Шал ақын ауданы бойынша 2012 жылы субсидия алатындардың тізіміне енгізуге өтінім ұсынудың мерзімдерін және субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша егіс жүргізудің оңтайлы мерзімдерін белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 7 мамырдағы N 121 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 14 мамырда N 13-14-153 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 22 қазандағы N 351 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық әкімдігінің 22.10.2013 N 351 қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31-бабы 1-тармағы 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысымен бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасының 10-тармағына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес 2012 жылы Шал ақын ауданы бойынша субсидия алатындардың тізіміне енгізуге өтінім ұсынудың мерзімдері және субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша егіс жүргізудің оңтайлы мерзімдері анықталсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.Ж.Төрегелдинге жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми түрде жарияланған күннен он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Қ. Тінеев
Аудан әкімдігінің
2012 жылғы 7 мамырдағы
№ 121 қаулысына қосымша
Шал ақын ауданы бойынша 2012 жылы субсидия алатындардың тізіміне енгізуге өтінім ұсынудың мерзімдері және субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша егіс жүргізудің оңтайлы мерзімдері
Диқаншылық
аймағы
Дақыл
Өтінім ұсынудың
мерзімдері
Егіс
жүргізудің
оңтайлы
мерзімдері
II–далалық,
тегістікті,
шоқты
далалық
Орташакеш, орташа пісетін жаздық жұмсақ бидай сорттары
31 мамырға дейін
17 мамыр – 31 мамыр
Орташаерте, пісетін жаздық жұмсақ бидай сорттары
25 мамырға дейін
25 мамыр – 3 маусым
Жаздық катты бидай
20 мамырға дейін
20 мамыр - 25 мамыр
Арпаның орташакеш пісетін сорты
25 мамырға дейін
25 мамыр – 30 мамыр
Арпаның орташа пісетін сорты
30 мамырға дейін
30 мамыр – 3 маусым
Сұлы
25 мамырға дейін
25 мамыр – 30 мамыр
Қарақұмық
20 мамырға дейін
20 мамыр – 25 мамыр
Тары
25 мамырға дейін
25 мамыр – 30 мамыр
Нұт
17 мамырға дейін
14 мамыр – 17 мамыр
Бұршақ
20 мамырға дейін
20 мамыр – 27 мамыр
Соя
22 мамырға дейін

Об определении сроков предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальных сроков сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по району Шал акына в 2012 году
Постановление акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 7 мая 2012 года N 121. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 мая 2012 года N 13-14-153. Утратило силу - постановлением акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 22 октября 2013 года N 351
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 22.10.2013 N 351
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 10 Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидии и оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по району Шал акына в 2012 году согласно приложению.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Турегельдина А.Ж.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким района                                К. Тнеев
Приложение
к постановлению
акимата района
№ 121 от 7 мая 2012 года
Сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальные сроки проведения сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур в 2012 году по району Шал акына
Земледельческая
зона
Культура
Сроки пре
доставления
заявки
Оптимальные
сроки сева
II-степная равнинная,
колочностепная
Яровая мягкая пшеница, среднепоздние, среднеспелые сорта
до 31 мая
17 мая - 31 мая
Яровая мягкая пшеница, среднеранние сорта
до 25 мая
25 мая - 3 июня
Яровая твердая пшеница
до 20 мая
20 мая – 25 мая
Ячмень - среднепоздние сорта
до 25 мая
25 мая – 30 мая
Ячмень – среднеспелые сорта
до 30 мая
30 мая - 3 июня
Овес
до 25 мая
25 мая – 30 мая
Гречиха
до 20 мая
20 мая – 25 мая
Просо
до 25 мая
25 мая – 30 мая
Нут
до 17 мая
14 мая – 17 мая
Горох
до 20 мая
20 мая – 27 мая
Соя
до 22 мая

