"2012-2014 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Аққайың аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 37-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2012 жылғы 6 наурыздағы N 2-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 9 сәуірде N 13-2-150 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің 2013 жылғы 2 сәуірдегі № 04-07/1933 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің 02.04.2013 № 04-07/1933 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 106-бабының 2-тармағы 4) тармақша, 109-бабының 1, 5-тармақтарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы» Аққайың аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 37-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік Тізімінде 2012 жылы 17 қаңтарда № 13-2-144 тіркелген, «Аққайың» 2012 жылы 16 ақпанда № 9, «Колос» 2012 жылы 16 ақпанда № 9 газеттерінде жарияланған) келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«1) кірістер - 1 930 402 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 238 289 мың теңге,
салыққа жатпайтын түсімдер - 4 841 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 6 592 мың теңге,
трансферттердің түсуі - 1 680 680 мың теңге»;
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«2) шығыстар - 1 969 923,9 мың теңге»;
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«3) таза бюджеттік несие - 14 735 мың теңге;
соның ішінде бюджеттік несие - 16 989 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 2 254 мың теңге»;
5) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«5) бюджет тапшылығы - -54256,9 мың теңге»;
6)тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 54 256,9 мың теңге»;
келесі мазмұнда 1-1 тармақпен толықтырылсын:
«1-1. Бюджеттік бағдарлама бойынша 459.006.00 «Пайдаланбаған (толық пайдаланбаған) нысаналы трансферттерді қайтару» 2011 қаржылық жылы бөлінген нысаналы трансферттер 3880,4 мың теңге сомада 2012 қаржылық жыл басына бюджеттік қаражатын бос қалдық есебінен пайдаланбаған нысаналы трансферттерді қайтару аудандық бюджеттік шығындары қарастырылсын.»;
6-тармақта:
1 абзац келесі редакцияда жазылсын:
«2012 жылға арналған аудандық бюджеттердің нысаналы трансферттер жалпы сомасы 269 517 мың теңге асепке алынсын соның ішінде:
14) тармақшада 4 абзац келесі редакцияда жазылсын:
«Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды салу және (немесе) сатып алу және дамыту 42 877 мың теңге, соның ішінде Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға 20 807 мың теңге, қызметтік баспана салуға және (немесе) сатып алуға 22 070 мың теңге»;

О внесении изменений и дополнений в решение Аккайынского районного маслихата от 21 декабря 2011 года N 37-1 "О бюджете Аккайынского района на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 6 марта 2012 года N 2-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 апреля 2012 года N 13-2-150. Утратило силу (письмо Департамента юстиции Северо-Казахстанской области от 2 апреля 2013 года № 04-07/1933)
Сноска. Утратило силу (письмо Департамента юстиции Северо-Казахстанской области от 02.04.2013 № 04-07/1933)
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 106, пунктами 1, 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аккайынского районного маслихата от 21 декабря 2011 года № 37-1 «О бюджете Аккайынского района на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13-2-144 от 17 января 2012 года, опубликовано в газетах «Аккайын» № 9 от 16 февраля 2012 года, «Колос» № 9 от 16 февраля 2012 года), следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) доходы - 1 930 402 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям -238 289 тысяч тенге,
неналоговым поступлениям - 4 841 тысяч тенге,
поступлениям от продажи основного капитала - 6 592 тысяч тенге,
поступлениям трансфертов - 1 680 680 тысяч тенге»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) затраты -1 969 923,9 тысяч тенге»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) чистое бюджетное кредитование - 14 735 тысяч тенге в том числе:
бюджетные кредиты - 16 989 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 2 254 тысяч тенге»;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«5) дефицит бюджета - -54 256,9 тысяч тенге»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) финансирование дефицита - 54 256,9 тысяч тенге»;
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
«1-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета возврат неиспользованных целевых трансфертов, выделенных в 2011 финансовом году, в сумме 3880,4 тысяч тенге по бюджетной программе 459.006.000 «Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов», за счет свободных остатков бюджетных средств на начало 2012 финансового года»;
в пункте 6:
абзац 1 изложить в следующей редакции:
«6. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты в общей сумме 269 517 тысяч тенге, в том числе:
в подпункте 14) абзац 4 изложить в следующей редакции:
«42 877 тысяч тенге на строительство и (или) приобретение жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020, в том числе 20 807 тысяч тенге на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры, 22070 тысяч тенге на строительство и (или) приобретение служебного жилища»;

