«Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 5 шілдедегі N 3/598 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2012 жылғы 1 тамызда N 946 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 22 мамырдағы N 2/429 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 22.05.2013 N 2/429 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік істер туралы», 1998 жылғы 24 наурыздағы «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Заңдарына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 976 «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» қаулысын басшылыққа ала отырып, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін;
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары С.Сейдумановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен  кезден күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                       А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2012 жылғы «5» шілдедегі № 3/598
қаулысымен бекітілген
«Әкетiлетiн және әкелінетін заттың
мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте келесі ұғымдар қолданылады:
1) мәдени құндылық – зайырлы және дiни сипаттағы мәдени мұра болатын зат, сондай-ақ тарихи, көркем, ғылыми немесе мәдени маңызы бар басқа да құндылықтар;
2) тұтынушы – мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
3) Басқарма – «Алматы қаласы Мәдениет басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
4) орындаушы – қызметтік міндетіне әкетiлетiн және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы сараптама жүргізіп және Қорытынды беретін Басқарманың лауазымды тұлғасы;
5) Регламент – «Алматы қаласы Мәдениет басқармасы» мемлекеттік мекемесінің «Әкетiлетiн және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызметін көрсету бойынша қызметінің ішкі тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық актісі;

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
Постановление Акимата города Алматы от 5 июля 2012 года N 3/598. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 1 августа 2012 года за N 946. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 22 мая 2013 года N 2/429
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 22.05.2013 N 2/429.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» и руководствуясь постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 976 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета» акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета»;
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы С. Сейдуманова.
3. Настоящее постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                 А. Есимов
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 05 июля 2012 года № 5/598
Регламент
государственной услуги «Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета»
1. Основные понятия
В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) культурная ценность – предмет культурного наследия светского и религиозного характера, а также иные ценности, имеющие историческое, художественное, научное или иное культурное значение;
2) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается государственная услуга;
3) Управление – государственное учреждение «Управление культуры города Алматы»;
4) исполнитель – должностное лицо Управления, в обязанности которого входит проведение экспертизы и выдача Заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета;
5) регламент – нормативный правовой акт, регулирующий внутренний порядок деятельности Государственного учреждения «Управление культуры города Алматы» по оказанию государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета»;

6) қорытынды – әкетілетін заттың мәдени құндылық болып табылатынын және уақытша әкетілетін мәдени құндылықтың түпнұсқа екендігін растайтын сараптама нәтижелері жазылған, белгілі нұсқадағы құжат;
7) сараптау комиссиясы – Алматы қаласының әкімдігі құратын әкетілетін және әкелінетін мәдени құндылықтар жөніндегі комиссия;
8) ҚҚБ – құрылымдық-қызметтік бірліктер – әкетiлетiн және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беруге байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын Басқарманың құрылымдық бөлімі, басқа да органдар мен ақпараттық жүйелер немесе олардың жүйе құрамындағы жүйелері;
9) ҚҚҚ – басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі.
2. Жалпы ережелер
2. «Әкетiлетiн және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламентін Алматы қаласы Мәдениет басқармасы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 976 «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» қаулысына сәйкес әзірлеген.
3. Мемлекеттік қызметті «Алматы қаласы Мәдениет басқармасы» мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы «Мәдениет туралы» Заңының 8 бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу Ережесін бекіту туралы» қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу түрі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу Ережесін бекіту туралы» қаулысымен бекітілген үлгі бойынша қағаз жүзінде қорытынды беру немесе қорытынды бере алмайтындығы жөніндегі жазбаша түрде негізделген жауап беру болып табылады.
7. Осы Регламент қорытынды беру тәртібін анықтайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Тұтынушылар мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі мәліметтерді Басқарманың www.almadeniet.kz сайтынан немесе Достық даңғылы, 180 үй, 5 қабат, 52 бөлмеде орналасқан Алматы қаласы Мәдениет басқармасының Тарихи-мәдени мұра және кітапхана жұмысы бөлімінен, 272-58-81 және 272-10-01 телефондары арқылы ала алады.
Мемлекеттік қызмет осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген Басқарманың жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыттың шектелу мерзімі мемлекеттік қызмет көрсету Регламентімен – 5 жұмыс күні болып белгіленеді.

