aksu_сon@mail.ru.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны стандартқа 3-қосымшаға сәйкес қағаз тасымалдағышта қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама (бұдан әрі - анықтама) беру.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет алушыға) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
Қызмет көрсету орталығына жүгінгенде:
1) орталыққа жүгінгенде алушымен тиісті құжаттар тапсырылған сәттен бастап (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) бес жұмыс күнін құрайды;
2) тиісті құжаттарды тапсыру кезіңде кезек күтудің ең көп шектi уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) өтініш берген күні мемлекеттік қызмет алушыға көрсетілетін қызмет көрсетудің ең көп шектi уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) анықтаманы алу кезіңде немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап алу кезек күтудің ең көп шектi уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) орталыққа өтініш білдіргенде – аптасына алты күн, демалыс және мереке күндерінен басқа, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліссіз.
Қабылдау "электрондық" кезек тәртібінде, алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсету бойынша жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті алушы стандарттың 16-тармағында көрсетілген талаптарды бұзуы бас тартудың себептерін жазбаша негіздеумен құжаттарды қабылдаудан бас тартуға негіз болып табылады.

1. Общие положения
1. Наименование регламента государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее - регламент).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – стандарт).
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Аксу" (далее – отдел образования), место оказания располагается по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Пушкина, 42, телефоны: 8 (71837) 69595, факс: 67177, электронный адрес: aksu_gorono@mail.ru, и через филиал города Аксу Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – центр обслуживания), место оказания располагается по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Ленина, 10, телефон, факс: 8 (71837) 69060, электронный адрес: aksu_con@mail.ru.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки по опеке и попечительству (далее – справка) согласно приложению 3 к стандарту на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в центр обслуживания:
1) с момента обращения получателя государственной услуги составляют пять рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки или мотивированного ответа об отказе – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается:
1) при обращении в центр обслуживания – шесть дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00, без перерыва.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит предоставление получателем неполного пакета документов, указанных в пункте 16 стандарта, с письменным обоснованием причин отказа.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
11. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін білім беру ұйымына стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 14-тармағына сәйкес алушыға қажетті құжаттарды қабылдау туралы мәліметтер көрсетіліп, қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде мына құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – Бірліктер) қатысады:
1) білім бөлімінің бас маманы;
2) білім бөлімінің бастығы.
14. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің жүйелілігі осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету және құрылымдық функциональдық бірліктер үрдісінде әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылданатын шешімдерге, әрекеттерге (әрекетсіздікке) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық-функционалдық бірліктер әкімшілік
әрекетінің (үдерісінің) бірізділігі мен өзара
әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттау
Негізгі процесс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің N (барысы, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Білім бөлімінің маманы
білім бөлімінің бастығы
Білім бөлімінің маманы
білім бөлімінің бастығы
Білім бөлімінің маманы
2
Іс-әрекеттің  (үдеріс, рәсім, операциялар) атауы және оларды  сипаттау
Тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қарастыру
Анықтаманы немесе ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Анықтаманы немесе ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты қарастыру
Анықтаманы немесе ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
3
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды тіркеу
Анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауға түскен құжаттарды ұсыну
Анықтаманың немесе хабарламаның, не  ұсынған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Анықтамаға қол қою
Анықтаманың немесе хабарламаның, не  ұсынған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
4
Орындау мерзімі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
2 жұмыс күні
30 минуттан аспайды
5
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2 баған
3 баған
4 баған
5 баған
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Білім бөліміне өтініш жасаған кезде
мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудың сызбасы
Павлодар облысы Ақсу қаласы
әкімдігінің 2012 жылғы 28
желтоқсандағы N 825/7 қаулысымен
бекітілді
"Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың
салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық
бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны рәсімдеу
үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет необходимые документы, определенные в пункте 11 стандарта.
12. При приеме центром обслуживания всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанных в пункте 14 стандарта.
13. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - Единицы):
1) специалист отдела образования;
2) начальник отдела образования.
14. Последовательность действий структурно-функциональных единиц, приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий и структурно-функциональных единиц, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
16. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) структурно-функциональных единиц
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование структурно-функциональных единиц
Специалист отдела образования
Начальник отдела образования
Специалист отдела образования
Начальник отдела образования
Специалист отдела образования
2
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных получателем документов, указанных в п. 11 стандарта
Рассмотрение представленных получателем документов
Подготовка справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация документов
Передача поступивших документов на подготовку справки либо мотивированного ответа об отказе
Проект справки или уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Подписание справки
Справка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Срок исполнения
Не более 30 минут
1 рабочий день
2 рабочих дня
2 рабочих дня
Не более 30 минут
5
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Схема предоставления государственной
услуги при обращении в отдел образования
Утвержден
постановлением акимата города
Аксу Павлодарской области
от 28 декабря 2012 года N 825/7
Регламент государственной услуги "Выдача справок в пенсионные
фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних
детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной
полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства несовершеннолетним детям"

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің атауы "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – білім бөлімі) көрсетеді, қызметті көрсететін орынның орналасқан мекен-жайы: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Пушкин көшесі, 42, телефондар: 8 (71837) 69595, факс: 67177, электронды мекен-жайы: aksu_gorono@mail.ru және "Павлодар облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорынның Ақсу қаласының филиалы (бұдан әрі – қызмет көрсету орталығы) арқылы көрсетіледі, мекен-жайы: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Ленин көшесі 10, телефоны (8(71837)69060), электронды мекен-жайы: aksu_сon@mail.ru.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі қызмет көрсету орталығында – стандартының 3 және 4-қосымшаларына сәйкес зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету, мемлекеттік қызмет стандартының 5-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаға тиесілі мүлікпен әрекетті жүзеге асыру үшін қағаз тасымалдағышта анықтамалар (бұдан әрі – анықтама) беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
Қызмет көрсету орталығына жүгінгенде:
1) орталыққа жүгінгенде алушымен тиісті құжаттар тапсырылған сәттен бастап (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) бес жұмыс күнін құрайды;
2) тиісті құжаттарды тапсыру кезіңде кезек күтудің ең көп шектi уақыты – 20 минуттан аспайды;

