"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі N 346 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 14 қыркүйекте N 1864 тіркелді. Күші жойылды Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 21 мамырдағы N 153 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 21.05.2013 N 153 Қаулысымен
«Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабы 4-тармағына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызметтің регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Мамлют ауданы әкімінің орынбасары Е.М.Бекшеновке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                 Қ. Қалиев
«КЕЛІСІЛДІ»:
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі            А. Жұмағалиев
Мамлют ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 346
қаулысымен бекітілді
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет «Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – ЖАО), баламалы негізде тұрғылықты жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – Орталық) және www.e.gov.kz. мекен - жайы бойынша «электрондық үкімет» веб–порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты негізінде әзірленді.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру деңгейі: жартылай автоматтандырылған (медиа-алшақтықтары бар электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық.

Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
Постановление акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 5 сентября 2012 года N 346. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 сентября 2012 года N 1864. Утратило силу постановлением акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21 мая 2013 года N 153
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21.05.2013 N 153
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами», акимат Мамлютского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Мамлютского района Бекшенова Е.М.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                К. Калиев
«СОГЛАСОВАНО»:
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
Утвержден
постановлением акимата
Мамлютского района
от 5 сентября 2012 года № 346
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района» (далее – МИО), на альтернативной основе через центр обслуживания населения (далее - Центр) по месту жительства и веб-портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) по адресу: www.e.gov.kz.
2. Электронная государственная услуга разработана на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.

5. Осы «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) - нормативтік құқықтық база және электрондық мемлекеттік қызметтерді қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпаратқа өзімен бірегей қолжетімділік терезені білдіретін ақпараттық жүйе;
2) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН );
3) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, тасымалдауға және ұсынуға арналған жүйе;
4) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі/жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігінде, Қазақстан Республикасы «электронды үкімет» шлюзінің кіші жүйесі ретіндегі «Өңірлік шлюз» ақпараттық жүйесі;
5) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ХҚКО АЖ) – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға), сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволардың Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет ұсыну процессін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
6) ҰКО АЖ - Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесі;
7) мемлекеттік орган (бұдан әрі - ЖАО) – электронды мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын «Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
8) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
9) тұтынушы - өзіне қажетті электрондық–ақпараттық және олармен қолданатын ресурстарды алу үшін ақпаратты жүйеге жүгінуші субъект;
10) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) – қызмет берушінің электрондық қызметтер көрсету процесіне қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелердің және қызмет берушінің жүйелері/кіші жүйелері арасында ақпараттық өзара әрекет етуді қамтамасыз етуші ақпараттық жүйе;
11) құрылымдық–функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың, мемлекеттік мекемелердің құрылымдық бөлімшелерінің, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процессіне қатысатын мемлекеттік мекемелердің (бұдан әрі - ҚФБ ) жауапты тұлғалары;

5. В настоящем Регламенте «Выдача справок безработным гражданам» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) веб-портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
2) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (при его наличии либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года);
3) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
4) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
5) информационная система центров обслуживания населения (далее - ИС ЦОН) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами;
6) ИС НУЦ – информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
7) государственный орган (далее - МИО) – государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района» непосредственно предоставляющее электронную государственную услугу;
8) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
9) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) региональный шлюз «электронного правительства» (далее - РШЭП) - обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО;
11) структурно-функциональные единицы - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, участвующие в процессе оказания электронной государственной услуги (далее - СФЕ);

