Сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерiн бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 420 қаулысы. Атырау облыстық Әділет департаментінде 2013 жылғы 25 қаңтарда № 2685 тіркелді
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013.06.21 № 238 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27, 37-баптарына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентi (1-қосымша);
2) "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентi бекітілсін (2-қосымша).
2. Осы қаулының орындалуына бақылау облыс әкімінің орынбасары - Т.Ә. Шәкімовке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Б. Ізмұхамбетов
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 420 қаулысына 1-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 420 қаулысымен бекітілген
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің атауы: "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру".
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Заңының 1-бабының 49) тармақшасы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 мамырдағы № 425 "Объектілерді салу үшін бастапқы материалдарды (деректерді) және рұқсат беретін құжаттарды ресімдеу мен беру тәртібін оңайлату жөніндегі кейбір шаралар туралы" қаулысымен бекітілген Құрылыс объектілерін жобалау үшін бастапқы материалдарды (деректерді) ресімдеу және беру ережесі негізінде, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру", "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру", "Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру", "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы" 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" қаулысымен бекітілген "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.

Об утверждении регламентов государственных услуг в области архитектуры и градостроительства
Постановление областного акимата Атырауской области от 28 декабря 2012 года № 420. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 25 января 2013 года № 2685
Сноска. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 21.06.2013 № 238.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", со статьями 27, 37 Закона Республике Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания" (приложение 1);
2) регламент государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" (приложение 2).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Шакимова Т.А. - заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
Б. Измухамбетов
Приложение 1 к постановлению
акимата Атырауской области
от 28 декабря 2012 года № 420
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 28 декабря 2012 года № 420
Регламент государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания"
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: "Выдача архитектурно-планировочного задания".
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 49) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", Правил оформления и выдачи исходных материалов (данных) для проектирования объектов строительства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2008 года № 425 "О некоторых мерах по упрощению порядка оформления и выдачи исходных материалов (данных) и разрешительных документов для строительства объектов" и стандарта государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания" (далее-Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан", "Выдача архитектурно-планировочного задания", "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность", "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков" и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 "Об утверждении стандартов государственных услуг" и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745" и от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".

4. Осы "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің (бұдан әрі - Регламент) 1, 2-қосымшаларына сәйкес қалалық және аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі - бөлім), сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталық) арқылы көрсетіледі.
5. Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште тіркеу коды көрсетілген, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) техникалық шарттардың міндетті қосымшасы бар сәулет-жоспарлау тапсырмасы бар анықтама беру (бұдан әрі - СЖТ) не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға өтініш берген кезде:
1) осы регламенттің 10-тармағында көрсетілген құжаттарды берген сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
2) осы регламенттің 10-тармағында көрсетілген құжаттарды берген сәттен бастап мынадай құрылыс объектілері үшін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде:
электр және жылу энергиясын өндіретін өндірістік кәсіпорындар, тау-кен өндіру және байыту өндірістік кәсіпорындары;
қара және түсті металлургия, машина жасау өнеркәсібінің өндірістік кәсіпорындары;
елді мекендер мен аумақтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ететін гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар, бөгеттер);
елді мекендердің шекараларынан тыс орналасқан желілік құрылыстар; қызмет көрсету объектілерімен бірге магистральдық құбыр жолдары (мұнай, газ құбырлары және тағы басқа);
жоғары вольтты электр беру желілері және талшықты-оптикалық байланыс желілері;
қызмет көрсету объектілерімен бірге темір жолдар;
көпірлерді, көпір өткелдерін, тоннельдерді, көп деңгейлі айрықтарды қоса алғанда, республикалық желіге жатқызылған жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары;
3) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды;
4) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды.
Электрондық сұрау салу көзделмеген.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа өтініш берген кезде:
1) осы регламенттің 10-тармағында көрсетілген құжаттарды берген сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);

4. Государственная услуга оказывается городским и районными отделами архитектуры и градостроительства (далее - отдел), а также через центры обслуживания населения (далее - центр) адреса которых указаны в приложениях 1, 2 к настоящему регламенту государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания" (далее - регламент).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки с архитектурно-планировочным заданием (далее - АПЗ) с обязательным приложением технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении), с указанием регистрационного кода на бумажном носителе согласно приложению 3 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении получателя государственной услуги в уполномоченный орган:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего регламента - в течение 8 (восьми) рабочих дней;
2) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего регламента - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для следующих объектов строительства:
производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию, горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов:
магистральные трубопроводы (нефте-, газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно-оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди заявителя при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди получателя при получении необходимых документов - не более 30 минут.
Подача электронного запроса не предусмотрена.
При обращении получателя государственной услуги в центр:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего регламента - в течение 8 (восьми) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);