1. Общие положения
1. Наименование регламента государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее - регламент).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – стандарт).
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Аксу" (далее – отдел образования), место оказания располагается по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Пушкина, 42, телефоны: 8 (71837) 69595, факс: 67177, электронный адрес: aksu_gorono@mail.ru, и через филиал города Аксу Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – центр обслуживания), место оказания располагается по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Ленина, 10, телефон, факс: 8 (71837) 69060, электронный адрес: aksu_con@mail.ru.
5. Результатом оказания государственной услуги является в центре обслуживания – выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей (уступка прав и обязательств, расторжение договоров), согласно приложениям 3 и 4 к стандарту государственной услуги, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним (далее – справка), согласно приложению 5 к стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в центр обслуживания:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют пять рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 20 минут;

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің атауы "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – білім бөлімі) көрсетеді, қызметті көрсететін орынның орналасқан мекен-жайы: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Пушкин көшесі, 42, телефондар: 8 (71837) 69595, факс: 67177, электронды мекен-жайы: aksu_gorono@mail.ru және "Павлодар облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорынның Ақсу қаласының филиалы (бұдан әрі – қызмет көрсету орталығы) арқылы көрсетіледі, мекен-жайы: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Ленин көшесі 10, телефоны (8(71837)69060), электронды мекен-жайы: aksu_сon@mail.ru.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі қызмет көрсету орталығында – мемлекеттік қызмет стандартының 3-қосымшасына сәйкес қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдармен анықтамалар беру, кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе банкке тұрғын үйді кепілдікке беріп несие алуға рұқсат беру үшін нотариалдық кеңсеге қағаз тасымалдағышта анықтамалар беру (бұдан әрі – анықтама) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
Қызмет көрсету орталығына жүгінгенде:
1) орталыққа жүгінгенде алушымен  тиісті құжаттар тапсырылған сәттен бастап (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) бес жұмыс күнін құрайды;
2) тиісті құжаттарды тапсыру кезіңде кезек күтудің ең көп шектi уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) өтініш берген күні мемлекеттік қызмет алушыға көрсетілетін қызмет көрсетудің ең көп шектi уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) анықтаманы алу кезіңде немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап алу кезек күтудің ең көп шектi уақыты – 20 минуттан аспайды.

1. Общие положения
1. Наименование регламента государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям" (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – стандарт).
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Аксу" (далее – отдел образования), место оказания располагается по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Пушкина, 42, телефоны: 8 (71837) 69595, факс: 67177, электронный адрес: aksu_gorono@mail.ru, и через филиал города Аксу Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – центр обслуживания), место оказания располагается по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Ленина, 10, телефон, факс: 8 (71837) 69060, электронный адрес: aksu_con@mail.ru.
5. Результатом оказания государственной услуги является в центре обслуживания – выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке и попечительству, на совершение сделок по отчуждению недвижимого имущества, являющихся собственниками жилища, в нотариальную контору, либо в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее – справка), согласно  приложению 3 к стандарту государственной услуги, на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Сроки оказания государственной услуги:
При обращении в центр обслуживания:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют пять рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки или мотивированного ответа об отказе – не более 20 минут.

1. "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасында негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдары (бұдан әрі — білім беру ұйымдары) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғаларға және Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
5. Білім туралы құжаттың телнұсқасы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат білім беру ұйымдарының веб-сайттарында орналастырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, күнделікті сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызметтің көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – жиырма минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген сәттен бастап күнтізбелік он күн ішінде.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайда мемлекеттік қызметтен бас тартады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекеттер (өзара-әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тізімін ұсынуы қажет.
12. Тұтынушы қажетті құжаттардың барлығын уәкілетті органға тапсырғаннан кейін Стандарттың 14-тармағында көрсетілген мәліметтерімен қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – бірліктер) қатысады:
1) білім беру ұйымының маманы;
2) білім беру ұйымының басшысы.

1. Регламент государственной услуги "Выдача дубликатов документов об образовании" (далее - государственная услуга) оказывается организациями основного среднего, общего среднего образования (далее - организации образования) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – стандарт).
4. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, и лицам казахской национальности, не являющимся гражданами Республики Казахстан (далее – получатель).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайте государственного учреждения "Отдел образования города Аксу".
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 стандарта, - не более двадцати минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги - не более десяти календарных дней.
9. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 стандарта.
3. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет в организацию образования документы, указанные в пункте 11 стандарта.
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о получении всех документов, со сведениями, указанными в пункте 14 стандарта.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - Единицы):
1) ответственное лицо в организации образования;
2) руководитель организации образования.

14. Құрылымдық функционалдық бірліктер әрбір әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара байланыстылығы мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелі сипаттамасы әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімдердің) орындалу мерзімінің көрсетілуімен осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
15. Құрылымдық функционалдық бірліктер мен іс-әрекеттерінің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін кесте осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі

14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единицами, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги

16. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте жауап береді.
"Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Ақсу қаласының негізгі орта, жалпы
орта білім беру ұйымдарының тізбесі
N р/с Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарының атауы Заңды мекен-жайы Телефоны

16. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача дубликатов документов об образовании"
Перечень организаций основного среднего, общего
среднего образования города Аксу
N п/п Наименование организаций основного среднего, общего среднего образования Юридический адрес Телефон

