"Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 15 тамыздағы N 335 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 14 қыркүйекте N 1858 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының әкімдігінің 2012 жылғы 19 қазандағы N 404 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының әкімдігінің 2012.10.19 N 404 Қаулысымен
«Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабы 4-тармағына, «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген «Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Есіл ауданы әкімінің орынбасары Айнагүл Кәкімжолқызы Бектасоваға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Е.Нұрақаев
«КЕЛІСІЛДІ»:
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі                А.Жұмағалиев
Есіл ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 15 тамыздағы
№ 335 қаулысымен
бекітілді
«Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – ЖАО), балама негізде тұрғылықты жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы (бұдан әрі - Орталық), сондай-ақ «электрондық үкімет» веб - порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы www.e.gov.kz мекенжайы бойынша көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министірлігінің мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде әзірленген.

Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан"
Постановление акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 15 августа 2012 года N 335. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 сентября 2012 года N 1858. Утратило силу - постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 19 октября 2012 года N 404
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 19.10.2012 г N 404
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561», акимат Есильского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги «Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Есильского района Бектасову Айнагуль Какимжоловну.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Е.Нуракаев
«СОГЛАСОВАНО»:
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                           А.Жумагалиев
Утверждено
постановлением акимата
Есильского района
от 15 августа 2012 года № 335
Регламент электронной государственной услуги
«Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования Есильского района Северо-Казахстанской области» (далее - МИО), на альтернативной основе через центр обслуживания населения по месту жительства (далее - Центр), а также через веб - портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) по адресу: www.e.gov.kz.
2. Электронная государственная услуга разработана на основании Стандарта государственной услуги «Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».

3. Электрондық мемлекеттік қызмет берудің автоматтандырылу дәрежесі: жартылай автоматтандырылған (медиа-алшақтығы бар электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық қызмет көрсету түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы Регламентте қолданылатын түсініктер мен қысқартулар:
1) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) нормативтік құқықтық база және электрондық мемлекеттік қызметтерді қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпаратқа өзімен бірегей қол жетімділік терезені білдіретін ақпараттық жүйе;
2) мемлекеттік орган (бұдан әрі - ЖАО) – электронды мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын «Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
3) МБҰ – мектепке дейінгі балалар ұйымы;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)- жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір, (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады);
5) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық–бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе;
6) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі/ жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны ретіндегі Қазақстан Республикасының «электрондық үкіметі» шлюзінің кіші жүйесі;
7) ҰКО АЖ - Қазақстан Республикасының ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі;
8) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚҚО АЖ) – Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары, сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету процесін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
9) медиа–алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
10) тұтынушы - өзіне қажетті электрондық – ақпараттық және олармен қолданатын ресурстарды алу үшін ақпаратты жүйеге жүгінуші субъект;
11) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі – қызмет берушінің электрондық қызмет көрсету процесіне қатысатын ішкі жүйелер/қызмет берушінің кіші жүйелері мен сыртқы ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара әрекеттесуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮӨШ);

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) веб-портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
2) государственный орган (далее - МИО) – государственное учреждение «Отдел образования Есильского района Северо-Казахстанской области», непосредственно предоставляющее электронную государственную услугу;
3) ДДО – детское дошкольное учреждение;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства, (при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя);
5) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
6) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
7) ИС НУЦ – информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
8) информационная система центров обслуживания населения (далее - ИС ЦОН) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами;
9) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
10) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
11) региональный шлюз «электронного правительства» (далее - РШЭП) - обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО;

12) ҚФБ – құрылымдық – функционалдық бірліктер – белгілі сатыда электрондық қызмет көрсетуге қатысатын уәкілетті орган, мемлекеттік органдары құрылымдық бөлімшелерінің және т.б. жауапты тұлғалары;
13) транзакциондық қызмет – электрондық сандық қолтаңба қолданылуымен ақпарат алмасуды талап ететін тұтынушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру қызметі;
14) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы;
15) электрондық сандық қолтаңба (бұдан әрі – ЭСҚ) – электрондық сандық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігі мен мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық сандық таңбалардың жиынтығы;
16) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды қолданылуымен электрондық үлгіде көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
17) электрондық құжат – өзіндегі ақпарат электрондық - сандық үлгіде табыс етілген және электрондық сандық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
18) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық қызметтің» ақпараттық жүйесін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі
қызмет берушінің қызмет көрсету тәртібі
6. Қызмет берушінің аталмыш электрондық мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын ЖАО жартылай автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметін осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес (1-сурет) көрсетуде адымдық іс - әрекеттері мен шешімдері:
1) тұтынушы қызмет алу үшін өзімен бірге өтініш пен қажетті құжаттар түпнұсқаларымен ЖАО жүгінуі тиіс. ЖАО қызметкерімен тұтынушының өтініші мен құжаттарының дұрыстығын тексеру;
2) 1 - процесс – ЖАО қызметкерімен ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) мен парольді (авторизациялау процесі) электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖАО АЖ енгізу процесі;
3) 1 - шарт – ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) мен пароль арқылы ЖАО тіркелген қызметкер деректерінің әділдігін ЖАО АЖ тексеру;
4) 2 - процесс – ЖАО қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3 - процесс – ЖАО қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыруы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);

