"Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызметінің регламентін бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 4 маусымдағы № 161 Қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 маусымда № 2084 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 маусымдағы № 157 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 27.06.2013 № 157 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес "Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.Ә. Бектаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің міндетін атқарушы           Б.Оспанов
Облыс әкімі аппаратының басшысы            Б.Жылқышиев
Облыс әкімінің орынбасары                  Б.Әлиев
Облыс әкімінің орынбасары                  Ә.Бектаев
Облыс әкімінің орынбасары                  С.Қаныбеков
Облыс әкімінің орынбасары                  С.Тұякбаев
Облыстық экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасының бастығы            Е.Садыр
Облыстық қаржы басқармасының бастығы       Р.Исаева
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы 4 маусымдағы
№ 161 қаулысына қосымша
«Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызметінің көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мәдени құндылық - зайырлы және діни сипаттағы мәдени мұра заты, сондай-ақ өзге де тарихи, көркем, ғылыми немесе мәдени мәні бар құндылықтар;
2) тұтынушы - жеке және заңды тұлға;
3) уәкілетті орган - Оңтүстік Қазақстан облысының мәдениет басқармасы;
4) жауапты орындаушы - міндетіне сараптама өткізу мен әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беретін уәкілетті органның лауазымды тұлғасы;
5) қорытынды - «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 қаулысымен бекітілген, әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы сараптама нәтижелері берілген құжат;

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 4 июня 2012 года № 161. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 29 июня 2012 года № 2084. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27 июня 2013 года № 157
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27.06.2013 № 157.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламент государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бектаева А.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима области      Б.Оспанов
Руководитель аппарата акима области        Б.Жилкишиев
Заместитель акима области                  Б.Алиев
Заместитель акима области                  А.Бектаев
Заместитель акима области                  С.Каныбеков
Заместитель акима области                  С.Туякбаев
Начальник областного управления
экономики и бюджетного планирования        Е.Садыр
Начальник областного управления финансов   Р.Исаева
Приложение к
постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 4 июня 2012 года № 161
Регламент государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) культурная ценность - предмет культурного наследия светского и религиозного характера, а также иные ценности, имеющие историческое, художественное, научное или иное культурное значение;
2) потребитель - физическое и юридическое лицо;
3) уполномоченный орган - управление культуры Южно-Казахстанской области;
4) ответственный исполнитель - должностное лицо уполномоченного органа, в обязанности которого входит проведение экспертизы и выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета;
5) заключение - документ, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 «Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан», в котором изложены результаты экспертизы о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета;

6) сараптама комиссиясы - әкетілетін және әкелінетін мәдени құндылықтар бойынша облыстың жергілікті атқарушы органымен құрылатын комиссия.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасы "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабы 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету регламенті - мемлекеттік қызмет стандартының сақталуына қойылатын талаптарды белгілейтін және мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсетуінің тәртібін белгілейтін нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы" 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 және "Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 976 қаулылары негізінде жүзеге асырылады (бұдан әрі - Стандарт).
6. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы және уақытша әкетілетін мәдени құндылықтың түпнұсқалығы туралы қорытынды беру (бұдан әрі - қорытынды) немесе қорытынды беруде бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады. Қорытынды қағаз түрінде жазбаша ресімделеді.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне уәкілетті органнан өзге мүдделі органдардың қатысуы көзделмеген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласы Қазыбек би көшесі № 5 үйде орналасқан Оңтүстік Қазақстан облысының мәдениет басқармасында 2-қабат, 4-бөлмеде ұсынылады. Телефондар: 53-93-49, 53-56-26. Жұмыс кестесі Стандарттың 1-қосымшасында қарастырылған.
9. Тұтынушы мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша ақпаратты алудың тәртібі туралы осы регламенттің 8-тармағында көрсетілген уәкілетті органнан біле алады.