1 2 3 4
1.
"Ақсу қаласының лицейі" ММ
Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Әуезов көшесі, 56
(871837)
64563
2.
"Ақсу қаласының N 1 қазақ орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Царев көшесі, 5
(871837)
50655, 50286
3.
"Ақсу қаласының N 2 жалпы орта білім беру мектебі" ММ
Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 37
(871837)
58839, 56665
4.
"Ақсу қаласының N 4 орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Астана көшесі, 25
(871837)
64838
5.
"Ақсу қаласының N 7 орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Строителей көшесі, 14
(871837)
50225, 50276
6.
"Ақсу қаласының N 8 орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Царев көшесі, 10
(871837)
62290, 50336
7.
"Ақсу қаласы Ақсу кентінің Қ.Шүлембаев атындағы орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, 140102, Ақсу қаласы, Ақсу кенті, Энергетик көшесі, 2
(871837)
30414
8.
"Ақсу қаласы Қалқаман ауылының орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140110, Қалқаман ауылы
(871837)
78331
9.
"Ақсу қаласы Ақжол селолық округінің орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140111, Ақжол ауылы
(871837)
71554
10.
"Ақсу қаласы Достық селолық округінің орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140114, Достық ауылы
(871837)
41497
11.
"Ақсу қаласы Достық селолық округі Парамоновка ауылының орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140114, Парамоновка ауылы
(871837)
40420
12.
"Ақсу қаласы Пограничник селолық округінің орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140115, Пограничник ауылы, Комсомол тар көшесі, 1
(871837)
41732
13
"Ақсу қаласы Сарышығанақ селолық округінің орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140115, Сарышағанақ ауылы
(871837)
40204
14.
"Ақсу қаласы Қызылжар селолық округінің орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140113, Қызылжар ауылы
(871837)
70685
15.
"Ақсу қаласы Жолқұдық селолық округінің Қ.Қамзин атындағы орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140108, Жолқұдық ауылы
(871837)
79419
16.
"Ақсу қаласы Алғабас ауылының М.Қабылбеков атындағы орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140106, Алғабас ауылы
(871837)
79636
17.
"Ақсу қаласы Айнакөл селолық округінің орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140105, Айнакөл ауылы
(871837)
70290, 70299
18.
"Ақсу қаласы Құркөл селолық округінің Дөнентаев атындағы орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140112, Құркөл ауылы
(871837)
41241
19.
"Ақсу қаласы Мәмәйіт Омаров атындағы селолық округтің Жамбыл орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140109, Мәмәйіт Омаров атындағы ауыл
(871837)
41021, 41020
20.
"Ақсу қаласы Евгеньевка селолық округінің Ю.Гагарин атындағы орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140107, Евгеньевка ауылы.
(871837)
74366, 74408
21.
"Ақсу қаласы Үштерек ауылының орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140119, Үштерек ауылы
(871837)
77341, 77405
22.
"Ақсу қаласы Еңбек селолық округінің орта мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140116, Еңбек ауылы
(871837)
73415, 73602
23.
"Ақсу қаласы Евгеньевка селолық округінің Сольветка негізгі мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140118, Евгеньевка селолық округі, Сольветка ауылы
(871837)
41907, 41901
24.
"Ақсу қаласы Пограничный селолық округі Спутник станциясының негізгі мектебі" ММ
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, 140115, Пограничный селолық округі, "Спутник" станциясы
(871837)
41948
"Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Әр бірліктің әкімшілік іс-әрекетінің (үдерістердің)
жүйелілігі мен өзара іс-әрекетінің сипаттамасы
N Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыстардың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) N
1
2
3
4
5
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің атауы
Білім беру ұйымындағы жауапты тұлға
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымындағы жауапты тұлға
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымындағы жауапты тұлға
2
Іс-әрекеттің (үдеріс, рәсім, операциялар) атауы және оларды  сипаттау
Алушы регламенттің 11-тармағында көрсетілген ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Алушы ұсынған құжаттарды қарастыру
Білім беру туралы құжаттың телнұсқасын дайындау немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Білім беру туралы құжатты қарау немесе  қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарастыру
Білім туралы құжаттың телнұсқасын тіркеу
3
Аяқтау нысаны  (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды тіркеу
Білім туралы құжаттың телнұсқасын алуға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауға түскен құжаттарды ұсыну
Білім туралы құжаттың телнұсқасының не қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Білім туралы құжаттың телнұсқасына қол қою
Алушыға білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
4
Орындау мерзімі
20 минуттан аспайды
1 күнтізбелік күннен аспайды
5 күнтізбелік күннен аспайды
3 күнтізбелік күннен аспайды
1 күнтізбелік күннен аспайды
5
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2-баған
3-баған
4-баған
5-баған
"Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
Білім беру ұйымдарына өтініш білдіргенде
мемлекеттік қызметті ұсыну сызбасы
Павлодар облысы Ақсу қаласы
әкімдігінің 2012 жылғы 28
желтоқсандағы N 825/7 қаулысымен
бекітілді
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы
білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін
ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1 2 3 4
1.
ГУ "Лицей города Аксу"
Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Ауэзова, 56
(871837) 64563
2.
ГУ "Казахская средняя школа N 1 города Аксу"
Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Царева, 5
(871837) 50655, 50286
3.
ГУ "Средняя общеобразовательная школа N 2 города Аксу"
Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Ленина, 37
(871837) 58839, 56665
4.
ГУ "Средняя школа N 4 города Аксу"
Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Астана, 25
(871837) 64838
5.
ГУ "Средняя школа N 7 города Аксу"
Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Строителей, 14
(871837) 50225, 50276
6.
ГУ "Средняя школа N 8 города Аксу"
Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Царева, 10
(871837) 62290, 50336
7.
ГУ "Средняя школа имени К.Шулембаева поселка Аксу города Аксу"
Павлодарская область, 140102, город Аксу, поселок Аксу, улица Энергетиков, 2
(871837) 30414
8.
ГУ "Средняя школа села Калкаман города Аксу"
Павлодарская область, город Аксу, 140110, село Калкаман
(871837) 78331
9.
ГУ "Средняя школа Акжолского сельского округа города Аксу"
Павлодарская область, город Аксу, 140111, село Акжол
(871837) 71554
10.
ГУ "Средняя школа Достыкского сельского округа города Аксу"
Павлодарская область, город Аксу, 140114, село Достык
(871837) 41497
11.
ГУ "Средняя школа села Парамоновка Достыкского сельского округа города Аксу"
Павлодарская область, город Аксу, 140114, село Парамоновка
(871837) 40420
12.
ГУ "Средняя школа Пограничного сельского округа города Аксу"
Павлодарская область, город Аксу, 140115, село Пограничник, переулок Комсомольский, 1
(871837) 41732
13.
ГУ "Средняя школа Сарышыганакского сельского округа города Аксу"
Павлодарская область, город Аксу, 140115, село Пограничник, переулок Комсомольский, 1
(871837) 40204
14.
ГУ "Средняя школа Кызылжарского сельского округа города Аксу"
Павлодарская область, город Аксу, 140113, село Кызылжар
(871837) 70685
15.
ГУ "Средняя школа имени К. Камзина Жолкудукского сельского округа города Аксу"
Павлодарская область, 140108, город Аксу, село Жолкудук
(871837) 79419
16.
ГУ "Средняя школа имени М. Кабылбекова села Алгабас города Аксу"
Павлодарская область, 140106, город Аксу, село Алгабас
(871837) 79636
17.
ГУ "Средняя школа Айнакольского сельского округа города Аксу"
Павлодарская область, город Аксу, 140105, село Айнаколь
(871837) 70290, 70299
18.
ГУ "Средняя школа имени Донентаева Куркольского сельского округа города Аксу"
Павлодарская область, 140112, город Аксу, село Курколь
(871837) 41241
19.
ГУ "Жамбылская средняя школа сельского округа имени Мамаита Омарова города Аксу"
Павлодарская область, 140109, город Аксу, село имени Мамаита Омарова
(871837) 41021, 41020
20.
ГУ "Средняя школа имени Ю. Гагарина Евгеньевского сельского округа города Аксу"
Павлодарская область, город Аксу, 140107, село Евгеньевка
(871837) 74366, 74408
21.
ГУ "Средняя школа села Уштерек города Аксу"
Павлодарская область, город Аксу, 140119, село Уштерек
(871837) 77341, 77405
22.
ГУ "Средняя школа Енбекского сельского округа города Аксу"
Павлодарская область, 140116, город Аксу, село Енбек
(871837) 73415, 73602
23.
ГУ "Основная школа села Сольветка Евгеньевского сельского округа города Аксу"
Павлодарская область, город Аксу, 140118, Евгеньевкий сельский округ, село Сольветка
(871837) 41907, 41901
24.
ГУ "Основная школа станции Спутник Пограничного сельского округа города Аксу"
Павлодарская область, город Аксу, 140115, Пограничный сельский округ, станция "Спутник"
(871837) 41948
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача дубликатов документов об образовании"
Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) каждой единицы
N
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование структурно-функциональных единиц
Ответственное лицо в организации образования
Руководитель организации образования
Ответственное лицо в организации образования
Руководитель организации образования
Ответственное лицо в организации образования
2
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных получателем документов, указанных в п. 11 регламента
Рассмотрение представленных получателем документов
Подготовка проекта дубликата документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение документа об образовании или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Регистрация дубликата документа об образовании
3
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки
Передача поступивших документов на подготовку дубликата документа об образовании
или мотивированный ответ об отказе
Проект дубликата документа об образовании или мотивированный ответ об отказе
Подписание дубликата документа об образовании
Выдача получателю услуги дубликата документа об образовании  или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Срок исполнения
Не более 20 минут
Не более 1 календарного дня
Не более 5 календарных дней
Не более 3 календарных дней
Не более 1 календарного дня
5
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача дубликатов документов об образовании"
Схема предоставления государственной услуги
при обращении в организацию образования
Утвержден
постановлением акимата города
Аксу Павлодарской области
от 28 декабря 2012 года N 825/7
Регламент государственной услуги "Прием документов и
зачисление в организации образования независимо от
ведомственной подчиненности для обучения по
общеобразовательным программам начального, основного
среднего, общего среднего образования"

