"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 427 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 25 қаңтарда № 2686 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 238 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013.06.21 № 238 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы "Ақпараттандыру туралы" Заңының 29-бабының 2-тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.А.Әбдіровке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Ізмұхамбетов
"КЕЛIСIЛДI"
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрі                                         А. Жұмағалиев
2012 жылғы "28" желтоқсан
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 427 қаулысына қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 427 қаулысымен Бекітілген
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электронды қ мемлекеттік қызмет Атырау облысының Атырау қаласы және аудандардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобильдер жолдары бөлімі (бұдан әрі – қызмет беруші), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталық) арқылы немесе өтініш берушіде электрондық-цифрлық қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.e.gov.kz (бұдан әрі - ЭҮП), арқылы көрсетіледі.

"Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде"
Постановление областного акимата Атырауской области от 28 декабря 2012 года № 427. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 25 января 2013 года № 2686. Утратило силу постановлением областного акимата Атырауской области от 21 июня 2013 года № 238
Сноска. Утратило силу постановлением областного акимата Атырауской области от 21.06.2013 № 238.
В соответствии с пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" и пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги "Постановка на учет граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Абдирова А.А. – заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Измухамбетов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                             А. Жумагалиев
"28" желтоқсан 2012 год
Приложение к постановлению
акимата Атырауской области
от 28 декабря 2012 года № 427
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 28 декабря 2012 года № 427
Регламент электронной государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается отделами жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Атырау и районов Атырауской области (далее – услугодатель), а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - центр), адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему постановлению, или веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz" (далее – ПЭП), при условии наличия у заявителя электронный цифровой подписи.

2. Электронды қ мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 ақпандағы № 76 "Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегi" мемлекеттiк қызмет стандартын бекiту туралы" қаулысымен бекітілген "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
Осы Регламентте пайдаланылатын т үсініктер және қысқартулар:
1. жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, соның ішінде өзіндік кәсіпкерлік түрінде қызметтін жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
2. тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
3. транзакциялық қызмет көрсету – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну жөнінде қызмет көрсету;
4. "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
5. "электрондық үкімет" шлюзі – электрондық қызметті іске асыру шеңберінде "электрондық үкімет" ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
6. электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нысандар терімі (бұдан әрі - ЭЦҚ);
7. электрондық құжат – өзіндегі ақпарат электрондық- цифрлық сандық нысанда ұсынылған және ЭЦҚ арқылы куәландырылған құжат;
8. электрондық мемлекеттік қызмет көрсету – ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер көрсету;
9. ақпараттық жүйе – ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
10. ЖТ МД Қ – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры;
11. пайдаланушы – өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
12. ЭҮӨШ - "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі;
13. құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – ақпараттық жүйелері қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар құрылымдық-бөлімшелері, мекемелері немесе өзге ұйымдарының тізбесі;
14. ХҚКО АЖ – Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі;
15. бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе – бұл нотариаттық қызметті автоматтандыруға және әділет органдары мен нотариаттық палаталардың өзара іс-қимылына арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі - БНАЖ);
16. АЖО – автоматтандырыл ған жұмыс орны.

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде" (далее – Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2010 года № 76 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде".
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
2) потребитель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
3) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб-портал "электронного правительства" - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) шлюз "электронного правительства" - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
6) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
7) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
8) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
9) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
10) ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
11) пользователь – субъект обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
12) РШЭП – региональный шлюз "электронного правительства";
13) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, которые участвуют в процессе оказания услуги;
14) ИС ЦОН – информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан;
15) Единая нотариальная информационная система – это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее – ЕНИС);
16) АРМ – автоматизированное рабочее место.

2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қызмет берушінің қызмет тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЖСН мен парольдің көмегімен ЭҮП-да тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызмет алу үшін тұтынушымен ЭҮП-да ЖСН мен парольды (авторландыру үдерісі) енгізу;
3) 1-шарт – ЖСН мен пароль ар қылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалылығын ЭҮП-да тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушы деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы ЭҮП-мен хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – осы Регламентте көрсетілген қызметті тұтынушының таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және тұтынушының нысанды (деректерді енгізу) оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы, Стандарттың 11-тармағында көрсетілген сұраныс нысанына қажетті құжаттардың электрондық түрдегі көшірмелерін тіркеу, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы:
6) 2-шарт – ЭЦ Қ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және тізімде қайта шақырылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) ЭҮП-да тексеру;
7) 4-үдеріс – тұтынушы ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұранысты куәландыру және электрондық құжатты (сұранысты) қызмет берушімен ЭҮӨШ АЖО-да өңдеу үшін ЭҮШ арқылы жолдау;
9) 6-үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-да тіркеу;
10) 3-шарт – тұтынушының қоса берілген Стандартта көрсетілген және қызмет көрсетуге негіз болатын құжаттарының сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі (өңдеуі);
11) 7-үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – тұтынушының ЭҮӨШ АЖО-мен қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат түріндегі хабарлама) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалануымен қалыптастырылады.
7. Қызмет берушінің қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызмет көрсету кезіндегі функцияналдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін қызмет беруші қызметкерінің ЭҮӨШ АЖО-да ЖСН және парольді енгізуі (авторландыру үдерісі);