келесі мазмұнда 8-1 тармақпен толықтырылсын:
«8-1. 8-қосымшаға келісілді қаржылық жыл басында қалыптасқан бюджеттік қаражатың бос қалдықтары есебінен аудан бюджетін шығындары қарастырылсын»;
осы шешішнің 3-қосымшасына келісілді көрсетілген шешіміне 8-қосымшамен толықтырылсын;
осы шешімнің 12-қосымшаларына келісілді көрсетілген шешімнің 14-қосымшалары жана редакцияда жариялансын.
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
V шақырылған ІІ сессия                    Аудандық мәслихатының
төрағасы                                  хатшысы
А. Фильберт                               Қ. Құрманбаев
«КЕЛІСІЛДІ»: 2012 жылғы 6 наурыз
«Аққайың аудандық экономика
және қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Т. Власова
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 6 наурыздағы
№ 2-1 шешіміне
1-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 37-1 шешіміне
1-қосымша
2012 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті
Са
на
ты
Сы
ны
бы
Ішкі
сыны
бы
Атауы
Сомасы
(мың
теңге)

дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
«8-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 8»;
дополнить приложением 8 к указанному решению согласно приложения 3 к настоящему решению;
приложения 14 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель                               Секретарь
II сессии V созыва                         районного маслихата
А. Фильберт                                К. Курманбаев
«СОГЛАСОВАНО:» 6 марта 2012 года
Начальник
государственного учреждения
«Аккайынский районный отдел
экономики и финансов»                      Т. Власова
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 6 марта 2012 года № 2-1
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 21 декабря 2011 года № 37-1
Бюджет Аккайынского района на 2012 год
Категория
Сумма
(тыс.
тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

282
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты және біржолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз етуді ұйымдастыру
561
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
500
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
197
2
Қорғаныс
5 531
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 731
005
Жалпы бірдей әскери міндетті атқару шенберіндегі іс-шаралар
4 731
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
800
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
400
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
400
4
Білім беру
1 239 194
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1 212 594
003
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм, дене шынықтыру және спорт бөлiмi
60 590
004
Жалпы білім беру
1 089 910
005
Балалар мен жасөспірімдер үшін қосымша білім беру
21 034
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3 080
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
8 679
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
13 091
023
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
800
025
Мектеп ұстаздарына және мектепке дейінгі білім ұйымның тәрбиешілеріне біліктілік санаты бойынша қосымша төлем ақы мөлшерін көбейтуіне
424
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1 104
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
13 882
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
26 600
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
26 600
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
131 832
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
131 832
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

282
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
561
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
500
015
Капитальные расходы государственных органов
197
2
Оборона
5 531
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 731
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 731
122
Аппарат акима района (города областного значения)
800
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
400
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
400
4
Образование
1 239 194
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
1 212 594
003
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
60 590
004
Общеобразовательное обучение
1 089 910
005
Дополнительное образование для детей и юношества
21 034
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3 080
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
8 679
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13 091
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
800
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных организаций образования за счет трансфертов из республиканского бюджета
424
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 104
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ за счет трансфертов из республиканского бюджета
13 882
467
Отдел строительства района (города областного значения)
26 600
037
Строительство и реконструкция объектов образования
26 600
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
131 832
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
131 832
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения

250
13
Басқалар
29 281
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2 923
040
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ретінде «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру
2 923
469
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 363
001
Кәсіпкерлік бөлімі қызметін қамтамасыз ету
6 363
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 414
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 376
013
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
38
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
3 073
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
3 073
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм, дене шынықтыру және спорт бөлiмi
10 508
001
Бiлiм, дене шынықтыру және спорт бөлiмi қызметiн қамтамасыз ету
10 508
15
Трансферттер
6 412,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
6 412,4
006
Нысаналы трансферттерді қайтару
3 880,4
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 532
3.Таза бюджеттік несие
14 735
Бюджеттік кредиттер
16 989
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
16 989
Ауыл шаруашылығы
16 989
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлiмi
16 989

250
13
Прочие
29 281
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2 923
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
2 923
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
6 363
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6 363
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 414
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6 376
013
Капитальные расходы государственных органов
38
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 073
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
3 073
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
10 508
001
Услуги по обеспечению деятельности отдела образования, физической культуры и спорта
10 508
15
Трансферты
6 412,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 412,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
3 880,4
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
2 532
3. Чистое бюджетное кредитование
14735
Бюджетные кредиты
16989
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
16989
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
16989