6) заключение – документ установленной формы, в котором изложены результаты экспертизы о наличии у вывозимого предмета культурной ценности и о подлинности временно вывезенной культурной ценности;
7) экспертная комиссия – комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей, создаваемая акиматом города Алматы;
8) СФЕ - структурные функциональные единицы – структурное подразделение Управления, иные органы и информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги по выдаче заключения наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета;
9) СДО – служба документационного обеспечения управления.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета» разработан Управлением культуры города Алматы в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 976 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета».
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Управление культуры города Алматы».
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 8 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года «О культуре», постановления Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года
№ 447 «Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан».
6. Формой завершения государственной услуги является выдача заключения на бумажном носителе по форме утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года
№ 447 «Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан», либо мотивированный ответ об отказе в выдаче заключения в письменной форме.
7. Настоящий регламент определяет порядок выдачи заключения.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Потребители могут получить информацию об оказании государственной услуги на сайте Управления www.almatymadeniet.kz или по адресу: город Алматы, проспект Достык, 180, этаж 5, кабинет 52, Управление культуры города Алматы, Отдел историко-культурного наследия и библиотечной работы, телефоны: 272-58-81 и 272-10-01.
Государственная услуга оказывается ежедневно в соответствии с графиком работы Управления, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
9. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги устанавливаются Регламентом оказания государственной услуги – пять рабочих дней.

10. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
11. Осы Регламенттің 14 тармағында қарастырылғандай тапсырылған құжаттардың толық болмауына байланысты Басқарма тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы мүмкін.
Тапсырылған құжаттары толық болмаған (сондай-ақ толтыруға міндетті жолдары толтырылмаған) жағдайда жазбаша, негізделген жауап екі жұмыс күні ішінде беріледі.
12. Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1-ші кезең – Басқарманың ҚҚҚ маманының кеңес беруі, мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар мен заттарды қабылдап, тіркеуі;
2-ші кезең – орындаушының құжаттар мен заттарды сараптау комиссиясына сараптамаға жіберуді жүзеге асыруы;
3-ші кезең - Басқарма бастығының немесе уәкілетті тұлғаның орындаушыны, сараптама өткізу орны мен уақытын анықтауы;
4-ші кезең – уақытша әкетілетін мәдени құндылықтардың түпнұсқа немесе мәдени құндылық екендігін анықтау мақсатында сараптау комиссиясының сараптама жүргізуі;
5-ші кезең – ұйымдастыру шараларын орындаушының қорытындыны Басқарманың мөрімен бекітуі, сондай-ақ қорытындының бір данасын тұтынушыға беруді жүзеге асыруы.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының құжаттарын Басқарманың жұмыс кестесіне сәйкес жауапты тұлға бір жұмыс күні ішінде қабылдайды.
4. Мемлекеттік қызметтер көрсету үдерісіндегі
әрекеттердің (өзара әрекеттердің) тәртібін сипаттау
13. Тұтынушы Алматы қаласы, Достық даңғылы, 180 үй, 5 қабат, 52 бөлме мекенжайы бойынша орналасқан Басқармаға мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар мен заттар ұсынады, оларды Басқарманың ҚҚҚ қызметкері тұтынушының өтінішінде көрсетілген тізім бойынша қабылдайды. Талаптарға сәйкес келетін құжаттар мен заттар нөмірін, күні мен бақылау белгісі көрсетілген тіркеу мөртаңбасындағы беттерінің санын көрсете отырып, ҚҚБ-да рәсімделеді және тіркеледі. Тұтынушы Басқарманың ҚҚБ тіркеу мөртаңбасы бар (кіріс нөмірі, күні) өтініштің көшірмесін алады.
14. Тұтынушы Басқармаға келесі құжаттарды ұсынады:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 976 «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген үлгі бойынша өтiнiш;
2) жеке тұлға үшін – тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің көшірмесі;

