2013-2015 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы N 10/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 4 қаңтарда N 2043 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2014 жылғы 9 қаңтардағы N 2.1-11/03 хаты)
Ескурту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2014 жылғы 9 қаңтардағы N 2.1-11/03 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджет кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 12 және сәйкесінше 3-қосымшаларға сәйкес 2013-2015 жылдарға, соның ішінде 2013 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 95 331 728,4 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 11 437 877 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 750 798,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 1 996 мың теңге;
трансферттер түсімі – 83 141 056,6 мың теңге;
2) шығындар – 96 213 031,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 575 566,3 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 908 618 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 333 051,7 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсім – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -2 456 869,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 2 456 869,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 09.12.2013 N 22/11 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
2. 2013 жылға арналған облыстық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
жеке табыс салығы;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін төлем.
Облыстық бюджетке салық жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 100 пайызда, аудандар және Петропавл қаласының бюджеттеріне әлеуметтік салық бойынша – 100 пайызда белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімі;
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің меншігі болып табылатын коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түскен кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақы;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындармен салынатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар.

Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2013-2015 годы
Решение маслихата Северо-Казахстанской области от 7 декабря 2012 года N 10/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 4 января 2013 года N 2043. Утратило силу (письмо маслихата Северо-Казахстанской области от 9 января 2014 года N 2.1-11/03)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Северо-Казахстанской области от 9 января 2014 года N 2.1-11/03)
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2013-2015 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 95 331 728,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 437 877 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 750 798,8 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 996 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 83 141 056,6 тысяч тенге;
2) затраты – 96 213 031,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 575 566,3 тысячи тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 1 908 618 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 333 051,7 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -2 456 869,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 2 456 869,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Северо-Казахстанской области от 19.03.2013 г. N 13/2; от 12.04.2013 г. N 14/2; от 28.06.2013 N 16/1; от 29.08.2013 г. № 19/1; от 24.09.2013 N 20/1; от 11.10.2013 N 21/1; от 26.11.2013 N 22/1; от 9.12.2013 N 22/11
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога;
платы за использование природных и других ресурсов.
Установить нормативы распределения доходов по индивидуальному подоходному налогу – 100 процентов в областной бюджет; по социальному налогу – 100 процентов в бюджеты районов и города Петропавловска.
3. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности, являющихся собственностью акимата Северо-Казахстанской области;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора.

4. Облыстық бюджет кірістері мыналар есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түскен түсімдер.
5. Облыстық бюджеттен 2013 жылға аудандар және Петропавл қаласының бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар жалпы сомасы 24 984 921 мың теңгеде белгіленсін, соның ішінде:
Айыртау – 2 440 726 мың теңге;
Ақжар – 1 404 772 мың теңге;
Аққайың – 1 415 894 мың теңге;
Есіл – 1 884 510 мың теңге;
Жамбыл – 2 026 571 мың теңге;
Мағжан Жұмабаев – 2 190 254 мың теңге;
Қызылжар – 2 164 831 мың теңге;
Мамлют – 1 487 847 мың теңге;
Ғабит Мүсірепов атындағы – 2 172 193 мың теңге;
Тайынша – 2 318 737 мың теңге;
Тимирязев – 1 161 691 мың теңге;
Уәлиханов – 1 530 436 мың теңге;
Шал ақын – 1 544 353 мың теңге;
Петропавл қаласы – 1 242 106 мың теңге.
6. 4-қосымшаға сәйкес 2013 жылға жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
7. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) көші-қон полициясының қосымша штаттық санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға;
2) Оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және Оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығын күтіп-ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға;
3) жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
4) режимдік стратегиялық объектілерге қызмет көрсетуді жүзеге асыратын штат санын ұстауға;
5) жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен ұсталатын ішкі істер органдарының қызметкерлеріне арнаулы атақтары үшін қосымша ақы мөлшерін арттыруға;
6) эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге;
7) тұқым шаруашылығын қолдауға;
8) ветеринарлық ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыруға;
9) мал шаруашылығын дамытуға;
10) арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынуға;
11) облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
12) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысымен бекітілген «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы аясында өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға;
13) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
14) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 сәуірдегі № 301 қаулысымен бекітілген «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы аясында өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға;
15) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;

