Айыртау ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 7 наурыздағы N 5-2-2 шешімі.Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 9 сәуірде N 13-3-155 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 29 қаңтардағы N 5-22-1 шешімі
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 29.01.2014 N 5-22-1 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4)тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" Мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Айыртау ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға монша және шаштараз орындарына бару үшін 400 (төрт жүз) теңге көлемінде ай сайын;
2) белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарды қосымша тағаммен қамтамасыз ету үшін 600 (алты жүз) теңге көлемінде ай сайын;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірлген тұлғаларға, тіс протездеуге лицензиясы бар медициналық ұйымдармен жүзеге асырылатын, тісті протездеуге жылына бір рет, тіс протездеудің құны көлемінде ұсынылған шот-фактураға сәйкес (қымбат металлдардан, металлокерамика, металлоакрилл протездерінен басқасы);
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектеріне Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 25 шілдедегі «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек көрсету туралы» № 207 қаулысы негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізбесіне 2008 жылғы 5 қыркүйектегі № 1685 енгізілген), 4 (төрт) айлық есеп көрсеткіші көлемінде коммуналдық қызмет шығындарын өтеу үшін ай сайын;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Айыртауского района
Решение маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 7 марта 2012 года N 5-2-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 апреля 2012 года N 13-3-155. Утратило силу решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29 января 2014 года N 5-22-1
Сноска. Утратило силу решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29.01.2014 N 5-22-1
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», Стандартом государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Айыртауского района:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним для посещения бань и парикмахерских, в размере по 400 (четыреста) тенге ежемесячно;
2) гражданам, больным активным туберкулезом для обеспечения дополнительного питания в размере по 600 (шестьсот) тенге ежемесячно;
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на зубопротезирование, которое осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, один раз в год, согласно предоставленных счетов-фактур в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов и протезов из металлокерамики, металлоакрилла);
4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для оплаты расходов на коммунальные услуги в размере 4 (четырех) месячных расчетных показателей, ежемесячно;

5) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне және оларға теңестірлген тұлғаларға, басқа да санатты тұлғаларға, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген тұлғаларға және барлық санаттағы мүгедектерге, көп балалы аналарға, «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған және ерте «Батыр-ана» атағын алғандарға, және де I және II дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталғандарға, Қазақстан Республикасы алдындағы ерекше еңбектері үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға, Кеңес Одағының Батырларына, Социалистік Еңбек Ерлеріне, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек даңқы ордендерінің иелеріне, 1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясы апатының зардаптарын жоюға қатысқан тұлғалардың есебінділерге, Қазақстан Республикасына оқшаулау және қоныс аудару аймағынан (өз бетімен кеткен) көшірілгендерге, көшіру күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, санаторлы-курорттық емделуге жылына бір рет, жолдама құны мөлшерінде;
6) аз қамтылған жанұялардан шыққан студенттердің оқуына ағымдағы оқу жылы үшін оқу құны мөлшерінде жылына бір рет.
2. Анықталсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, және оларға теңестірілген тұлғаларға монша және шаштараз орындарына бару үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек өтініш берген айдан бастап тағайындалады және өтініш иесінің қайтыс болуына немесе Айыртау ауданының аумағынан тыс кетуіне байланысты тоқтатылады. Төлем көрсетілген жағдайлар болған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады;
2) әлеуметтік төлемдер аудан бюджетінен «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі ұсынған тізімдерге сәйкес, екінші деңгейлі банктер немесе «Қазпошта» акционерлік қоғамының филиалы арқылы алушының дербес шотына аудару арқылы жүзеге асырылады.
3. Жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттар тізбесі қосымшаға сәйкес айқындалсын.
4. Әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстардың қаржыландырылуы «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек» 451.007.000 бағдарламасы бойынша қаржылық жылда осы мақсаттарға қарастырылған жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүргізілсін.
5. Осы шешім бұқаралық ақпарат құралдарында алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
II сесиясының төрағасы                     С. Пономарев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Р. Тілеубаева

5) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, инвалидам всех категорий, многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившим ранее звание «Мать-героиня», а также награжденным орденами «Материнская слава» I и II степени, лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, Героям Советского Союза, Героям Социалистического труда, кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшим) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии, на санаторно-курортное лечение один раз в год, в размере стоимости путевки;
6) студентам из малообеспеченных семей на обучение один раз в год, в размере стоимости обучения за текущий учебный год.
2. Определить что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикма-херских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы Айыртауского района. Выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальные выплаты из бюджета района осуществляются путем пере-числения денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня либо филиал акционерного общества «Казпочта» согласно спискам, представленным государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области».
3. Определить перечень необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан согласно приложению.
4.Финансирование расходов на оказание социальной помощи производить за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в финансовом году по программе 451.007.000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Председатель II сессии
районного маслихата                        С. Пономарев
Секретарь районного маслихата              Р. Тлеубаева

КЕЛІСІЛДІ: 7 наурыз 2012 жыл
«Айыртау ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Е.Қазбеков
«Айыртау ауданының экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        М.Рамазанова
Аудандық
мәслихаттың 2011 жылғы
7 наурыздағы № 5-2-2 шешіміне
қосымша
Айыртау ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттар
тізбесі
1. Әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттар:
әлеуметтік көмекке өтініш берушінің өтініші (бұдан әрі - өтінуші);
өтінушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
мүгедектік, Ұлы Отан соғысына қатысушы немесе оларға теңестірілгені туралы куәліктің көшірмесі;
өтінушінің дербес шотының көшірмесі;
өтінушінің мекен-жайын анықтайтын құжаттың көшірмесі;
белсенді туберкулезбен ауыратындарды қосымша тамақтандыру арқылы әлеуметтік көмек көрсетілетін, белсенді туберкулез тобында диспансерлік есепте тұрғаны туралы аумақтық медициналық мекемеден анықтама;
тіс протезіне және санаторлық-курорттық емдеуге әлеуметтік көмек көрсетілгенде, медициналық ұйымнан көрсетілген қызмет туралы есеп-фактура;
санаторлық-курорттық емнің қажеттігі туралы санаторлық-курорттық карта;
мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығынан мемлекеттік жәрдемақы алуы туралы анықтама;
тиісті оқу орнымен берілген, оқу жылына оқу төлемінің мөлшері мен оқу орнын растайтын құжат.
2. Тексерілгеннен соң құжаттардың түпнұсқасы өтінушіге қабылданған күні қайтарылып беріледі, көшірмелері куәландырылғаннан кейін іс құжаттарына тіркеледі.

СОГЛАСОВАНО: 7 марта 2012 года
Начальник государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных программ
Айыртауского района»                       Е. Казбеков
Начальник государственного учреждения
«Отдел экономики и финансов
Айыртауского района»                       М. Рамазанова
Приложение
к решению сессии районного маслихата
от 7 марта 2012 года № 5-2-2
Перечень
необходимых документов для назначения социальной помощиотдельным категориям нуждающихся граждан Айыртауского района
1. Документы, необходимые для назначения социальной помощи:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью (далее-заявитель);
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия удостоверения инвалида, участника Великой Отечественной войны или лица, приравненного к ним;
копия лицевого счета заявителя;
копия документа, подтверждающего место жительства заявителя;
справка с территориального медицинского учреждения о том, что заявитель состоит на диспансерном учете по активной группе – при оказании социальной помощи для обеспечения дополнительным питанием граждан, больных активным туберкулезом;
при оказании социальной помощи на зубопротезирование и санаторно-курортное лечение, счет-фактура от медицинской организации о стоимости оказанных услуг;
санаторно-курортная карта о необходимости в санаторно-курортном лечении;
справка из Государственного центра по выплате пенсии о подтверждении статуса получателя специального государственного пособия;
документ, подтверждающий место учебы и размер оплаты обучения за учебный год, выданный соответствующим учебным заведением.
2. В день приема полного пакета документов оригиналы после сверки возвращаются заявителю, а копии документов заверяются и формируются в дело.