10. Государственная услуга оказывается бесплатно.
11. Управление может отказать потребителю в предоставлении государственной услуги в связи с предоставлением неполного пакета документов, предусмотренных в пункте 14 настоящего Регламента.
В случае установления факта неполноты предоставленных документов письменный, мотивированный отказ потребителю дается в течение двух рабочих дней.
12. Этапы оказания государственной услуги по выдаче заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета:
1-ый этап – консультация, прием и регистрация документов и предметов для оказания государственной услуги специалистом СДО Управления;
2-ой этап – определение начальником Управления или уполномоченным лицом исполнителя, места и времени проведения экспертизы;
3-ий этап – осуществление исполнителем отправки документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию;
4-ый этап – осуществление экспертной комиссией экспертизы в целях определения его на соответствие культурной ценности или подлинности временно вывезенной культурной ценности;
5-ый этап – осуществление исполнителем организационных мероприятий по скреплению заключений печатью Управления, а также выдачи одного экземпляра заключения потребителю.
Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение рабочего дня в соответствии с графиком работы Управления.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
13. Потребитель предоставляет в Управление, по адресу: город Алматы, проспект Достык, 180, этаж 5, кабинет 52, документы и предметы для получения государственной услуги, которые принимаются сотрудником СДО Управления по описи, указанной в заявлении потребителя. Соответствующие требованиям документы и предметы оформляются и регистрируются СДО с указанием номера, даты и количества листов в регистрационном штампе, с указанием признаков контроля. Потребитель получает копию заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) СДО Управления.
14. Потребитель предоставляет в Управление следующие документы:
1) заявление по форме утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 976 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета»;
2) для физического лица - копию документа, удостоверяющего личность потребителя;
для юридического лица – копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;

3) қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың бар болу мақсаттары мен ережелері туралы шартының көшірмесі – заңды тұлғалар үшін;
4) әрбiр мәдени құндылықтың немесе оны құрайтын бөлiктердiң көлемі 10х15 сантиметрдегі екі фотосуретi;
5) мәдени құндылықтарға меншiк құқығын растайтын құжаттар;
6) заңды тұлғалар үшiн — уақытша әкету кезеңiне мәдени құндылықтардың сақталу үшiн белгiлi бiр тұлғаға жауапкершiлiк жүктеу туралы ұйым басшысының бұйрығы;
7) сараптауға жататын мәдени құндылықтар ретiнде қаралатын заттар.
15. Тиісті деңгейде рәсімделген және тіркелген құжаттар мен заттар Басқарма бастығына немесе уәкілетті тұлғаға беріліп, олар өз кезегінде орындаушыға беріледі. Оларды қабылдаған бойда, орындаушы құжаттар мен заттарды сараптау комиссиясына сараптамаға жібереді.
Сараптаманы жүргізу орны мен уақытын Басқарма бастығы белгілейді.
Сараптау комиссиясы жұмысының нәтижесі бойынша екі данада қорытынды дайындалады, олардың әрқайсысына комиссия төрағасы қол қояды және заттарымен қоса орындаушыға беріледі.
Қорытынды мен заттарды алғаннан кейін орындаушы қорытындыны Басқарманың мөрімен бекітеді және бір данасын затымен қоса тұтынушыға береді.
Қорытындының екінші данасы, сондай-ақ қарастырылған құжаттардың жиынтығы сараптау комиссиясының мерзімсіз сақтауында қалады.
Қорытынды мен заттарды беру тұтынушыға қолма-қол немесе сенімхат берілген сенімді тұлғаға осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген мекенжайға өзі келген кезде жүзеге асырылады және берілген қорытындылар журналына тіркеледі.
16. Басқарманың мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-қызметтік бірліктер қатысады:
1) ҚҚҚ маманы;
2) орындаушы;
3) сараптау комиссиясының жетекшісі;
4) сараптау комиссиясы;
5) Басқарманың бастығы немесе уәкілетті тұлға.
17. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚҚБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара әрекеттілігінің мәтінді-кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызметтер көрсету мен ҚҚБ әкімшілік әрекеттерінің логикалық дәйектілігі арасындағы өзара байланысын бейнелейтін сұлбасы осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі

3) копию договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей – для юридических лиц;
4) две идентичные фотографии размером 10х15 сантиметров каждой культурной ценности или ее составляющих частей;
5) документы, подтверждающие право собственности на культурные ценности;
6) для юридического лица – приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза;
7) предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе.
15. Зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы и предметы передаются начальнику Управления или уполномоченному лицу, которые в последующем передаются исполнителю. По мере их получения, исполнитель осуществляет отправку документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию.
Место и время проведения экспертизы определяется начальником Управления.
По итогам работы экспертной комиссии оформляется заключение в двух экземплярах, каждое из которых подписывается председателем комиссии и передается вместе с предметами исполнителю.
После получения заключения и предметов, исполнитель скрепляет заключения печатью Управления и один экземпляр вместе с предметом выдает потребителю.
Второй экземпляр заключения, а также пакет рассмотренных документов остаются в бессрочном хранении в экспертной комиссии.
Выдача заключения и предметов осуществляется потребителю лично либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, при личном посещении нарочно по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему регламенту и регистрируется журнале выданных заключений.
16. В процессе оказания государственной услуги Управлением, участвуют следующие структурно-функциональные единицы:
1) специалист СДО;
2) исполнитель;
3) руководитель экспертной комиссии;
4) экспертная комиссия;
5) начальник либо уполномоченное лицо Управления.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги

19. Мемлекеттік қызмет көрсетудегі қабылданған шешімнің, әрекеттің (әрекетсіздіктің) немесе мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің бұзылуына Басқарма бастығы немесе уәкілетті тұлға жауапты болып табылады.
20. Басқарма бастығы немесе уәкілетті тұлға, орындаушы, сонымен қатар сараптау комиссиясы төрағасының атынан Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртіпте тұтынушының тапсырған құжаттары мен заттарының (олардың жоғалуы немесе бұзылуы жағдайында) сақталуына жауапты.
«Әкетiлетiн және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет көрсетудің Регламентіне
1 қосымша
Алматы қаласы Мәдениет басқармасының
мекен-жайы және жұмыс кестесі
р/с
Атауы
Мекен-
жайы
Телефон нөмірі
Электрондық поштасы
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
6
1.
Алматы қаласы Мәдениет басқармасы
Алматы қ. Достық даңғылы, 180, 5 қабат,
52 бөлме
8 (727)
272-10-01
8 (727)
391-02-28
www.almatymadeniet.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі – жұма
Жұмыс уақыты:
сағ. 09.00 – сағ. 18.00 дейін,
үзіліс сағ. 13.00 –сағ. 14.00 дейін.
Демалыс күндері:
сенбі – жексенбі және мереке күндері
«Әкетiлетiн және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет көрсетудің Регламентіне
2 қосымша
Әрбір ҚҚБ-тегі әкімшілік әрекеттердің (үдерістердің)
реттілігі мен өзара қатынастарының мәтіндік кестелік
сипаттамасы
1 кесте. Әкімшілік әрекеттердің (үдерістердің)
реттілігі мен өзара қатынастарының сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1.
Әрекет
тер № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
2.
ҚҚБ атауы
ҚҚҚ маманы
Арнайы комиссия
Басқарма бастығы немесе өкілетті тұлға
Сараптау комиссия
сының маманы
3.
Әрекет
тер (үдеріс, рәсімдеу, операциялар ) атауы және оларды сипаттау
Кеңес беру, мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдап, тіркеу және бұл құжаттарды одан әрі мемлекеттік қызмет көрсету үшін өткізу және бұл құжаттарды сараптау комиссиясына тапсыру
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетілетін
дігі (көрсетіл
мейтіндігі) туралы шешім қабылдау. Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығы бар екендігі туралы қорытынды беру
Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығы бар екендігі туралы қорытынды
ның екі данасына қол қою
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетіле
тіндігі немесе көрсетілмейтіндігі туралы ескерту хат әзірлеу және қолына қорытынды беру
4.
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдас
тыру-
басшылық ету шешімі)
Өтініші мен тиісті құжаттарын қабылдағандығы туралы өтініш түбіртегі
Тұтынушыға – өтініші мен тиісті құжаттарын қабылдағандығы туралы өтініш түбіртегі
Тұтынушыға мемлекет
тік қызмет көрсетіл
гендігі немесе көрсетілмегендігі туралы шешім
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетілгендігі немесе көрсетілме
гендігі туралы ескерту хат беру
5.
Орындалу мерзімі
Түбіртек – хабарласқан күні, құжаттарды өткізу – 1 күн (қабылданған күні қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
Түбіртек – келген күні, 3 күн