12) транзакциялық қызмет – электрондық-сандық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін электрондық ақпараттық ресурстарды пайдаланушымен көрсетілетін қызмет;
13) уәкілетті орган - «Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
14) электрондық сандық қолтаңба (бұдан әрі - ЭCҚ) - электрондық-сандық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігі мен мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық сандық таңбалардың жиынтығы;
15) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
16) электрондық құжат – ақпарат электрондық-сандық түрде ұсынылған және электрондық сандық қолтаңбамен берілген құжат;
17) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі
қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес тікелей аталған электрондық қызметті ұсынатын ЖАО жартылай автоматтандырылған мемлекеттік қызметін көрсетуде қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері (1 сурет):
1) тұтынушы қызмет алу үшін өзімен бірге өтініш пен қажетті құжаттар түпнұсқаларымен ЖАО жүгінуі тиіс. ЖАО қызметкерімен тұтынушының өтініші мен қажетті құжаттарының дұрыстығын тексеру;
2) 1-үдеріс – ЖАО қызметкерімен ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) мен парольді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖАО АЖ енгізу процесі (авторизациялау процессі);
3) 1-шарт – ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және пароль арқылы ЖАО тіркелген қызметкер туралы деректердің түпнұсқалығын ЖАО АЖ тексеру;
4) 2-үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – ЖАО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін ЖАО қызметкерімен ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына ЖАО қызметкерінің ЭСҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);

12) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
13) уполномоченный орган – государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района»;
14) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
15) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
16) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
17) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги МИО, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО;
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН (при его наличии либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником МИО регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;

7) 2-шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЖАО АЖ тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
8) 5-үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭСҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
10) 7-үдеріс - ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құру (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен құрылады;
11) 8-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін ЖАО қызметкерімен қолма-қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру.
7. Қызмет берушінің ХҚКО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген (2 сурет):
1) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО АЖ ХҚО Орталық операторының авторизациялау процессі;
2) 1-шарт – ЖСН және пароль, немесе ЭҮП арқылы ХҚКО АЖ тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-үдеріс – ХҚКО операторының мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялауда ХҚКО АЖ бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – ХҚКО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен пішіндік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін ХҚКО қызметкерімен ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;
5) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына ХҚКО операторының ЭСҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
6) 2-шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН ) ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ХҚКО АЖ тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;

7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в запросе и ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО;
11) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН (при его наличии либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароль либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющимися нарушениями в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником ЦОН регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при его наличии либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в запросе и ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;

7) 5-үдеріс - ЭСҚ операторының ЭСҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – ХҚКО операторының ЭСҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушы сұрауын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және электрондық мемлекеттік қызметті ЖАО қызметкерімен өңдеу;
9) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін құру (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы хабарлама, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен құрылады және ХҚКО АЖ жіберіледі;
10) 8-үдеріс – шығыс құжатын ХҚКО қызметкерімен тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштасына жіберу арқылы беру.
8. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген (3 сурет):
1) тұтынушы ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) мен пароль (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады) көмегімен ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1-үдеріс - тұтынушымен электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) мен парольді енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және пароль арқылы тіркелген тұтынушылар туралы деректердің түпнұсқалығын ЭҮП тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін тұтынушымен ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына тұтынушының ЭСҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
7) 2-шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЭҮП тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;

7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН;
10) процесс 8 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 3):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН (при его наличии либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН (при его наличии либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в запросе и ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;

8) 5-үдеріс - тұтынушы ЭСҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тұтынушы ЭСҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушы сұрауын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және электрондық мемлекеттік қызметті ЖАО қызметкерімен өңдеу;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін құру (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен құрылады және ЭҮП жеке кабинетке жіберіледі.
9. Осы Регламенттің 4,5-қосымшаларында ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызметке толтырылған сұраным және өтініш үлгісінің экрандық нысаны келтірілген.
10. Алушымен электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұранымның орындалу мәртебесін тексеру әдісі: «электрондық үкімет» порталы «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ аудандық бөлімге немесе ХҚКО өтініш білдірген жағдайда.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету туралы қажетті ақпарат пен консультацияны ЭҮП саll-орталығының телефоны: (1414) бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
өзара әрекеттесу тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі - ҚФЕ):
1) ЖАО қызметкерлері;
2) ХҚКО қызметкерлері;
13. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімдер) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімдер) өзара әрекеттесуі және бірізділігін сипаттаудың мәтіндік кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Мемлекеттік мекемелердің құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелер немесе олардың сипаттауына сәйкес басқа ұйымдардың қызметі арасындағы қисынды бірізділігінің өзара байланысын бейнелейтін диаграммалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
15. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуына сәйкес осы Регламенттің 4,5-қосымшаларында көрсетілген бланк үлгілері, шаблондары, соның ішінде форматты-қисынды бақылау ережесін көрсетумен, хабарлама хат үлгілерін, хаттарды және ескертулерді қоса көрсетілу керек.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсетікіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушымен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қойылатын талаптар:

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. В приложении 4,5 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО или ЦОН.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия
в процессе оказания электронной государственной услуги
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудники МИО;
2) сотрудники ЦОН.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложениях 4,5 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:

1) адамдардың конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толық және нақты ақпарат ұсыну;
5) жеке және заңды тұлғалар құжаттарының қорғалуы және құпиялығы.
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Интернетке шығу, ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) болуы, ЭҮП авторизациялау, тұтынушының ЭCҚ болуы.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне
1-қосымша
1 кесте. ЖАО арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі процесстің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет
тің (жұмыс
барысының,
ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ /ЭҮШ
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет
тің (про
цесстің,
рәсімнің,
операция
ның) атауы
және оның
сипаттамасы
Тұтынушы
өтініші мен
құжаттарының
түпнұсқалы
ғын тексеру,
ЖАО АЖ
мәліметтерді
енгізу
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге ЖАО қызметкеріне авторизация жүргізу және сұраным нысанын толтыру
ЖАО АЖ–дан
ХҚКО
АЖ-ға
сұраным
мәртебесі
нің ауысуы
туралы
хабарлама
жолдау
Өтінішке нөмір белгілеу. Ағымдағы мәртебені көрсетумен хабарлама құру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру -өкімдік шешім)
Қызмет алуға өтініш пен құжаттар қабылдау
Өтінішке нөмір белгілеумен сұраным тіркеу
Сұраным жолдау
«Келіп түскендер» мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімдері
10 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
2
3
4
5
2. Негізгі процесстің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет
тің (жұмыс
барысының,
ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ /ЭҮШ
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет
тің (про
цесстің,
рәсімнің,
операция
ның) атауы
және оның
сипаттамасы
Сұранымды орындау. Анықтама беру туралы немесе негізделген бас тарту туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын қалыптастыру
ХҚКО АЖ
сұраным
мәртебе
сін
ауыстыру
туралы
хабарлама
жолдау
«Жұмыста» мәртебесін көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру -өкімдік шешім)
Анықтама немесе негізделген бас тартуды құру
Жүйеде құжатын қалыптастыру
Сұранымды
жолдау
«Жұмыста» мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімдері
10 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
6
7
8
9
3. Негізгі процесстің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет
тің (жұмыс
барысының,
ағынының) №
9
10
11
12
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ /ЭҮШ
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет
тің (про
цесстің,
рәсімнің,
операция
ның) атауы
және оның
сипаттамасы
Шығыс құжатын жасау
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ шығыс құжатына қол қоюы. ХҚКО АЖ қызмет көрсету мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама құру
ХҚКО АЖ
мәртебе
сін
ауыстыру
туралы
хабарлама
жолдау
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарлама көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру -өкімдік шешім)
ЖАО қызмет
керімен
электрондық
мемлекеттік
қызмет
нәтижесін
қолма-қол
немесе
тұтынушы
электрондық
поштасына
жіберу
арқылы беру
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ қол қойылған шығыс құжаты. ХҚКО АЖ мәртебесін өзгерту туралы хабарлама жолдау
Жолдау
Орындауды аяқтау мәртебесін көрсету және шығыс құжатын беру
5
Орындау мерзімдері
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
10
11
12
-
2 кесте. ХҚКО арқылы іс-әрекеттерді сипаттау

