2012 жылға Ақжар ауданы бойынша ауыл шаруашылығының әр түрі бойынша субсидияланатын басым дақылдарын себудің оңтайлы мерзімін жүргізу және субсидия алушылардың тізіміне енгізуге өтінім беру мерзімін анықтау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 24 сәуірдегі N 118 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 7 мамырда N 13-4-141 тіркелді
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 3137-баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысымен бекітілген, өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасының 10-тармағына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес 2012 жылға Ақжар ауданы бойынша ауыл шаруашылығының әр түрі бойынша субсидияланатын басым дақылдарын себудін оңтайлы мерзімі және субсидия алушылардың тізіміне енгізуге өтініш беру мерзімі анықталсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Ж.Б.Сыздықовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Тастеміров
Ақжар ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 24 сәуірдің № 118
қаулысына қосымша
2012 жылға Ақжар ауданы бойынша ауыл шаруашылығының әр түрі бойынша субсидияланатын басым дақылдарын себудің оңтайлы мерзімін жүргізу және субсидия алушылардың тізіміне енгізуге өтініш беру мерзімі
р/
н
Дақылдар
ЖЖМ
бойынша
субсидия
алуға
тізімге
қосуға
өтініш
беру
мерзімі
Ауыл шаруашылығы дақылдарын
себудің оңтайлы мерзімін
жүргізу
II–далалық, жазық жер, ормандалалық
III-қуаң дала, дала
1
Жаздық жұмсақ сортты бидай, орташа кештетілген, орташа піскен
15 мамырға дейін
17 мамырдан- 31 мамырға дейін
18 мамырдан- 31 мамырға дейін
2
Жаздық жұмсақ сортты бидай, орташа жетілген
15 мамырға дейін
25 мамырдан- 03 маусымға дейін
28 мамырдан- 03 маусымға дейін
3
Жаздық қатты сортты бидай
15 мамырға дейін
20 мамырдан- 25 мамырға дейін
20 мамырдан- 27 мамырға дейін
4
Арпа орташа кештетілген
15 мамырға дейін
25 мамырдан- 30 мамырға дейін
25 мамырдан- 30 мамырға дейін
5
Арпа орташа жетілген
15 мамырға дейін
30 мамырдан- 03 маусымға дейін
30 мамырдан- 05 маусымға дейін
6
сұлы
15 мамырға дейін
25 мамырдан- 30 мамырға дейін
30 мамырдан -03 маусымға дейін
7
нут
15 мамырға дейін
20 мамырдан- 25 мамырға дейін
25 мамырдан- 30 мамырға дейін
8
бұршақ
15 мамырға дейін
25 мамырдан- 30 мамырға дейін
30 мамырдан- 03 маусымға дейін
9
қарақұмық
10 мамырға дейін

Об определении сроков предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальных сроков проведения сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Акжарскому району на 2012 год
Постановление акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 24 апреля 2012 года N 118. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 мая 2012 года N 13-4-141
В соответствии со статьями 3137 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, пунктом 10 Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальные сроки проведения сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Акжарскому району на 2012 год согласно приложению.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Сыздыкова Ж.Б.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                А. Тастемиров
Приложение
к постановлению акимата
Акжарского района
№ 118 от 24 апреля 2012 года
Сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальных сроков проведения сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Акжарскому району на 2012 год
п/
Культура
Сроки пре
доставления
заявки на
включение в
список
получения
субсидий по
ГСМ
Оптимальные сроки
проведения посева с/х
культур
II-степная,
равнинная,
колочно-
степная
III-засушливое
степная,
степная
1
Яровая мягкая пшеница, среднепоздние, среднеспелые сорта
до 15 мая
с 17 мая по 31 мая
с 18 мая по 31 мая
2
Яровая мягкая пшеница, среднеранние сорта
до 15 мая
с 25 мая по 03 июня
с 28 мая по 03 июня
3
Яровая твердая пшеница
до 15 мая
с 20 мая по 25 мая
с 20 мая по 27 мая
4
Ячмень – среднепоздние сотра
до 15 мая
с 25 мая по 30 мая
с 25 мая по 30 мая
5
Ячмень среднеспелые сорта
до 15 мая
с 30 мая по 03 июня
с 30 мая по 05 июня
6
Овес
до 15 мая
с 25 мая по 30 мая
с 30 мая по 03 июня
7
Гречиха
до 15 мая
с 20 мая по 25 мая
с 25 мая по 30 мая
8
Просо
до 15 мая
с 25 мая по 30 мая
с 30 мая по 03 июня
9
Нут
до 10 мая