19. Ответственным за принимаемые решения, действия (бездействия) или срыв сроков предоставления государственной услуги является начальник Управления либо уполномоченное лицо.
20. Начальник либо уполномоченное лицо Управления, исполнитель, а также экспертная комиссия в лице председателя несут ответственность за сохранность представленных документов и предметов потребителя (на случай их утраты или порчи) в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача заключения о наличии культурной
ценности у вывозимого и ввозимого предмета»
Адрес и график работы Управления культуры
города Алматы
п/п
Наимено- вание
Адрес
Номера теле- фонов
Адреса электронной почты
График работы
1
2
3
4
5
6
1.
Управление культуры города Алматы
город Алматы,
проспект Достык, 180, 5 этаж, кабинет № 52
8(727) 272-10-01
8(727)
391-02-28
www. almatymadeniet. kz
Рабочие дни: понедельник - пятница
Рабочее время: с 09.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов
Выходные дни:  суббота– воскресенье и праздничные дни
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача заключения о наличии культурной
ценности у вывозимого и ввозимого предмета»
Текстовое табличное описание последовательности
и взаимодействие административных действий
(процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ дей- ствия (хода, потока работы)
1
2
3
4
2.
Наиме- нование СФЕ
Специалист СДО
Экспертная комиссия
Начальник либо уполномо- ченное лицо Управле- ния
Специалист экспертной комиссии
3.
Наиме- нование дей- ствия (про- цесса, проце- дуры, опера- ции) и их опи- сание
Консультация, прием и регистрация документов и предметов для оказания государствен- ной услуги и дальнейшая передача этих документов для оказания государствен- ной услуги и дальнейшая передача этих документов в экспертную комиссию
Принятие решения о предоставлении (отказе в предоставле- нии) государ- ственной услуги потребителю. Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета
Подписа- ние двух экзем- пляров заключе- ний о наличии культур- ной ценности у выво- зимого и ввозимого предмета
Подготовка уведомле- ний о предостав- лении или об отказе в предо- ставлении государст- венной услуги и выдача на руки потреби- телю заключения
4.
Форма завершения (дан- ные, доку- мент, органи- зацион- но-рас- поряди- тельное решение)
Корешок заявления о приеме заявления и необходимых документов
Потребителю – корешок заявления о приеме заявления и необходимых документов
Решение о предо- ставлении или отказе в предо- ставлении потреби- телю государ- ственной услуги
Уведомле- ние о предостав- лении или отказе в предостав- лении потреби- телю государст- венной услуги
5.
Сроки испол- нения
Корешок - в день обращения, передача документов – 1 день (день приема не входит в срок оказания услуги)
Талон – в день обращения, 3 дня

