2012 жылға Айыртау ауданында субсидияланған басым ауыл шаруашылық дақылдардың әрбір түрлері бойынша оңтайлы себу мерзімдерін және субсидия алушалыр тізіміне қосу үшін өтінім беру мерзімдерін белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 27 сәуірдегі N 159 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 10 мамырда N 13-3-158 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімі аппаратының 2013 жылғы 10 қаңтардағы N 02.01-01-25 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімі аппаратының 2013.01.10 N 02.01-01-25 хаты)
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» № 148 Заңының 31-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысымен бекітілген өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасының 10-тармағына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, 2012 жылға Айыртау ауданында субсидия алушылар тізіміне қосу үшін өтінім беру мерзімдері және субсидияланған басым ауыл шаруашылық дақылдардың әрбір түрлері бойынша оңтайлы себу мерзімдері белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары М.С.Қаскеевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Е. Жанділдин
Айыртау ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 27 сәуірдегі
№ 159 қаулысына қосымша
2012 жылға Айыртау ауданында субсидияланған басым ауыл шаруашылық дақылдардың әрбір түрлері бойынша оңтайлы себу мерзімдерін және субсидия алушылар тізіміне қосу үшін өтінім беру мерзімдері
п/
п
Жер өңдеу аймағы
Дақылдар
Өтінімдер
ұсыну мерзімі
Себудің
оңтайлы
мерзімдері
1
2
3
4
5
1
ІІ-дала, тегіс жер, шоқ далалы
Жаздық жұмсақ бидай, орташа-кеш, орташа пісетін сорттар
17 мамырға дейін
17 мамыр-31 мамыр
Жаздық жұмсақ бидай, орташа-ерте сорттар
25 мамырға дейін
25 мамыр-03 маусым
Жаздық қатты бидай
20 мамырға дейін
20 мамыр-25 мамыр
Қыстық бидай
25 тамызға дейін
25 тамыз-05 қыркүйек
Қыстық қара бидай
25 тамызға дейін
25 тамыз-05 қыркүйек
Орташа-кеш пісетін арпа сорттары
25 мамырға дейін
25 мамыр-30 мамыр
Арпа орташа пісетін сорттар
30 мамырға дейін

Об определении сроков предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальных сроков сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Айыртаускому району на 2012 год
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 27 апреля 2012 года N 159. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 мая 2012 года N 13-3-158. Утратило силу - в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 10 января 2013 года N 02.01-01-25)
Сноска. Утратило силу - в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 10.01.2013 N 02.01-01-25)
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 10 Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидии и оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Айыртаускому району на 2012 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Каскеева М.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Аким района                                Е. Жандильдин
Приложение
к постановлению акимата
Айыртауского района
от 27 апреля 2012 г. № 159
Сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур в Айыртауском районе на 2012 год
п/п
Земледельчес
кая зона
Культура
Сроки пре
доставления
заявки
Оптимальные
сроки сева
1
2
3
4
1
II-степная, равнинная, колочностеп-ная
Яровая мягкая пшеница, среднепоздние, среднеспелые сорта
до 17 мая
17 мая-31 мая
Яровая мягкая пшеница, среднеранние сорта
до 25 мая
25 мая – 03 июня
Яровая твердая пшеница
до 20 мая
20 мая - 25 мая
Озимая пшеница
до 25 августа
25 августа – 05 сентября
Озимая рожь
до 25 августа
25 августа – 05 сентября
Ячмень - среднепоздние сорта
до 25 мая
25 мая – 30 мая
Ячмень среднеспелые сорта
до 30 мая