14 мамырдан- 17 мамырға дейін
15 мамырдан- 20 мамырға дейін
10
азақтық тары
15 мамырға дейін
20 мамырдан- 27 мамырға дейін
25 мамырдан- 30 мамырға дейін
11
Рапс, дәстүрлі тыңайған жерде
10 мамырға дейін
12 мамырдан- 20 мамырға дейін
14 мамырдан- 22 мамырға дейін
12
Рапс ең төмендетілген нөлдік тыңайған жерде
10 мамырға дейін
20 мамырдан- 28 мамырға дейін
22 мамырдан- 30 мамырға дейін
13
зығыр, қыша
15 мамырға дейін
17 мамырдан- 22 мамырға дейін
18 мамырдан- 22 мамырға дейін
14
май алынатын күнбағыс
10.05 дейін
15 мамырдан- 18 мамырға дейін
15 мамырдан- 18.05
15
картоп
15 мамырға дейін
15 мамырдан- 30 мамырға дейін
17 мамырдан- 30 мамырға дейін
16
сүрлемдік жүргері
15 мамырға дейін
16 мамырдан- 20 мамырға дейін
16 мамырдан- 20 мамырға дейін
Бір жылдық шөп
17
судан шөбі
15 мамыр
01 маусымнан- 10 маусымға дейін
01 маусымнан- 10 маусымға дейін
Көп жылдық шөп
18
донник
10 мамыр
12 мамырдан- 17 мамырға дейін
12 мамырдан- 17 мамырға дейін
19
люцерна
10 мамыр
12 мамырдан- 17 мамырға дейін
12 мамырдан- 17 мамырға дейін
20
житняк
10 мамыр
12 мамырдан- 17 мамырға дейін
12 мамырдан- 17 мамырға дейін
21
эспарцет
10 мамыр
12 мамырдан- 17 мамырға дейін
12 мамырдан- 17 мамырға дейін
22
костер
10 мамыр
12 мамырдан- 17 мамырға дейін
12 мамырдан- 17 мамырға дейін
Сүрлемге арналған көп жылдық шөп
23
вика, сұлы, арпа
15 мамырға дейін
27 мамырдан - 31 мамырға дейін
27 мамырдан -31 мамырға дейін
24
бұршақ, сұлы, арпа
10 мамырға дейін
05 маусымнан- 07 маусымға дейін
05 маусымнан -07.06
25
бұршақ, азақтық тары
15 мамырға дейін
08 маусымнан- 10 маусымға дейін
08 маусымнан- 10 маусымға дейін
26
бұршақ, сұлы, судан шөбі
15 мамырға дейін
08 маусымнан- 10 маусымға дейін
08 маусымнан- 10 маусымға дейін
Көкөніс
27
сәбіз
10 мамырға дейін
10 мамырдан- 15 мамырға дейін
10 мамырдан- 15 мамырға дейін
28
пияз
10 мамырға дейін
10 мамырдан- 15 мамырға дейін
10 мамырдан- 15 мамырға дейін
29
қызылша
15 мамырға дейін
25 мамырдан- 05 маусымға дейін
25 мамырдан- 05 маусымға дейін
30
қияр
15 мамырға дейін
18 мамырдан- 05 маусымға дейін
18 мамырдан- 05 маусымға дейін
31
орамжапырақ көшеті
15 мамырға дейін
25 мамырдан- 10 маусымға дейін
25 мамырдан- 10 маусымға дейін
32
кызанақ көшеті
15 мамырға дейін
28 мамырдан- 10 маусымға дейін
28 мамырдан- 10 маусымға дейін

с 14 мая по 17 мая
с 15 мая по 20 мая
10
Горох
до 15 мая
с 20 мая по 27 мая
с 25 мая по 30 мая
11
Рапс - посев по традиционному пару
до 10 мая
с 12 мая по 20 мая
с 14 мая по 22 мая
12
По минимально-
нулевому пару
до 10 мая
с 20 мая по 28 мая
с 22 мая по 30 мая
13
Лен,горчица
до 15 мая
с 17 мая по 22 мая
с 18 мая по 22 мая
14
Подсолнечник на маслосемена
до 10 мая
с 15 мая по 18 мая
с 15 мая по 18 мая
15
Картофель
до 15 мая
с 15 мая по 30 мая
с 17 мая по 30 мая
16
Кукуруз на силос
до 15 мая
с 16 мая по 20 мая
с 16 мая по 20 мая
Однолетние травы на сено
17
суданская трава, просо, могара
15 мая
с 01 июня по 10 июня
с 01 июня по 10 июня
Многолетние травы
18
донник
10 мая
с 12 мая по 17 мая
с 12 мая по 17 мая
19
люцерны
10 мая
с 12 мая по 17 мая
с 12 мая по 17 мая
20
житняк
10 мая
с 12 мая по 17 мая
с 12 мая по 17 мая
21
эспарцет
10 мая
с 12 мая по 17 мая
с 12 мая по 17 мая
22
костеор
10 мая
с 12 мая 17 мая
с 12 мая по 17 мая
Однолетние травы на сенаж
23
Вика, овес, ячмень
до 15 мая
с 27 мая по 31 мая
с 27 мая по 31 мая
24
Горох, овес, ячмень
до 10 мая
с 05 июня по 07 июня
с 05 июня по 07 июня
25
Горох, просо кормовое
до 15 мая
с 08 июня по 10 июня
с 08 июня по 10 июня
26
Горох, овес, суданка
до 15 мая
с 08 июня по 10 июня
с 08 июня по 10 июня
Овощи
27
Морковь
до 10 мая
с 10 мая по 15 мая
с 10 мая по 15 мая
28
Лук
до 10 мая
с 10 мая по 15 мая
с 10 мая по 15 мая
29
Свекла
до 15 мая
с 25 мая по 05 июня
с 25 мая по 05 июня
30
огурцы
до 15 мая
с 18 мая по 05 июня
с 18 мая по 05 июня
31
Рассада капусты
до 15 мая
с 25 мая по 10 июня
с 25 мая по 10 июня
32
Рассада томатов
до 15 мая
с 28 мая по 10 июня
с 28 мая по 10 июня