12) СФЕ - структурно-функциональные единицы - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов и т.п., принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии;
13) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
14) ЦОН – центр обслуживания населения;
15) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
16) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
17) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
18) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг.
2. Порядок деятельности услугодателя
по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги МИО, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО.
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН (при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя) и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН (при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя) и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;

6) 4 - процесс – ЖАО қызметкерінің ЭСҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді, сканерленген құжаттарды) қол қою;
7) 2 - шарт – сәйкестендіру деректердің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) арасындағы) сәйкестігін, ЭСҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және ЖАС АЖ шақыртылған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын тексеру;
8) 5 - процесс – ЖАО қызметкерінің ЭСҚ дұрыстығы дәлелденбеуіне байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 - процесс – ЖАҚ қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметін өңдеу;
10) 7 - процесс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін қалыптастыру (мектепке дейінгі ұйымдарға жолдама немесе (7 жасқа дейінгі) мектепке дейінгі балаларды тіркеу түсініктемесі, ЖАО өтініш берген уақыттан бос орынның болмауы, немесе қызмет көрсетуден бас тартқан жағдайдағы дәлелді жауап). Электронды құжат ЖАО қызметімен ЭСҚ пайдаланумен қалыптасады. Электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін ЖАО қызметкерлеріне қолма-қол немесе тұтынушының электрондық поштасы арқылы жіберіледі.
7. Қызмет берушінің ХҚКО (функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы) арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі ағымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген:
1) 1 - процесс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО операторының ХҚКО АЖ авторизациялау процесі;
2) 1 - шарт – ХҚКО АЖ тіркелген оператор деректерінің әділдігін ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) және пароль немесе ЭЦСҚ арқылы тексеру;
3) 2 - процесс – ХҚКО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚКО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3 - процесс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыруы (деректерді енгізу және қоса берілген сканерленген құжаттарды);

6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя), указанным в запросе и ИИН (при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО. Выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН (при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя) и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;

5) 4 - процесс – ХҚКО операторының ЭСҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді, сканерленген құжаттарды) қол қою;
6) 2 - шарт – сәйкестендіру деректердің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН(ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) арасындағы) сәйкестігін, ЭСҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және ХҚКО АЖ шақыртылған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын тексеру;
7) 5 - процесс – оператордың ЭСҚ дұрыстығы дәлелденбеуіне байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6 - процесс – ХҚКО операторының ЭСҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуы) ЖАО АЖ ЭҮШ/ЭҮШ арқылы жіберу және ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
9) 7 - процесс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі МБҰ қызметшілерін қалыптастыру (мектепке дейінгі ұйымдарға жолдама немесе (7 жасқа дейінгі) мектепке дейінгі балаларды тіркеу түсініктемесі, ЖАО өтініш берген уақыттан бос орынның болмауы, немесе қызмет көрсетуден бас тартқан жағдайдағы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерімен ЭСҚ пайдаланумен қалыптасып АЖ ХҚКО беріледі;
10) 8 - процесс электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін ЖАО қызметкерімен қолма-қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру.
8. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасына көрсетілген:
1) тұтынушы ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) және пароль арқылы ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылары үшін жүзеге асырылады);
2) 1 - процесс – тұтынушының электрондық мемлекеттік қызметті алуы үшін ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) мен парольді (авторизациялау процесі) ЭҮП енгізу процесі;
3) 1 - шарт – ЭҮП тіркелген тұтынушы туралы деректер дұрыстығын ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) мен пароль арқылы тексеру;

5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя), указанным в запросе и ИИН при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 - формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН;
10) процесс 8 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 3):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН (при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя) и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН (при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя) и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных зарегистрированном потребителе через ИИН (при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя) и пароль;

4) 2 - процесс – ЭҮП тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3 - процесс - тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін тұтынушының сұрау салуды экранға шығаруы және нысанды оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, толтыруы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды);
7) 4 - процесс - тұтынушының ЭСҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына қол қою (деректерді, қоса тіркелген сканерленген құжаттарды енгізу);
8) 2 - шарт – сәйкестендіру деректердің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады) арасындағы) сәйкестігін, ЭСҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және ЭҮП шақыртылған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын тексеру;
9) 5 - процесс - тұтынушының ЭСҚ дұрыстығы дәлелденбеуіне байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 6 - процесс – электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) тұтынушының қол қойылған ЭСҚ ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жіберу және ЖАО қызметкерлерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
11) 7 - процесс – тұтынушыны МБҰ орын болуы туралы хабардар ету үдерісі; (мектепке дейінгі ұйымдарға жолдама немесе (7 жасқа дейінгі) мектепке дейінгі балаларды тіркеу түсініктемесі, ЖАО өтініш берген уақыттан бос орынның болмауы, немесе қызмет көрсетуден бас тартқан жағдайдағы дәлелді жауап). Электронды құжат ЖАО қызметкерлерінің ЭСҚ пайдаланумен қалыптасып ЭҮП жеке бөліміне тапсырылады.
9. Сұрау салудың экрандық үлгілері және электрондық мемлекеттік қызметі ЭҮП арқылы алу жағдайында тұтынушыға берілетін электрондық мемлекеттік қызметке өтініш жазу үлгісі осы Регламенттің 4,5-қосымшаларында берілген.
10. Тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салудың орындалу мәртебесін тексеру амалы: «электрондық үкімет» порталының «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай - ақ ЖАО немесе ХҚКО жүгінгенде.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны ЭҮП call - орталығының телефоны (1414) арқылы алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
өзара әрекеттесу тәртібін сипаттау

