2012 жылы Алматы қаласында жұмыссыздарды қоғамдық жұмыстарға жіберу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 1 наурыздағы N 1/148 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2012 жылғы 15 наурызда N 923 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 1 ақпандағы N 1/58 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 01.02.2013 N 1/58 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 27 бабы 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 7 бабының 5 тармағына және 20 бабына және Қазақстан  Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 «Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» қаулысына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2012 жылға арналған ұйымдардың тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері және көлемдері бекітілсін.
2. Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына қоғамдық жұмыстарды орындауға жұмыс берушілермен шарттар жасауға өкілеттік берілсін.
3. Қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың еңбекақысы айына ең төменгі екі айлық жалақы мөлшерінде белгіленсін.
4. Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы:
1) 2012 жылға арналған Алматы қаласы бюджетінде қоғамдық жұмыстарды жүргізуге қарастырылған қаражат шегінде жұмыссыздарды қоғамдық жұмыстарға жіберуді жүзеге асырсын;
2) қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың еңбекақысын төлеу олардың екінші деңгейдегі банктердегі жеке шоттарына ақшалай қаражатты аудару жолымен жүргізілсін.
5. Алматы қаласы әкімдігінің «2011 жылы Алматы қаласында жұмыссыздарды қоғамдық жұмыстарға жіберу туралы» 2010 жылғы 6 желтоқсандағы № 4/916 қаулысының күші жойылды деп танылсын (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2010 жылы 29 желтоқсанда № 868 болып тіркелген, «Алматы Ақшамы» газетінің 2011 жылғы 6 қаңтардағы № 1 санында, «Вечерний Алматы» газетінің 2011  жылғы 6 қаңтардағы № 1-2 санында жарияланған).
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары М. Мұқашевқа жүктелсін.
7. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап күшіне енеді және алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                     А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 1 наурыздағы № 1/148
қаулысымен бекітілген
2012 жылға арналған ұйымдардың
ТІЗБЕСІ,
қоғамдық жұмыстардың түрлері және көлемдері
№ р/с
Жұмыс түрлері
Жұмыс істейтін адам саны
Ұйымдар
Қоғамдық жұмыстардың көлемі мен нақты жағдайлары
1.
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық ұйымдарына аумақтарды жинауға көмек

О направлении безработных на общественные работы в городе Алматы в 2012 году
Постановление Акимата города Алматы от 1 марта 2012 года N 1/148. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 15 марта 2012 года за N 923. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 1 февраля 2013 года N 1/58
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 01.02.2013 N 1/58 (вводится в действие через 10 дней после опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 5 статьи 7 и статьей 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, виды и объемы общественных работ на 2012 год.
2. Уполномочить Управление занятости и социальных программ города Алматы на заключение договоров с работодателями на выполнение общественных работ.
3. Установить оплату труда безработных, участвующих в общественных работах, в размере двух минимальных заработных плат в месяц.
4. Управлению занятости и социальных программ города Алматы:
1) осуществлять направление безработных на общественные работы в пределах средств, предусмотренных на их проведение в бюджете города Алматы на 2012 год;
2) оплату труда безработных, участвующих в общественных работах, производить путем зачисления денежных средств на их лицевые счета в банках второго уровня.
5. Признать утратившим силу постановление акимата города Алматы «О направлении безработных на общественные работы в городе Алматы в 2011 году» от 6 декабря 2010 года № 4/916 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 868 от 29 декабря 2010 года, опубликовано 6 января 2011 года в газете «Алматы Ақшамы» № 1, 6 января 2011 года в газете «Вечерний Алматы» № 1-2).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Алматы М. Мукашева.
7. Настоящее постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким города Алматы                      А.Есимов
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 01.03.2012 года № 1/148
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций, виды и объемы общественных работ на 2012 год
№ п/п
Виды работ
Количество занятых человек
Организации
Объемы и конкретные условия общественных работ
1.
Помощь организациям жилищно-коммунального хозяйства в уборке территорий

