Алматы қаласының аумағында карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағын белгілеу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 11 шілдедегі N 3/604 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2012 жылғы 14 шілдеде N 949 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 21 шілдедегі N 3/588 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 21.07.2014 N 3/588 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы «Өсімдіктер карантині туралы» Заңының 9-1 бабы 3) тармағын басшылыққа ала отырып және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция Комитеті Алматы қаласы бойынша Аумақтық инспекциясының 2012 жылғы 24 қаңтардағы № 04-09/177 Алматы қаласы аумағында аса қауіпті карантинді зиянкестердің: қаланың жасыл желектерінде шығыс жеміс жемірінің (Grapholitha molesta (Busck)), жұпсыз жібек көбелегінің (Lymantria dispar (L)) және арам шөптердің: жусан жапырақты ойраншөбінің (Ambrosia artemisiifolia (L)), жатаған у кекіренің (Acroption repens), арамшырмауықтың (Cuscuta sp.sp) (бұдан әрі мәтін бойынша – карантинді нысан) табылғаны туралы ұсынысы негізінде Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласының аумағында карантин нысанын толық жойғанға дейін карантин режимін енгізу арқылы, қосымшаға сәйкес, карантин аймағы белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті Алматы қаласы бойынша Аумақтық инспекциясына (келісім бойынша) карантин нысандарының таралу ошағын оқшауландыру және жою бойынша іс-шаралар өткізу тәртібін әзірлеу және олардың өткізілуіне бақылауды жүзеге асыру ұсынылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е. Шормановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы Әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                       А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің

Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 11 июля 2012 года N 3/604. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 14 августа 2012 года за N 949. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 21 июля 2014 года № 3/588
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 21.07.2014 № 3/588.
Руководствуясь пунктом 3) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года «О карантине растений» и на основании представления Территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по городу Алматы от 24 января 2012 года № 04-09/177 об обнаружении на территории города Алматы особо опасных карантинных вредителей: восточная плодожорка (Grapholitha molesta (Busck)), непарный щелкопряд (Lymantria dispar (L)) на зеленых насаждениях города и сорных растений: амброзия полыннолистная (Ambrosia artemisiifolia (L)), горчак розовый (Acroption repens), повилика (Cuscuta sp.sp) (далее по тексту - карантинный объект), акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить карантинную зону на территории города Алматы с введением карантинного режима до полного уничтожения карантинного объекта, согласно приложению.
2. Рекомендовать Территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по городу Алматы (по согласованию) разработать порядок проведения мероприятий по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов и осуществить контроль за их проведением.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Е. Шорманова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы               А. Есимов
Приложение 1
к постановлению Акимата города Алматы