2) осы регламенттің 10-тармағында көрсетілген құжаттарды берген сәттен бастап мынадай құрылыс объектілері үшін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
электр және жылу энергиясын өндіретін өндірістік кәсіпорындар;
тау-кен өндіру және байыту өндірістік кәсіпорындары;
қара және түсті металлургия, машина жасау өнеркәсібінің өндірістік кәсіпорындары;
елді мекендер мен аумақтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ететін гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар, бөгеттер);
елді мекендердің шекараларынан тыс орналасқан желілік құрылыстар:
қызмет көрсету объектілерімен бірге магистральдық құбыржолдар (мұнай, газ құбырлары және т.б.);
жоғары вольтты электр беру желілері және талшықты-оптикалық байланыс желілері;
қызмет көрсету объектілерімен бірге темір жолдар;
көпірлерді, көпір өткелдерін, тоннельдерді, көп деңгейлі айрықтарды қоса алғанда, республикалық желіге жатқызылған жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
5) қажетті құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Бөлiмде - белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін қосқанда, осы регламенттің 1-қосымшасында мекенжайы мен телефондары көрсетілген сәулет және қала құрылысы бөлiмдерінде көрсетіледі.
Орталықта мемлекеттік қызмет жексенбi және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден сенбіні қосқанда, белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскi үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн көрсетіледі.
Орталықта қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Тұтынушының қалауы бойынша электрондық кезекті "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінде iс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы:
1) бөлімге:
еркін нысандағы өтініш;
жергілікті атқарушы органның жерге немесе қолданыстағы ғимараттың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) қайта жаңартуға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) тиісті құқық беру туралы шешімінің көшірмесін;
Тапсырыс беруші бекіткен, жобалаушының қолы қойылған және мөрімен расталған жобалауға арналған тапсырма (оның ішінде техникалық шарттар бойынша жүктемелер) ұсынады;
Егер сейсмикалық қауіптілігі жоғары аймақтағы (аудандағы) қолданыстағы объектілерді өзгерту ұйғарылған болса және жоспарланған қайта жаңарту немесе қайта жоспарлау сындарлы шешімдерді қайта қарауды талап ететін болса, онда сәулет-жоспарлау тапсырмасында осы жоба бойынша сейсмикаға төзімді құрылыс жөніндегі мамандандырылған ұйымдардың (тиісті лицензиясы бар мамандардың) қорытындысын (техникалық шарттарды) алудың қажеттілігі көрсетіледі.

2) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего регламента - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для следующих объектов строительства (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги):
производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию;
горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов:
магистральные трубопроводы (нефте-, газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно-оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 20 минут.
4) максимально допустимое время обслуживание получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, - не более 20 минут;
5) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. В отделе государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, с установленным графиком работы отдела, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
В центре государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, с установленным графиком работы центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
В центрах прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании потребителя возможно "бронирование" электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
2. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет:
1) в отдел:
заявление в произвольной форме;
копию решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на землю или реконструкцию (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий;
утвержденное Заказчиком задание на проектирование (в том числе нагрузки по техническим условиям), подписанное и заверенное печатью проектировщика;
В случаях если изменение существующих объектов намечается в зоне (районе) повышенной сейсмической опасности и планируемая реконструкция или перепланировка требует пересмотра конструктивных решений, то в архитектурно-планировочном задании указывается необходимость получения по данному проекту заключения (технических условий) специализированных организаций по сейсмостойкому строительству (специалистов, имеющих соответствующую лицензию).

2) орталыққа:
еркін нысандағы өтініш;
жергілікті атқарушы органның жерге немесе қолданыстағы ғимараттың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) қайта жаңартуға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) тиісті құқық беру туралы шешімінің көшірмесін;
Тапсырыс беруші бекіткен, жобалаушының қолы қойылған және мөрімен расталған жобалауға арналған тапсырма (оның ішінде техникалық шарттар бойынша жүктемелер) ұсынады.
Қолданыстағы (пайдаланылып отырған) объектілерге енгізілетін өзгерістердің жобасын әзірлеушілер жобалау құжаттамасында ғимараттардың үй-жайларын немесе өзге де жекелеген бөліктерін өзгерту жөніндегі жұмыстар үдерісінде, сондай-ақ өзгертілген объектіні одан әрі пайдаланған кезде басқа меншік иелерінің мүдделерін қозғайтын жобалық шешімдердің болуы немесе болмауы туралы мәліметтерді көрсетеді.
Егер үй-жайларды (тұрғын үйдің бөліктерін) жоспарланған қайта жаңарту (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) немесе үй-жайлардың шекарасын ауыстыру басқа меншік иелерінің мүдделерін қозғайтын болса, онда жобаға осы өзгертулерге олардың нотариалды куәландырылған жазбаша келісімі беріледі.
Егер сейсмикалық қауіптілігі жоғары аймақтағы (аудандағы) қолданыстағы объектілерді өзгерту ұйғарылған болса және жоспарланған қайта жаңарту немесе қайта жоспарлау сындарлы шешімдерді қайта қарауды талап ететін болса, онда сәулет-жоспарлау тапсырмасында осы жоба бойынша сейсмикаға төзімді құрылыс жөніндегі мамандандырылған ұйымдардың (тиісті лицензиясы бар мамандардың) қорытындысын (техникалық шарттарды) алудың қажеттілігі көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) бөлімге құжаттар тапсырған кезде:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған уәкілетті орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлектетік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі;
2) орталыққа құжат тапсырған кезде:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алуға өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:

2) в центр:
заявление в произвольной форме;
копию решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на землю или реконструкцию (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий;
утвержденное Заказчиком задание на проектирование (в том числе нагрузки по техническим условиям), подписанное и заверенное печатью проектировщика;
Разработчики проекта изменений, вносимых в существующие (эксплуатируемые) объекты, указывают в проектной документации сведения о наличии или отсутствии проектных решений, затрагивающих интересы других собственников как в процессе работ по изменению помещений или иных частей здания, так и при последующей эксплуатации измененного объекта.
В случаях если планируемая реконструкция (перепланировка, переоборудование) помещений (частей жилого дома) или перенос границ помещений затрагивает интересы других собственников (сособственников), то к проекту прилогается нотариально засвидетельствованное их письменное согласие на эти изменения.
В случаях если изменение существующих объектов намечается в зоне (районе) повышенной сейсмической опасности и планируемая реконструкция или перепланировка требует пересмотра конструктивных решений, то в архитектурно-планировочном задании указывается необходимость получения по данному проекту заключения (технических условий) специализированных организаций по сейсмостойкому строительству (специалистов, имеющих соответствующую лицензию).
11. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) при сдаче документов в отдел:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии Уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов.
фамилии, имени, отчества потребителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
2) при сдаче документов в центр:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
фамилии, имени, отчества потребителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

1) тұтынушы орталыққа немесе бөлімге өтініш береді;
2) орталық инспекторы түскен құжаттарды тіркейді және тұтынушыға қолхат береді;
3) орталық құжаттарды бөлімге береді;
4) бөлім маманы түскен құжаттарды тіркейді, тұтынушы өтініш білдірген жағдайда құжаттарды алғаны туралы қолхат береді, бөлімінің басшылығына жолдайды;
5) бөлім басшылығы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және бөлімнің жауапты маманына орындауға жібереді;
6) жауапты маман түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін тұтынушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны бөлімге жолдайды;
7) бөлім маманы құжаттарды орталыққа жолдайды немесе тұтынушы бөлімге өтініш білдірген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді;
8) орталық инспекторы тұтынушыға СТЖ, не дәлелді бас тарту береді.
13. Бөлім және орталық қызметі мемлекеттік қызметті алушыға қатысты мынадай:
адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
қызметтік борышын өтеу кезінде заңдылықты сақтау;
тұтынушылармен жұмыс кезінде сыпайылық;
өтініштерді қарау кезінде лауазымды адамдар қызметінің ашықтығы;
құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
14. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуге келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылады:
1) орталықтың инспекторы;
2) орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы;
3) бөлімнің басшылығы;
4) бөлімнің жауапты орындаушысы.
15. Әр әкiмшiлiк әрекеттi (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттiң (рәсiмнiң) өзара әрекетi мен кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 3-қосымшасында келтiрiлген.
16. Функционалдық өзара iс-қимыл сызбасы осы регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсететiн лауазымды тұлғаның жауапкершiлiгi
17. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты тұлға болып бөлімнің басшысы және орталықтың басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) табылады.
Лауазымды тұлғаларға Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызметтi көрсетудi іске асыруға жауапкершiлiкте болады.
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қалалық, аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімдерінің тізбесі
№ р/с
Бөлім атауы
Заңды мекенжайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
1
"Атырау қалалық сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Атырау қ., Сәтпаев к-сі 5
8(7122) 20-44-16, 8(7122) 20-44-17
2
"Жылыой аудандық сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Құлсары қ., Ізтұрғанов к-сі, 7
8(71237) 5-14-63 8(71237) 5-22-35
3
"Индер аудандық сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi

1) потребитель подает заявление в центр или в отдел;
2) инспектор центра регистрирует поступившие документы и выдает расписку потребителю;
3) центр передает документы в сотруднику отдела;
4) сотрудник отдела регистрирует поступившие документы, при обращении потребителя выдает расписку о получении документов и передает руководству отдела;
5) руководство отдела осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю отдела на исполнение;
6) ответственный исполнитель отдела рассматривает поступившие документы, готовит проект справки для подписи руководителя и направляет его в канцелярию отдела;
7) сотрудник отдела передает документы в центр или выдает потребителю в случае подачи заявления в отдел результат оказания государственной услуги;
8) инспектор центра выдает потребителю справку либо мотивированный отказ.
13. Деятельность отдела и Центра основывается по отношению к заявителю на следующих принципах:
соблюдение конституционных прав и свобод человека;
соблюдение законности при исполнении служебного долга;
вежливость при работе с потребителями;
прозрачность деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
обеспечение сохранности документов.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор центра;
2) инспектор накопительного отдела центра;
3) руководство отдела;
4) ответственный исполнитель отдела.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
3. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель отдела и руководитель центра.
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Выдача
архитектурно-планировочного задания"
Перечень городского, районного отделов архитектуры и градостроительства по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование отдела
Юридический адрес
Контактные телефоны
1
2
3
4
1
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Атырау"
г. Атырау, ул.Сатпаева 5
8(7122) 204416 8(7122)204417
2
Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Жылыойского района"
г. Кульсары, ул.Изтурганова, 7
8(71237) 51463 8(71237) 52235
3
Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Индерского района"