22 мамыр – 25 мамыр
Жасымықтың кеш пісетін сорты
23 мамырға дейін
15 мамыр – 23 мамыр
Жасымықтың орташа пісетін сорты
25 мамырға дейін
17 мамыр – 25 мамыр
Зәйтүн - дәстүрлі жыртылған тынайған жерге егу
20 мамырға дейін
12 мамыр – 20 мамыр
Зәйтүн - төменгі- нөлдік тыңайған жерге егу
20 мамырға дейін
20 мамыр – 28 мамыр
Зығыр, қыша
27 мамырға дейін
14 мамыр – 27 мамыр
Майлытұқымдық күнбағыс
18 мамырға дейін
15 мамыр – 18 мамыр
Рыжик
27 мамырға дейін
14 мамыр – 27 мамыр
Картоп
30 мамырға дейін
15 мамыр – 30 мамыр
Сүрлемдік жүгері
20 мамырға дейін
16 мамыр – 20 мамыр
Күздік бидай
25 тамызға дейін
25 тамыз – 5 кыркүйек
Күздік қарабидай
25 тамызға дейін
25 тамыз – 5 кыркүйек
Сәбіз (тұқым)
15 мамырға дейін
10 мамыр – 15 мамыр
Пияз (тұқым)
15 мамырға дейін
10 мамыр – 15 мамыр
Қызылша
25 мамырға дейін
25 мамыр – 5 маусым
Қияр
18 мамырға дейін
18 мамыр – 5 маусым
Қырыққабат көшеті
25 мамырға дейін
25 мамыр – 10 маусым
Қызанақ көшеті
28 мамырға дейін
28 мамыр - 10маусым
Азықтық бір жылдық шөптер: суданка шөбі, тары, могар
1 маусымға дейін
1 маусым – 10 маусым
Азықтық көп жылдық шөптер: жоңышқа, түйе бұршақ, эспарцет, костер, житняк
17 мамырға дейін
12 мамыр – 17 мамыр
Пішенге бір жылдық шөптер:
вика + сұлы + арпа
27 мамырға дейін
27 мамыр – 31 мамыр
бұршақ + сұлы + арпа
5 маусымға дейін
5 маусым – 7 маусым
бұршақ + азықтық тары
8 маусымға дейін
8 маусым – 10 маусым
бұршақ + сұлы + суданка
8 маусымға дейін
8 маусым – 10 маусым

22 мая – 25 мая
Чечевица позднеспелые сорта
до 23 мая
15 мая – 23 мая
среднеспелые сорта
до 25 мая
17 мая – 25 мая
Рапс-посев по традиционному пару
до 20 мая
12 мая – 20 мая
по минимально-
нулевому пару
до 20 мая
20 мая – 28 мая
Лен, горчица
до 27 мая
14 мая – 27 мая
Подсолнечник на маслосемена
до 18 мая
15 мая – 18 мая
Рыжик
до 27 мая
14 мая – 27 мая
Картофель
до 30 мая
15 мая – 30 мая
Кукуруза на силос
до 20 мая
16 мая – 20 мая
Озимая пшеница
до 25 августа
25 августа – 5 сентября
Озимая рожь
до 25 августа
25 августа – 5 сентября
Морковь (семена)
до 15 мая
10 мая - 15 мая
Лук (семена)
до 15 мая
10 мая - 15 мая
Свекла
до 25 мая
25 мая - 5 июня
Огурцы
до 18 мая
18 мая - 5 июня
Рассада капусты
до 25 мая
25 мая - 10 июня
Рассада томатов
до 28 мая
28 мая - 10 июня
Однолетние травы на сено: суданская трава, просо, могар
до 1 июня
1 июня - 10 июня
Многолетние травы на сено: костер, донник, люцерна, житняк, эспарцет
до 17 мая
12 мая -17 мая
Однолетние травы на сенаж:
вика + овес + ячмень
до 27 мая
27 мая - 31 мая
горох + овес + ячмень
до 5 июня
5 июня - 7 июня
горох + просо кормовое
до 8 июня
8 июня - 10 июня
горох + овес + суданка
до 8 июня
8 июня - 10 июня