1. Жалпы ережелер
1. "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес білім беру ұйымдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет 7-18 жастағы жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті алушыға берілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны білім беру ұйымдарына жалпы бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.gov.kz ресми сайтында және Ақсу қаласы білім бөлімінің aksu_gorono@mail.ru. ресми сайтында орналастырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
7. Мемлекеттік қызмет жұмыс күндері демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген кестеге сәйкес түскі үзіліспен сағат 9.00 - 13.00-ге дейін. Алдын – ала жазылу және жеделдетіп ресімдеу қарастырылмаған.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі мемлекеттік қызметті алушылар қажетті құжаттарды тапсырған уақыттан бастап бір жұмыс күнін құрайды:
1) өтініш берген күні (тіркеу кезінде) сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күту уақыты – 30 минут;
2) өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күту уақыты – 30 минут;
3) өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету уақыты – 30 минуттан аспауы керек.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін (білім беру ұйымына оқуға қабылдау туралы бұйрық) алу мерзімі – 3 айдан аспайды, себебі оқуға қабылдау туралы бұйрық барлық білім алушылар үшін ортақ болып табылады.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушымен стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды білім беру ұйымына тапсырылады.
Бастауыш білім беру ұйымына 1-сыныпқа келуші баланың заңды өкілдерінен өтініш ағымдағы жылғы 1 маусымнан 30 тамызға дейін жүргізіледі.
1-сыныпқа қабылдау кезінде жекеменшік білім беру ұйымынан басқа бастауыш білім беру ұйымдары емтихан мен тестілеу жүргізбейді.

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее - организации образования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – стандарт).
4. Данная услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан в возрасте 7-18 лет (далее – получатель).
5. Формой завершения государственной услуги, которую получит получатель государственной услуги, являются общий приказ организации образования о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.gov.kz, а также на официальном сайте государственного учреждения "Отдел образования города Аксу".
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга осуществляется ежедневно, с 9.00 до 13.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней. Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
8. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем государственной услуги необходимых документов – один рабочий день:
1) время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения (при регистрации), - 30 минут;
2) время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 30 минут.
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в организацию образования) - не более 3 месяцев, так как приказ о зачислении является общим для всех обучающихся.
9. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет в организацию образования документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
Прием заявлений от законных представителей детей, поступающих в первый класс организаций начального образования, производится с 1 июня по 30 августа текущего года.
При приеме в 1 класс организаций начального образования экзамены и тестирование не проводятся, кроме частных организаций образования.

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға қажет құжаттардың қабылданғаны туралы стандарттың 14-тармағында көрсетілген қолхат беріледі.
13. Білім бөліміне өтініш білдіргенде мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – Бірліктер) қатысады:
1) білім беру ұйымының жауапты адамы;
2) білім беру ұйымының басшысы.
14. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсетумен әр бірліктер әкімшілік әрекетінің (рәсімінің) бірізділігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету және бірліктер үрдісінде әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік қызметті көрсету барысында қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке) жауап береді.
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы
орта білім берудің жалпы білім
беретін бағдарламалары бойынша
оқыту үшін ведомстволық
бағыныстылығына қарамастан білім
беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Ақсу қаласының негізгі орта, жалпы
орта білім беру ұйымдарының тізімі
N р/с Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарының атауы Заңды мекен-жайы Телефоны

12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о получении всех документов, со сведениями, указанными в пункте 14 стандарта.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее Единицы):
1) ответственное лицо в организации образования;
2) руководитель организации образования.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой структурно-функциональные единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
16. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление в
организации образования независимо
от ведомственной подчиненности для
обучения по общеобразовательным
программам начального, основного
среднего, общего среднего образования"
Перечень организаций основного среднего,
общего среднего образования города Аксу
N п/п Наименование организаций основного среднего, общего среднего образования Юридический адрес Телефон