1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность документов физических и юридических лиц.
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: выход в Интернет, наличие ИИН (при его наличии либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), авторизация ПЭП, наличие ЭЦП пользователя.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок безработным гражданам»
Таблица 1. Описание действий посредством МИО
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименова
ние
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Проверка
подлиннос
ти
заявления
и докумен
тов потре
бителя,
ввод
данных в
ИС МИО
Авториза
ция со
трудника
МИО в
системе и
заполнение
формы
запроса на
оказания
электрон
ной госу
дарствен
ной услуги
Маршрутизация уведомления о смене статуса запроса из ИС МИО в ИС ЦОН
Присвоение номера заявлению. Формирование уведомления с указанием текущего статуса
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Прием заявления и документов на получение услуги
Регистра
ция
запроса с
присвоени
ем номера
заявлению
Маршрутизация запроса
Отображение
статуса
«Поступив
шие»
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
2. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименова
ние
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Исполнение
запроса.
Принятие
решения о
выдаче
справки
либо моти
вированно
го отказа
Формирование выходного документа
Маршрутизация уведомления о смене статуса запроса в ИС ЦОН
Отображение статуса «В работе»
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци
онно-распо
рядительное
решение)
Формирова
ние
справки
либо моти
вированно
го отказа
Формирование выходного документа в системе
Маршрутизация запроса
Отображение статуса «В работе»
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
6
7
8
9
3. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
9
10
11
12
2
Наименова
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименова
ние
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Создание выходного документа
Подписа
ние вы
ходного
документа
ЭЦП со
трудника
МИО. Фор
мирование
уведомле
ния о
смене
статуса
оказания
услуги в
ИС ЦОН
Маршрутизация уведомления о смене статуса в ИС ЦОН
Отображение уведомления о завершении оказания услуги
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци
онно-распо
рядительное
решение)
Выдача со
трудником
МИО
нарочно
или по
средством
отправки
на элек
тронную
почту по
требителя
результата
электрон
ной госу
дарствен
ной услуги
Подписан
ный ЭЦП
сотрудни
ка МИО
выходной
документ.
Отправка
уведомле
ния о
смене
статуса в
ИС ЦОН
Маршрутизация
Отображение статуса завершения исполнения и выдачи выходного документа
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
10
11
12
-
Таблица 2. Описание действий посредством ЦОН