2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получателя услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированным АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;

2) 2-үдеріс – осы Регламентте көрсетілген қызметті қызмет беруші қызметкерінің таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы деректерін енгізуі;
3) 3-үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-ға тұтынушы деректері туралы сұраныс жолдау;
4) 1-шарт – ЖТ МД Қ-да тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДҚ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – қызмет беруші қызметкерімен тұтынушы ұсынған сұраныс нысанына бекітілген қағаз түрінде және сканирленген құжаттар болуы туралы белгісі бөлігіндегі сұраныс нысанын толтыру және қызмет көрсетуге толтырылған сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6-үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-да тіркеу;
8) 2-шарт – қызмет берушінің Стандартта көрсетілген және қызмет көрсетуге негіздер болатын қоса берілген құжаттардың сәйкестігін тексеру (өңдеу);
9) 7-үдеріс – тұтынушының құжаттарында орын алған бұзушылықтарға байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8-үдеріс – тұтынушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат түріндегі хабарлама) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалануымен қалыптастырылады.
8. Қызмет берушінің ХҚКО арқылы қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызмет көрсету кезіндегі функцияналдық өзара іс-қимыл № 3 диаграммасы) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін Орталық операторының ХҚКО АЖ АЖО-да логин мен пароль енгізуі (авторландыру үдерісі);
2) 2-үдеріс - осы Регламентте көрсетілген қызметті Орталық операторының таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және Орталық операторының тұтынушы деректерін, сондай-ақ сенімхат бойынша тұтынушы өкілінің деректерін енгізуі (нотариалдық куәландырылған сенімхат болған кезде, сенімхатты өзгеше куәландырған жағдайда – сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-ға тұтынушы деректері туралы, сондай-ақ БНАЖ-ға тұтынушы өкілінің сенімхат деректері туралы сұранысты жолдау;
4) 1-шарт - ЖТ МД Қ-да тұтынушы деректерінің, сондай-ақ БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4-үдеріс - ЖТ МДҚ-да тұтынушы деректерінің, сондай-ақ БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – Орталық операторының тұтынушы ұсынған сұраныс нысанына бекітілген қағаз түрінде және сканирленген құжаттар болуы туралы белгісі бөлігіндегі сұраныс нысанын толтыру қызмет көрсетуге толтырылған сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;

2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированной АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, а также данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, а также данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