1. "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасында жалпы орта білім беретін ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) жүзеге асырылады.
4. Аталған қызмет денсаулық жағдайына байланысты уақытша немесе үнемі білім беру ұйымдарына бару мүмкіндігі жоқ жеке тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) ұсынылады.
5. Білім беру ұйымының жеке тегін үйде оқытуды ұйымдастыру туралы бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасының білім және ғылым Министрлігінің www.gov.kz ресми сайтында, сондай-ақ "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің сайтында орналастырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен күн сайын сағат 8.00-ден 17.00-ке дейін жүзеге асырылады. Алдын ала жазылу және жедел рәсімдеу қарастырылмаған.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері мемлекеттік қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – үш жұмыс күні.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайда мемлекеттік қызметтен бас тартады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
11. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды білім беру ұйымына ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар тапсырылған жағдайда, білім беру ұйымы тұтынушыға Стандарттың 14-тармағында көрсетілген мәліметтерді көрсетумен қажетті құжаттарды қабылдап алғаны туралы қолхат береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады:
1) білім беру ұйымының маманы;

1. Регламент государственной услуги "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее - организации образования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – стандарт).
4. Данная услуга предоставляется физическим лицам, не имеющим возможности посещения организации образования, временно или постоянно, по состоянию здоровья (далее – получатель).
5. Формой завершения государственной услуги являются приказ организации  образования либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.gov.kz, а также на официальном сайте государственного учреждения "Отдел образования города Аксу".
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 8.00 до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
8. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем государственной услуги необходимых документов – три рабочих дня.
9. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 стандарта.
3. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет в организацию образования документы, указанные в пункте 11 стандарта.
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о получении всех документов, со сведениями, указанными в пункте 14 стандарта.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы:
1) ответственное лицо в организации образования;

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мектепке дейінгі мекемелердің барлық типі мен түріне (бұдан әрі – мектепке дейінгі ұйымдар) көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет мектепке дейінгі жастағы балалардың заңды өкілдеріне (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін аяқтау нысаны стандарттың 1-қосымшасына сәйкес мектепке дейінгі ұйымдар мен заңды өкілдер арасында жасалатын шарт болып немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу тәртібі туралы ақпарат Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында "Мемлекеттік қызмет көрсетулер" тарауында орналастырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымының басшысымен бекітілген заңды өкілдерді қабылдаудың белгіленген кестеге сәйкес екі жұмыс күні ішінде демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ке дейін жүзеге асырылады, алдын ала жазылу және жедел рәсімдеу қарастырылмаған.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттарды тапсыру және басшылардан қажетті кеңес алу сәтінен бастап - кемінде отыз минут уақытты құрайды;
2) мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – отыз минуттан артық емес;
3) өтініш берген күні сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің рұқсат берілген ең көп уақыты - кемінде отыз минутты құрайды.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Егер стандарттың 11-тармағына сәйкес талап етілетін барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы білім беру ұйымына стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттарды ұсынады.

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования" (далее – государственная услуга) оказывается дошкольными организациями всех типов и видов (далее – дошкольные организации) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – стандарт).
4. Государственная услуга оказывается законным представителям детей дошкольного возраста (далее – получатель).
5. Результатом оказания государственной услуги является договор, заключаемый согласно приложению 1 к стандарту между дошкольной организацией и законными представителями, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Информация о порядке предоставления государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан в разделе "Государственные услуги".
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется в течение двух рабочих дней, в соответствии с установленным графиком приема законных представителей, утвержденного руководителем организации образования, с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сдачи получателем государственной услуги документов в дошкольные организации, определенных в пункте 11 стандарта и получения необходимой консультации со стороны руководителя составляют не менее тридцати минут;
2) максимально допустимое время ожидания получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не менее тридцати минут.
9. Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если не представлены документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 стандарта.
3. Описание порядок действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет в дошкольную организацию документы, указанные в пункте 11 стандарта.

12. Мектепке дейінгі ұйымдарды бос орындар бар болған жағдайда қабылдау жыл бойы жүргізіледі.
13. Шарт бланкілерін мектепке дейінгі ұйымның басшысы береді. Шарт екі данада жасалады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады:
1) білім беру ұйымының маманы;
2) білім беру ұйымының басшысы.
15. Әрбір әкімшілік әрекеттің (үдерістің) орындалу мерзімін көрсетумен әр құрылымдық-функционалдық бірліктер әкімшілік әрекетінің (үдерісінің) бірізділігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету және құрылымдық функционалдық бірліктер үрдісінде әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылданатын шешімдерге, әрекеттерге (әрекетсіздікке) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
"Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсететін мектепке
дейінгі білім беру мекемелерінің тізбесі
р/с N Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының толық атауы Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының орналасқан орны Байланыс телефоны

12. В дошкольных организациях прием детей ведется в течение года при наличии в нем свободных мест.
13. Бланки договора выдаются руководителем дошкольной организации. Договор составляется в двух экземплярах.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - единицы):
1) ответственное лицо в дошкольной организации;
2) руководитель дошкольной организации.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единицами, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования"
Перечень дошкольных учреждений,
оказывающих государственную услугу
N п/п Полное наименование дошкольной организации Место нахождение дошкольной организации Контактный телефон

