2012 жылғы ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарын айқындау туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2012 жылғы 5 қазандағы № 6-14 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 қазанда № 2637 тіркелді. Күші жойылды - Жылыой аудандық мәслихатының 2013 жылғы 07 ақпандағы № 10-12 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Жылыой аудандық мәслихатының 2013.02.07 № 10-12 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексiнiң 56 бабының 1 тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" қаулысының 1 тармағының 14) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихаттың кезекті VI сессиясы ШЕШIМ ЕТЕДI:
1. Әлеуметтiк көмек тағайындауға және төлемге құқығы бар ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттары айқындалсын:
1) жалғыз басты мүгедектер;
2) кәмелет жасқа толмаған тұл жетiмдер;
3) жоғарғы және арнаулы оқу орындарының күндiзгi бөлiмдерiнде ақылы түрде оқитын тұл жетiм студенттер;
4)жан басына шаққандағы орташа табысы белгiленген ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасынан аспайтын отбасылардағы 18 жасқа дейiнгi мүгедек балалар;
5) жан басына шаққандағы орташа табысы белгiленген ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасынан аспайтын отбасылардағы ең аз мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлер;
6) жан басына шаққандағы орташа табысы белгiленген ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасынан аспайтын отбасылардағы "Жылыой ауданы жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнiң есебiнде тұрған жұмыссыз азаматтар;
7) жан басына шаққандағы орташа табысы белгiленген ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасынан аспайтын отбасылардағы "Жылыой ауданы жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнiң сол кезде есебiнде тұрған жұмыссыздар қайтыс болған жағдайда оларды жерлейтiн тұлғалар;
8) жан басына шаққандағы орташа табысы белгiленген ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасынан аспайтын отбасылардан қысылтаяң, төтенше жағдайларға тап болған (өрт, бiр айдан ұзаққа созылған ауру) тұлғалар;
9) жан басына шаққандағы орташа табысы белгiленген ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасынан аспайтын отбасылардың күндiзгi бөлiмдерiнде ақылы түрде оқитын студенттер;
10) жан басына шаққандағы орташа табысы белгiленген ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасынан аспайтын отбасылардан 1 жасқа дейiнгi жасанды тамақтандырылатын балалары бар тұлғалар;

Об определении отдельных категорий нуждающихся граждан района на 2012 год
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 5 октября 2012 года № 6-14, зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 29 октября 2012 года № 2637. Утратило силу - решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 07 февраля 2013 года № 10-12
Сноска. Утратило силу - решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 07.02.2013 № 10-12.
Руководствуясь подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" районный маслихат на очередной VI сессииРЕШИЛ:
1. Определить отдельные категории нуждающихся граждан района, имеющих право на назначение и выплату социальной помощи:
1) одинокие инвалиды;
2) студенты - круглые сироты, обучающиеся на платной основе на дневной форме обучения в высших и средне-специальных учебных заведениях;
3) круглые сироты, не достигшие совершеннолетия;
4) дети-инвалиды до 18 лет из семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума;
5) пенсионеры, получающие минимальный размер пенсии, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума;
6) безработные граждане из семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, состоящие на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Жылыойского района";
7) лица из семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, осуществляющие погребение безработных, состоявших на момент смерти на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Жылыойского района";
8) лица из семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, попавшие в экстремальные, непредвиденные ситуации (пожар, длительная болезнь более одного месяца);
9) студенты из семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, обучающиеся на платной основе на дневной форме обучения;
10) лица из семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, имеющих детей до 1 года на искусственном вскармливании;

11) жан басына шаққандағы орташа табысы белгiленген ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасынан аспайтын отбасылардан Атырау облыстық денсаулық сақтау басқармасымен емделуге, тексерiлуге жiберiлген тұлғалар.
2. Ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындауға және төлеуге нақты құжаттар тiзбесi осы шешiмнiң қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтiк сала, жастар саясаты, заңдылық және құқықтық мәселелер жөнiндегi тұрақты комиссиясына жүктелсiн.
4. Осы шешiм әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың VI
сессиясының төрағасы:                      Т. Қыдырбаев
Аудандық мәслихат хатшысы:                 М. Кенғанов
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 5 қазандағы
№ 6-14 шешіміне қосымша
Ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындауға және төлеуге нақты құжаттар тiзбесi
1) әлеуметтiк көмекке өтiнiш жасаған тұтынушының өтiнiшi;
2) алушының жеке басын куәландыратын құжат көшiрмесi;
3) алушының заңды өкiлi өтiнiшi жасаған кезде оның заңды өкiл екенiн растайтын құжатпен бiрге оның жеке басын куәландыратын құжат көшiрмесi;
4) алушының салық төлеушi куәлiгi көшiрмесi;
5) алушының әлеуметтiк жеке код беру туралы куәлiгi көшiрмесi;
6) екінші деңгейдегі банкте немесе банк операцияларын жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда жеке шот бар екендігін растайтын құжат;
7) алушының отбасы құрамын және тұрғылықты жерiн анықтайтын селолық округ әкiмдiгiнен берiлген анықтама;
8) ауылдық, селолық әкiмi жанындағы учаскелiк комиссиямен ұсынылған отбасының әлеуметтiк, материалды-тұрмыстық жағдайын тексеру актiсi;
9) осы шешiмнiң 1-тармағында айқындалған жеке тұлғалардың санатын анықтайтын құжат.

11) лица из семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, направленные управлением здравоохранения Атырауской области на обследование, лечение.
2. Определить перечень исчерпывающих документов, необходимых для назначения и выплаты социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социальной сферы, молодежной политики, законодательства и права.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель VI сессии
районного маслихата:                       Кыдырбаев Т.
Секретарь районного маслихата              Кенганов М.
Приложение к решению
районного маслихата
от 5 октября 2012 года № 6-14
Перечень исчерпывающих документов, необходимых для назначения и выплаты социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района
заявление потребителя, обратившегося за социальной помощью;
копия документа удостоверяющий личность получателя;
при обращении законного представителя получателя, прилагается копия документов удостоверяющий его личность и документ, подтверждающий полномочия законного представителя;
копия свидетельства налогоплательщика получателя;
копия свидетельства о присвоении социального индивидуального кода получателя;
документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций;
справка с сельского округа о составе семьи, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
акт обследования социальных, материально-бытовых условий семьи, предоставляемый участковой комиссией при акимах поселковых и сельских округов;
документ, подтверждающий категории физических лиц определенных пунктом 1 настоящего решения.