7) 6-үдеріс – ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-да Орталық операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (тұтынушы сұранысын) жолдау;
8) 7-үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-да тіркеу;
9) 2-шарт - қызмет берушінің Стандартта көрсетілген және қызмет көрсетуге негіз болатын қоса берілген құжаттардың сәйкестігін тексеру (өңдеу);
10) 8-үдеріс - тұтынушының құжаттарында орын алған бұзушылықтарға байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс - тұтынушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат түріндегі хабарлама) Орталық операторы арқылы алуы.
9. Қызмет көрету үшін сұраныс нысанын толтыру бойынша әрекеттер сипаттамасы:
1) пайдаланушыны ң ЭҮП-ға кіру үшін ЖСН, логин және паролін енгізуі;
2) осы Регламентте к өрсетілген қызметті таңдау;
3) "онлайн қызметке тапсырыс" батырмасының көмегімен қызметке тапсырыс беру;
4) С ұранысты толтыру және қажетті құжаттарды электронды түрде тіркеу:
ЭҮП-да пайдаланушының тіркелу нәтижесі бойынша ЖСН автоматты түрде таңдалады;
пайдаланушы "сұранысты жіберу" батырмасының көмегімен сұранысты куәландыруға (қол қою) ауысуды жүзеге асырады;
пайдаланушыны ң ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) сұранысты куәландыру (қол қою) – пайдаланушы "қол қою" батырмасының көмегімен ЭЦҚ сұранысын куәландыруды (қол қоюды) жүзеге асырады, кейіннен сұраныс қызмет беруші АЖО-ға өңдеуге жіберіледі;
7) қызмет беруші АЖО-да сұранысты өңдеу;
8) пайдаланушыда экран дисплейнде келесі ақпарат шығады: ЖСН, сұраныс нөмірі, қызмет түрі, сұраныс мәртебесі, қызмет көрсету мерзімі, "мәртебесін жаңғырту" батырмасының көмегімен пайдаланушыға сұранысты өңдеу нәтижелерін қарау мүмкіндігі беріледі;
9) жауап алу кезінде ЭҮП-да "нәтижені қарау" батырмасы пайда болады.
10. Сұранысты өңдеуден кейін пайдаланушыға келесі түрде сұранысты өңдеу нәтижелерін қарау мүмкіндігі беріледі:
қызмет алу тарихында "шығу құжатын қарау" батырмасын басқан соң сұраныс нәтижесі экран дисплейіне шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқан соң сұраныс нәтижесі тұтынушымен берілген магнитті тасығышта Adobe Acrobat форматында сақталады.
11) Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны call-орталық телефоны арқылы алуға болады: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдірісіндегі өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
12. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
Тұтынушы;
Қызмет беруші;
Орталық операторы;
ЭҮП;
ЭҮШ;
ЭҮӨШ;
ЭҮӨШ АЖО;
ХҚКО АЖ АЖО;
ЖТ МДҚ;
БНАЖ.
13. Әрбір әрекеттің орындалу мерзімін көрсетумен әрекеттердің (рәсімдер, функциялар, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік-кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированной АРМ РШЭП.
9. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) ввод пользователем ИИН, логина и пароля для входа в ПЭП;
2) выбор услуги, указанной в настоящем Регламенте;
3) заказ услуги с помощью кнопки "Заказать услугу онлайн";
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
ИИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки "отправить запрос" осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки "подписать" осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в АРМ услугодателя;
7) обработка запроса в АРМ услугодателя;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН, номер запроса, тип услуги, статус запроса, срок оказания услуги;
с помощью кнопки "обновить статус" пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на ПЭП появляется кнопка "просмотр результата".
10. После обработки запроса потребителю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "просмотреть выходной документ" в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" - результат запроса сохраняется на заданном потребителем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
Потребитель;
Услугодатель;
Оператор Центра;
ПЭП;
ШЭП;
РШЭП;
АРМ РШЭП;
АРМ ИС ЦОН;
ГБД ФЛ;
ЕНИС.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.

14. Әрекеттердің қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) олардың сипаттамасына сәйкес осы Регламенттің2-қосымшасында келтірілген.
15. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасындағы Электрондық мемлекеттік қызметтің: "сапа" және "қолжетімдік" көрсеткіштерін айқындауға арналған сауалнама нысанына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена вприложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности, в соответствии с формой анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность" в приложении 3 к настоящему Регламенту.

16. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғау);
2) тұтастығы (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпарат пен ресурстардың заңсыз ұсталуынан қорғау).
17. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) интернетке шығу;
2) қызмет көрсетілетін тұлғаның ЖСН болуы;
3) ЭҮП-да авторландыру;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы.
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге немесе жеке тұрғын
үй қорынан жергілікті атқарушы
орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж
азаматтарды есепке қою және
олардың кезегі" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Әрбір әрекеттің орындалу мерзімін көрсетумен әрекеттердің (рәсімдер, функциялар, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік-кестелік сипаттамасы2-кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (жүмыс барысы, ағымы)
1.
Әрекет (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
Қызмет беруші
Қызмет беруші
ЖТ МДҚ
Қызмет беруші
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3.
Әрекет (үдеріс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮӨШ АЖО-да ЖСН және пароль арқылы авторландырады
Қызмет берушінің қызметкер қызметті таңдау
ЖТ МДҚ-ға тұтынушы деректері туралы сұраныс жолдау
ЖТ МДҚ-да деректердің болмауы туралы хабарлама қалыптастыру
ЭЦҚ куәландыруымен және сканерленген құжаттарды тіркеумен сұраныс нысанын толтыру
ЭҮӨШ АЖО-да құжаттарды тіркеу
Тұтынушының құжаттарында орын алған бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір тағайындаумен жүйеде сұранысты тіркеу
Сұранысты сәтті қалыптастыру туралы хабарлама көрсету
Сұранысты бағыттау
Дәлелді бас тарту қалыптастыру
Сұранысты бағыттау
Өтінішке нөмір тағайындаумен сұранысты тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Қызмет нәтижесін  хабарламаны қалыптастыру
5.
Орындау мерзімдері
10 – 15 сек
10 сек
1,5 мин
10 – 15 сек
10 – 15 сек
1,5 мин
1,5 мин
10 – 15 сек
6.
Келесі әрекет нөмірі
Егер бұзушылықтар болса –4;
егер бұзушылықтар болмаса–5
6
Егер бұзушылықтар болса –7, егер бұзушылықтар болмаса –8
3-кесте. ХҚКО арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (жүмыс барысы, ағымы)
1.
Әрекет (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2.
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторы
Орталық операторы
ЖТ МДҚ,
БНАЖ
Орталық операторы
Орталық операторы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3.
Әрекет (үдеріс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Логин және пароль арқылы Орталық операторы авторландырылады
Қызметті таңдайды және сұраныс деректерін қалыптастырады
ЖТ МДҚ, БНАЖ-ға сұраныс жолдау
Тұтынушы деректердің болмауына байланысты деректер алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру
Қажетті құжаттар ды сұраныс нысанына тіркелумен сұранысты толтыру және ЭЦҚ-мен куәландыру
ЭЦҚ –мен куәландырылған (қол қойылған) құжатты ЭҮӨШ АЖО жолдау
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында орын алған бұзушылықтарға байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір тағайындаумен сұранысты тіркеу
Сұранысты сәтті қалыптастыру туралы хабарлама көрсету
Сұранысты бағыттау
Дәлелді бас тарту қалыптастыру
Сұранысты сәтті қалыптастыру туралы хабарлама көрсету
Сұранысты бағыттау
Өтінішке нөмір тағайындаумен сұранысты тіркеу
Дәлелді бастарту қалыптастыру
Қызмет нәтижесін хабарлама қалыптастыру
5.
Орындау мерзімдері
30 сек– 1минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минут
1 минут
1 минут
30 сек – 1 минут
15 минут
6.
Келесі әрекет нөмірі
2
3
Егер тұтынушы деректер бұзушылықтар болса –4; егер бұзушылықтар болмаса–5

16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация в ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП.
Приложение 1 к регламенту
электронной государственной услуги
"Постановка на учет и очередность
граждан, нуждающихся в жилище из
государственного жилищного фонда или
жилище, арендованном местным
исполнительным органом в
частном жилищном фонде"
Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
Действия основного процесса (вода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
Потребитель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и пароля.
Формирует сообщение об отказе в запрашиваемы услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в запрашиваемы услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемы услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационнораспорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
30 сек
15 минут
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно
-
4 – если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
-
7 – если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
Действия основного процесса (вода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
ГБД ФЛ
Услугодатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на АРМ РШЭП через ИИН и пароль
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса о данных потребителя в ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отсутствии данных в ГБД ФЛ
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением ЭЦП
Регистрация документа в АРМ РШЭП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационнораспорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Формирование результата услуги – уведомления
5
Сроки исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
6
Номер следующего действия
-
-
4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
-
6
7 – если есть нарушения; 8 – если нарушений нет
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через ЦОН
Действия основного процесса (вода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ, ЕНИС
Оператор Центра
Оператор Центра
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Формирование результата услуги – уведомления
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
1 минута
30 сек – 1 минута
15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4 – если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
-
-

Егер бұзушылықтар болса –8, егер бұзушылықтар болмаса – 9
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге немесе жеке тұрғын
үй қорынан жергілікті атқарушы
орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж
азаматтарды есепке қою және
олардың кезегі" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Әрекеттердің қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) олардың сипаттамасына
№ 1 диаграмма ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл жасау
№ 2 диаграмма қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл жасау
№ 3 диаграмма ХҚКО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл жасау
Шартты белгілер
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге немесе жеке тұрғын
үй қорынан жергілікті атқарушы
орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж
азаматтарды есепке қою және
олардың кезегі" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің: "сапа" және "қолжетімдік" көрсеткіштерін айқындауға арналған сауалнама нысаны
____________________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.

8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2 к регламенту
электронной государственной услуги
"Постановка на учет и очередность
граждан, нуждающихся в жилище из
государственного жилищного фонда или
жилище, арендованном местным
исполнительным органом в
частном жилищном фонде"
Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Таблица. Условные обозначения
Приложение 3 к регламенту
электронной государственной услуги
"Постановка на учет и очередность
граждан, нуждающихся в жилище из
государственного жилищного фонда или
жилище, арендованном местным
исполнительным органом в
частном жилищном фонде"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.