1. Негізгі процесстің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет
тің (жұмыс
барысының,
ағынының)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО
ХҚКО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ЖАО
3
Іс-әрекет
тің (про
цесстің,
рәсімнің,
операция
ның) атауы
және оның
сипаттама
сы
Тұтынушы
өтініші
мен де
ректері
нің түп
нұсқалы
ғын
тексеру,
ХҚКО АЖ
мәлімет
терді
енгізу
Жүйеде
ХҚКО қыз
меткерін
авторизаци
ялау және
электрон
дық мем
лекеттік
қызмет
көрсетуге
сұраным
нысанын
толтыру
ХҚКО АЖ –нен ЖАО АЖ-не сұранымды жолдау
Өтінішке
нөмір
белгі
леу,
орындау
ға
жіберу
Құжаттарды тексеру, өтінішті жұмысқа қабылдау
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдасты
ру-
өкімдік
шешім)
Қызмет
алуға
өтініш
пен құжат
тарды
қабылдау
Өтінішке
нөмір бел
гілеумен
сұранымды
тіркеу
Сұранымды жолдау
Өтінішті
ХҚКО-нан
ЖАО
АЖ-не
келіп
түскен
дер мәр
тебесін
де
көрсету
Сұранымды жұмысқа қабылдау
5
Орындау мерзімдері
30 минут
30 минут
30 минут
30 минут
30 минут
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
2
3
4
5
6
2. Негізгі процесстің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ХҚКО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ХҚКО
3
Іс-әрекеттің
(процесстің,
рәсімнің,
операцияның)
атауы және
оның
сипаттамасы
Сұранымды
орындау.
Анықтама
беру
туралы
немесе не
гізделген
бас тарту
туралы
шешім
қабылдау
Шығыс құжатын құру
ХҚКО АЖ сұраным мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама жолдау
Жұмыста статусын көрсету
-
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру -өкімдік шешім)
Анықтама,
немесе не
гізделген
бас
тартуды
құру
Жүйеде шығыс құжатын құру
Сұранымды жолдау
Жұмыста
мәртебе
сін
көрсету
-
5
Орындау мерзімдері
3 жұмыс
күні (құ
жаттарды
қабылдау
және беру
күндері
мемлекет
тік
қызмет
көрсету
мерзіміне
енбейді)
1 минут
тан
артық
емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
-
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
7
8
9
10
11
3. Негізгі процесстің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
ХҚКО
3
Іс-әрекеттің
(процесстің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Шығыс
құжа
тын
құру
ЖАО қыз
меткері
нің ЭСҚ
шығыс
құжатына
қол қоюы.
ХҚКО АЖ
қызмет
көрсету
мәртебе
сін
ауыстыру
туралы
хабарлама
жасау
ХҚКО АЖ
мәртебе
сін өзгерту
туралы
хабарла
ма
жолдау
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарлама көрсету
ХҚКО қызмет
керімен
электрондық
мемлекеттік
қызмет
нәтижесін
қолма-қол
немесе
тұтынушы
электрондық
поштасына
жіберу
арқылы
беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Қол
қойыл
ған
шығыс
құжа
тын
ХҚКО
жіберу
Орындауды аяқтау туралы ХҚКО АЖ хабарлама жіберу
Жолдау
Орындауды аяқтау туралы хабарлама көрсету
Қызмет көрсету нәтижесін беру
5
Орындау мерзімдері
1 ми
нуттан
артық
емес
1 минут
тан артық
емес
1 минут
тан
артық
емес
1 минут
тан артық
емес
10 минуттан артық емес
6
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
12
13
14
15
-
3 кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекетті сипаттау

1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименова
ние СФЕ,
ИС
ЦОН
ИС ЦОН
РШЭП (ШЭП)
ИС МИО
МИО
3
Наименова
ние
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Проверка
подлинно
сти
заявления
и доку
ментов
потребите
ля, ввод
данных в
ИС ЦОН
Авториза
ция со
трудника
ЦОН в
системе и
заполне
ние формы
запроса
на
оказания
электрон
ной госу
дарствен
ной
услуги
Маршрутизация запроса из ИС ЦОН в ИС МИО
Присвое
ние
номера
заявле
нию,
отправка
на испол
нение
Проверка
докумен
тов,
принятия
заявления
в работу
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци
онно-распо
рядитель
ное
решение)
Прием заявления и документов на получения услуги
Регистра
ция
запроса в
системе с
присвоени
ем номера
заявлению
Маршрутизация запроса
Отображения заявления в статусе поступившие из ЦОН в ИС МИО
Принятие запроса в работу
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
30 минут
30 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наименова
ние
действия
(процес
са, про
цедуры,
операции)
и их
описание
Исполне
ние
запроса.
Принятие
решения о
выдаче
справки
либо моти
вированно
го отказа
Формирование выходного документа
Маршрутизация уведомления о смене статуса запроса в ИС ЦОН
Отображение статуса «В работе»
-
4
Форма за
вершения
(данные,
документ,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
Формирова
ние
справки
либо моти
вированно
го отказа
Формирование выходного документа в системе
Маршрутизация запроса
Отображение статуса «В работе»
-
5
Сроки исполнения
Три
рабочих
дня (день
приема и
день
выдачи
докумен
тов не
входят в
срок
оказания
государст
венной
услуги)
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
-
6
Номер
следующе
го
действия
7
8
9
10
11
3. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наименова
ние
действия
(процес
са, про
цедуры,
операции)
и их
описание
Создание выходного документа
Подписа
ние
выходного
документа
ЭЦП со
трудника
МИО.
Формирова
ние уве
домления
о смене
статуса
оказания
услуги в
ИС ЦОН
Маршрути
зация
уведомле
ния о
смене
статуса
в ИС
ЦОН
Отображе
ние уве
домления
о завер
шении
оказания
услуги
Выдача со
трудником
ЦОН
нарочно
или по
средством
отправки
на элек
тронную
почту по
требителя
результата
электрон
ной госу
дарствен
ной услуги
4
Форма за
вершения
(данные,
документ,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
Передача
подписан
ного вы
ходного
документа
в ЦОН
Передача
уведомле
ния в ИС
ЦОН о за
вершении
исполне
ния
Маршрутизация
Отображе
ние
статуса
заверше
ния ис
полнения
Выдача результата оказания услуги
5
Сроки ис
полнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
6
Номер
следующе
го
действия
12
13
14
15
-
Таблица 3. Описание действий посредством ПЭП