1 2 3 4
1.
Ақсу қаласы әкімдігінің "Ақсу қаласының білім бөлімі"" мемлекеттік мекемесінің "Ақсу қаласының N 2 балабақшасы" МКҚК
Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Астана көшесі, 20
(871837)
64255
2.
Ақсу қаласы әкімдігінің "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Ақсу қаласының С. Торайғыров атындағы N 12 балабақшасы" МКҚК
Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Царев көшесі, 3
(871837)
64281
3.
Ақсу қаласы әкімдігінің "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Ақсу кентінің N 14 балабақшасы" МКҚК
Павлодар облысы, 140102, Ақсу кенті, Октябрьская көшесі, 14
(871837)
30882
4.
Ақсу қаласы әкімдігінің "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Ақсу қаласының N 16 балабақшасы" МКҚК
Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Строитель көшесі, 20
(871837)
65154
5.
Ақсу қаласы әкімдігі, "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Ақсу қаласының N 18 балабақшасы" МКҚК
Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Қамзин көшесі, 9
(871837)
61076
6.
Ақсу қаласы әкімдігінің "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Ақсу қаласының N 19 балабақшасы" МКҚК
Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Әуезов көшесі, 61
(871837)
64573
7.
Ақсу қаласы әкімдігінің "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Ақсу қаласының N 24 балабақшасы" МКҚК
Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 61
(871837)
58770
8.
Ақсу қаласы әкімдігінің "Ақсу қаласы білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Балдырған балабақшасы" МКҚК
Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Қамзин көшесі, 29
(871837)
67433
9.
Ақсу қаласы әкімдігінің "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Ақсу қаласының "Чайка" балабақшасы" МКҚК
Павлодар облысы, 140110, Ақсу қаласы, Қалқаман ауылы, Степная көшесі, 15/1
(871837)
78568
10.
Ақсу қаласы әкімдігінің, Ақсу қаласы білім бөлімінің "Балапан" бөбектер бақшасы" КМҚК
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Ленин көшесі 47
(871837)
56944
11.
Ақсу қаласы әкімдігінің, Ақсу қаласы білім бөлімінің "Ақсу қаласының N 10 бөбектер бақшасы" КМҚК
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Строитель көшесі 8
(871837)
62366
12.
Ақсу қаласы әкімдігінің, Ақсу қаласы білім бөлімінің "Ақсу қаласының N 20 бөбектер бақшасы" КМҚК
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Чкалов көшесі 16
(871837)
63399
"Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің әкімшілік әрекетінің
(рәсімдерінің) жүйелілігі мен өзара-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процесс әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің N (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Мектепке дейінгі ұйымның жауапты адам
Мектепке дейінгі ұйымның басшысы
Мектепке дейінгі ұйымның жауапты адамы
Мектепке дейінгі ұйымның басшысы
Мектепке дейінгі ұйымның жауапты адам
2
Іс-әрекеттің  (үдеріс, рәсім, операциялар) атауы және оларды сипаттау
Алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Алушы ұсынған құжаттарды қарастыру
шарт дайындау немесе ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
шартты қарау немесе ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты қарастыру
келісім шарт беру немесе ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап
3
Аяқтау нысаны  (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды тіркеу
шарт дайындауға құжаттарды беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауға түскен құжаттарды ұсыну
шарттың жобасы, немесе ұсынған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап
құжатқа қол қою
шарт немесе ұсынған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап
4
Орындау мерзімі
30 минуттан аспайды
10 минут
10 минут
10 минут
30 минуттан аспайды
5
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2-баған
3-баған
4-баған
5-баған
"Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
Мектепке дейінгі білім беру мекемесіне өтініш
білдірген кезде мемлекеттік қызметті ұсыну сызбасы
Павлодар облысы Ақсу қаласы
әкімдігінің 2012 жылғы 28
желтоқсандағы N 825/7 қаулысымен
бекітілді
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды
жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін
тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1 2 3 4
1.
ГККП "Ясли-сад N 2 города Аксу" государственного учреждения "Отдел образования города Аксу" акимата города Аксу
Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Астана, 20
(871837) 64255
2.
ГККП "Ясли-сад N 12 имени С. Торайгырова города Аксу" государственного учреждения "Отдел образования города Аксу" акимата города Аксу
Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Царева, 3
(871837) 64281
3.
ГККП "Ясли-сад N 14 поселка Аксу" государственного учреждения "Отдел образования города Аксу" акимата города Аксу
Павлодарская область, 140102, поселок Аксу, улица Октябрьская, 14
(871837) 30882
4.
ГККП "Ясли-сад N 16 города Аксу" государственного учреждения "Отдел образования города Аксу" акимата города Аксу
Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Строителей, 20
(871837) 65154
5.
ГККП "Ясли-сад N 18 города Аксу" государственного учреждения "Отдел образования города Аксу", акимата города Аксу
Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Камзина, 9
(871837) 61076
6.
ГККП "Ясли-сад N 19 города Аксу" государственного учреждения "Отдел образования города Аксу" акимата города Аксу
Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Ауэзова, 61
(871837) 64573
7.
ГККП "Ясли-сад N 24 города Аксу" государственного учреждения "Отдел образования города Аксу" акимата города Аксу
Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Ленина, 61
(871837) 58770
8.
ГККП "Ясли сад Балдырған" государственног учреждения "Отдел образования города Аксу" акимата города Аксу
Павлодарская область, город Аксу, улица Камзина, 29
(871837) 67433
9.
ГККП "Ясли-сад "Чайка" города Аксу" государственного учреждения "Отдел образования города Аксу" акимата города Аксу
Павлодарская область, 140110, город Аксу, село Калкаман, улица Степная, 15/1
(871837) 78568
10.
КГКП "Балапан" бөбектер бақшасы" отдела образования города Аксу, акимата города Аксу
Павлодарская область, 140100, города Аксу, улица Ленина, 47
(871837) 56944, 56943
11.
КГКП "Ясли-сад N 10 города Аксу" отдела образования города Аксу, акимата города Аксу
Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Строителей, 8
(871837) 62366
12.
КГКП "Ясли-сад N 20 города Аксу" отдела образования города Аксу, акимата города Аксу
Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Чкалова, 16
(871837) 63399
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования"
Описание последовательности и взаимодействия административных
действий (процедур) структурно-функциональных единиц
N
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование структурно-функциональных единиц
Ответственное лицо в дошкольной организации
Руководитель дошкольной организации
Ответственное лицо в дошкольной организации
Руководитель дошкольной организации
Ответственное лицо в  дошкольной организации
2
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных получателем документов, указанных в п. 11 стандарта
Рассмотрение представленных получателем документов и выдача консультации
Подготовка проекта договора либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение договора либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Регистрация договора  либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация документов
Передача поступивших документов на подготовку договора либо мотивированный ответ об отказе
Проект договора либо мотивированный ответ об отказе
Подписание документа
Выдача договора, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Срок исполнения
Не более 30 минут
10 минут
10 минут
10 минут
Не более 30 минут
5
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования"
Схема предоставления государственной услуги
при обращении в дошкольное учреждение
Утвержден
постановлением акимата города
Аксу Павлодарской области
от 28 декабря 2012 года N 825/7
Регламент государственной услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой детям, проживающим
в отдаленных сельских пунктах"

1. Жалпы ережелер
1. "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламенті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімдерінің аппараттары (бұдан әрі – аппарат) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 2-қосымшасына сәйкес жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне кері тегін тасымалдауды қамтамасыз ету туралы қағаз тасымалдағыштағы анықтама немесе қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат әкімдіктердің фойесінде орналасқан стендтерде және Қазақстан Республикасының білім және ғылым Министрлігінің www.gov.kz ресми сайтында орналастырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымдарында демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзілісімен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі. Алдын ала жазылу және жеделдетіп қызмет көрсету қарастырылмаған.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін жүгіну 5 жұмыс күнін құрайды;
2) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп шекті уақыты (тіркеу кезінде) – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар білім беру ұйымына ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде алушыға стандарттың 14-тармағында көрсетілген мәліметтермен бірге барлық құжаттарды алғандығы туралы қолхат беріледі.