1558
Алматы қаласы Алатау ауданы әкімінің аппараты, «Тазалық Сити» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, «Алматы Тазалық» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны, Алматы қаласы Алмалы, Әуезов, Бостандық аудандары әкімдері аппараттарының көріктендіру бөлімдері, Алмалы, Медеу, аудандары әкімдері аппараттарының коммуналдық шаруашылық бөлімдері, «Жетісу» қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігі, Медеу ауданы Алатау кенті әкімінің аппараты, «Тұран» үй-жайлардың меншік иелері кооперативтерінің қауымдастығы және тағы басқалар
Келісім-
шартқа сәйкес
2.
Өңірді экологиялық сауықтыру (көгалдан
дыру және көріктен
діру)

1558
Аппарат акима Алатауского района, товарищество с ограниченной ответственностью «Тазалык Сити», государственное коммунальное предприятие «Алматы Тазалық», отделы благоустройства аппаратов акимов Алмалинского района, Ауэзовского района, Бостандыкского района, отделы коммунального хозяйства аппаратов акимов Алмалинского района, Медеуского района, объединение юридических лиц «Ассоциация «Жетысу», аппарат акима поселка Алатау Медеуского района, ассоциация кооперативов собственников помещений «Туран» и другие
Согласно договору
2.
Экологическое оздоровление региона (озеленение и благоустрой- ство)

114
«Тәртіп» акционерлік қоғамы, «Эталон» Құрылыс-жөндеу кәсіпорны» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, «Компания Отау LTD» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі және тағы басқалар
Келісім- шартқа сәйкес
3.
Өңірлік қоғамдық науқандарды жүргізуге көмек
1547
Алматы қаласы аудандарының «Қорғаныс істері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемесі, «Алматы қалалық құқық тәртібін қорғауға жәрдемдесу жөніндегі қоғамдық бірлестігі» қоғамдық бірлестігі, Алматы қаласы Алатау, Алмалы, Медеу, Түрксіб аудандық ішкі істер басқармаларының көші-қон полициясы бөлімдері, «Қазақ тілі» қоғамдық бірлестігі, «Нұр Отан» Халықтық демократиялық партиясы жанындағы «Жас Отан» Жастар қанаты» қоғамдық бірлестігі, Алмалы ауданы әкімі аппаратының полицияға қоғамдық жәрдемдесу штабы, «Нұр Отан» халықтық демократиялық партиясының Алмалы, Бостандық, Жетісу, Түрксіб аудандық филиалдары, Әуезов, Түрксіб аудандары әкімдері аппараттарының жергілікті өзін-өзі басқару комитеттері, «Қазақстан Республикасының ардагерлер ұйымы» қоғамдық бірлестігінің Әуезов аудандық филиалы, Бостандық ауданының көші-қон полициясының басқармасы, Медеу  аудандық Ішкі істер басқармасы, Алматы қаласы Қорғаныс істері жөніндегі департаментінің жинақтау орны, Алматы қаласы Түрксіб ауданының әділет басқармасы, «Правопорядок-Т» қоғамдық қоры және тағы басқалар
Келісім- шартқа сәйкес
4.
Қарттар мен мүгедектерге  күтім жасау, балалармен жұмыс,  әлеуметтік қызмет көрсетумен байланысты  өзге де жұмыстар

114
Акционерное общество «Тәртіп», товарищество с ограниченной ответственностью «Ремонтно- строительное предприятие «Эталон», товарищество с ограниченной ответственностью «Компания Отау LTD» и другие
Согласно договору
3.
Помощь в проведении региональных общественных кампаний
1547
Государственные учреждения «Управление по делам обороны» районов города Алматы, общественное объединение «Алматинское городское общественное объединение по содействию в охране правопорядка», отделы миграционной полиции управлений внутренних дел Алатауского района, Алмалинского района, Медеуского района, Турксибского района, Общественное объединение «Қазақ тілі», общественное объединение «Молодежное крыло «Жас Отан» при народно- демократической партии «Нур Отан», штаб общественного содействия полиции аппарата акима Алмалинского района, Алмалинский, Бостандыкский, Жетысуский, Турксибский районные филиалы народно- демократической партии «Нур Отан», комитеты местного самоуправления аппаратов акимов Ауэзовского района, Турксибского района, Ауэзовский районный филиал общественного объединения «Организация ветеранов Республики Казахстан», управление миграционной полиции Бостандыкского района, управление внутренних дел Медеуского района, городской сборный пункт Департамента по делам обороны города Алматы, управление юстиции Турксибского района, общественный фонд «Правопорядок-Т» и другие
Согласно договору
4.
Уход за престарелыми и инвалидами, работа с детьми, иные работы, связанные с оказанием социальных услуг