4. Установить, что поступления областного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и города Петропавловска на 2013 год в общей сумме 24 984 921 тысяча тенге, в том числе:
Айыртаускому – 2 440 726 тысяч тенге;
Акжарскому – 1 404 772 тысячи тенге;
Аккайынскому – 1 415 894 тысячи тенге;
Есильскому – 1 884 510 тысяч тенге;
Жамбылскому – 2 026 571 тысяча тенге;
Магжана Жумабаева – 2 190 254 тысячи тенге;
Кызылжарскому – 2 164 831 тысяча тенге;
Мамлютскому – 1 487 847 тысяч тенге;
Габита Мусрепова – 2 172 193 тысячи тенге;
Тайыншинскому – 2 318 737 тысяч тенге;
Тимирязевскому – 1 161 691 тысяча тенге;
Уалихановскому – 1 530 436 тысяч тенге;
Шал акына – 1 544 353 тысячи тенге;
городу Петропавловску – 1 242 106 тысяч тенге.
6. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
7. Учесть в областном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции;
2) на содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов;
3) на обеспечение безопасности дорожного движения;
4) на содержание штатной численности, осуществляющей обслуживание режимных стратегических объектов;
5) на повышение размера доплат за специальные звания сотрудникам органов внутренних дел, содержащихся за счет средств местных бюджетов;
6) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
7) на поддержку семеноводства;
8) на материально-техническое оснащение государственных ветеринарных организаций;
9) на развитие животноводства;
10) на предоставление специальных социальных услуг;
11) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов;
12) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862;
13) на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
14) на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса-2020», утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2010 года № 301;
15) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;

16) Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында білім берудің 2011–2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
17) қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге;
18) техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға;
19) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
20) өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақы белгілеуге;
21) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
22) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсетуге;
23) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының оқытушыларына (мұғалімдеріне) жалақыларындағы айырманы төлеуге;
24) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
25) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
26) жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
27) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және жергілікті сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға;
28) спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
29) Алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2013.03.19 N 13/2 Шешімімен;
30) Алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2013.03.19 N 13/2 Шешімімен;
31) білім және денсаулық сақтау объектілерін салуға;
32) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
33) сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
34) коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жоспарлау, салу және (немесе) сатып алуға;
35) ауылдық елді мекендер пункттерінде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
36) көліктік инфрақұрылымын дамытуға.
Аталған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.

16) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011–2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118;
17) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
18) на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
19) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
20) на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования;
21) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
22) на оказание социальной поддержки обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
23) на выплату разницы в заработной плате преподавателям (учителям) организаций технического и профессионального образования;
24) на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
25) на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
26) на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
27) на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
28) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ-интернатов для одаренных в спорте детей;
29) исключен - решением маслихата Северо-Казахстанской области  от 19.03.2013 г. N 13/2;
30) исключен - решением маслихата Северо-Казахстанской области  от 19.03.2013 г. N 13/2;
31) на строительство объектов образования и здравоохранения;
32) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
33) на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
34) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
35) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
36) на развитие транспортной инфраструктуры;
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2013-2015 годы.

37) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 сәуірдегі № 301 қаулысымен бекітілген «Бизнестің жол картасы–2020» бағдарламасы аясында индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
38) агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыруға берілетін ағымдағы;
39) жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға берілетін ағымдағы;
40) Қазақтан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 Қаулысымен бекітілген «Өңірлерді дамыту» бағдарламасының аясында инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2013.03.19 N 13/2; 2013.04.12 N 14/2; өзгертулер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 28.06.2013 N 16/1 Шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
8. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында ауылда кәсіпкерліктің дамытуына жәрдемдесуге;
тұрғын үй жобалау, салу және (немесе) сатып алуға.
Аталған соманы бөлу Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешімімен іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
9. Мынадай функцияларды беруге байланысты облыстық бюджетте республикалық бюджетке берілетін трансферттер ескерілсін:
көлік құралдарына мемлекеттік техникалық тексеру жүргізуге 2 389 мың теңге сомада;
«Арлан» арнайы мақсаттағы бөлімшесіне 38 735 мың теңге сомада;
арнайы жедел әрекет ету жасағына 39 353 мың теңге сомада;
мемлекеттік сәулет-құрылыстық бақылау және лицензиялау мәселелеріне 31 439 мың теңге сомада;
педагог қызметкерлердің біліктілігін арттыру мәселелеріне 99 578 мың теңге сомада;
халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметтерін ұйымдастыруға 489 534 мың теңге сомада;
халық көші-қоны саласында мемлекеттік саясат қалыптастыруға 580 мың теңге сомада.
Аталған сомаларды бөлу 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2013.04.12 N 14/2 Шешімімен
10. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар және Петропавл қаласының бюджеттеріне нысаналы трансферттер мен кредиттер көзделсін.
Аталған трансферттер мен кредиттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.

37) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса–2020», утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2010 года № 301;
38) на повышение доступности товаров, работ и услуг для субъектов агропромышленного комплекса;
39) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
40) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата  Северо-Казахстанской области от 19.03.2013 г. N 13/2; от 12.04.2013 г. N 14/2; от 28.06.2013 N 16/1
8. Учесть в областном бюджете на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Программы занятости 2020;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2013-2015 годы.
9. Учесть в областном бюджете трансферты в республиканский бюджет в связи с передачей функций по:
проведению государственного технического осмотра транспортных средств в сумме 2 389 тысяч тенге;
подразделения специального назначения «Арлан» в сумме 38 735 тысяч тенге;
специального отряда быстрого реагирования в сумме 39 353 тысячи тенге;
вопросам государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования в сумме 31 439 тысяч тенге;
вопросам повышения квалификации педагогических работников в сумме 99 578 тысяч тенге;
организации деятельности центров обслуживания населения в сумме 489 534 тысячи тенге;
формированию государственной политики в сфере миграции населения в сумме 580 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2013-2015 годы.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата  Северо-Казахстанской области от 12.04.2013 г. N 14/2
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год целевые трансферты и кредитов бюджетам районов и города Петропавловска.
Распределение указанных трансфертов и кредитов определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2013-2015 годы.

10-1. 5-қосымшаға сәйкес жылдың қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және 2012 жылы пайдаланылмаған, нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару есебінен облыстық бюджет шығыстары.
Ескерту. 10-тармақ 10-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2013.03.19 N 13/2 ; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 29.08.2013 N 19/1 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
11. 2013 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органының резерві 106 895,5 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 11.10.2013 N 21/1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)

10-1. Предусмотреть расходы областного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2012 году, использованных не по целевому назначению согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 10 дополнен пунктом 10-1 решением маслихата Северо-Казахстанской области от 19.03.2013 г. N 13/2; в редакции решения маслихата Северо-Казахстанской области от 29.08.2013 г. № 19/1
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2013 год в сумме 106 895,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Северо-Казахстанской области от 19.03.2013 г. N 13/2; от 28.06.2013 N 16/1; от 29.08.2013 г. № 19/1; от 11.10.2013 N 21/1

12. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыны толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
13. Ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорттың мемлекеттік ұйымдарының мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкаларын кемінде жиырма бес пайызға көтеру белгілесін.

12. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
13. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

14. Аудандар бюджеттерінде ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорттың мемлекеттік ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстар көзделсін.
15. 2013 жылға жергілікті атқарушы орган қарызының лимиті 8 838 791 мың теңгеде орнатылсын.
16. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан                       Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаты                        облыстық мәслихатының
Х сессиясының төрағасы                    хатшысы
С. Ахметбеков                             Қ. Едіресов
Облыс мәслихаты

14. Предусмотреть в бюджетах районов расходы на оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
15. Установить лимит долга местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2013 год в размере 8 838 791 тыс. тенге.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель Х сессии                     Секретарь
Северо-Казахстанского                     Северо-Казахстанского
областного маслихата                      областного маслихата
С. Ахметбеков                              К. Едресов
Приложение 1
к решению областного маслихата

20 515
015
Қызмет жануарларын ұстауды ұйымдастыру
65 053
4
Бiлiм беру
9 118 130,0
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
50 135
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
50 135
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
122 539
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 841
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау
71 323
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
49 375
261
Облыстың білім басқармасы
7 584 047
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 189
003
Арнайы білім беру оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1 148 907
004
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
51 833
005
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
19 129
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
490 576
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
152 653
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
130 414
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 215
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
2 859 347
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 424 328
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
166 471
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 038
045
Аудандық бюджеттерге (облыстық маңызы бар қалаларға) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
381 200
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

20 515
015
Организация содержания служебных животных
65 053
4
Образование
9 118 130,0
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
50 135
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
50 135
253
Управление здравоохранения области
122 539
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
1 841
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
71 323
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
49 375
261
Управление образования области
7 584 047
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
88 189
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
1 148 907
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
51 833
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
19 129
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
490 576
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
152 653
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
130 414
013
Капитальные расходы государственного органа
1 215
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
2 859 347
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 424 328
033
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
166 471
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
3 038
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
381 200
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования

196 656
061
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
111 928
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
218 564
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
9 688
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
129 911
271
Облыстың құрылыс басқармасы
285 295,0
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттер
150 377,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
134 918
276
Облыстың балалар құқықтарын қорғау басқармасы
8 713
001
Жергілікті деңгейде балалар құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 627
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
86
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 067 401
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
871 577
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
195 824
5
Денсаулық сақтау
23 264 673,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
19 369 259
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94 581
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
399 636
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
136 798
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
88 113
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
32 491
009
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, психикасының бұзылуынан және жүйкесі бұзылуынан, оның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолдануға байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
2 703 409
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, тұрғын халыққа, аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінен басқа, медициналық ұйымдарда амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
2 495 433
011
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілері көрсетілетінді қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
506 017
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
56 652
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
436 924
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету

196 656
061
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
111 928
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
218 564
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
9 688
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
129 911
271
Управление строительства области
285 295,0
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
150 377,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
134 918
276
Управление по защите прав детей области
8 713
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
8 627
003
Капитальные расходы государственного органа
86
285
Управление физической культуры и спорта области
1 067 401
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
871 577
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
195 824
5
Здравоохранение
23 264 673,4
253
Управление здравоохранения области
19 369 259
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
94 581
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
399 636
006
Услуги по охране материнства и детства
136 798
007
Пропаганда здорового образа жизни
88 113
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
32 491
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
2 703 409
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета, в медицинских организациях, за исключением субъектов здравоохранения районного значения и села
2 495 433
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
506 017
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
56 652
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
436 924
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение

4 850
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметі
32 784
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
289 804
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
449 869
021
Онкогемотологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
201 900
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
287 925
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
303 106
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
567 550
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
47 147
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
14 499
033
Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
1 319 567
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
40 459
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
464 770
046
Ақысыз медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде онкологиялық аурулармен ауыратындарға медициналық көмек көрсету
1 454 345
048
Аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде халыққа медициналық көмек көрсету
6 940 630
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 895 414,4
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 895 414,4
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 786 948
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 971 238
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 922
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
387 843
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
147 992
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 853
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
44 418
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

4 850
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
32 784
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
289 804
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
449 869
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
201 900
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
287 925
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
303 106
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
567 550
029
Областные базы спецмедснабжения
47 147
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
14 499
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 319 567
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
40 459
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
464 770
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 454 345
048
Оказание медицинской помощи населению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами здравоохранения районного значения и села
6 940 630
271
Управление строительства области
3 895 414,4
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 895 414,4
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 786 948
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 971 238
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
91 922
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
387 843
003
Социальная поддержка инвалидов
147 992
007
Капитальные расходы государственного органа
4 853
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
44 418
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)

935 392
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
32 734
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесі бұзылған мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
189 921
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
55 589
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 772
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
772
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
76 030
261
Облыстың білім басқармасы
799 101
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
764 483
037
Әлеуметтік сауықтандыру
34 618
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
16 609
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
14 122
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 487
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 087 044,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 378
047
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
10 378
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 332
043
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
6 332
261
Облыстың білім басқармасы
50 246
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
47 197
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
3 049
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
35 610
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
35 610
271
Облыстың құрылыс басқармасы
6 423 345,2
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 826 957
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері

935 392
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
32 734
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
189 921
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
55 589
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
3 772
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
772
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
76 030
261
Управление образования области
799 101
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
764 483
037
Социальная реабилитация
34 618
298
Управление государственной инспекции труда области
16 609
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
14 122
003
Капитальные расходы государственного органа
2 487
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 087 044,5
253
Управление здравоохранения области
10 378
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
10 378
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 332
043
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
6 332
261
Управление образования области
50 246
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
47 197
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
3 049
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
35 610
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
35 610
271
Управление строительства области
6 423 345,2
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
1 826 957
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

1 878 507,2
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 695 176
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде тұрғын жай салуға және (немесе) сатып алуға және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
22 705
273
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы
6 241
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 956
016
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
1 285
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
549 865,3
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық үй-шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 213
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
269 489
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы трансферттері
29 226
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
147 554,8
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
62 382,5
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
5 027
010
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
5 027
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
2 284 996
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
430 664
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік, ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 905
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
278
007
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
339 481
264
Облыстың тілдерді дамыту басқармасы
77 256
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 124
002
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халықтарының басқа да тiлдерін дамыту
46 132
271
Облыстың құрылыс басқармасы
44 946
017
Cпорт және туризм объектілерін дамыту
44 946
273
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы
1 029 770
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және мұрағат ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 415
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 501
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау

1 878 507,2
058
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах
2 695 176
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020
22 705
273
Управление культуры, архивов и документации области
6 241
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
4 956
016
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
1 285
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
549 865,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в жилищно-коммунального хозяйства
41 213
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
269 489
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
29 226
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
147 554,8
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
62 382,5
285
Управление физической культуры и спорта области
5 027
010
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5 027
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2 284 996
263
Управление внутренней политики области
430 664
001
Услуги по реализации государственной, внутренней политики на местном уровне
90 905
005
Капитальные расходы государственного органа
278
007
Услуги по проведению государственной информационной политики
339 481
264
Управление по развитию языков области
77 256
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков
31 124
002
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
46 132
271
Управление строительства области
44 946
017
Развитие объектов спорта и туризма
44 946
273
Управление культуры, архивов и документации области
1 029 770
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
52 415
003
Капитальные расходы государственного органа
4 501
005
Поддержка культурно-досуговой работы