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах" (далее - государственная услуга), оказывается аппаратом акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – акимат) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
2. Форма предоставляемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – стандарт).
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - получатель).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются выдача справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой на бумажном носителе, согласно приложению 2 к стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фоей акиматов и на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.gov.kz.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги составляют 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), – не более 30 минут;
3) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
9. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 стандарта.
3. Описание порядка действия (взаимодействия)
процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет в организацию образования документы, указанные в пункте 11 стандарта.
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о получении всех документов, со сведениями, указанными в пункте 14 стандарта.

140114 Қызылжар ауылы, Школьная көшесі, 16
жоқ
6.
"Ақсу қаласы Еңбек селолық округі әкімінің аппараты" ММ
Еңбек бөлімшесі
8718)
37 73601
140116 Путь Ильича ауылы, Школьная көшесі
жоқ
7.
"Ақсу қаласы Достық селолық округі әкімінің аппараты" ММ
Төртқұдық бөлімшесі, Малая бөлімшесі, Парамоновка бөлімшесі,Қазақстанның 30 жылдығы бөлімшесі
8(718)
37 78244
140103 Достық ауылы, Первая линия көшесі
жоқ
8.
"Ақсу қаласы Жолқұдық селолық округі әкімінің аппараты" ММ
Ребровка ауылы, Ж. Майдан бөлімшесі
8(718)
37 79576
140108 Жолқұдық ауылы, Школьная көшесі
жоқ
9.
"Ақсу қаласы Евгеньевка селолық округі әкімінің аппараты" ММ
Сольветка ауылы, Евгеньевка ауылы
8(718)
37 74410
140107 Евгеньев ауылы, Гагарин көшесі
жоқ
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде
тұратын балаларды жалпы білім беру
ұйымдарына және үйлеріне кері
тегін тасымалдауды ұсыну
үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Әр бірліктің әкімшілік іс-әрекетінің (үдерістердің)
жүйелілігі мен өзара іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процесс әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің N (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
Құрылымдық-функционалдық бірліктің атауы
Селолық округ әкімі аппаратының маманы
Селолық округінің әкімі
Селолық округ әкімі аппаратының маманы
Селолық округінің әкімі
Селолық округ әкімі аппаратының маманы
2
Іс-әрекеттің (үдеріс, рәсім, операциялар) атауы және оларды сипаттау
Алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Алушы ұсынған құжаттарды қарастыру
Анықтаманы дайындау немесе ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Анықтаманы қарау немесе ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты қарастыру
Анықтаманы беру немесе ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап
3
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды тіркеу
Анықтама дайындау немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауға түскен құжаттарды ұсыну
Анықтаманың немесе  ұсынған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Құжатқа қол қою
Анықтама, немесе ұсынған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап беру
4
Орындау мерзімі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
2 жұмыс күні
30 минуттан аспайды
5
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2-баған
3-баған
4-баған
5-баған
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде
тұратын балаларды жалпы білім беру
ұйымдарына және үйлеріне кері
тегін тасымалдауды ұсыну
үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Білім беру ұйымдарына өтініш білдіргенде
мемлекеттік қызметті ұсыну сызбасы
Павлодар облысы Ақсу қаласы
әкімдігінің 2012 жылғы 28
желтоқсандағы N 825/7 қаулысымен
бекітілді
"Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен
тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін
тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламенті

140114 с. Кызылжар, ул. Школьная, 16
нет
6.
ГУ "Аппарат акима Енбекского сельского округа города Аксу"
отд. Енбек
(87183) 773601
140116 с. Путь Ильича, ул. Школьная
нет
7.
ГУ "Аппарат акима Достыкского сельского округа города Аксу"
отд. Торткудук, отд. Малая, Парамоновка, отд. 30 лет Казахстана
(87183) 778244
140103 с. Достык, ул. Первая линия
нет
8.
ГУ "Аппарат акима Жолкудукского сельского округа города Аксу"
с. Ребровка отд. Ж. Майдан
(87183) 779576
140108 с. Жолкудук, ул. Школьная
нет
9.
ГУ "Аппарат акима Евгеньевского сельского округа города Аксу"
с. Сольветка, с. Евгеньевка
(87183) 774410
140107 с. Евгеньевка, ул. Гагарина
нет
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов для предоставления
бесплатного подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой детям,
проживающим в отдаленных сельских пунктах"
Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) каждой единицы
N
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование структурно-функциональных единиц
Специалист аппарата акима
сельского округа
Аким сельского округа
Специалист аппарата акима
сельского округа
Аким сельского округа
Специалист аппарата акима
сельского округа
2
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных получателем документов, указанных в п. 11 стандарта
Рассмотрение представленных получателем документов
Подготовка справки либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение справки либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Регистрация справки
3
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки
Передача поступивших документов на подготовку справки либо мотивированный ответ об отказе
Проект справки либо мотивированный ответ об отказе
Подписание документа
Справка, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Срок исполнения
Не более 30 минут
1 рабочий день
2 рабочих дня
2 рабочих дня
Не более 30 минут
5
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Прием документов для предоставления
бесплатного подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой детям,
проживающим в отдаленных сельских пунктах"
Схема предоставления государственной
услуги при обращении в отдел образования
Утвержден
постановлением акимата города
Аксу Павлодарской области
от 28 декабря 2012 года N 825/7
Регламент государственной услуги "Прием документов для
предоставления бесплатного питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах"

1. Жалпы ережелер
1. "Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламенті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарымен (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) жүзеге асырылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Стандарттың 5-қосымшасына сәйкес жалпы орта білім беретін мектептерде жеке санаттағы оқушылар мен тәрбиеленушілерге берілетін тегін тамақ беру немесе қызмет көрсетуден бас тартатыны жөнінде дәлелді жауап болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік мекемелердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілерге (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы):
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балаларға;
2) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі өмір сүру деңгейінен төмен, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын отбасылардан шыққан балаларға;
3) отбасыларда тұратын жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
4) төтенше жағдайлардың нәтижесінде шұғыл көмекті қажет ететін отбасылардан шыққан балаларға;
5) білім беру мекемелерін басқарудың алқалық органдары айқындайтын өзге де санаттағы балаларға көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу тәртібі туралы толық ақпарат білім беру ұйымдарының фойесіндегі стендттерде және Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz. Сайтында, сондай-ақ "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ресми сайтында орналастырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет оқу жылы бойы, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда жұмыс күндері түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері мына сәттен бастап:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беру бес жұмыс күнін (өтініш түскен мерзімнен бастап бес күн ішінде) құрайды;