30 мамыр-03 маусым
Сұлы
25 мамырға дейін
25 мамыр-30 мамыр
Қарақұмық
20 мамырға дейін
20 мамыр-25 мамыр
Тары
25 мамырға дейін
25 мамыр-30 мамыр
Нут
14 мамырға дейін
14 мамыр-17 мамыр
Асбұршақ
20 мамырға дейін
20 мамыр-27 мамыр
Қытай бұршағы
22 мамырға дейін
22 мамыр-25 мамыр
Жасымық кеш пісетін сорттар
15 мамырға дейін
15 мамыр–23 мамыр
орташа пісетін сорттар
17 мамырға дейін
17 мамыр–25 мамыр
Рапс дәстүрлі жыртылған жер бойынша
12 мамырға дейін
12 мамыр–20 мамыр
минималды және нөлдік жыртылған жер бойынша
20 мамырға дейін
20 мамыр–28 мамыр
Лен, қыша
14 мамырға дейін
14 мамыр–27 мамыр
Күнбағыс май тұқымына
15 мамырға дейін
15 мамыр–18 мамыр
Арыш
14 мамырға дейін
14 мамыр–27 мамыр
Картоп
15 мамырға дейін
15 мамыр–30 мамыр
Сүрлемге жүгері
16 мамырға дейін
16 мамыр–20 мамыр
Сәбіз (тұқым)
10 мамырға дейін
10 мамыр-15 мамыр
Пияз (тұқым)
10 мамырға дейін
10 мамыр–15 мамыр
Қызылша
25 мамырға дейін
25 мамыр–05 маусым
Қияр
18 мамырға дейін
18 мамыр–05 маусым
Орамжапырақ көшеті
25 мамырға дейін
25 мамыр–10 маусым
Қызанақ көшеті
28 мамырға дейін
28 мамыр–10 маусым
Бір жылдық шөптер азыққа:
судан шөбі, тары, итқонақ
01 маусымға дейін
01 маусым-10 маусым
Көп жылдық шөптер:
түйе жоңышқа, люцерна, еркек шөп, эспарцет, мықын
12 мамырға дейін
12 мамыр –
17 мамыр
Бір жылдық шөптер пішінге:
сиыр жоңышқа+ сұлы+арпа-
бұршақ+сұлы+арпа-
бұршақ+азықтық тары-
бұршақ+сұлы+ судан шөбі-
27 мамырға дейін
05 маусымға дейін
08 маусымға дейін
08 маусымға дейін
27 мамыр–31 мамыр
05 маусым–07 маусым
08 маусым–10 маусым
08 маусым–10 маусым
2
IV-таулытас және таушықтасты (Көкшетау биіктігі шегінде)
Жаздық жұмсақ бидай, орташа-кеш, орташа сорттар
18 мамырға дейін
18 мамыр–31 мамыр
Жаздық жұмсақ бидай, орташа-ерте сорттар
28 мамырға дейін
28 мамыр–03 маусым
Жаздық қатты бидай
20 мамырға дейін
20 мамыр–27 мамыр
Қыстық бидай
25 тамызға. дейін
25 тамыз–05 қыркүйек
Қыстық қара бидай
25 тамызға дейін
25 тамыз–05 қыркүйек
Орташа-кеш пісетін арпа сорттары
25 мамырға дейін
25 мамыр–30 мамыр
Арпа орташа пісетін сорттар
30 мамырға дейін
30 мамыр–05 маусым
Сұлы
30 мамырға дейін
30 мамыр–03 маусым
Қарақұмық
22 мамырға дейін
22 мамыр–28 мамыр
Тары
30 мамырға дейін
30 мамыр–03 маусым
Нут
15 шамырға дейін
15 мамыр–20 мамыр
Асбұршақ
25 мамырға дейін
25 мамыр–30 мамыр
Қытай бұршағы
23 мамырға дейін
23 мамыр–27 мамыр
Жасымық кеш пісетін сорттар
18 мамырға дейін
18 мамыр–25 мамыр
Орташа пісетін сорттар
20 мамырға дейін
20 мамыр–28 мамыр
Рапс дәстүрлі жыртылған жер бойынша
14 мамырға дейін
14 мамыр–22 мамыр
минималды және нөлдік жыртылған жер бойынша
22 мамырға дейін
22 мамыр–30 мамыр
Лен, қыша
14 мамырға дейін
14 мамыр–27 мамыр
Күнбағыс май тұқымына
15 мамырға дейін

30 мая – 03 июня
Овес
до 25 мая
25 мая – 30 мая
Гречиха
до 20 мая
20 мая – 25 мая
Просо
до 25 мая
25 мая - 30 мая
Нут
до 14 мая
14 мая - 17 мая
Горох
до 20 мая
20 мая - 27 мая
Соя
до 22 мая
22 мая - 25 мая
Чечевица позднеспелые сорта
до 15 мая
15 мая - 23 мая
среднеспелые сорта
до 17 мая
17 мая - 25 мая
Рапс - посев по традиционному пару
до 12 мая
12 мая - 20 мая
по минимально-нулевому пару
до 20 мая
20 мая - 28 мая
Лен, горчица
до 14 мая
14 мая - 27 мая
Подсолнечник на маслосемена
до 15 мая
15 мая - 18 мая
Рыжик
до 14 мая
14 мая - 27 мая
Картофель
до 15 мая
15 мая - 30 мая
Кукуруза на силос
до 16 мая
16 мая - 20 мая
Морковь (семена)
до 10 мая
10 мая - 15 мая
Лук (семена)
до 10 мая
10 мая - 15 мая
Свекла
до 25 мая
25 мая – 05 июня
Огурцы
до 18 мая
18 мая – 05 июня
Рассада капусты
до 25 мая
25 мая – 10 июня
Рассада томатов
до 28 мая
28 мая – 10 июня
Однолетние травы на сено: суданская трава, просо, могар
до 01 июня
01 июня – 10 июня
Многолетние травы:
донник, люцерна, житняк, эспарцет, костер
до 12 мая
12 мая - 17 мая
Однолетние травы на сеннаж: вика+овес+
ячмень- горох+овес+
ячмень – горох+просо кормовое –  горох+овес+
суданка -
до 27 мая
до 05 июня
до 08 июня
до 08 июня
1
27 мая - 31 мая
05 июня - 07 июня
08 июня – 10 июня
08 июня – 10 июня
2
IV-горносо
почная и мелкосопоч
ная (в преде
лах Кокше
тауской воз
вышенности)
Яровая мягкая пшеница, среднепоздние, среднеспелые сорта
до 18 мая
18 мая - 31 мая
Яровая мягкая пшеница, среднеранние сорта
до 28 мая
28 мая – 03 июня
Яровая твердая пшеница
до 20 мая
20 мая - 27 мая
Озимая пшеница
до 25 августа
25 августа – 05 сентября
Озимая рожь
до 25 августа
25 августа – 05 сентября
Ячмень - среднепоздние сорта
до 25 мая
25 мая - 30 мая
Ячмень среднеспелые сорта
до 30 мая
30 мая – 05 июня
Овес
до 30 мая
30 мая – 03 июня
Гречиха
до 22 мая
22 мая - 28 мая
Просо
до 30 мая
30 мая – 03 июня
Нут
до 15 мая
15 мая - 20 мая
Горох
до 25 мая
25 мая - 30 мая
Соя
до 23 мая
23 мая - 27 мая
Чечевица позднеспелые сорта
до 18 мая
18 мая - 25 мая
среднеспелые сорта
до 20 мая
20 мая - 28 мая
Рапс - посев по традиционному пару
до 14 мая
14 мая - 22 мая
по минимально-
нулевому пару
до 22 мая
22 мая - 30 мая
Лен, горчица
до 14 мая
14 мая - 27 мая
Подсолнечник на маслосемена
до 15 мая