1. Негізгі процесстің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет
тің (жұмыс
барысының,
ағынының)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ХҚКО АЖ
ЖАО қызметкері
3
Іс-әрекет
тің (про
цесстің,
рәсімнің,
операция
ның) атауы
және оның
сипаттама
сы
ЭҮП
тұтынушыны
авторизаци
ялау,
сұраным
нысанын
толтыру.
Электрон
дық мем
лекеттік
қызмет алу
үшін
енгізілген
мәліметтер
дің
дұрыстығын
тексеру
ЖАО АЖ
сұраным
және ХҚКО
АЖ
хабарлама
жолдау (ен
гізілген
мәліметтер
дің дұрыс
тығы жағ
дайында)
Өтінішке
нөмір
белгілеу
және
келіп
түскен
дер ста
тусында
көрсету
(енгізіл
ген мәлі
меттер
дің дұ
рыстығы
жағдайын
да)
ЭҮП-нан
ХҚКО
АЖ-не
келіп
түскен
дер ста
тусын
көрсету
(енгізі
лген
мәлімет
тердің
дұрысты
ғы жағ
дайын
да
өтінішті
орындау
ға қа
былдау
(енгізіл
ген мә
ліметтер
дің дұ
рыстығы
жағдайын
да)
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдасты
ру-өкімдік
шешім)
Сұранымды
сәтті құру
туралы
хабарлама
көрсету
немесе
сұратылған
электрон
дық мем
лекеттік
қызметтен
бас тарту
туралы
хабарлама
жасау
Сұранымды
жолдау (ен
гізілген
мәліметтер
дің дұрыс
тығы жағ
дайында)
ЭҮП ха
барлама
жолдау
(енгізіл
ген мә
ліметтер
дің
дұрысығы
жағдайын
да)
мәртебе
сін
көрсету
(енгізі
лген
мәлімет
тердің
дұрыс
тығы
жағдайы
нда)
Жұмысқа
қабылдау
(енгізіл
ген мә
ліметтер
дің дұ
рыстығы
жағдайын
да)
5
Орындау мерзімдері
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минут
тан
артық
емес
1 минут
тан
артық
емес
10 минут
тан
артық
емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
2
3
4
5
6
2. Негізгі процесстің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет
тің (жұмыс
барысының,
ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет
тің (про
цесстің,
рәсімнің,
операция
ның) атауы
және оның
сипаттамасы
Сұранымды
орындау.
Анықтама
беру
туралы
немесе
негіздел
ген бас
тарту
туралы
Шешім
қабылдау
Шығыс құжатын құру
ҮЭП мен ХҚКО АЖ «жұмыста» мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама жолдау
«Жұмыста»
мәртебе
сін
көрсету
Хабарла
ма және
мәртебе
сін
көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Анықтама
немесе
негіздел
ген бас
тартуды
құру
Жүйеде шығыс құжатын қалыптастыру
Жолдау
мәртебе
сін
көрсету
мәртебе
сін
көрсету
5
Орындау мерзімдері
10 минут
тан артық
емес
1 минут
тан
артық
емес
1 минуттан артық емес
1 минут
тан артық
емес
1 минут
тан
артық
емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
7
8
9
10
11
3. Негізгі процесстің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс - әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекеттің
(процесстің,
рәсімнің,
операцияның)
атауы және
оның
сипаттамасы
Шығыс құжатын құру
ЖАО
қызметке
рінің
ЭСҚ
шығыс
құжатына
қол
қоюы.
ЭҮП және
ХҚКО АЖ
қызмет
көрсету
мәртебе
сін
ауыстыру
туралы
хабарла
ма құру
ЭҮП
шығыс
құжатын
шығару
мәртебе
сін
ауыстыру
туралы
хабарла
ма және
ХҚКО АЖ
мәртебе
сін
өзгерту
туралы
хабарла
ма
жолдау
Шығыс
құжатын
көру
мүмкінді
гімен
қызмет
көрсету
ді
аяқтау
туралы
хабарла
ма
көрсету
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарлама көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру -өкімдік шешім)
Қол қойылған шығыс құжаты
ЭҮП
шығыс
құжаты
және
ХҚКО АЖ
мәртебе
сін
ауыстыру
мен ха
барлама
жіберу
Жолдау
Шығыс құжатын көрсету
Орындал
ған мәр
тебесін
көрсету
5
Орындау мерзімдері
1 минут
тан
артық
емес
1 минут
тан
артық
емес
1 минут
тан
артық
емес
1 минут
тан
артық
емес
1 минут
тан артық
емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
12
13
14
15
-
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне
2-қосымша
1 сурет. ЖАО АЖ арқылы «жартылай автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі өзара функционалдық әрекеттесу диаграммасы
2 сурет. ХҚКО АЖ порталы арқылы «жартылай автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі өзара функционалдық әрекеттесу диаграммасы
3 сурет. «Электрондық үкімет» порталы арқылы «жартылай автоматтандырылған» электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуде өзара функционалдық әрекеттесу диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Бастапқы хабарлама
Соңғы хабарлама
Аралық хабарлама
Соңғы қарапайым оқиғалар
Қате
Оқиға-таймерлер
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Шарт
Хабарлама ағыны
Басқару ағыны
Соңында тұтынушыға ұсынылатын электрондық құжат
Ескерту