6) экспертная комиссия - комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей, создаваемая местным исполнительным органом области.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственную услугу оказывает уполномоченный орган.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5.Государственная услуга осуществляется на основании постановлений Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 «Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан» и от 24 сентября 2010 года № 976 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета» (далее - Стандарт).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности и о подлинности временно вывезенной культурной ценности (далее - заключение), либо мотивированный ответ об отказе в выдаче заключения. Заключение оформляется в письменном виде на бумажном носителе.
7. В процессе оказания государственной услуги участие других заинтересованных органов, кроме уполномоченного органа, не предусмотрено.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается управлением культуры Южно-Казахстанской области по адресу: город Шымкент, улица Казыбек би, дом № 5 2-этаж 4-кабинет. Телефоны: 53-93-49, 53-56-26. График работы предусмотрен приложением 1 Стандарта.
9. Потребитель может узнать о порядке получения информации государственных услуг в уполномоченном органе, указанном в пункте 8 настоящего регламента.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін тұтынушының толық ұсынбауы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет беруді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
12. Тұтынушының мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш тапсырған сәтінен бастап, мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері қабылданған құжаттарды тіркеуге алып, басшының қарауына жібереді;
3) уәкілетті орган басшысы қараудан соң, жауапты орындаушыны белгілейді;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы тұтынушыдан түскен өтінішке қарауды жүзеге асырып, құжаттарды сараптама комиссиясына жібереді немесе дәлелді бас тарту дайындайды;
5) сараптама комиссиясы уақытша әкетілетін мәдени құндылықтың мәдени құндылығы немесе түпнұсқалығына оның сәйкестігін айқындау мақсатында сараптаманы жүзеге асырады, сонан соң құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
6) комиссия қарауының нәтижелерін алғаннан соң, уәкілетті органның жауапты орындаушысы қорытындыны ресімдеп, уәкілетті органның басшысына қол қоюға жібереді;
7) уәкілетті органның басшысы қорытындыға немесе дәлелді бас тартуға қол қойып, уәкілетті органның кеңсесіне жібереді;
8) уәкілетті органның кеңсесі қорытындының немесе дәлелді бас тартудың бір данасын тұтынушыға береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының құжаттарын қабылдауды уәкілетті органның бір қызметкері жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
14. Уәкілетті органға құжаттарды қабылдау кеңсе арқылы жүзеге асырылады.
Тұтынушының мемлекеттік қызметті алуға жүгінуі жеке және заңды тұлғалардың жүгінуін тіркеу журналына тіркеледі.
Тұтынушы уәкілетті орган кеңсесінің тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, күні) қойылған өтініштің көшірмесін алады, онда мемлекеттік қызметтің берілу уақыты көрсетіледі.
15. Тұтынушы уәкілетті органға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (әрі қарай – ҚФБ) іске қосылады:
1) уәкілетті органның басшылығы;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;

10. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является предоставление неполного пакета документов потребителя, предусмотренных в пункте 11 Стандарта.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
3) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение представленного заявления от потребителя, отправляет документы в экспертную комиссию или подготавливает мотивированный отказ;
5) экспертная комиссия осуществляет экспертизу в целях определения его на соответствие культурной ценности или подлинности временно вывезенной культурной ценности, затем отправляет документы в уполномоченный орган.
6) после получения результата рассмотрения экспертной комиссии, ответственный исполнитель уполномоченного органа оформляет заключение, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
7) руководитель уполномоченного органа подписывает заключение или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
8) канцелярия уполномоченного органа выдает потребителю один экземпляр заключения либо мотивированный отказ.
13. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним специалистом уполномоченного органа.
4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе
оказания государственной услуги
14. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через канцелярию.
Обращение потребителя государственной услуги регистрируется в журнале учета обращения физических и юридических лиц.
Потребитель получает копию заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) канцелярии уполномоченного органа, в котором указывается время получения потребителем государственной услуги.
15. Потребитель предоставляет в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
16. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководство уполномоченного органа;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;