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах" (далее – государственная услуга) оказывается организациями основного среднего, общего среднего образования (далее – организация образования) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – стандарт).
4. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является предоставление бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах с выдачей справки о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе на бумажном носителе, согласно приложению 5 к стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
5. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам государственных организаций образования (далее – получатель):
1) детям из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи;
2) детям из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума;
3) детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях;
4) детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций;
5) иным категориям обучающихся и воспитанников, определенные коллегиальным органом управления организации образования.
6. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.gov.kz, а также на официальном сайте государственного учреждения "Отдел образования города Аксу".
2. Требования к порядку оказания государственной услуг
7. Государственная услуга предоставляется в течение учебного года, в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
8. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги (в течение пяти дней с момента поступления заявления) составляют пять рабочих дней;

2) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің барынша шекті уақыты (тіркеу кезінде) – отыз минуттан аспайды;
3) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің барынша шекті уақыты – отыз минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуді білім беру ұйымдарымен Стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттар пакетін толық алмауы бас тартудың негізі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
11. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес білім беру ұйымына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
Мемлекеттік қызметті алуға арналған Стандарттың 6-тармағында өтініштің үлгісі және қажетті құжаттар тізбесі жалпы білім беретін мектептердің фойесінде орналастырылады, сондай-ақ жалпы білім беретін мектептің қызмет көрсетуге жауапты қызметкерінен алуға болады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттарды тапсыру кезінде Стандарттың 7-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті алушыға өтініштің нөмірі, қабылданған күні, қолхат беруші жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, қызметті алған күні көрсетіліп, қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – Бірліктер) қатысады:
1) білім беру ұйымының жауапты тұлғасы;
2) білім беру ұйымының басшысы.
14. Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекетінің реті осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
15. Іс-әрекеттің және құрылымдық-функционалдық бірліктерінің логикалық реті арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметті көрсету барысында олармен қабылданған шешімі және әрекеті (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
"Жалпы білім беретін мектептерде
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін
тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар
қабылдау" мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Ақсу қаласының негізгі орта, жалпы
орта білім беру ұйымдарының тізбесі
N р/с Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарының атауы Заңды мекен-жайы Телефоны

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (при регистрации), - не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, - не более тридцати минут.
9. Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление потребителем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в организации образования, расположенные по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту, документы, определенные в пункте 11 стандарта.
Образец заявления согласно приложению 6 к стандарту и перечень необходимых документов для получения государственной услуги размещается в фойе общеобразовательной школы, также находятся у ответственного за оказание данной услуги работника общеобразовательной школы.
12. При сдаче документов для получения государственной услуги потребителю выдается расписка в получении необходимых документов, согласно приложению 7 к стандарту, с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества ответственного работника общеобразовательной школы, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее Единицы):
1) ответственное лицо в организации образования;
2) руководитель организации образования.
14. Последовательность действий структурно-функциональных единиц приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий и структурно-функциональных единиц, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
16. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов для предоставления
бесплатного питания отдельным
категориям обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
Перечень организаций основного среднего,
общего среднего образования города Аксу
N п/п Наименование организаций основного среднего, общего среднего образования Юридический адрес Телефон

1. Жалпы ережелер
1. "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламенті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасында жалпы орта білім беретін ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі экстернат нысанында оқуға рұқсат беру немесе қызмет көрсетуден бас тартатыны жөнінде дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасының білім және ғылым Министрлігінің www.gov.kz ресми сайтында, сондай-ақ "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің сайтында орналастырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымдарында демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзілісімен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі. Алдын ала жазылу және жеделдетіп қызмет көрсету қарастырылмаған.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушы тапсырған уақыттан бастап он бес жұмыс күнін құрайды.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартқанда:
1) мемлекеттік қызметті алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда;
2) денсаулық жағдайына байланысты жалпы білім беру ұйымдарында оқуға мүмкіндігі жоқ тұлғаларға;
3) шетелде уақытша тұратын немесе тұрақты тұруға кеткен, немесе оқушылардың халықаралық алмасу желісінде шетелде білім алушыларға;
4) негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарында уақытында оқуын аяқтамаған тұлғаларға бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін ағымды оқу жылының 1 желтоқсанынан кешіктірмей білім беру ұйымының басшысының атына ерікті түрде өтініш береді, Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар өтінішке қоса беріледі.

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями основного среднего, общего среднего образования, согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – организация образования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – стандарт).
4. Государственная услуга предоставляется физическим лицам (далее - получатель).
5. Результатом оказания государственной услуги является разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.gov.kz, а также на официальном сайте государственного учреждения "Отдел образования города Аксу".
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
8. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 стандарта, составляет пятнадцать рабочих дней.
9. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 стандарта;
2) лицам, не имеющим возможности обучаться в общеобразовательных организациях образования по состоянию здоровья;
3) обучающимся, временно проживающим за рубежом или выезжающим на постоянное место жительства, либо обучающимся по линии международного обмена школьниками;
4) лицам, не завершившим своевременное обучение в организациях основного среднего и общего среднего образования.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме на имя руководителя организации образования и документы, указанные в пункте 11 стандарта, не позднее 1 декабря текущего учебного года.

12. Мемлекеттік қызметті алушының эстернат нысанында оқытуға өтінішін білім беру ұйымының заңды тұлғасымен тіркеу журналында тіркеледі.
13. Экстернді қорытынды аттестаттауға жіберу туралы шешім білім беру ұйымының педагогикалық кеңесімен қабылданады.
14. Тұлғаларды экстернат нысанындағы аттестаттауға жіберу туралы бұйрықты білім беру ұйымы шығарады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – Бірліктер) қатысады:
1) білім беру ұйымының жауапты тұлғасы;
2) білім беру ұйымының басшысы.
16. Әрбір әкімшілік әрекеттің (үдерістің) орындалу мерзімін көрсетумен әр құрылымдық-функционалдық бірліктер әкімшілік әрекетінің (үдерісінің) бірізділігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету және құрылымдық функционалдық бірліктер үрдісінде әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі

12. Заявление получателя государственной услуги на обучение в форме экстерната регистрируется в журнале регистрации.
13. Решение о допуске экстерна к итоговой аттестации принимается педагогическим советом организации образования.
14. Приказ о допуске лиц к аттестации в форме экстерната издается организациями образования.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее Единицы):
1) ответственное лицо в организации образования;
2) руководитель организации образования.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единицами, приведены в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги