Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 30 наурыздағы N 1/231 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2012 жылғы 4 мамырда N 935 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 11 сәуірдегі N 2/236 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 11.04.2014 N 2/236 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік қызметтер туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы», 2001 жылғы 17 шілдедегі «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы», 2002 жылғы 11 шілдедегі «Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы» Заңдарына, cондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы   әкімдігінің 26.07.2013 N 3/657 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) алып тасталды - Алматы қаласы әкімдігінің 11.02.2013 N 1/58 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі);
3) «Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 11.02.2013 N 1/58 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары М. Мұқашевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап күшіне енеді және алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Алматы қаласының әкімі                    А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «30» наурыздағы
№ 1/231 қаулысымен бекітілген
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – аудандық бөлімдер), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – ХҚКО) және «электрондық үкімет» веб - порталы (бұдан әрі – қызмет беруші) арқылы ұсынылады.

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере социальной защиты, предоставляемых в городе Алматы
Постановление акимата города Алматы от 30 марта 2012 года N 1/231. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 4 мая 2012 года за N 935. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 11 апреля 2014 года N 2/236
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 11.04.2014 N 2/236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», от 23 января 2001 года «О занятости населения», от 17 июля 2001 «О государственной адресной социальной помощи», от 11 июля 2002 года «О социальной и медико–педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями», а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Акимата города Алматы от 26.07.2013 N 3/657 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам»;
2) исключен постановлением Акимата города Алматы от 11.02.2013 № 1/73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3) регламент электронной государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому».
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Акимата города Алматы от 11.02.2013 № 1/73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Алматы М. Мукашева.
3. Настоящее постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким города Алматы               А. Есимов
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 30 марта 2012 года № 1/231
Регламент
электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга предоставляется потребителю районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – районные отделы) по месту жительства потребителя, а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее – ЦОН) и через веб-портал «электронного правительства» (далее – услугодатель).

2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» мемлекеттік қызмет Стандартының негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартылулар:
1) мемлекеттік қызмет көрсету – мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, жеке сипаттағы әрі жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
2) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
3) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе;
4) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
5) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
6) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
7) жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі – ЖАО) – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте электронной государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам» (далее – Регламент):
1) государственная услуга – деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и (или) юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
3) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
4) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
5) пользователь (потребитель) – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
6) веб-портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
7) местный исполнительный орган (далее – МИО) – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области (города республиканского значения и столицы), района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;

8) Халыққа қызмет көрсету орталығының шоғырландырылған ақпараттық жүйесі – (бұдан әрі – ХҚКО АЖ) Қазақстан Республикасы Халыққа қызмет көрсету орталықтары, сондай-ақ, сәйкес министрліктер мен ведомстволар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету үдерісін автоматтандырылуға арналған ақпараттық жүйе;
9) «Қазақстан Республикасының «электрондық үкімет» шлюзінің кіші жүйесі ретінде өңірлік шлюзі» – ЖАО және «е-үкімет» инфрақұрылымын шоғырландыруды қамтамасыз етуге арналған ақпараттық жүйе («электрондық үкімет» шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық ресурстарға ЖАО кіру механизмдерін ұсыну, сонымен қатар, өңірлік деңгейде бизнес-құрылымдарға және азаматтарға электрондық қызметтер көрсету;
10) ақпаратты криптографиялық қорғау құралы (бұдан әрі – АКҚҚ) – мазмұнын жасыру және/немесе сәйкестігін қамтамасыз ету мақсатында ақпаратты өзгертудің әдісі мен алгоритімі;
11) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, белгілі сатыда электрондық қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың және т.б. құрылымдық бөлімшелері;
12) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
13) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы;
14) мемлекеттік электрондық қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
15) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
16) «электрондық үкімет» шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін шоғырландыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
17) ҰРО АЖ – Ұлттық растайтын орталықтың ақпараттық жүйесі;
18) РО ЖАО – ЖАО қызметкерлерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігіндегі жергілікті атқарушы органның ақпараттық жүйесі/Қазақстан Республикасының «электрондық үкіметтің» ішкі жүйесі ретіндегі өңірлік шлюзі.

8) интегрированная информационная система центров обслуживания населения (далее – ИС ЦОН) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами;
9) «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан (РШЭП)» – информационная система для обеспечения интеграции инфраструктуры «е-правительства» и МИО (предоставление механизмов доступа местных исполнительных органов к государственным информационным ресурсам посредством шлюза «электронного правительства», а также оказание электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне;
10) средство криптографической защиты информации (далее – СКЗИ) – алгоритмы и методы преобразования информации с целью сокрытия ее содержания и/или обеспечения аутентификации (под аутентификацией понимается установление подлинности информации и означает, что полученная информация была передана без искажений);
11) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, структурные подразделения государственных органов и т.п., принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии;
12) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
13) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
14) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
15) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
16) шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
17) ИС НУЦ – информационная система Национального удостоверяющего центра;
18) ИС МИО – информационная система местного исполнительного органа/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника МИО.

2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде
қызмет беруші қызметінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 4 қосымшасына (1 сурет) сәйкес аталған электрондық мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін аудандық бөлім арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері:
1) тұтынушы қызмет алу үшін аудандық бөлімге жүгінуі қажет, өзімен бірге өтініш пен қажетті құжаттардың түпнұсқалары болуы тиіс. аудандық бөлім маманының тұтынушы құжаттарының және өтінішінің түпнұсқалығын тексеруі;
2) 1–үдеріс – аудандық бөлім маманының ЖАО АЖ жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету үшін ЖСН және кодын енгізу үдерісі;
3) 1–шарт – аудандық бөлім маманының ЖАО АЖ жүйесіне ЖСН және код арқылы тіркелген мәліметтердің түпнұсқалылығын тексеруі;
4) 2-үдеріс – аудандық бөлім маманының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ-да қуаттаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3–үдеріс – аудандық бөлім маманының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) 4–үдеріс – электрондық мемлекеттік нысанды көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді және тіркелген сканерленген құжаттарды) аудандық бөлім маманының ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН-ның арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және ЖАО АЖ-ның қайтарылған (жойылған) тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдеріс – аудандық бөлім маманының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – аудандық бөлім маманының электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – аудандық бөлім маманының электрондық қызмет көрсетудің нәтижесін қалыптастыруы (жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы туралы анықтама). Электрондық құжат аудандық бөлім маманының ЭЦҚ-ны пайдалануы арқылы қалыптастырылады;
11) 8–үдеріс – аудандық бөлім маманының электрондық қызмет көрсетудің нәтижесін тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық мекен-жайына жіберу арқылы беруі (жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы туралы анықтама).

2. Порядок деятельности услугодателя по
оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги районным отделом, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1) потребитель должен обратиться в районный отдел для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя специалистом районного отдела;
2) процесс 1 – процесс ввода специалистом районного отдела ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном специалисте районного отдела через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных специалиста районного отдела;
5) процесс 3 – выбор специалистом районного отдела услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП специалиста районного отдела заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП специалиста районного отдела;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги специалистом районного отдела;
10) процесс 7 – формирование специалистом районного отдела результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста районного отдела;
11) процесс 8 – выдача специалистом районного отдела нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги).

7. Осы Регламенттің 4 қосымшасына (2 сурет) сәйкес ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері:
1) 1-үдеріс – электрондық қызметтерді көрсету үшін ХҚКО АЖ–да ХҚКО операторын қуаттау үдерісі;
2) 1-шарт – логин немесе жасырын сөз (пароль), не ЭЦҚ арқылы тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалылығын ХҚКО АЖ – да тексеру;
3) 2-үдеріс – ХҚКО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚКО АЖ – да қуаттаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
5) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік нысанды көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді және тіркелген сканерленген құжаттарды) ХҚКО операторының ЭЦҚ арқылы қол қою;
6) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН-ның арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және ХҚКО АЖ-ның қайтарылған (жойылған) тізімінде болмауын тексеру;
7) 5-үдеріс – ХҚКО операторының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – ХҚКО операторының қол қойылған ЭЦҚ электрондық құжаттарды ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және аудандық бөлім маманының электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
9) 7-үдеріс – аудандық бөлім маманының электрондық қызмет көрсетудің нәтижесін қалыптастыруы (жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы туралы анықтама). Электрондық құжат аудандық бөлім маманының ЭЦҚ-ны пайдалануы арқылы қалыптастырылады және ХҚКО АЖ-ға беріледі.
10) 8-үдеріс – ХҚКО қызметкерлері шығыс құжаттарын тұтынушыларға қолма-қол немесе электрондық мекен-жайына жіберу арқылы береді.
8. Осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес (3 сурет) ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері:
1) тұтынушы ЖСН-нің және жасырын сөздің (парольдің) көмегімен ЭҮП-ге тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады).
2) 1-үдеріс – электрондық қызметтерді көрсету үшін тұтынушының ЭҮП – да ЖСН мен құпия сөз (пароль) енгізу үдерісі (қуаттау үдерісі);

7. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги посредством ЦОН согласно приложению 4 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) процесс 1 – процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через логин и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 – выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 –направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги специалистом районного отдела;
9) процесс 7 – формирование специалистом районного отдела результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста районного отдела и передается в ИС ЦОН;
10)  процесс 8 – выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги ПЭП согласно приложению 4 к настоящему Регламенту (рисунок 3):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;

3) 1-шарт – логин немесе құпия сөз (пароль) арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалылығын ЭҮП-да тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтарының болуына байланысты қуаттаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік нысанды көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді және тіркелген сканерленген құжаттарды) тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректердің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН-ның арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және ЭҮК-ның қайтарылған (жойылған) тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдеріс – ЭЦҚ тұтынушының түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тұтынушының қол қойылған ЭЦҚ электрондық құжаттарды ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және аудандық бөлім маманының электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – аудандық бөлім маманының электрондық қызмет көрсетудің нәтижесін қалыптастыруы (жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы туралы анықтама). Электрондық құжат аудандық бөлім маманының ЭЦҚ-ны пайдалануы арқылы қалыптастырылады және ЭҮП-ның жеке кабинетіне беріледі.
9. Тұтынушы аудандық бөлімге немесе ХҚКО жүгінген жағдайда, аудандық бөлімінің маманы немесе ХҚКО операторымен сканерленіп, өтінішке қоса тіркелетін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұраудың орындалу дәрежесін тұтынушының тексеру әдісі: «электрондық үкімет» порталының «Қызметтерді алу тарихы» бөлімінде, сонымен қатар аудандық бөлімге өтініш жасау кезінде.
11. Осы Регламенттің 1 және 2 қосымшасында электрондық мемлекеттік қызмет жөнінде ақпарат алу үшін уәкілетті қызметтік тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі жөнінде түсініктеме алу үшін ҚФБ атаулары, заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электрондық пошта мекен-жайлары, сонымен қатар қажет болған жағдайда электрондық мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау көрсетілген.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ және АЖ тізімдері:
1) ЭҮК;
2) АЖО АЖ;
3) ЭҮӨШ (ЭҮШ);
4) ХҚКО АЖ;
5) аудандық бөлімдер;
6) ХҚКО

3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги специалистом районного отдела;
10) процесс 7 – формирование специалистом районного отдела результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста районного отдела и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. В случае обращения потребителя в районный отдел или ЦОН предоставляются оригиналы документов, которые сканируются.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в районный отдел или ЦОН.
11. Наименования СФЕ, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
12. Перечень СФЕ и ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
- ПЭП;
- ИС МИО;
- РШЭП (ШЭП);
- ИС ЦОН;
- районный отдел;
- ЦОН.

13. Осы Регламенттің 3 қосымшасында әрбір іс-қимылдың (үдерістердің) орындалу мерзімі көрсетілген, ҚФБ қарапайым іс-қимылдары (рәсімдер, функциялар, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы келтірілген.
14. Осы Регламенттің 4 қосымшасында көрсетілген олардың сипаттамасына сәйкес ҚФБ (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде) іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламенттің 3 қосымшасында (1,2,3 сурет) келтірілген.
15. Осы Регламенттің 5 қосымшасына сәйкес тұтынушыларға электрондық қызмет көрсетудің нәтижесі сапа және қолжетімділік көрсеткішімен өлшенеді.
16. Осы Регламенттің 6 және 7 қосымшаларында хабарламалардың, хаттардың, ескертулердің нысандарын қоса алғанда, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері көрсетілген.
17. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде тұтынушылармен көрсетілетін талаптар:
1) адамның конституциялық құқығы мен еркіндігін сақтау;
2) қызметтік міндетін атқаруда заңдылықты сақтау;
3) кәсіби этика және мәдениеттілікті сақтау;
4) толық және жеткілікті ақпаратты беру;
5) ақпараттың сақталуы мен құпиялылығы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
18. Электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсетудің техникалық шарттары: электрондық мемлекеттік қызметке қол жеткізудің және оны көрсетудің қолдайтын барлық құрылғылары (компьютер, Интернет, қоғамдық байланыс пункті, ХҚКО, аудандық бөлім).
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 1 қосымша
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасы мекен-жайы мен байланыс деректері
№ р/с Атауы Заңды мекенжайы
(қала, аудан, көше, үй (пәтер) №, электронды пошта мекенжайы)
Қала коды және телефон нөмірі Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5
1
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
Алматы қаласы,
Қонаев көшесі, 122
upr_zan@mail.ru
261-67-78
261-52-02
Аптасына бес күн, демалыс және мереке күндерді есептеме-

13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
14. В приложении 4 к настоящему Регламенту (рисунок 1, 2, 3) представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, указанными в приложении 3 настоящего Регламента.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.
16. В приложении 67 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (входной и выходной документы), включая формы уведомления.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдения профессиональной этики и культуры;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа, ЦОН, районный отдел).
Приложение 1
к регламенту оказания государственной
услуги «Выдача справок безработным гражданам»
Адреса и контакты Управления занятости
и социальных программ города Алматы
и районных отделов
№ п/п
Наименование уполномочен- ного органа
Юридический адрес расположения районного отдела (город, улица, номер дома, адрес электронной почты)
Номер телефона
График работы
1
Управление занятости и социальных программ города Алматы
город Алматы, улица Кунаева, 122
upr_zan@mail.ru
261-67-78 261-67-71

8 (727)278-09-09
қабылдау бөлмесі
1.3.
Әуезов ауданының бөлімі
Алматы қаласы,
Жандосов көшесі, 51
8 (727)
247-14-22
8 (727)247-16-25
қабылдау бөлмесі
1.4.
Бостандық ауданының бөлімі
Алматы қаласы, "Алмагүл" шағынауданы, 9-а
8 (727)
293-41-14
8 (727)248-17-77
қабылдау бөлмесі
1.5.
Жетісу ауданының бөлімі
Алматы қаласы,
Төле би көшесі, 155
8 (727)
378-46-72
8 (727)290-18-07
қабылдау бөлмесі
1.6.
Медеу ауданының бөлімі
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44
8 (727)
239-65-53
239-65-47
8 (727)
239-65-52
қабылдау бөлмесі
1.7.
Түрксіб ауданының бөлімі
Алматы қаласы,
Рихард Зорге көшесі, 9
8 (727)
234-09-27
8 (727)
234-09-35
қабылдау бөлмесі
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 3 қосымша
1 кесте. Аудандық бөлімдер арқылы әрекеттердің сипаттамасы
1)Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Аудандық бөлім
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың және өтініштің түпнұсқасын тексеру, мәліметтер-
ді ЖАО АЖ-ға енгізу
ЖТ ММҚ-дағы мәлімет-
терді тексеру, көшіріліп алынған құжаттарды жүйеге бекіту
ЖАО АЖ және ЖТ ММҚ арасындағы сұрауды бағыттау
Арызға нөмер беру. Ағымдағы мәртебені көрсетіп хабарламаны  қалыптас-
тыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Қызмет алуға құжаттарды және өтінішті қабылдау
Өтінішке нөмір берумен сұрауды тіркеу
Сұрауды бағыттау
«Түскендер» мәртебесін бейнелеу
5
Орындау мерзімдері
10 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
2) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Аудандық бөлім
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
3
Әрекеттің (үдерістің,  рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұрауды орындау. Мемлекеттік  атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау мен жауапты қалыптастыру, немесе шешімді қабылдау туралы негізделген бас тартуды қалыптастыру
Анықтаманы қалыптастыру. Қызмет көрсету мәртебесін өзгерту туралы хабардар етуді қалыптастыру
Сұрауды бағыттау
Мәртебені, хабарлауды бейнелеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- басшылық ету шешімі)
Анықтаманы немесе негізделген бас тартуды қалыптастыру
Демалыс құжатын және сұрауды орындау мәртебесін қалыптастыру
Бағыттау
Орындау мәртебесін бейнелеу
5
Орындау мерзімі
10 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
6
7
8
3) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыс барысының, ағынының) №
9
10
11
12
2
ҚФБ атауы
Аудандық бөлім
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шығыс құжатын рәсімдеу
Уәкілетті тұлғаның ЭСҚҚ арқылы қол қойған демалыс құжатын тіркеу және қалыптастыру
Бағыттау
Көрсетілген қызметтің аяқтауын шығыс құжатпен хабарлауын бейнелеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Аудандық бөлімге өтініш жасау кезінде тұтынушыға шығыс құжатын беру
Шығыс құжатпен ескерту жіберу
Бағыттау
Аяқтау мәртебесін бейнелеу
5
Орындау мерзімі
10 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
10
11
12
-
2 кесте. ХҚКО арқылы әрекеттер сипаты
1) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыс барысы
ның, ағыны
ның) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО
АЖ ХҚКО
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
Аудандық бөлім
3
Әрекеттің (үдеріс-
тің,рәсім-
деудің, операция-
ның) атауы және олардың сипатта-
масы
Мәлімет-
тердің, өтініш-
тердің түпнұсқа-сын тексеру. Деректі ЖАО АЖ енгізу
ЖТ ММҚ-дағы мәлімет-
терді тексеру, көшіріліп алынған құжаттар-
ды жүйеге бекіту
ЖАО АЖ және ЖТ ММҚ арасын-
дағы сұрауды бағыттау
Өтінішке нөмір беру, орындауға жіберу
Құжаттарды тексеру, жұмысқа өтінішті қабылдануы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Қызмет алу үшін өтінішті және құжаттар
-ды қабылдау
Өтінішке нөмерді иемденіп сұраныс-
ты тіркеу
Сұрауды бағыттау
Өтінішті «түскен» мәртебе-
сінде бейнелеу
жұмысқа сұраныстың қабылдануы
5
Орындау мерзімі
30 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
2) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыс барысы-
ның, ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
Аудандық бөлім
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
АЖ ХҚКО
ХҚКО
3
Әрекеттің (үдеріс-
тің, рәсімдеу-
дің, операция-
ның) атауы және олардың сипат
тамасы
Сұрауды орындау. Жұмыссыз азамат-
тарға анықтама беру жауапты қалып-
тастыру, немесе шешімді қабылдау туралы негіз-
делген бас тартуды қалып-
тастыру
Анықтама-
ны қалыптас-
тыру. Қызмет көрсету мәртебе-
сін өзгерту туралы хабардар етуді қалыптас-
тыру
Сұрауды бағыттау
Сұраныс-
тың мәртебе-
сін бейнелеу
Тұтынушы өтініш бергенде сұраныс-
тың орындау мәртебе-
сін хабарлау
4
Аяқтау нысаны (дерек-
тер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Анықтама
-ны немесе негіз-
делген бас тартуды қалып-
тастыру
Шығыс құжатын және сұрауды орындау мәртебе-
сін қалыптас-
тыру
Бағыттау
Шығыс құжаты-
мен орындау мәртебе-
сінің бейнеле-
нуі
Көрсетіл-
ген қызмет-
тің мәртебе-
сін хабарлау
5
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні ішінде
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
7
8
9
10
11
3) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
Аудандық бөлім
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
АЖ ХҚКО
ХҚКО
3
Әрекеттің (үдеріс-
тің, рәсімдеу-
дің, операция-
ның) атауы және олардың сипатта
масы
Шығыс құжатын жасау.
Уәкілет-
ті тұлғаның ЭЦҚ мен қойған шығыс құжатын қалыптас-
тыру және тіркеу.
Шығыс құжатының хабар-
лауын бағыттау.
Шығыс құжатын көру мүмкін-
дігі мен қызмет көрсету-
ді аяқтау туралы ескерту-
дің бейнеле-
нуі
Тұтынушыға шығыс құжатын беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Қол қойылған шығыс құжатты ХҚКО беру
Шығыс құжатымен ескерту жіберу
Бағыттау
Шығыс құжаты-
мен орындау мәртебе-
сінің бейнеле-
нуі
Шығыс құжатын беру
5
Орындау мерзімі
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
30 минуттан кем емес
6
Келесі әрекет
тің нөмірі
12
13
14
15
-
3 кесте. ЭҮП арқылы әрекеттер сипаты
1) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
ЭҮП
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
АЖ ХҚКО
Аудандық бөлім
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсім-
деудің, операция-
ның) атауы және олардың сипат-
тамасы
Мәлімет-
тердің түпнұсқа-
сын тексеру (тұтынушы-
ның ЭСҚҚ). Өтінішті сақтау және ЭҮШ (ЭҮӨШ) арқылы жіберу
ЖАО АЖ-ға ескер-
туді бағыт-
тау
Өтініш
-ке нөмір беру. Ағым-
дағы мәрте-
бені көрсету
мен ескерту-ді қалып
тастыру
«Түскен» мәрте
бені бейнелеу
Орындауға сұранысты қабылдануы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Сұрауды сәтті қалыптас-
тыру туралы ескертудің шығуы немесе бас тарту туралы ескерту
Сұрауды бағыт
тау
ЭҮП-на ескер-
туді жіберу
Мәрте-
бені бейнелеу
Жұмысқа қабылдау
5
Орындау мерзімі
1 минуттан кем емес
1 минут-
тан кем емес
1 минут
тан кем емес
1 минуттан кем емес
10 минуттан кем емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
2) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
Аудандық бөлім
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЭҮП
АЖ ХҚКО
3
Әрекеттің (үдеріс-
тің, рәсімдеу-
дің, операция-
ның) атауы және олардың сипатта-
масы
Сұрауды орындау. Жұмыссыз азамат-
тарға анықтама беру жауапты қалыптас-
тыру, немесе шешімді қабылдау туралы негіздел-
ген бас тартуды қалып-
тастыру
Анықта-
маны қалып-
тастыру. Қызмет көрсету мәртебе-
сін өзгерту туралы хабар-
дар етуді қалып-
тастыру
Сұрауды бағыт-
тау
Ескерту-
дің бейне-
ленуі
Ескерту-
дің бейнеле-
нуі
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Анықтаманы немесе негіздел-
ген бас тартуды қалыптас-
тыру
Шығыс құжатын және сұрауды орындау мәртебе-
сін қалып-
тастыру
Бағыт
тау
Шығыс құжаты
мен орындау мәртебе-
сінің бейнеле-
нуі
Орындау мәртебе-
сінің бейнеле-
нуі
5
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні ішінде
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
6
Келесі әрекеттің нөмірі
7
8
9
10
11
3) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыс барысы-
ның, ағыны-
ның) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
Аудандық бөлім
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЭҮП
АЖ ХҚКО
3
Әрекет-
тің (үдеріс-
тің, рәсім-
деудің, операция-ның) атауы және олардың сипат-
тамасы
Шығыс құжатын жасау. Құжатқа қол қою
Шығыс құжатын тіркеу. Уәкілет-
ті тұлғамен қол қойылған шығыс құжатын қалыптас
-тыру
Бағыттау. Шығыс құжатымен ескерту
Шығыс құжатын көру мүмкіндігі
-мен қызмет көрсетуді аяқтау туралы ескертудің бейнеленуі
Шығыс құжатын көру мүмкіндігі
-мен қызмет көрсетуді аяқтау туралы ескертудің бейнеленуі
4
Аяқтау нысаны (дерек
тер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Қол қойыл-
ған шығыс құжаты
Шығыс құжаты
мен ескерту жіберу
Бағыттау
Шығыс құжатының бейнеленуі
«Орындал-
ған» мәртебесін бейнелеу
5
Орындау мерзімі
1 минут
тан кем емес
1 минут
тан кем емес
1 минут
тан кем емес
1 минуттан кем емес
6
Келесі әрекет-
тің нөмірі
12
13
14
15
-
Ескертпе:
Осы кестеде электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің технологиялық тізбегінде келесі әрекеттердің аяқталу үлгілері, орындалу мерзімдері және нөмірлері көрсетіліп ЭҮП және барлық ҚФБ әрекеттері (функциялары, рәсімдері, операциялары) атап көрсетіледі.
Осы Регламенттің 3 қосымшасының кестесі негізінде электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммалары құрылады.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 4 қосымша
1 сурет. Аудандық бөлім арқылы «ішінара автоматтандырылған»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық
өзара әрекеттесу диаграммасы
2 сурет. ХҚКО арқылы «ішінара автоматтандырылған» электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесу
диаграммасы
3 сурет. «электрондық үкімет» порталы арқылы «ішінара
автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет кезіндегі
функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы»
Кесте. Шартты белгілер
Бастапқы хабарлама
Аяқтаушы хабарлама
Аралық хабарлама
Аяқтаушы қарапайым оқиға
Қате
Оқиғалар-таймерлер
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Шарт
Хабарламалар ағыны
Басқару ағыны
Соңғы тұтынушыға ұсынылатын электрондық құжат
Ескертпе:

8-727 278-09-09 приемная
1.3
отдел Ауэзовского района
город Алматы, улица Джандосова, 51
8-727 247-14-22
8-727 247-16-25  приемная
1.4
отдел Бостандык- ского района
город Алматы, микрорайон Алмагуль, 9а
8-727 293-41-14
8-727 248-17-77  приемная
1.5
отдел Жетысуского района
город Алматы, улица Толе би, 155
8-727 378-46-72
8-727 290-18-07  приемная
1.6
отдел Медеуского района
город Алматы, улица Маркова, 44
8-727 239-65-53 239-65-47
8-727 239-65-52  приемная
1.7
отдел Турксибского района
город Алматы, улица Рихарда Зорге, 9
8-727 234-09-27
8-727 234-09-35  приемная
Приложение 3
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Таблица 1. Описание действий посредством ГУ
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименова- ние СФЕ, ИС
Районный отдел
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименова- ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлинности заявления и документов, ввод данных в ИС МИО
Проверка данных в ГБД ФЛ, при- крепление сканирован- ных документов в систему
Маршрути- зация уведомления о статусах из ИС МИО в ИС ЦОН
Присвое- ние номера за- явлению. Формиро- вание уве- домления с указанием текущего статуса
4
Форма завершения (данные, документ, организа- ционно- распоряди- тельное решение)
Прием заявления и документов на получения услуги
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Маршрути- зация запроса
Отобра- жение статуса «посту- пившие»
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
2. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ, ИС
Районный отдел
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименова- ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполне- ние запроса. Формиро- вание ответа с выдачей справки безра- ботным гражданам, либо формиро- вание обосно- ванного отказа Принятие решения
Формиро- вание справки. Формиро- вание уве- домления о смене статуса оказания услуги
Маршрути- зация уве- домления
Отображение уведомления, статуса
4
Форма завершения (данные, документ, организа- ционно- распоря- дительное решение)
Формиро- вание справки, либо обосно- ванного отказа
Формиро- вание выходного документа и статусов исполне- ния запроса
Маршрути- зация
Отображение статусов исполнения
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
6
7
8
9
3. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
9
10
11
12
2
Наименова- ние СФЕ, ИС
Районный отдел
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименова- ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Формиро- вание и реги- страция выходного докумен- та, под- писанного ЭЦП упол- номочен- ного лица
Маршрути- зация уведомления с выходным документом
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с выходным документом
4
Форма завершения (данные, документ, организа- ционно- распоряди- тельное решение)
Выдача выходного документа потреби- телю при обращении в районный отдел
Отправка уведом- ления с выходным докумен- том
Маршрути- зация
Отображение статуса завершения исполнения
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
10
11
12
-
Таблица 2. Описание действий посредством ЦОН
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ, ИС
ЦОН
ИС ЦОН
РШЭП (ШЭП)
ИС МИО
Районный отдел
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлин- ности заявле- ния и докумен- тов, ввод данных в ИС МИО
Проверка данных в ГБД ФЛ, прикре- пление сканиро- ванных докумен-тов в систему
Маршру- тизация запроса из ИС ЦОН в ИС МИО
Присво- ение номера заявле- нию, отправ- ка на исполне-ние
Проверка докумен- тов, принятие заявле- ния в работу
4
Форма завершения (данные, документ, организаци- онно-распо- рядительное решение)
Прием заявле- ния и докумен-тов на получе- ние услуги
Регист- рация запроса с при- своением номера заявле- нию
Маршру- тизация запроса
Отобра- жение заявле- ния в статусе «посту- пившие»
Принятие запроса в работу
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ, ИС
Районный отдел
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наименова- ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполне- ние запроса. Формиро- вание ответа с выдачей справки безра- ботным гражда- нам, либо формиро- вание обосно- ванного отказа. Принятие решения
Формиро- вание справки. Формиро- вание уведом- ления о смене статуса оказания услуги
Маршру- тизация уведом- ления
Отобра- жение уведом- ления, статуса
Уведом- ление о статусе исполне- ния заявле- ния при обраще- нии потреби- теля
4
Форма завершения (данные, документ, организа- ционно- распоряди- тельное решение)
Формиро- вание справки, либо обосно- ванного отказа
Формиро- вание выход- ного докумен- та и статусов исполне- ния запроса
Маршру- тизация
Отобра- жение статусов исполне-ния
Уведом- ление о статусе оказания услуги
5
Сроки исполнения
3 рабочих дня
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименова- ние СФЕ, ИС
Районный отдел
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наименова- ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выход- ного докумен- та
Формиро- вание и регист- рация выход- ного докумен- та, под- писан- ного ЭЦП уполно- мочен- ного лица
Маршру- тизация уведом- ления с выходным докумен- том
Отобра- жение уведом- ления о завер- шении оказания услуги с выходным докумен- том
Выдача выход- ного до- кумента потреби- телю
4
Форма завершения (данные, документ, организаци- онно- распоряди- тельное решение)
передача подписанного выход-  ного до- кумента в ЦОН
Отправка уведом- ления с выходным докумен- том
Маршру- тизация
Отобра- жение статуса завер- шения исполне- ния
Выдача выход- ного докумен-та
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 30 минут
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Таблица 3. Описание действий посредством ПЭП
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС МИО
ИС ЦОН
Районный отдел
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлин- ности данных (ЭЦП потреби- теля). Сохра- нение заявле- ния и отправка посред- ством ШЭП (РШЭП)
Маршру- тизация уведом- ления в ИС МИО
Присво- ение номера заявле- нию. Формиро- вание уведом- ления с указа- нием текущего статуса
Отобра- жение статуса «посту- пившие»
Принятие заявле- ния на исполне-ние
4
Форма завершения (данные, документ, организаци- онно- распоряди- тельное решение)
Отобра- жение уведом- ления об успешном формиро- вании запроса или уведом- ление об отказе
Маршру- тизация запроса
Отправка уведом- ления на ПЭП
Отобра- жение статуса
Принятие в работу
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименова- ние СФЕ, ИС
Районный отдел
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименова- ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Испол- нение запроса. Формиро-вание ответа с выдачей справки безра- ботным гражда- нам, либо формиро-вание обосно- ванного отказа
Формиро- вание вы- ходного докумен- та.
Формиро-вание уведом- ления о смене статуса оказания услуги
Маршру- тизация уведом- ления
Отобра- жение уведом- ления
Отобра- жение уведом- ления
4
Форма завершения (данные, документ, организа- ционно- распоряди- тельное решение)
Формиро- вание справки, либо обосно- ванного отказа
Формиро- вание выход- ного до- кумента и статуса
Маршру- тизация
Отобра- жение статусов исполне- ния с выходным докумен-том
Отобра- жение статусов исполне- ния
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименова- ние СФЕ, ИС
Районный отдел
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименова- ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходно-го доку- мента. Подписа- ние до- кумента
Регист- рация выход- ного до- кумента. Формиро-вание выход- ного до- кумента, подпи- санного уполно- моченным лицом
Маршру- тизация уведом- ления с выходным докумен- том
Отобра- жение уведом- ления о завер- шении оказания услуги с возмож- ностью просмот- ра вы- ходного докумен-та
Отобра- жение уведом- ления о заверше-нии оказания услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организа- ционно- распоряди- тельное решение)
Подпи- санный выходной документ
Отправка уведом- ления с выходным докумен- том
Маршру- тизация
Отобра- жение выход- ного до- кумента
Отобра- жение статуса «испол- ненные»
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблицы приложения 3 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 4
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги государственным учреждением
Продолжение приложения 4
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги посредством центра обслуживания населения
Продолжение приложения 4
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги посредством портала «электронного правительства»
Продолжение приложения 4
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю
Примечание:

Диаграмманың үлгілік рәсімделуі бизнес үдерістерді модельдеу үшін пайдаланылатын BPM № 1.2 графикалық нотациясында келтірілген. BPMN-де модельдеу графикалық элементтердің аз саны бар диаграммалар арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдерістің қисынын жылдам түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын атап көрсетуге болады:
1) басқару ағынының объектілері: оқиғалар, әрекеттер және қисынды операторлар;
2) біріктіруші объектілер: басқару ағыны, хабарламалар ағыны және қауымдастықтар;
3) рөлдер: пулалар және жолдар;
4) артефактар: деректер, топтар және мәтіндік аннотациялар.
Осы төрт санаттың элементтері бизнес үдерістердің диаграммасын құруға мүмкіндік береді. Айрықшалық моделінің мәнерлілігін арттыру үшін «Ескертпелер» деген бөлімде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа түрлерін және артефактарды құруға рұқсат береді.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 5 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің
"сапа" және "қолжетімділік" көрсеткіштерін
анықтау үшін сауалнаманың нысаны
____________________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 6 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салуды
толтырудың экрандық үлгісі
Ескерту. 6 қосымшада өзгерістер көзделген: «бастығы» сөзі  «басшысы» сөзімен ауыстырылуы тиіс - Алматы қаласы әкімдігінің 09.09.2013 N 3/776 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 7 қосымша
Тұтынушыға берілетін электрондық мемлекеттік
қызметке оң жауаптың шығу үлгісі
(«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»)
Ескерту. 7 қосымшада өзгерістер көзделген: «бастығы» сөзі  «басшысы» сөзімен ауыстырылуы тиіс - Алматы қаласы әкімдігінің 09.09.2013 N 3/776 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Тұтынушыға берілетін хабарламалар
Хабарламалар өтінішті орындау дәрежесінің өзгеруіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімін ұзартқан жағдайда беріледі. Еркін жол хабарламалар мәтінімен «электрондық үкімет» порталында жеке кабинетте «Ескерту» бөлімінде бейнеленеді.
Тұтынушыға берілетін электрондық қызметке
теріс жауаптың (бас тарту) шығу үлгісі
Теріс жауаптың шығу үлгісі комиссия қорытындысын қалыптастыру кезінде бас тартуды негіздеу мәтінімен хат түрінде еркін үлгіде беріледі.
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «30» наурыздағы
№ 1/231 қаулысымен бекітілген
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламенті
Ескерту. Регламент алынып тасталды - Алматы қаласы әкімдігінің 11.02.2013 N 1/58 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «30» наурыздағы
№ 1/231 қаулысымен бекітілген
"Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды
материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу"
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы және тұтынушының тіркелген тұрғылықты жері бойынша аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - аудандық бөлімдер) арқылы және баламалы негізде "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - қызмет беруші) арқылы ұсынылады.

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 5
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 6
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Экранная форма заявления на электронную
государственную услугу
Сноска. В приложении 6 предусмотрены изменения: слово «начальник» должно быть заменено на слово «руководитель» - постановлением Акимата города Алматы от 26.07.2013 N 3/657 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Приложение 7
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Выходная форма положительного ответа (справка
о регистрации в качестве безработного) на
электронную государственную услугу
Сноска. В приложении 7 предусмотрены изменения: слово «начальник» должно быть заменено на слово «руководитель» - постановлением Акимата города Алматы от 26.07.2013 N 3/657 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства»/портале ЭУ АПО, а также передается в систему ИС ЦОН.
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на
электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 30 марта 2012 года № 1/231
Регламент
электронной государственной услуги
«Назначение государственной адресной
социальной помощи»
Сноска. Регламент исключен постановлением Акимата города Алматы от 11.02.2013 № 1/73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования)(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 30 марта 2012 года № 1/231
Регламент
электронной государственной услуги
«Оформление документов для материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому» 1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга предоставляется потребителю Управлением занятости и социальных программ города Алматы и районными отделами занятости и социальных программ (далее – районный отдел) по месту жительства потребителя и на альтернативной основе через веб - портал «электронного правительства» (далее - услугодатель).

2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қаулысымен бекітілген "Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет Стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы "Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартылулар:
1) мемлекеттік қызмет көрсету - мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, жеке сипаттағы әрі жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
2) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
3) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе;
4) медиа-алшақтық - құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
5) пайдаланушы (тұтынушы) - оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
6) транзакциялық қызмет - электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
7) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте электронной государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому» (далее - Регламент):
1) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и (или) юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
3) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
4) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
5) пользователь (потребитель) – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
6) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователями электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
7) веб-портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;

8) жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі - ЖАО) - облыстың (республикалық маңызы бар қаланың және астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;
9) "Өңірлік шлюз Қазақстан Республикасының "электрондық үкімет" шлюзінің кіші жүйесі ретінде" (ЭҮӨШ) - қызмет берушінің электрондық қызмет көрсету үрдісіне қатысатын қызмет берушінің ішкі жүйелерімен / кіші жүйелерімен және сыртқы ақпараттық жүйелердің арасындағы ақпараттық өзара әрекет етуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе;
10) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, белгілі сатыда электрондық қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың және т.б. құрылымдық бөлімшелері;
11) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы;
12) мемлекеттік электрондық қызметтер - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
13) электрондық құжат - ақпарат электрондық-сандық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
14) "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) - электрондық қызметтерді жүзеге асыру аясында "электрондық үкімет" ақпараттық жүйелерін шоғырландыруға арналған ақпараттық жүйе;
15) ЖАО АЖ - жергілікті атқару органның ақпараттық жүйесі/ "Өңірлік шлюз" ақпараттық жүйесі - ЖАО-ң  қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орнының бөлігіндегі Қазақстан Республикасының "электрондық үкімет" шлюзінің ішкі жүйесі ретінде.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша
қызмет беруші қызметінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес аталған электрондық мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін аудандық бөлім арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері:
1) тұтынушы қызмет алу үшін аудандық бөлімге жүгінуі қажет, өзімен бірге өтініш пен қажетті құжаттардың түпнұсқалары болуы тиіс. Тұтынушының өтініші мен құжаттарының түпнұсқалылығы аудандық бөлім маманымен тексеріледі.
2) 1-үдеріс - мемлекеттік электронды қызметті көрсету үшін ЖАО АЖ-не аудандық бөлім маманының ЖСН және паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);

8) местный исполнительный орган (далее - МИО) - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области (города республиканского значения и столицы), района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
9) «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан» (РШЭП) – информационная система, обеспечивающая информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами услугодателя и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг услугодателя;
10) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) — это ответственные лица заинтересованных органов, структурные подразделения государственных органов и т.п., принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии;
11) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
12) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
14) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
15) ИС МИО - информационная система местного исполнительного органа/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника МИО.
2. Порядок деятельности услугодателя по
оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги районным отделом, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1) потребитель должен обратиться в районный отдел для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя специалистом районного отдела.
2) процесс 1 – процесс ввода специалистом районного отдела ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;

3) 1-шарт - ЖАО АЖ-де тіркелген аудандық бөлім маманы туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-үдеріс - аудандық бөлім маманының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы ЖАО АЖ-де хабарлама қалыптастыру;
5) 3-үдеріс - аудандық бөлім маманының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту);
6) 4-үдеріс - мемлекеттік электронды қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) аудандық бөлім маманының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2-шарт - сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ-ң тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЖАО АЖ-ң тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;
8) 5-үдеріс - аудандық бөлім маманының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс - аудандық бөлім маманымен электрондық мемлекеттік қызметтің өңделуі;
10) 7-үдеріс - аудандық бөлім маманының мемлекеттік электронды қызметті көрсету (Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат аудандық бөлім маманының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
11) 8-үдеріс - аудандық бөлім маманының электрондық мемлекеттік қызметтің (Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін тұтынушының қолына беруі немесе электрондық пошта арқылы жіберуі.
7.  Осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес (2 сурет) ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері:
1) тұтынушы ЖСН және пароль көмегімен ЭҮП тіркеуден өтуі тиіс (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс - мемлекеттік электронды қызметті алу үшін ЭҮП-ға тұтынушының ЖСН және паролін (авторизациялау үдерісі) енгізу үдерісі;
3) 1-шарт - ЭҮП-да тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру үдерісі;

3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном специалисте районного отдела через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных специалиста районного отдела;
5) процесс 3 - выбор специалистом районного отдела услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП специалиста районного отдела заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП специалиста районного отдела;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги специалистом районного отдела;
10) процесс 7 – формирование специалистом районного отдела результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалистом районного отдела.
11) процесс 8 – выдача специалистом районного отдела нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги).
7. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги посредством ПЭП согласно приложению 3 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;

4) 2-үдеріс - тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
5) тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) 4-үдеріс - мемлекеттік электронды қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2-шарт - сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ-ң тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЭҮП-ң тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;
8) 5-үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжатын (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және аудандық бөлім маманының мемлекеттік электронды қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс - аудандық бөлім маманының мемлекеттік электронды қызметті көрсету (Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат аудандық бөлім маманының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ЭҮП-ң жеке кабинетіне жіберіледі.
8. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұраудың орындалу дәрежесін тұтынушының тексеру әдісі: "электрондық үкімет" порталында "Қызметтерді алу тарихы" бөлімінде, сонымен қатар аудандық бөлімге өтініш жасау кезінде.
9. Электрондық мемлекеттік қызмет жөнінде ақпарат алу үшін, уәкілетті қызметтік тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі жөнінде түсініктеме алу үшін, сондай-ақ мемлекеттік электронды қызметтің сапасын бағалау қажет болған жағдайда ҚФБ атаулары, заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электрондық пошта мекен-жайлары осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
10. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ және АЖ тізімдері:
1) ЭҮК;
2) АЖО АЖ;
3) ЭҮӨШ (ЭҮШ);
4) аудандық бөлімдер;
5) РО АЖ;
11. Осы Регламенттің 2 қосымшасында әр іс-қимылдың (процедураның) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ іс-қимылының кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттауында (процедуралар, функциялар, операциялар) келтірілген.

4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги специалистом районного отдела;
10) процесс 7 – формирование специалистом районного отдела результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста районного отдела и передается в личный кабинет на ПЭП.
8. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в районный отдел.
9. Наименования СФЕ, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
10. Перечень СФЕ и ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) ИС МИО;
3) РШЭП (ШЭП);
4) районные отделы;
11. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.

12. Осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген олардың сипаттамасына сәйкес ҚФБ (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде) іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламенттің 3 қосымшасында (1 және 2 сурет) келтірілген.
13. Осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес тұтынушыларға электрондық қызмет көрсетудің нәтижесі сапа және қолжетімділік көрсеткішімен өлшенеді.
14. Осы Регламенттің 5 және 6 қосымшаларында хабарламалардың, хаттардың, ескертулердің нысандарын қоса алғанда, электрондық мемлекеттік қызметті (кіріс және шығыс құжаттары)көрсету нәтижесі соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері көрсетілген.
15. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде тұтынушылармен көрсетілетін талаптар:
1) адамның конституциялық құқығы мен еркіндігін сақтау;
2) қызметтік міндетін атқаруда заңдылықты сақтау;
3) кәсіби этика және мәдениеттілікті сақтау;
4) толық және жеткілікті ақпаратты беру;
5) ақпараттың сақталуы мен құпиялылығы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
16. Электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсетудің техникалық шарттары: электрондық мемлекеттік қызметке қол жеткізудің және оны көрсетудің қолдайтын барлық құрылғылары (компьютер, Интернет, қоғамдық байланыс пункті, аудандық бөлім).
«Үйде оқитын және тәрбиеленетiн
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшiн құжаттарды
ресiмдеу» электрондық мемлекеттік
қызметінің Регламентіне
1 қосымша
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасы мен аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің
тізімі
№ р/с Атауы Заңды мекенжайы
(қала, аудан, көше, үй (пәтер) №, электронды пошта мекенжайы)
Қала коды және телефон нөмірі Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5
1
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
Алматы қаласы,
Қонаев көшесі, 122
depart_zan@mail.ru
8-727
261-67-78261-52-02

12. В приложении 3 к настоящему Регламенту (рисунок 1, 2) представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, указанными в приложении 2 к настоящему Регламенту.
13. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
14. В приложениях 5 и 6 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (входной и выходной документы), включая формы уведомления.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдения профессиональной этики и культуры;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
16. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа, районный отдел).
Приложение 1
к регламенту электронной государственной услуги
«Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и
воспитывающихся на дому»
Перечень
Управления занятости и социальных программ
города Алматы и районных отделов занятости
и социальных программ
№ п/п
Наименование
Юридический адрес (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)
Номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Управление занятости и социальных программ города Алматы
город Алматы, улица Кунаева, 122
depart_zan@ mail.ru
8-727 261-67-78 261-52-02

Диаграмманың үлгілік рәсімделуі бизнес үдерістерді модельдеу үшін пайдаланылатын BPM № 1.2 графикалық нотациясында келтірілген. BPMN-де модельдеу графикалық элементтердің аз саны бар диаграммалар арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдерістің қисынын жылдам түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын атап көрсетуге болады:
1) басқару ағынының объектілері: оқиғалар, әрекеттер және қисынды операторлар;
2) біріктіруші объектілер: басқару ағыны, хабарламалар ағыны және қауымдастықтар;
3) рөлдер: пулалар және жолдар;
4) артефактар: деректер, топтар және мәтіндік аннотациялар.
Осы төрт санаттың элементтері бизнес үдерістердің диаграммасын құруға мүмкіндік береді. Айрықшалық моделінің мәнерлілігін арттыру үшін «Ескертпелер» деген бөлімде  келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа түрлерін және артефактарды құруға рұқсат береді.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетiн
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшiн құжаттарды
ресiмдеу» электрондық мемлекеттік
қызметінің Регламентіне
4 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің "сапа" және "қолжетімділік"
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
____________________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқ;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетiн
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшiн құжаттарды
ресiмдеу» электрондық мемлекеттік
қызметінің Регламентіне
5 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салуды толтырудың экрандық үлгісі
Ескерту. 5 қосымшада өзгерістер көзделген: «бастығы», «бастығының» сөздері тиісінше «басшысы», «басшысының» сөздерімен ауыстырылуы тиіс - Алматы қаласы әкімдігінің 09.09.2013 N 3/776 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Үйде оқитын және тәрбиеленетiн
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшiн құжаттарды
ресiмдеу» электрондық мемлекеттік
қызметінің Регламентіне
6 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауаптың
(үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды
материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттардың) шығу үлгісі
Ескерту. 6 қосымшада өзгерістер көзделген: «бастығы» сөзі  «басшысы» сөзімен ауыстырылуы тиіс - Алматы қаласы әкімдігінің 09.09.2013 N 3/776 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Тұтынушыға берілетін хабарламалар
Хабарламалар өтінішті орындау дәрежесінің өзгеруіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімін ұзартқан жағдайда беріледі. Еркін жол хабарламалар мәтінімен «электрондық үкімет» порталында жеке кабинетте «Ескерту» бөлімінде бейнеленеді.
Тұтынушыға берілетін электрондық қызметке
теріс жауаптың (бас тарту) шығу үлгісі
Теріс жауаптың шығу үлгісі комиссия қорытындысын қалыптастыру кезінде бас тартуды негіздеу мәтінімен хат түрінде еркін үлгіде беріледі.

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 4
к регламенту электронной государственной
услуги «Оформление документов для
материального обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги:
«качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 5
к регламенту электронной государственной
услуги «Оформление документов для
материального обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
Экранная форма заявления на электронную
государственную услугу
Сноска. В приложении 5 предусмотрены изменения: слово «начальник» должно быть заменено на слово «руководитель» - постановлением Акимата города Алматы от 26.07.2013 N 3/657 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
К заявлению прилагаются документы:
1. Электронная копия свидетельства о рождении ребенка;
2. Электронная копия книги регистрации граждан, либо справки адресного бюро;
3. Электронная копия заключения психолого-педагогической консультации;
4. Электронная копия справки об инвалидности;
5. Электронная копия документа о наличии счета в банке.
Приложение 6
к регламенту электронной государственной
услуги «Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и
воспитывающихся на дому»
Выходная форма положительного ответа (документов
для материального обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому)
на электронную государственную услугу
Сноска. В приложении 6 предусмотрены изменения: слово «начальник» должно быть заменено на слово «руководитель» - постановлением Акимата города Алматы от 26.07.2013 N 3/657 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа (отказ)
на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа при формировании заключения комиссии.