Индербор пос., Меңдіғалиев к-сі, 30/7
8(71234) 2-10-74
4
"Махамбет аудандық сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Махамбет с., Абай к-сі, 13
8(71236) 2-19-25
5
"Исатай аудандық сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Аққыстау с., Егемен Қазақстан к-сі, 12
8(71231) 2-08-95
6
"Мақат аудандық сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Мақат пос., Орталық алаңы, 1
8(71239) 3-00-67
7
"Құрманғазы аудандық сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Ганюшкин с., Көшекбаев к-сі, 25
8(71233) 2-14-34
8
"Қызылқоға аудандық сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi
Миялы с., Абай к-сі,4
8(71238) 2-12 46
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
р/с
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекенжайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
1
"ХҚКО РМК филиалының облыстық бөлімі
Атырау қ., Сәтпаев к-сі, 23
8(7122) 213467
2
ХҚКО РМК филиалының № 1 қалалық бөлімі
Атырау қ., Баймұханов к-сі, 16а
8(7122) 357505
3
ХҚКО РМК филиалының № 2 қалалық бөлімі
Атырау қ., Балықшы пос., Байжігітов к-сі 80а
8(7122) 243490
4
ХҚКО РМК филиалының Индер аудандық бөлімі
Индербор пос., Мендіғалиев к-сі, 30
8(71234) 21296
5
ХҚКО РМК филиалының Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет с., Абай к-сі, 10
8(71236) 22496
6
ХҚКО РМК филиалының Қызылқоға аудандық бөлімі
Миялы с., Абай к-сі, 1
8(71238) 22046
7
ХҚКО РМК филиалының Жылыой аудандық бөлімі
Құлсары қ., Бейбітшілік к-сі, 8
8(71237) 50354
8
ХҚКО РМК филиалының Құрманғазы аудандық бөлімі
Ганюшкин с., Есболаев к-сі, 66а
8(71233) 20513
9
ХҚКО РМК филиалының Мақат аудандық бөлімі
Мақат пос., Орталық алаңы, 2
8(71239) 32297
10
ХҚКО РМК филиалының Исатай аудандық бөлімі
Аққыстау с., Қазақстан к-сі, 9
8(71231) 21670
Қысқартулардың атауы:
ХҚКО РМК филиалы - Атырау облысы бойынша Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы.
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінде iс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
1–кесте. ҚФБ әрекетінің сипаттамасы
Негiзгi үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекеті
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлiмiнiң инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлiмiнiң инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдердің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол
қояды және құжаттарды
жинайды
Тiзiлiм жасайды және құжаттарды жолдайды
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөліміне құжаттарды жинау
Құжаттарды бөлімге жолдау
Орындау мерзімдері
(жұмыс күні)
20 минут
Бір жұмыс күні ішінде
Күнiне екi реттен кем емес
Келесi әрекеттiң
нөмiрi
2
3
4
кестенiң жалғасы:
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекеті
Әрекеттер (жұмыстар барысының, ағынының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Бөлім жауапты орындаушысы
Бөлімнің басшылығы
Бөлімнің жауапты орындаушысы
Әрекеттің (үдерістің (рәсімдердің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын тексерудi жүргізу, бас тарту туралы жауапты немесе хабарлама
ресiмдеу
Аяқтау нысаны (деректер құжат, ұйымдық-басшылық ету шешім)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама
қою, жауапты орындаушыға жiберу
Құжаттарды басшылыққа
тапсыру
Орындау мерзімі
(жұмыс күні)
15 минут
15 минут

п. Индер, ул.Мендигалиева, 30/7
8(71234) 21074
4
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства Махамбетского района"
с. Махамбет, ул.Абая, 13
8(71236) 21925
5
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства Исатайского района"
с. Аккыстау, ул. Егемен Казахстан, 12
8(71231) 20895
6
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства Макатского района"
п. Макат, ул. Центральный площадь,1
8(71239) 30067
7
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства Курмангазинского района"
с. Ганюшкино, ул. Кушекбаева, 25
8(71233) 21434
8
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства Кызылкогинского района"
с. Миялы, улица Абая, 4
8(71238) 21246
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Выдача
архитектурно-планировочного задания"
Перечень центров обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование центра обслуживания населения
Юридический адрес
Контактный телефон
1
Областной отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, пр.Сатпаева, 23
8(7122) 213467
2
№ 1 городской отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, ул.Баймуханова, 16а
8(7122) 357505
3
№ 2 городской отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, п.Балыкшы, ул.Байжигитова, 80а
8(7122) 243490
4
Индерский районный отдел филиала РГП ЦОН
п. Индер, ул.Мендыгалиева, 30
8(71234) 21296
5
Махамбетский районный отдел филиала РГП ЦОН
с. Махамбет, ул. Абая, 10
8(71236) 22496
6
Кызылкогинский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Миялы, ул.Абая, 1
8(71238) 22046
7
Жылыойский районный отдел филиала РГП ЦОН
г.Кульсары, ул.Бейбитшилик, 8
8(71237) 50354
8
Курмангазинский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Ганюшкино, ул.Есболаева, 66а
8(71233) 20513
9
Макатский районный отдел филиала РГП ЦОН
п.Макат, ул.Центральная, 2
8(71239) 32297
10
Исатайский районный отдел филиала РГП ЦОН
с.Аккыстау, ул.Казахстан, 9
8(71231) 21670
Расшифровка аббревиатур:
Филиал РГП ЦОН - Филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан по Атырауской области.
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги "Выдача
архитектурно-планировочного задания"
Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор центра
Инспектор накопительного отдела центра
Инспектор накопительного отдела центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Расписывается в журнале и собирает документы
Составляет реестр и направляет документы
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов в накопительный отдел
Отправка документов в отдел
Сроки исполнения (рабочий день)
20 минут
В течение рабочего дня
Не менее двух раз день
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель отдела
Руководство отдела
Ответственный исполнитель отдела
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя
Осуществление проверки полноты документов, подготовка мотивированного ответа об отказе или оформление АПЗ
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документовруководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю
Передача документов руководству
Сроки исполнения
15 минут
15 минут