Қорытынды – құжаттары өткізілген күннен бастап – 5 күн ішінде, шешім қабылдау – 5 күн, қарсылық білдіру – 2 күн
5 күн
6.
Келесі әрекет
тің нөмірі
2
3
4
5
2 кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚҚҚ маманы
Арнайы комиссия
1 - әрекет
Кеңес беру, мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдап, тіркеу және бұл құжаттарды одан әрі мемлекеттік қызмет көрсету үшін өткізу және бұл құжаттарды сараптау комиссиясының жұмыс органына тапсыру
2 - әрекет
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетілетіндігі (көрсетілмейтіндігі) туралы шешім қабылдау. Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығы бар екендігі туралы қорытынды беру
Басқарма бастығы немесе уәкілетті тұлға
Сараптау комиссиясы жұмыс органының маманы
3 - әрекет
Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығы бар екендігі туралы қорытындының екі данасына қол қою
4 - әрекет
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетілгендігі және қолына қорытынды берілгендігі жөнінде ескерту хат әзірлеу
3 кесте. Қолдану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚҚҚ маманы
Сараптау комиссиясы жұмыс органының маманы
1- әрекет
Кеңес беру, мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттары мен заттарын қабылдап, тіркеу және осы құжаттарды мемлекеттік қызмет көрсету үшін одан әрі өткізу және бұл құжаттарды сараптау комиссиясының жұмыс органына тапсыру
2- әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушы тапсырған құжаттарының негізінде, тұтынушыға осы қызметті алуына құқығы бар екендігін тексереді
Арнайы комиссия
Сараптау комиссиясы жұмыс органының маманы
3- әрекет
Тапсырылған құжаттарында күмән болып, мемлекеттік қызмет көрсетілетін тұтынушының тиісті құжаттары болмаса, мемлекеттік қызмет көрсетуге болмайтындығы жөнінде шешім қабылдайды
4- әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетілмейтіндігі жөнінде ескерту хат дайындап жіберу
«Әкетiлетiн және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет көрсетудің Регламентіне
3 қосымша
Қызметтік өзара әрекеттесу сұлбасы

Заключе- ние – в течение 5 дней со дня предо- ставления докумен- тов, принятие решения – 5 дней, отказ – 2 дня
5 дней
6.
Номер следую- щего дейст- вия
2
3
4
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист СДО
Специальная комиссия
Действие 1
Консультация, прием и регистрация документов для оказания государственной услуги и дальнейшая передача этих документов для оказания государственной услуги и дальнейшая передача этих документов в рабочий орган экспертной комиссии
Действие 2
Принятие решения о предоставлении (отказе в предоставлении) государственной услуги потребителю. Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета
Начальник либо уполномоченное лицо Управления
Специалист рабочего органа экспертной комиссии
Действие 3
Подписание двух экземпляров заключений о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета
Действие 4
Подготовка уведомлений о предоставлении государственной услуги и выдача на руки потребителю заключения
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Специалист СДО
Специалист рабочего органа экспертной комиссии
Действие 1
Консультация, прием и регистрация документов и предметов для оказания государственной услуги и дальнейшая передача этих документов для оказания государственной услуги и дальнейшая передача этих документов в рабочий орган экспертной комиссии
Действие 2
На основании документов, представленных потребителем государственной услуги, проверяет наличие права на получение потребителем данной услуги
Специальная комиссия
Специалист рабочего органа экспертной комиссии
Действие 3
При наличии сомнений в представленных сведениях, отсутствии необходимых документов потребителя государственной услуги, принимает решение об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие 4
Подготовка и направление потребителю государственной услуги уведомления об отказе в предоставлении государственной услуги
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача заключения о наличии культурной
ценности у вывозимого и ввозимого предмета»
Схема функционального взаимодействия