4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
7) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
8) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН (при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
9) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
10) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
11) процесс 7 - формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. В приложении 4,5 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО или ЦОН.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия
в процессе оказания электронной государственной услуги

12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (ҚФБ) қатыстырылады:
1) ЖАО қызметкерлері;
2) ХКҚО қызметкерлері.
13. Мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің әр іс - әрекетінің орындалу мерзімі көрсетіліп, әр іс - әрекеттің (рәсімі, функциялары, операциялары) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында беріледі.
14. Осы Регламенттің (1,2,3 - суреттер) 2-тармағында олардың сипаттамаларына сәйкес мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер мен басқа да ұйымдардың құрылымдық бөлімшелері іс-әрекеттерінің қисынды бірізділігі арасындағы өзара байланысты бейнелейтін диаграммалары осы Регламенттің 2-қосымшасында берілген.
15. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуына сәйкес осы Регламенттің 4,5-қосымшаларында көрсетілген бланк үлгілері, шаблондары, соның ішінде форматты-қисынды бақылау ережесін көрсетумен, хабарлама хат үлгілерін, хаттарды және ескертулерді қоса көрсетілу керек.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсетікіштерімен өлшенеді;
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілуі процесіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышты атқару кезіндегі заңдылық;
3) кәсіби этика мен мәдениетті сақтау;
4) жан - жақты және толық ақпарат ұсыну;
5) ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы;
6) тұтынушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Интернетке қосылу, ЖСН (ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірінің және тұтынушының әлеуметтік жеке кодының берілуі туралы куәлігі қосымша ұсынылады), ЭҮП авторизациялануы, тұтынушының ЭСҚ болуы.
«Қазақстан Республикасының мектепке
дейінгі балалар ұйымдарына жолдама
беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЖАО арқылы атқарылатын іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет
(жұмыс
барысы,
ағымы) №
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ
атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет
(процесс,
рәсім,
операция)
атауы және
сипаттама
сы
Тұтынушы
ның
өтініші
мен құжат
тарының
дұрыстығын
тексеру,
деректерді
ЖАО АЖ
енгізу
ЖАО қыз
меткері
нің
жүйеде
авториза
циялануы
және элек
трондық
мемлекет
тік
қызметті
көрсетуге
сұрау
салу
үлгісін
толтыру
ЭҮӨШ
АЖ-нен
ХҚКО АЖ
мәртебелер
туралы
хабарлама
ларды
бағыттау
Өтінішке
нөмір
беру.
Ағымдағы
мәртебе
көрсетілуі
мен хабар
ламаны
түйіндеу
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат, ұйымдасты
ру-басқару
шешімі)
Қызмет
алуға
өтініш пен
құжаттарды
қабылдау
Өтініш
берушіге
нөмір бе
рілуімен
сұрау
салуды
тіркеу
Сұрау
салуды
бағыттау
Келіп түс
кендердің
мәртебесін
көрсетілу
5
Орындалу
мерзімі
10 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минуттан
көп емес
1 минуттан
көп емес
6
Келесі
іс-әрекет
нөмірі
2
3
4
5
1. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет
(жұмыс
барысы,
ағымы) №
5
6
7
8
2
ҚФБ, АЖ
атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет
(процесс,
рәсім,
операция)
атауы және
сипаттама
сы
Сұрау
салуды
орындау.
МБҰ жолдау
үшін
балаларды
кезекке
қою туралы
немесе
негіздел
ген бас
тарту
туралы
шешімді
қабылдау
Шығыс
құжатын
қалыптас
тыру
Сұрау салу
мәртебесі
нің
өзгеруі
туралы
хабарлама
ны ХҚКО АҚ
бағыттау
жұмыс
барысында
мәртебесін
көрсетілу
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдасты
ру-басқару
шешімі)
Жолдаманы,
немесе
дәлелді
бас
тартуды
қалыптасты
ру
Жүйеде
шығыс
құжатын
қалыптас
тыру
Сұрау
салуды
бағыттау
жұмыс
барысында
мәртебесін
көрсетілу
5
Орындалу
мерзімі
15 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минуттан
көп емес
1 минуттан
көп емес
6
Келесі
іс-әрекет
нөмірі
6
7
8
9
1. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет
(жұмыс
барысы,
ағымы) №
9
10
11
12
1
ҚФБ, АЖ
атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ (ЭҮӨШ)
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет
(процесс,
рәсім,
операция)
атауы және
сипаттама
сы
Шығыс
құжатын
қалыптасты
ру
Құжатқа
қол қою
ЖАО қыз
меткерінің
ЭСҚ шығыс
құжат ха
барламасын
бағыттау.
ХҚКО АЖ
қызметті
көрсету
мәртебесі
нің
өзгеруі
туралы ха
барламаны
түйіндеу
Қызмет
көрсету
туралы
хабарлама
ны көрсету
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат, ұй
ымдастыру-
басқару
шешімі)
ЖАО қыз
меткерінің
электрон
дық мем
лекеттік
қызмет
нәтижесін
қолма-қол
беруі
немесе тұ
тынушының
электрон
дық
адресіне
жіберуі
ЖАО қыз
меткері
нің ЭСҚ
шығыс
құжатқа
қол қою.
ХҚКО АЖ
мәртебесі
нің
өзгеруі
туралы
хабарлама
ны жіберу
Бағыттау
Орындауды
аяқтау мәр
тебесінің
көрсетілуі
және шығыс
құжатын
беру
5
Орындалу
мерзімі
5 минуттан
көп емес
1 минут
тан көп
емес
1 минуттан
көп емес
1 минуттан
көп емес
6
Келесі
іс-әрекет
нөмірі
10
11
12
2-кесте. ХҚКО арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әре
кет
(жұмыс
барысы,
ағымы) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ
атауы
ХҚКО
ХҚКО АЖ
ЭҮӨШ
АЖ
ЖАО
3
Іс-әре
кет (про
цесс,
рәсім, о
перация)
атауы
және
сипатта
масы
Өтініш
пен құ
жаттард
ың дұ
рыстығын
тексеру,
деректер
ді ХҚКО
АЖ
енгізу
ХҚКО
қызметке
рінің
жүйеде
авториза
циялануы
және эле
ктрондық
мемлекет
тік
қызмет
көрсетуге
сұрау
салу
үлгісін
толтыру
ХҚКО
АЖ-нен
ЭҮӨШ АЖ
хабарлама
ларды
бағыттау
Өтінішке
нөмір
беру,
орындау
ға
жіберу
Құжат
тарды
тексе
ру, өті
нішті
жұмыс
жасауға
қабылд
ау
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдас
тыру-бас
қару
шешімі)
Қызмет
алуға
өтініш
пен
құжаттар
ды
қабылдау
Өтінішке
нөмір
берумен
сұрауды
жүйеде
тіркеу
Сұрау
салуды
бағыттау
ХҚКО
АЖ-нен
ЖАО АЖ
келіп
түскен
өтініш
мәртебе
сінде
көрсеті
лу
Сұрау
салуды
жұмыс
жасауға
қабыл
дау
5
Орындалу
мерзімі
30 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
10
минут
тан көп
емес
6
Келесі
іс-әре
кет
нөмірі
2
3
4
5
6
1. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әре
кет
(жұмыс
барысы,
ағымы) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ
атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ
(ЭҮӨШ)
ХҚКО АЖ
ХҚКО
3
Іс-әре
кет (про
цесс,
рәсім,
операци
я) атауы
және
сипатта
масы
Сұрау
салуды
орындау.
МБҰ
жолдау
үшін
балаларды
кезекке
қою
туралы
немесе
негіздел
ген бас
тарту
туралы
шешім
қабылдау
Шығыс
құжатын
қалыпта
стыру
ХҚКО АЖ
мәртебе
сінің
өзгеруі
туралы
хабарла
маны
бағыттау
жұмыс ба
рысында
мәртебе
сінің
көрсеті
луі
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдас
тыру-бас
қару
шешімі)
Жолдауды,
немесе
дәлелді
бас
тартуды
түйіндеу
Жүйеде
шығыс
құжатын
қалыпта
стыру
Сұрау
салуды
бағыттау
жұмыс ба
рысында
мәртебе
сінің
көрсеті
луі
5
Орындалу
мерзімі
3 күн
ішінде
(қабылдау
күні мен
құжатты
беру күні
электрон
дық мем
лекеттік
қызметті
көрсету
мерзіміне
кірмейді)
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
6
Келесі
іс-әре
кет
нөмірі
7
8
9
10
11
1. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әре
кет
(жұмыс
барысы,
ағымы) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ
атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ
(ЭҮӨШ)
ХҚКО АЖ
ХҚКО
3
Іс-әре
кет (про
цесс,
рәсім,
операци
я) атауы
және
сипатта
масы
Шығыс
құжатты
құрастыру
ЖАО қыз
меткері
нің ЭСҚ
шығыс
құжатқа
қол қою.
ХҚКО АЖ
қызмет
көрсету
мәртебесі
нің
ауысуы
туралы
хабарлама
ны
түйіндеу
Қызмет
көрсетуді
аяқтау
туралы
хабарлама
ны
бағыттау
Шығыс
құжаты
бар
қызмет
көрсету
аяқталуы
туралы
хабарла
маның көр
сетілуі
ХҚКО
қызметке
рінің
электрон
дық мем
лекеттік
қызмет
нәтиже
сін
қолма-
қол
беруі
немесе
тұтынушы
ның элек
трондық
адресіне
жіберуі
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдас
тыру-бас
қару
шешімі)
Қол
қойылған
шығыс
құжатты
ХҚКО беру
Орындау
аяқталуы
туралы
хабарлама
ны ХҚКО
АЖ беру
Бағыттау
Орындауды
аяқтау
мәртебесі
нің көр
сетілуі
Қызметті
көрсету
нәтиже
сін беру
5
Орындалу
мерзімі
1 минут
тан көпр
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
15 минут
тан көп
емес
6
Келесі
іс-әре
кет
нөмірі
12
13
14
15
3-кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әре
кет
(жұмыс
барысы,
ағымы) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ
атауы
ЭҮП
ЭҮӨШ
(ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ХҚКО АЖ
ЖАО
3
Іс-әре
кет (про
цесс,
рәсім,
операци
я) атауы
және
сипатта
масы
Тұтынушы
ның ЭҮП
авториза
циялануы,
сұрау
салу
үлгісін
толтыру,
электрон
дық мем
лекеттік
қызметтер
ді алу
үшін енгі
зілген
деректер
дұрысты
ғын
тексеру
Сұрау
салуды
ЖАО АД
және ха
барламаны
ХҚКО АЖ
бағыттау
(егер ен
гізілген
деректер
түзетіл
се)
Өтінішке
нөмір
беру және
мәртебеде
көрсеті
луі–келіп
түскен
(егер ен
гізілген
деректер
түзетіл
се)
ЭҮП-нан
ХҚКО АЖ
келіп
түскен
дерде мәртебе
сінің
көрсеті
луі
(егер
енгізіл
ген
деректер
түзетіл
се)
Өтінішті
орындау
ға
қабылдау
(егер ен
гізілген
деректер
түзетіл
се)
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдас
тыру-бас
қару
шешімі)
Сұрау
салудың
дұрыс қа
лыптасуы
туралы
хабарлама
ның
немесе сұ
ратылған
электрон
дық мем
лекеттік
қызметтен
бас тарту
туралы
хабарлама
ның көр
сетілуі
Сұрау
салуды
бағыттау
(егер ен
гізілген
деректер
түзетіл
се)
Хабарлама
ны ЭҮП
жіберу
(егер ен
гізілген
деректер
түзетіл
се) ба
ғыттау
Мәртебе
сінің
көрсеті
луі
(егер ен
гізілген
деректер
түзетіл
се)
Жұмыс
жасауға
қабылдау
(егер ен
гізілген
деректер
түзетіл
се)
5
Орындалу
мерзімі
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
10 минут
тан көп
емес
6
Келесі
іс-әре
кет
нөмірі
2
3
4
5
6
2. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әре
кет
(жұмыс
барысы,
ағымы)
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ
атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ
(ЭҮӨШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Іс-әре
кет (про
цесс,
рәсім,
опера
ция)
атауы
және
сипатта
масы
Сұрау
салуды
орындау.
МБҰ
жолдау
үшін
балаларды
кезекке
қою
туралы
немесе не
гізделген
бас тарту
туралы
шешім
қабылдау
Шығыс
құжатын
қалыптас
тыру
ЭҮП және
ХҚКО АЖ
«жұмыс
жасалуда»
мәртебе
нің
өзгеруі
туралы
хабарлама
ны ба
ғыттау
«Жұмыс
жасалу
да» мәр
тебесі
нің көр
сетілуі
Хабарлама
мен мәр
тебесінің
көрсеті
луі
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдас
тыру-
басқару
шешімі)
Жолдауды
немесе
дәлелді
бас
тартуды
түйіндеу
Жүйеде
шығыс
құжатын
қалыптас
тыру
Бағыттау
Мәртебе
сінің
көрсеті
луі
Мәртебесі
нің көр
сетілуі
5
Орындал
у мер
зімі
15 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан
көп емес
6
Келесі
іс-әре
кет
нөмірі
7
8
9
10
11
2. Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы) іс-әрекеттері
1
Іс-әре
кет
(жұмыс
барысы,
ағымы)
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ
атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ
(ЭҮӨШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Іс-әре
кет (ү
деріс,
рәсім,
опера
ция)
атауы
және
сипатта
масы
Шығыс
құжатты
құрастыру
Шығыс
құжатқа
қол қою
ЭҮП шығыс
құжатты
шығарумен
мәртебесі
нің
өзгеруі
туралы
хабарлама
ның және
ЖАО АЖ
мәртебесі
нің
өзгеруі
туралы
хабарлама
ның көр
сетілуі
Шығыс
құжаты
көру мүм
кіндігі
бар
қызмет
көрсету
және
аяқтау
туралы
хабарла
маның
көрсеті
луі
Қызмет
көрсеті
луінің
аяқталуы
туралы
хабарлама
ның көр
сетілуі
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдас
тыру-
басқару
шешімі)
Қол
қойылған
шығыс
құжат
ЭҮП шығыс
құжатымен
және ХҚКО
АЖ мәрте
бесінің
өзгеруі
хабарлама
сын
жіберу
Бағыттау
Шығыс
құжаттың
көрсеті
луі
Орындалу
мәртебесі
нің көр
сетілуі
5
Орында
лу мер
зімі
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
1 минут
тан көп
емес
6
Келесі
іс-әре
кет
нөмірі
12
13
14
15
Ескерту:
Осы кестеде электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесінің технологиялық тізбегіндегі аяқталу нысаны, орындалу мерзімі мен келесі іс-әрекеттер нөмірлері көрсетілген ЭҮП, АЖ және басқа ҚФБ іс-әрекеттері (функциялары, рәсімдері, операциялары) аталады.
Осы Регламенттің 1-қосымшасындағы кесте негізінде электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсетудегі функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы жасалады.
«Қазақстан Республикасының мектепке
дейінгі балалар ұйымдарына жолдама
беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
2-қосымша
Кесте. Шартты белгілер
Бастапқы хабарлау
Аяқталу хабарламасы
Аралық хабарлау
Аяқтаудың жай оқиғалары
Қате
Оқиғалар-таймері
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Талап
Хабарлама ағымы
Басқару ағымы
Соңғы тұтынушыға берілетін электрондық құжат
Ескерту:

12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудники МИО;
2) сотрудники ЦОН.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. В приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1,2,3) представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями, указанными в пункте 2 настоящего Регламента.
15. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложениях 4,5 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдения профессиональной этики и культуры;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: выход в Интернет, наличие ИИН (при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя), авторизация ПЭП, наличие ЭЦП пользователя.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги «Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации
Республики Казахстан»
Таблица 1. Описание действий посредством МИО
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименова
ние СФЕ,
ИС
МИО
ИС
МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса, про
цедуры,
операции)
и их
описание
Проверка
подлиннос
ти заяв
ления и
докумен
тов по
требите
ля, ввод
данных в
ИС МИО
Авториза
ция со
трудника
МИО в
системе и
заполне
ние формы
запроса
на ока
зания
электрон
ной го
сударст
венной
услуги
Маршрутиза
ция уведом
ления о
смене
статуса
запроса из
ИС МИО в ИС
ЦОН
Присвоение
номера
заявлению.
Формирова
ние уведом
ления с
указанием
текущего
статуса
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци
онно-распо
рядитель
ное ре
шение)
Прием
заявления
и доку
ментов на
получение
услуги
Регистра
ция
запроса с
присвоени
ем номера
заявлению
Маршрутиза
ция запроса
Отображение
статуса
поступившие
5
Сроки
исполнения
Не более
10 минут
Не более
1 минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
2. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
5
6
7
8
2
Наименова
ние СФЕ,
ИС
МИО
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса, про
цедуры,
операции)
и их
описание
Исполне
ние
запроса.
Принятие
решения о
постанов
ке на
очередь
детей для
направле
ния в
ДДО либо
мотивиро
ванного
отказа
Формирова
ние выход
ного
документа
Маршрутиза
ция уведом
ления о
смене
статуса
запроса в
ИС ЦОН
Отображение
статуса в
работе
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци
онно-распо
рядитель
ное
решение)
Формирова
ние на
правле
ния либо
мотивиро
ванного
отказа
Формирова
ние
выходного
документа
в системе
Маршрутиза
ция запроса
Отображение
статуса в
работе
5
Сроки
исполнения
Не более
15 минут
Не более
1 минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
6
Номер
следующего
действия
6
7
8
9
3. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
9
10
11
12
2
Наименова
ние СФЕ,
ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Создание
выходного
документа
Подписа
ние выход
ного до
кумента
ЭЦП со
трудника
МИО. Фор
мирование
уведомле
ния о
смене
статуса
оказания
услуги в
ИС ЦОН
Маршрутиза
ция уведом
ления о
смене
статуса в
ИС ЦОН
Отображе
ние уве
домления о
завершении
оказания
услуги
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци
онно-распо
рядитель
ное
решение)
Выдача со
трудником
МИО
нарочно
или по
средством
отправки
на элек
тронную
почту
потребите
ля резуль
тата элек
тронной
государст
венной
услуги
Подписан
ный ЭЦП
сотрудни
ка МИО
выходной
документ.
Отправка
уведомле
ния о
смене
статуса в
ИС ЦОН
Маршрутиза
ция
Отображе
ние
статуса
завершения
исполнения
и выдачи
выходного
документа
5
Сроки
исполнения
Не более
5 минут
Не более
1 минуты
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
6
Номер
следующего
действия
10
11
12
Таблица 2. Описание действий посредством ЦОН
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименова
ние СФЕ,
ИС
ЦОН
ИС ЦОН
РШЭП
(ШЭП)
ИС МИО
МИО
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса, процеду
ры, опе
рации) и
их
описание
Проверка
подлиннос
ти заяв
ления и
докумен
тов по
требите
ля, ввод
данных в
ИС ЦОН
Авториза
ция со
трудника
ЦОН в
системе
и запол
нении
формы
запроса
на ока
зания
электрон
ной го
сударст
венной
услуги
Маршрути
зация
запроса
из ИС
ЦОН в
ИС МИО
Присвое
ние
номера
заявле
нию, от
правка
на
исполне
ние
Проверка
докумен
тов, при
нятия
заявле
ния в
работу
4
Форма за
вершения
(данные,
документ,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
Прием
заявления
и доку
ментов на
получения
услуги
Регистра
ция
запроса
в сис
теме с
присвое
нием
номера
заявле
нию
Маршрути
зация
запроса
Отобра
жения
заявле
ния в
статусе
посту
пившие
из ЦОН
в ИС
МИО
Принятие
запроса
в работу
5
Сроки ис
полнения
Не более
30 минут
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не
более 1
минуты
Не более
10 минут
6
Номер
следующе
го дейст
вия
2
3
4
5
6
2. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
6
7
8
9
10
2
Наимено
вание
СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
РШЭП
(ШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наимено
вание
действия
(процес
са, про
цедуры,
операци
и) и их
описание
Исполне
ние за
проса.
Принятие
решения о
постанов
ке на
очередь
детей для
направле
ния в ДДО
либо моти
вированно
го отказа
Формиро
вание вы
ходного
докумен
та
Маршрути
зация
уведомле
ния о
смене
статуса
запроса
в ИС ЦОН
Отобра
жение
статуса
в
работе
4
Форма за
вершения
(данные,
доку
мент, ор
ганизаци
онно-рас
порядите
льное
решение)
Формирова
ние на
правле
ния либо
мотивиро