844 627
011
Өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығындылығы мен сапасын арттыруды мемлекеттік қолдау
1 001 337
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
1 718 113
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
2 000
020
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату
3 246 420
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
515 740
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызмет көрсету
1 700
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
59 394
036
Гербицидтердің экономикалық қолжетімділігін арттыру
2 170 424
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкерлердің жеке қорғану заттарың, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
756 015
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
84 427
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 221 143
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 221 143
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
160 814
271
Облыстың құрылыс басқармасы
107 671
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 670
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 355
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
54 646
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
53 143
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 795
002
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
32 348
12
Көлiк және коммуникация
4 552 677,3
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 552 677
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 443
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 309 529,6
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

844 627
011
Государственная поддержка повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур
1 001 337
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
1 718 113
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
2 000
020
Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
3 246 420
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение противоэпизоотических мероприятий
515 740
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 700
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
59 394
036
Повышение экономической доступности гербицидов
2 170 424
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
756 015
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
84 427
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 221 143
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 221 143
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
160 814
271
Управление строительства области
107 671
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
51 670
005
Капитальные расходы государственного органа
1 355
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
54 646
272
Управление архитектуры и градостроительства области
53 143
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
20 795
002
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
32 348
12
Транспорт и коммуникации
4 552 677,3
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 552 677,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
48 443
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1 309 529,6
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог

1 431 689,1
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын демеуқаржыландыру
24 000
008
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аудандық және елді-мекендердің көшелерін маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
111 750,2
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 394
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 620 871,4
13
Басқалар
2 280 859,3
257
Облыстың қаржы басқармасы
106 895,5
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
106 895,5
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
321 592
020
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
238 186
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
83 406
269
Облыстың дін істері басқармасы
7 692
001
Жергілікті деңгейде дін істер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 630
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 062
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 007 523,3
024
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
498 586,5
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
508 936,8
280
Облыстың индустриялық-инновациялық даму басқармасы
11 581,5
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 866
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
90
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
2 625,5
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
825 575
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 630
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 918
005
Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
7 500
006
Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
684 366,5
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
11 527
015
Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру

1 431 689,1
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
24 000
008
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
111 750,2
011
Капитальные расходы государственного органа
6 394
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
1 620 871,4
13
Прочие
2 280 859,3
257
Управление финансов области
106 895,5
012
Резерв местного исполнительного органа области
106 895,5
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
321 592
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
238 186
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов
83 406
269
Управление по делам религий области
7 692
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере религиозной деятельности на местном уровне
6 630
003
Капитальные расходы государственного органа
1 062
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 007 523,3
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса-2020»
498 586,5
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
508 936,8
280
Управление индустриально-инновационного развития области
11 581,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
8 866
003
Капитальные расходы государственного органа
90
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
2 625,5
289
Управление предпринимательства и туризма области
825 575
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
55 630
003
Капитальные расходы государственного органа
5 918
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса-2020
7 500
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы «Дорожная карта бизнеса-2020»
684 366,5
008
Поддержка предпринимательской деятельности
11 527
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы «Дорожная карта бизнеса-2020»

5) Бюджет тапшылығы (профицитi)
384 012
6) Бюджеттің тапшылығын қаржыландыру
-384 012
(профицитті пайдалану)
16
Қарыздарды өтеу
384 012
257
Облыстың қаржы басқармасы
384 012
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
384 012
Облыс мәслихаты
2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 10/1 шешіміне
4-қосымша
2013 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Аталуы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы оқыту білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан, соның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолданылуымен байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммундық, орфан ауруларымен ауыратын науқастарды, иммунды тапшылық жағдайын, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаторлық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда, дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Төтенше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Облыс мәслихаты
2012 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 10/1 шешіміне
5-қосымша

5) Дефицит (профицит) бюджета
384 012
6) Финансирование дефицита
-384 012
(использование профицита) бюджета
7
Поступления займов
0
16
Погашение займов
384 012
257
Управление финансов области
384 012
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
384 012
Приложение 4
к решению областного маслихата
от 7 декабря 2012 года № 10/1
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинских услуг, закупаемых центральным уполномоченным органом в области здравоохранения
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 5
к решению областного маслихата
от 7 декабря 2012 года № 10/1