Ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарын айқындау туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2012 жылғы 18 шілдедегі № 54-V шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 10 тамызда № 4-7-150 тіркелді. Күші жойылды - Мақат аудандық мәслихатының 2013 жылғы 04 ақпандағы № 100-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Мақат аудандық мәслихатының 2013.02.04 № 100-V шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4) тармақшасын, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасын басшылыққа алып, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысының 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес Мақат аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтік көмек тағайындауға және төлемге құқығы бар ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттары айқындалсын:
1) жалғыз басты мүгедектер;
2) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардағы 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
3) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардағы ең аз мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлер;
4) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардағы "Мақат ауданы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің есебінде тұрған жұмыссыз азаматтар;
5) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардағы "Мақат ауданы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің сол кезде есебінде тұрған жұмыссыздар қайтыс болған жағдайда оларды жерлейтін тұлғалар;
6) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардан қысылтаяң, төтенше жағдайларға тап болған (өрт, бір айдан астам ұзаққа созылған ауру) тұлғаларға;
7) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардан Атырау облыстық денсаулық сақтау басқармасымен емделуге, тексерілуге жіберілген тұлғалар.
2. Ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындауға және төлеуге нақты құжаттар тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.

Об определении отдельных категорий нуждающихся граждан района
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 18 июля 2012 года № 54-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 10 августа 2012 года № 4-7-150. Утратило силу - постановлением Макатского районного акимата Атырауской области от 04 февраля 2013 года № 100-V
Сноска. Утратило силу - постановлением Макатского районного акимата Атырауской области от 04.02.2013 № 100-V
Руководствуясь подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в соответствии с подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" маслихат Макатского района РЕШИЛ:
1. Определить отдельные категории нуждающихся граждан района, имеющих право на назначение и выплату социальной помощи:
1) одинокие инвалиды;
2) дети-инвалиды до 18 лет из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума;
3) пенсионеры, получающие минимальный размер пенсии из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума;
4) безработные граждане из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, состоящие на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Макатского района";
5) лица из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, осуществляющие погребение безработных, состоявших на момент смерти на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Макатского района";
6) лица из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, попавшие в экстримальные, непредвиденные ситуации (пожар, длительная болезнь более одного месяца);
7) лица из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, направленные управлением здравохранения Атырауской области на обследование, лечение.
2. Определить перечень исчерпывающих документов, необходимых для назначения и выплаты социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района согласно приложению к настоящему решению.

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау жасау, бюджеттік жоспарлау, шаруашылық қызмет, жерді пайдалану және табиғатты қорғау, заңдылықты қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне еніп, алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті
V сессиясының төрағасы:                    Б. Ундасынов
Аудандық мәслихат хатшысы                  Т. Жолмағамбетов
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 18 шілдедегі
№ 54 шешіміне қосымша
Ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындауға және төлеуге нақты құжаттар тізбесі
1) әлеуметтік көмекке өтініш жасаған тұтынушының өтініші;
2) алушының жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі;
3) алушының салық төлеуші куәлігі көшірмесі;
4) алушының әлеуметтік жеке код беру туралы куәлігі көшірмесі;
5) алушының аудандық пошта байланыс бөлімшесінен ашылған жеке есеп-шотын растайтын кітапшасының көшірмесі;
6) алушының отбасы құрамы және тұрғылықты жері туралы анықтама;
7) ауылдық, селолық әкімі жанындағы учаскелік комиссиямен ұсынылған отбасының әлеуметтік, материалды-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі;
8) осы шешімнің 1-тармағында айқындалған жеке тұлғалардың санатын анықтайтын құжат.

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам бюджетного планирования, хозяйственной деятельности, использования земли, охраны природы и обеспечения законности.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции, вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель очередной V
сессии районного маслихата                 Б. Ундасынов
Секретарь районного маслихата              Т. Жолмагамбетов
Приложение
к решению маслихата района
№ 54 от 18 июля 2012 года
Перечень исчерпывающих документов, необходимых для назначения и выплаты социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района
1) заявление потребителя, обратившегося за социальной помощью;
2) копия документа удостоверяющий личность получателя;
3) копия свидетельства налогоплательщика получателя;
4) копия свидетельства о присвоении социального индивуального кода получателя;
5) копия книжки, подтверждающий наличие лицевого счета в районном отделении почтовой связи;
6) справка о составе семьи, подтверждающая регистрацию по месту жительства;
7) акт обследования социальных, материально-бытовых условий семьи, предоставляемый участковой комиссией при акимах аульных и сельских округов;
8) документ, подверждающий категории физических лиц определенных пунктом 1 настоящего решения.