1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС МИО
ИС ЦОН
МИО
3
Наимено
вание
действия
(процес
са, про
цедуры,
операции)
и их
описание
Авториза
ция по
требителя
на ПЭП,
заполне
ние формы
запроса.
проверка
корректно
сти вве
денных
данных
для
получения
электрон
ной госу
дарствен
ной
услуги
Маршрути
зация
запроса в
ИС МИО и
уведомле
ния в ИС
ЦОН (в
случае
корректно
сти вве
денных
данных)
Присвое
ние
номера
заявле
нию и
отображе
ние в
статусе
«Посту
пившие»
случае
коррект
ности
введен
ных
данных)
Отображе
ние
статуса
«Посту
пившие с
ПЭП в ИС
ЦОН» (в
случае
коррект
ности
введен
ных
данных)
Принятие заявления на исполнение (в случае корректности введенных данных)
4
Форма за
вершения
(данные,
документ,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
Отображе
ние уве
домления
об
успешном
формирова
нии за
проса или
формирова
ние
сообщения
об отказе
в запра
шиваемой
электрон
ной го
сударст
венной
услуге
Маршрути
зация
запроса
(в случае
корректно
сти
введенных
данных)
Отправка
уведомле
ния на
ПЭП (в
случае
коррект
ности
введен
ных
данных)
Отображе
ние
статуса
случае
коррект
ности
введен
ных
данных)
Принятие в работу (в случае корректности введенных данных)
5
Сроки ис
полнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
6
Номер
следующе
го
действия
2
3
4
5
6
2. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса,
процеду
ры, опе
рации) и
их
описание
Исполне
ние
запроса.
Принятие
решения о
выдаче
справки
либо моти
вированно
го отказа
Формирование выходного документа
Маршрутизация уведомления о смене статуса «в работе» на ПЭП и ИС ЦОН
Отображение статуса «в работе»
Отображе
ние уведом
ления и
статуса
4
Форма за
вершения
(данные,
документ,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
Формирова
ние
справки
либо моти
вированно
го отказа
Формирование выходного документа в системе
Маршрутизация
Отображение статуса
Отображе
ние
статуса
5
Сроки ис
полнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты.
6
Номер сле
дующего
действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса,
процеду
ры, опе
рации) и
их
описание
Создание выходного документа
Подписа
ние вы
ходного
документа
ЭЦП со
трудника
МИО. Фор
мирование
уведомле
ния о
смене
статуса
оказания
услуги на
ПЭП и ИС
ЦОН
Маршрути
зация
уведомле
ния о
смене
статуса
с
выводом
выходно
го до
кумента
на ПЭП и
уведомле
ния о
смене
статуса
в ИС ЦОН
Отображе
ние уве
домления
о завер
шении
оказания
услуги с
возможно
стью про
смотра
выходно
го до
кумента
Отображе
ние уве
домления о
завершении
оказания
услуги
4
Форма за
вершения
(данные,
документ,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
Подписан
ный
выходной
документ
Отправка
уведомле
ния с
выходным
докумен
том на
ПЭП и
смены
статуса в
ИС ЦОН
Маршрутизация
Отображе
ние вы
ходного
докумен
та
Отображе
ние
статуса
исполнения
5
Сроки ис
полнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер сле
дующего
действия
12
13
14
15
-
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок безработным гражданам»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС МИО
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги посредством портала «электронного правительства»
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю
Примечание:

Диаграмманы үлгілік ресімдеу бизнес-процесті модельдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1. 2 графикалық нотацияларында келтірілген. BPMN -де өңдеу графикалық элементтің көп санды емес диаграммалары арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдеріс логикасын тез түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын көрсетеді:
1) басқару ағынының объектілері: оқиға, іс - әрекет және логикалық операторлар;
2) жалғастырушы объектілер: басқару ағыны, хабарлама және ассоциациялар ағыны;
3) рөлдер: пулдер мен жолдар;
4) артефактілер: мәліметтер, топтар және мәтіндік аңдатпалар.
Осы төрт санат элементтері бизнес процестердің диаграммаларын құруға мүмкіндік береді. Модель ерекшелігі айқындығын арттыру үшін спецификация «Ескерту» бөлімінде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа үлгілері мен артефактілерін құруға мүмкіндік береді.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне
3-қосымша
«Сапа» және «қол жетімділік» электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама үлгісі
____________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштің экрандық үлгісі
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауабының шығыс үлгісі
(Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру)
Тұтынушыға ұсынылатын хабарламалар
Хабарлама өтінішті орындау статусының өзгеру шамасына қарай ұсынылады. Хабарлама мәтінімен жазба «Хабарлама» бөлімінде «электрондық үкімет» порталындағы жеке кабинетте көрсетіледі, сондай-ақ ХҚКО БАЖ жіберіледі.
Электрондық мемлекеттік қызметке теріс (бас тарту) шығыс нысаны
Бас тарту жауабының шығыс үлгісі еркін түрде бас тартуды негіздеу мәтінімен хат түрінде ұсынылады.

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырҰх категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок безработным гражданам»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок безработным гражданам»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Приложение 5
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок безработным гражданам»
Выходная форма положительного ответа (Выдача справок безработным гражданам) на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства», а также передается в систему ИИС ЦОН.
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.