781
«Алатау ауданының мүгедектер қоғамы» қоғамдық бірлестігі, «Қарасу» қоғамдық бірлестігі, «Ұлжан Ұлысы» қоғамдық бірлестігі, «Намыс» жоғары білімі бар мүгедектердің қоғамдық бірлестігі, «ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес орталығы» мемлекеттік мекемесі, «№ 1 оқушылар үйi» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны, «Қарлығаш» жеке кәсіпкер, Алматы қаласы жастар саясатын дамыту мемлекеттік қоры, «Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана» мемлекеттік мекемесі, «Қарулы Күштердің мүгедектерге жәрдемдесу қоры» қоғамдық қоры, «Көпбалалы отбасылар одағы» қоғамдық бірлестігі, «Шапағат» Ауғанстан соғысы ардагерлерінің және мүгедектерінің қоғамдық қоры, «Ардагер» Ауғанстан соғысы ардагерлерінің мен мүгедектерінің қоғамдық қоры, «Родник» Балалар және әйелдердің әлеуметтік психологиялық бейімдеу және сауықтыру орталығы» қоғамдық қоры, Жетісу ауданының мүгедектер қоғамы, «Қамқорлық» дағдарыс орталығы, Түрксіб аудандық мүгедектердің ерікті қоғамы, «Әскер» құқықтық орталығы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, «Қазақ зағиптар қоғамы қоғамдық бірлестігінің «Алматы № 2 оқу-өндірістік кәсіпорны» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, Түрксіб аудандық қайырымдылық қоры және тағы басқалар
Келісім-
шартқа сәйкес
БАРЛЫҒЫ

781
Общественное объединение «Общество инвалидов Алатауского района», общественное объединение «Карасу», общественное объединение «Улжан Улысы», общественное объединение инвалидов «Намыс», имеющих высшее образование, государственное учреждение «Центр по профилактике и борьбе со СПИДом», государственное коммунальное казенное предприятие «Дом школьников № 1», индивидуальный предприниматель «Карлыгаш», Государственный фонд развития молодежной политики города Алматы, Государственное учреждение «Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан», общественный фонд «Фонд содействия инвалидам Вооруженных Сил», общественное объединение «Союз многодетных семей», общественный фонд «Ветеранов и инвалидов войны в Афганистане «Шапагат», общественное объединение ветеранов и инвалидов войны в Афганистане «Ардагер», общественный фонд «Центр социально- психологической реабилитации и адаптации для женщин и детей «Родник», общество инвалидов Жетысуского района, кризисный центр «Забота», Добровольное общество инвалидов Турксибского района, товарищество с ограниченной ответственностью «Правовой центр «Воин», товарищество с ограниченной ответственностью «Алматинское учебно- производственное предприятие № 2» общественного объединения казахского общества слепых, Турксибский районный благотворительный фонд и другие
Согласно договору
ИТОГО

4000
Ескертпе: еңбек нарығындағы сұраныс пен ұсынысқа қарай және жұмыс түрлері бойынша қатысушылардың саны және ұйымдардың тізбесі 2012 жылы қоғамдық жұмыстарды жүргізуге Алматы қаласы бюджетінде қарастырылған қаражат шегінде өзгеруі мүмкін.

4000
Примечание: в зависимости от спроса и предложения на рынке труда количество участников по видам работ и перечень организаций могут меняться в пределах средств, предусмотренных в бюджете города Алматы на проведение общественных работ на 2012 год.