Егер сейсмикалық қауіптілігі жоғары аймақтағы (аудандағы) қолданыстағы объектілерді өзгерту ұйғарылған болса және жоспарланған қайта жаңарту немесе қайта жоспарлау сындарлы шешімдерді қайта қарауды талап ететін болса, онда сәулет-жоспарлау тапсырмасында осы жоба бойынша сейсмикаға төзімді құрылыс жөніндегі мамандандырылған ұйымдардың (тиісті лицензиясы бар мамандардың) қорытындысын (техникалық шарттарды) алудың қажеттілігі болса - 8 жұмыс күні; Егер үй-жайларды (тұрғын үйдің бөліктерін) жоспарланған қайта жаңарту (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) немесе үй-жайлардың шекарасын ауыстыру басқа меншік иелерінің мүдделерін қозғайтын болса, онда жобаға осы өзгертулерге олардың нотариалды куәландырылған жазбаша келісімі болса - 15 жұмыс күні беріледі.
Келесi әрекеттiң нөмiрi
5
6
7
кестенiң жалғасы:
Негiзгi үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Бөлімнің басшылығы
Бөлімнің жауапты орындаушысы
Орталықтың инспекторы
Әрекеттiң (үдерістiң, рәсiмдердiң,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Құжаттармен танысу
СЖТ не дәлелді бас тарту туралы хабарламаны
тіркеу
СЖТ не дәлелді бас тарту туралы жауапты тұтынушыға тапсыру
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Құжатқа қол қою
СЖТ немесе дәлелдi бас тартуды тұтынушыға немесе орталыққа тапсыру
Тұтынушыға
СЖТ немесе бас тарту туралы жауапты тапсыру туралы қолхат
Орындау мерзiмдерi
15 минут
Бір жұмыс күнi iшiнде
Орталықта бір
жұмыс күнi iшiнде
Келесi әрекеттiң
нөмiрi
8
9
-
2- кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
1 ҚФБ. Орталықтың инспекторы
2 ҚФБ. Бөлімнің жауапты орындаушысы
3 ҚФБ. Бөлімнің басшылығы
№ 1 әрекет. Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, құжаттарды бөлімге жолдау
№ 2 әрекет. Өтiнiштi орталықтан немесе тұтынушыдан қабылдау, тiркеу, өтiнiштi бөлімнің басшылығына жолдау
№ 3 әрекет. Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 4 әрекет. Өтiнiштi қарастыру, СТЖ дайындау
№ 5 әрекет. СЖТ-на қол қою
№ 6 әрекет.СЖТ-ны тiркеу
№ 7 әрекет. СЖТ-ны орталыққа немесе тұтынушыға тапсыру
№ 8 әрекет. СЖТ-ны тұтынушыға орталықта тапсыру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
1 ҚФБ. Орталықтың инспекторы
2 ҚФБ. Бөлімнің жауапты орындаушысы
3 ҚФБ. Бөлімнің басшылығы
№ 1 әрекет. Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, құжаттарды бөлімге жолдау
№ 2 әрекет. Өтiнiштi орталықтан немесе тұтынушыдан қабылдау, тiркеу, өтiнiштi бөлімнің басшылығына жолдау
№ 3 әрекет. Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 4 әрекет. Өтiнiштi қарастыру, СТЖ дайындау
№ 5 әрекет. СЖТ-на қол қою
№ 6 әрекет. СЖТ-ны тiркеу
№ 7 әрекет. СЖТ-ны орталыққа немесе тұтынушыға тапсыру
№ 8 әрекет. СЖТ-ны тұтынушыға орталықта тапсыру
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 4-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 420 қаулысына 2-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 420 қаулысымен бекітілген
"Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің атауы: "Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру".

В случаях если изменение существующих объектов намечается в зоне (районе) повышенной сейсмической опасности и планируемая реконструкция или перепланировка требует пересмотра конструктивных решений, то в архитектурно-планировочном задании указывается необходимость получения по данному проекту заключения (технических условий) специализированных организаций по сейсмостойкому строительству (специалистов, имеющих соответствующую лицензию)- в течение 8 рабочих дней; В случаях если планируемая реконструкция (перепланировка, переоборудование) помещений (частей жилого дома) или перенос границ помещений затрагивает интересы других собственников (сособственников), то к проекту прилогается нотариально засвидетельствованное их письменное согласие на эти изменения - в течение 15 рабочих дней;
Номер следующего действия
5
6
7
продолжение таблицы:
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство отдела
Ответственный исполнитель отдела
Инспектор центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация АПЗ или мотивированного отказа
Выдача мотивированного ответа об отказе или АПЗ потребителю
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Выдача АПЗ либо мотивированного ответа об отказе потребителю или в центр
Расписка о выдаче АПЗ или мотивированного ответа об отказе потребителю
Сроки исполнения
15 минут
В течение одного рабочего дня
в течение одного рабочего дня
Номер следующего действия
8
9
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1. Инспектор центра
СФЕ 2. Ответственный исполнитель отдела
СФЕ 3. Руководство отдела
Действие № 1. Прием документов, выдача расписки (талона), регистрация заявления, направление документов в отдел
Действие № 2. Прием заявления из центра или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству отдела
Действие № 3. Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 4. Рассмотрение заявления, подготовка АПЗ
Действие № 5. Подписание АПЗ
Действие № 6. Регистрация АПЗ
Действие № 7. Передача АПЗ в центр или выдача потребителю
Действие № 8 Выдача АПЗ потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1. Инспектор центра
СФЕ 2. Ответственный исполнитель отдела
СФЕ 3. Руководство отдела
Действие № 1. Прием документов, выдача расписки (талона), регистрация заявления, направление документов в отдел
Действие № 2. Прием заявления из центра или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству отдела
Действие № 3. Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение
резолюции
Действие № 4. Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного ответа об отказе
Действие № 5. Подписание мотивированного ответа об отказе
Действие № 6. Передача мотивированного ответа об отказе в центр или выдача потребителю
Действие № 7. Выдача мотивированного ответа об отказе потребителю
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги "Выдача
архитектурно-планировочного задания"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 2 к постановлению
акимата Атырауской области
от 28 декабря 2012 года № 420
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 28 декабря 2012 года № 420
Регламент государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объекта недвижимости на территории Республики Казахстан"
1. Наименование государственной услуги: "Выдача справки по определению адреса объекта недвижимости на территории Республики Казахстан".

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 21-2) тармақшасының негізінде "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесін жүргізу және толықтыру шеңберінде және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру", "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру", "Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру", "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы" 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
4. Осы "Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің (бұдан әрі - Регламент) 1, 2-қосымшаларына сәйкес қалалық және аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі - бөлім), сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталық) арқылы көрсетіледі.
5. Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште мекенжайдың тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайы туралы анықтама беру не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi - алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
1) осы регламенттің 10-тармағында көрсетілген құжаттарды берген сәттен бастап:
3 (үш) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) – жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау кезінде;
7 (жеті) жұмыс күн ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) – жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жеріне бару және мекенжайдың тіркеу кодын көрсетіп, оны "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде міндетті тіркей отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне нөмір беру, оны өзгерту немесе жою кезінде жүргізіледі.
Электрондық сұрау салу көзделмеген;

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 21-2 пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" в рамках ведения и наполнения информационной системы "Адресный регистр" и стандарта государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объекта недвижимости на территории Республики Казахстан" (далее - Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан", "Выдача архитектурно-планировочного задания", "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность", "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков" и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 "Об утверждении стандартов государственных услуг" и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745" и от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
4. Государственная услуга оказывается городским и районными отделами архитектуры и градостроительства (далее - отдел), а также через центры обслуживания населения (далее - центр), адреса которых указаны в приложениях 1, 2 к настоящему регламенту государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объекта недвижимости на территории Республики Казахстан" (далее - регламент).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса на бумажном носителе согласно приложению 3 к стандарту либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего регламента:
в течение 3 (трех) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) рабочих дней – при уточнении адреса объекта недвижимости;
в течение 7 (семи) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) рабочих дней – при присвоении, изменении или упразднении адреса объекта недвижимости, с выездом на место нахождения объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в информационной системе "Адресный регистр" с указанием регистрационного кода адреса.
Подача электронного запроса не предусмотрена.

2) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттiк қызмет:
1) осы регламенттің 1-қосымшасында мекенжайы мен телефондары көрсетілген бөлiмде мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден жұманы қосқанда, белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес көрсетіледі.
2) орталықта мемлекеттік қызмет жексенбi және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден сенбіні қосқанда, белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскi үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн көрсетіледі.
Орталықта қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Тұтынушының қалауы бойынша электрондық кезекті "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінде iс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттiк қызметтi алушы: жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау үшін:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) тіркеу туралы куәліктің, салық төлеушінің тіркеу нөмірінің (заңды тұлғалар үшін) көшірмелері норма 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады;
3) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тіркелген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжат, меншік иесінен сенімхаттың түпнұсқасы (өтінішті өкіл берген жағдайда);
4) тұтынушының (мемлекеттік қызметті уәкілетті алушы – жеке тұлғаның) жеке куәлігі;
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган өз бетімен тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады;
жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру, оны өзгерту және жою үшін:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) әкімдік қаулысының немесе әкімдік шешімінің көшірмесі (жобалау, құрылыс);
3) жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық төлқұжатының көшірмесі;
4) блоктың (гараждар және саяжайлар үшін) реттік нөмірі мен нөмірін көрсете отырып, елді мекеннің сәулетшісімен келісілген гараж кооперативі (бау-бақша серіктестігі) жер учаскесінің бас жоспары;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди заявителя при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживание получателя, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Государственная услуга:
1) в отделе государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, с установленным графиком работы отдела, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
2) в центре государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, с установленным графиком работы центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед. В центрах прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании потребителя возможно "бронирование" электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
2. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет:
для уточнения адреса объекта недвижимости:
1) заявление в произвольной форме;
2) копии свидетельства о регистрации, регистрационного номера налогоплательщика (для юридических лиц) норма действует до 01 января 2013 года;
3) правоустанавливающий документ на объект недвижимости, зарегистрированный в соответствии с действующим законодательством;
оригинал доверенности от собственника (в случае подачи заявления представителем);
4) удостоверение личности потребителя (уполномоченный получатель государственной услуги - физического лица);
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью;
для присвоения, изменения и упразднения адреса объекта недвижимости:
1) заявление в произвольной форме;
2) копию постановления акимата либо решение акимата (проектирование, строительство);
3) копию технического паспорта на объект недвижимости;
4) генеральный план земельного участка гаражного кооператива (садоводческого товарищества), согласованный архитектором населенного пункта, с указанием порядковых номеров и номера блока (для гаражей и дач);

5) кооператив (гараждар және саяжайлар үшін) мүшелерінің тізімін қоса беріп, мүшелігін растау туралы кооператив төрағасының анықтамасы, жылжымайтын мүлік орталығы мұрағатынан (қажет болған жағдайда) қорытынды;
6) жылжымайтын мүлік объектісін бұзу актісі (қажет болған жағдайда);
7) тұтынушының мүддесін үшінші тұлға білдірген кезде нотариалды куәландырылған сенімхат;
8) тұтынушының жеке куәлігі (уәкілетті мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлғаның алушысы);
9) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тіркелген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжат;
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган өз бетімен тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары көшiрмелерiмен қоса берiледi, кейiн олар тұтынушыға қайтарылады.
11. Мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағына туралы қолхат беріледі, онда:
1) өтініштің нөмірі және қабылдаған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
5) уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және оның байланыс телефоны;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
Құжаттар сәйкес келген кезде орталық қоса берілген құжаттармен бірге өтінішті уәкілетті органға жібереді.
Орталық уәкілетті органға құжаттарды жеткізуді және одан кері алуды осы өтініштер қабылданған күні кемінде 2 рет жүзеге асырады.
Уәкілетті органнан орындалған құжаттар қолхатта көрсетілген мерзімнің аяқталуына бір күн қалғанда орталыққа түсуге тиіс.
12. Мемлекеттік қызметті алуға өтініштің келіп түскен сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы орталыққа немесе бөлімге өтініш береді;
2) орталық инспекторы түскен құжаттарды тіркейді және тұтынушыға қолхат береді;
3) орталық құжаттарды бөлімге береді;
4) бөлім маманы түскен құжаттарды тіркейді, тұтынушы өтініш білдірген жағдайда құжаттарды алғаны туралы қолхат береді, бөлімінің басшылығына жолдайды;
5) бөлім басшылығы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және жауапты орындаушыға орындауға жібереді;
6) жауапты орындаушы түскен құжаттарды қарайды, басшылық қол қою үшін тұтынушыға хабарлама жобасын дайындайды және оны бөлімге жолдайды;

5) справку от председателя кооператива о подтверждении членства с приложением списка членов кооператива (для гаражей и дач), заключение из архива центра недвижимости (при необходимости);
6) акт сноса объекта недвижимости (при необходимости);
7) доверенность, нотариально-удостоверенную при представлении интересов потребителя третьим лицом;
8) удостоверение личности потребителя (уполномоченный получатель государственной услуги - физического лица);
9) правоустанавливающий документ на объект недвижимости, зарегистрированный в соответствии с действующим законодательством;
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью.
При приемке пакета документов сотрудник центра сверяет подлинность копии с оригиналом и возвращает оригинал заявителю.
11. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
При соответствии документов центром направляется заявление с прилагаемыми документами в уполномоченный орган.
Доставка в уполномоченный орган и обратно центром осуществляется не менее 2-х раз в день приема данных заявлений.
Исполненные документы из уполномоченного органа должны поступать в центр за день до истечения срока выдачи указанного в расписке.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в центр или в отдел;
2) инспектор центра регистрирует поступившие документы и выдает расписку потребителю;
3) центр передает документы в канцелярию отдела;
4) сотрудник канцелярии отдела регистрирует поступившие документы, при обращении потребителя выдает расписку о получении документов и передает руководству отдела;
5) руководство отдела осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет ответственному исполнителю отдела на исполнение;
6) ответственный исполнитель отдела рассматривает поступившие документы, готовит проект справки для подписи руководителя и направляет его в канцелярию отдела;

жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау кезінде - 3 (үш) жұмыс күні ішінде; жылжымайтын мүлік объектісіне нөмір беру, оны өзгерту немесе жою - 7 (жеті) жұмыс күні ішінде
Келесi әрекеттiң нөмiрi
5
6
7
кестенiң жалғасы:
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Бөлімнің басшылығы
Бөлімнің жауапты орындаушысы
Орталықтың инспекторы
Әрекеттiң (үрдiстiң, рәсiмдердiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттармен танысу
Анықтама не дәлелді бас тарту туралы хабарламаны тіркеу
Анықтама не дәлелді бас тарту туралы жауапты тұтынушыға тапсыру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Құжатқа қол қою
Хабарламаны немесе дәлелдi бас тартуды тұтынушығанемесе орталыққа тапсыру
Тұтынушыға анықтама немесе бас тарту туралы жауапты тапсыру туралы қолхат
Орындау мерзiмдерi
15 минут
Бір жұмыс күнi iшiнде
Орталықта бір
жұмыс күнi iшiнде
Келесi әрекеттiң нөмiрi
8
9
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс.
1 ҚФБ Орталықтың инспекторы
2 ҚФБ: Бөлімнің жауапты орындаушысы
3 ҚФБ Бөлімнің басшылығы
№ 1 әрекет Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, құжаттарды бөлімге жолдау
№ 2 әрекет Өтiнiштi орталықтан немесе тұтынушыдан қабылдау, тiркеу, өтiнiштi бөлімнің басшылығына жолдау
№ 3 әрекет Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 4 әрекет Өтiнiштi қарастыру, анықтама дайындау
№ 5 әрекет Анықтамаға қол қою
№ 6 әрекет Анықтаманы тiркеу
№ 7 әрекет Анықтаманы орталыққа немесе тұтынушыға тапсыру
№ 8 әрекетАнықтаманы тұтынушыға тапсыру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
1 ҚФБ Орталықтың инспекторы
2 ҚФБ Бөлімнің жауапты орындаушысы
3 ҚФБ Бөлімнің басшылығы
№ 1 әрекет Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, құжаттарды бөлімге жолдау
№ 2 әрекет Өтiнiштi орталықтан немесе тұтынушыдан қабылдау, тiркеу, өтiнiштi бөлімнің басшылығына жолдау
№ 3 әрекет Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 4 әрекет Өтiнiштi қарастыру, бас тарту туралы жауапты дайындау
№ 5 әрекет Бас тарту туралы жауапқа қол қою
№ 6 әрекет Бас тарту туралы жауапты
орталыққа немесе тұтынушыға тапсыру
№ 7 әрекет Бас тарту туралы жауапты тұтынушыға тапсыру
"Қазақстан Республикасы аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекенжайын анықтау жөнінде анықтама
беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл сызбасы

при уточнении адреса объекта недвижимости - 3 (трех) рабочих дней; при присвоении, изменении или упразднении адреса объекта недвижимости - в течение 7 (семи) рабочих дней
Номер следующего действия
5
6
7
продолжение таблицы:
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство отдела
Ответственный исполнитель отдела
Инспектор центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация справки или мотивированного отказа
Выдача мотивированного ответа об отказе или справка потребителю
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Расписка о выдаче справки либо мотивированного ответа об отказе потребителю или в центр
Расписка о выдаче справки или мотивированного ответа об отказе потребителю
Сроки исполнения
15 минут
В течение одного рабочего дня
в течение одного рабочего дня
Номер следующего действия
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1. Инспектор центра
СФЕ 2. Ответственный исполнитель отдела
СФЕ 3. Руководство отдела
Действие № 1. Прием документов, выдача расписки (талона), регистрация заявления, направление документов в отдел
Действие № 2. Прием заявления из центра или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству отдела
Действие № 3. Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 4. Рассмотрение заявления, подготовка справки
Действие № 5.Подписание справки
Действие № 6. Регистрация справки
Действие № 7. Передача справки в центр или выдача потребителю
Действие № 8. Выдача справки потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1. Инспектор центра
СФЕ 2. Ответственный исполнитель отдела
СФЕ 3. Руководство отдела
Действие № 1. Прием документов, выдача расписки (талона), регистрация заявления, направление документов в отдел
Действие № 2. Прием заявления из центра или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству отдела
Действие № 3. Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 4. Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного ответа об отказе
Действие № 5. Подписание мотивированного ответа об отказе
Действие № 6. Передача мотивированного ответа об отказе в центр или выдача потребителю
Действие № 7. Выдача мотивированного ответа об отказе потребителю
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги "Выдача
справки по определению адреса
объекта недвижимости на
территории Республики Казахстан"
Схема функционального взаимодействия