ванного
отказа
Формиро
вание вы
ходного
докумен
та в
системе
Маршрути
зация
запроса
Отобра
жение
статуса
в
работе
5
Сроки ис
полнения
3 дня
(день
приема и
день
выдачи
докумен
тов не
входит в
срок
оказания
государст
венной
услуги)
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не
более 1
минуты
6
Номер
следующе
го
действия
7
8
9
10
11
3. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
11
12
13
14
15
2
Наимено
вание
СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП
(РШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наимено
вание
действия
(процес
са, про
цедуры,
операци
и) и их
описание
Создание
выходного
документа
Подписа
ние выход
ного доку
мента ЭЦП
сотрудни
ка МИО.
Формирова
ние уве
домления
о смене
статуса
оказания
услуги в
ИС ЦОН
Маршрути
зация
уведомле
ния о
смене
статуса
в ИС ЦОН
Отобра
жение
уведом
ления о
заверше
нии ока
зания
услуги
Выдача со
трудником
ЦОН
нарочно
или по
средством
отправки
на элек
тронную
почту
потребите
ля резуль
тата элек
тронной
государст
венной
услуги
4
Форма за
вершения
(данные,
доку
мент, ор
ганизаци
онно-рас
поряди
тельное
решение)
Передача
подписан
ного
выходного
документа
в ЦОН
Передача
уведомле
ния в ИС
ЦОН о за
вершении
исполне
ния
Маршрути
зация
Отобра
жение
статуса
заверше
ния ис
полне
ния
Выдача ре
зультата
оказания
услуги
5
Сроки ис
полнения
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не
более 1
минуты
Не более
15 минут
6
Номер
следующе
го
действия
12
13
14
15
Таблица 3. Описание действий посредством ПЭП
2. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наимено
вание
СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС МИО
ИС ЦОН
МИО
3
Наименова
ние
действия
(процес
са, про
цедуры,
операции)
и их
описание
Авториза
ция по
требите
ля на
ПЭП, за
полнение
формы
запроса.
проверка
коррект
ности
введен
ных
данных
для по
лучения
электрон
ной госу
дарствен
ной
услуги
Маршрути
зация
запроса в
ИС МИО и
уведомле
ния в ИС
ЦОН (в
случае
корректно
сти вве
денных
данных)
Присвое
ние
номера
заявле
нию и
отображе
ние в
статусе
поступив
шие (в
случае
коррект
ности
введен
ных
данных)
Отобра
жение
статуса
посту
пившие
с ПЭП в
ИС ЦОН
случае
коррект
ности
введен
ных
данных)
Принятие
заявления
на испол
нение (в
случае
корректно
сти вве
денных
данных)
4
Форма за
вершения
(данные,
документ,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
Отображе
ние уве
домления
об успеш
ном фор
мирова
нии
запроса
или фор
мирова
ние сооб
щения об
отказе в
запраши
ваемой
электрон
ной госу
дарствен
ной
услуге
Маршрути
зация
запроса
(в случае
корректно
сти вве
денных
данных)
Отправка
уведомле
ния на
ПЭП (в
случае
коррект
ности
введен
ных
данных)
Отобра
жение
статуса
случае
коррект
ности
введен
ных
данных)
Принятие
в работу
(в случае
корректно
сти вве
денных
данных)
5
Сроки ис
полнения
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не
более 1
минуты
Не более
10 минут
6
Номер сле
дующего
действия
2
3
4
5
6
2. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
6
7
8
9
10
2
Наимено
вание
СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП
(РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса,
процеду
ры, опе
рации) и
их
описание
Исполне
ние
запроса.
Принятие
решения
о поста
новке на
очередь
детей
для на
правле
ния в
ДДО либо
мотивиро
ванного
отказа
Формирова
ние вы
ходного
документа
Маршрути
зация
уведомле
ния о
смене
статуса
«в
работе»
на ПЭП и
ИС ЦОН
Отобра
жение
статуса
«в
работе»
Отображе
ние уве
домления
и статуса
4
Форма за
вершения
(данные,
документ,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
Формиро
вание на
правле
ния либо
мотивиро
ванного
отказа
Формирова
ние вы
ходного
документа
в системе
Маршрути
зация
Отобра
жение
статуса
Отображе
ние
статуса
5
Сроки ис
полнения
Не более
15 минут
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не
более 1
минуты
Не более
1 минуты
6
Номер сле
дующего
действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
11
12
13
14
15
2
Наименова
ние СФЕ,
ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП
(РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса, процеду
ры, опе
рации) и
их
описание
Создание
выходно
го до
кумента
Подписа
ние вы
ходного
документа
ЭЦП со
трудника
МИО. Фор
мирование
уведомле
ния о
смене
статуса
оказания
услуги на
ПЭП и ИС
ЦОН
Маршрути
зация
уведом
ления о
смене
статуса
с вы
водом
выходно
го до
кумента
на ПЭП и
уведомле
ния о
смене
статуса
в ИС
ЦОН
Отобра
жение
уведом
ления о
заверше
нии о
казания
услуги
с воз
можнос
тью про
смотра
выходно
го до
кумента
Отображе
ние уве
домления
о завер
шении
оказания
услуги
4
Форма за
вершения
(данные,
документ,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
Подписа
нный вы
ходной
документ
Отправка
уведомле
ния с
выходным
докумен
том на
ПЭП и
смены
статуса в
ИС ЦОН
Маршрути
зация
Отобра
жение
выходно
го до
кумента
Отображе
ние
статуса
исполне
ния
5
Сроки ис
полнения
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не
более 1
минуты
Не более
1 минуты
6
Номер сле
дующего
действия
12
13
14
15
-
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблицы приложения 1 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги «Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации
Республики Казахстан»
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю
Примечание:

Диаграмманы үлгілік ресімдеу бизнес - процесті модельдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1.2 графикалық нотацияларында келтірілген. BPMN-де өңдеу графикалық элементтің көп санды емес диаграммалары арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға процесс логикасын тез түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын көрсетеді:
1) басқару ағынының объектілері: оқиға, іс-әрекет және логикалық операторлар;
2) жалғастырушы объектілер: басқару ағыны, хабарлама және ассоциациялар ағыны;
3) рөлдер: пулдер мен жолдар;
4) артефактілер: мәліметтер, топтар және мәтіндік аңдатпалар.
Осы төрт санат элементтері бизнес процестерінің диаграммаларын құруға мүмкіндік береді. Модель ерекшелігі айқындығын арттыру үшін спецификация «Ескерту» бөлімінде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа үлгілері мен артефактілерін құруға мүмкіндік береді.
«Қазақстан Республикасының мектепке
дейінгі балалар ұйымдарына жолдама
беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
3-қосымша
«Сапа» және «қол жетімділік» электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама үлгісі
_________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процессінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
«Қазақстан Республикасының мектепке
дейінгі балалар ұйымдарына жолдама
беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет алуға өтініштің экрандық үлгісі
Білім бөлімінің бастығы
___________________________
(бастықтың аты-жөні)
Өтініші беруші______________
(өтініш берушінің аты-жөні)
Мекенжайы__________________
(өтініші берушінің мекенжайы)
Телефон__________________
(өтініш берушінің байланыс телефоны)
ӨТІНІШ
Сізден менің қызым (ұлым) _______________________________________________________________
(баланың аты-жөні және туған күні)
балабақшасынан орын беруіңізді сұраймын.
Өтінішке қоса беріледі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
«Қазақстан Республикасының мектепке
дейінгі балалар ұйымдарына жолдама
беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауаптың
(МБҰ жолдама алудағы) шығыс үлгісі
Ескерту:Ата-аналар мектепке дейінгі мекемеге бір ай ішінде келулері және жолдаманы тіркеулері тиіс
Баланы МБҰ есепке қою кезінде тұтынушыға  берілетін хабарлама (тіркеу талоны) үлгісі
Баланы тіркеу туралы хабарлама
Ата-ананың аты-жөні: ________________________
Баланың тегі: _______________________________
Баланың аты: _______________________________
Баланың туған күні: _________________________
Тіркеу нөмірі: ______________________________
Өтінішті беру күні: _________________________
Берілді: __________________________________
Тұтынушыға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке теріс (бас тарту) жауап берудің шығыс үлгісі

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной
услуги «Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации
Республики Казахстан»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной
услуги «Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации
Республики Казахстан»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Начальник отдела образования
___________________________
(ФИО начальника)
Заявитель___________________
(ФИО заявителя)
Адрес____________________
(адрес заявителя)
Телефон____________________
(контактный телефон заявителя)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу предоставить место моей(му) дочери (сыну)
_____________________________________________________________________в детском саду.
(ФИО ребенка и дата рождения)
К заявлению прилагаются документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение 5
к Регламенту электронной государственной
услуги «Регистрация детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации
Республики Казахстан»
Выходная форма положительного ответа (направление в ДДО) на электронную государственную услугу
Примечание:
Родителям необходимо прибыть в дошкольное учреждение и
зарегистрировать направление в течение месяца
Форма уведомления (регистрационного талона), предоставляемого потребителю при постановке ребенка в очередь для направления в ДДО
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу, предоставляемого потребителю