3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
4) сараптама комиссиясы.
17. Әкімшілік әрекетінің (рәсімінің) орындалу мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік әрекетінің (рәсімінің) кезектілігі мен өзара әрекет етуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
18. Әкімшілік әрекетінің мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі қисынды кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
19. Мәдени құндылықтарды әкету және әкелу жөніндегі сараптама комиссиясы қорытындысының нысаны осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін жауапты лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
20. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жауапты тұлға уәкілетті органның басшысы болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға жауапты.
«Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени
құндылығының болуы туралы қорытынды беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара әрекеттерінің сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалды бірліктердің (бұдан әрі - ҚФБ) әрекеттерінің сипаттамасы
Әрекет (барысы, жұмыс ағыны) рет
1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері және жауапты орындаушысы
Уәкілетті орган басшысы, сараптама комиссия
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Тіркелген, тиісті түрде ресімделген құжаттар мен заттарды уәкілетті органның басшысына жіберу
Уәкілетті орган басшысының бұрыштамасы
Құжаттар мен заттарды сараптама комиссиясына сараптамаға жіберу
Сараптаманы өткізу орны мен уақытын белгілеу
Сараптама комиссиясы төрағасының қолы қойылған қорытынды нәтижелерін алады. Қорытынды мен заттарды алған соң, орындаушы қорытындыны уәкілетті органның мөрімен бекітіп, оның бір данасын затпен қоса тұтынушыға береді.
Қорытындының екінші данасы, сондай-ақ қаралған құжаттар пакеті сараптама комиссиясының мерзімсіз сақталуында қалады.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Қорытындыны тіркеу
-
Орындау мерзімі
4-5 минут
4-5 минут
Келесі әрекеттің нөмірі
3
4
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) нөмірі
Тұтынушыға қорытындыны беру
-
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық- өкімдік шешім)
Тұтынушының мемлекеттік қызметті алуына байланысты қол қою
-
Орындау мерзімі
1-2 минут
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үдеріс – қорытынды беру туралы шешім қабылданған жағдайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері және жауапты орындаушысы
№ 1-әрекет
Өтінішті қабылдау, құжаттардың толықтығын тексеру, уәкілетті органның кіріс хаттар кітабына тіркеу.
№ 2-әрекет
Қорытынды беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс – қорытынды беруден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
№ 1-әрекет
Өтінішті қабылдау, құжаттардың толықтығын тексеру, уәкілетті органның кіріс хаттар кітабына тіркеу.
№ 2-әрекет
Құжаттардың нәтижесін кеңсеге жолдау
№ 3-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап
«Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени
құндылығының болуы туралы қорытынды беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба
«Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени
құндылығының болуы туралы қорытынды беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
3-қосымша
Мәдени құндылықтарды әкету және әкелу жөніндегі сараптама комиссиясы
__________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
Қорытынды
№_____
_____________ қаласы
20__ ж «____»____________

3) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
4) экспертная комиссия.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
18. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
19. Форма заключения экспертной комиссии по вывозу и ввозу указан в приложении 3 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
20. Руководитель уполномоченного органа является ответственным лицом по оказанию государственной услуги.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность по реализации государственной услуги в сроки, предусмотрены законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача заключения о наличии культурной
ценности у вывозимого и ввозимого предмета»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (далее – СФЕ)
Действия (хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии и ответственный исполнитель уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа, экспертная комиссия
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Отправка регистрированных, соответственно прошедших процедуру документов и предметов к руководителю уполномоченного органа
Резолюция руководителя уполномоченного органа
Отправка документов и предметов для экспертизы в экспертную комиссию
Установка места и времени для проведения экспертизы
Получает результаты заключения, подписанные председателем экспертной комиссии. После получения заключения и предметов, исполнитель скрепляет заключения печатью уполномоченного органа и один экземпляр вместе с предметом выдает потребителю.
Второй экземпляр заключения, а также пакет рассмотренных документов остаются на бессрочном хранении в экспертной комиссии.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация заключения
-
Сроки исполнения
4-5 минут
4-5 минут
Номер следующего действия
3
4
№ действия (хода, потока работ)
Выдача заключения потребителю
-
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Роспись потребителя в получении государственной услуги
-
Сроки исполнения
1-2 минуты
-
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – в случае утверждения решения о предоставлении заключения
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии и ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявления, проверка полноты документов, регистрация во входящую книгу уполномоченного органа.
Действие № 2
Сдача заключения
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс – в случае утверждения решения об отказе в предоставлении заключения
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявления, проверка полноты документов, регистрация во входящую книгу уполномоченного органа.
Действие № 2
Отправка результат документов в канцелярию
Действие № 3
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача заключения о наличии культурной
ценности у вывозимого и ввозимого предмета»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача заключения о наличии культурной
ценности у вывозимого и ввозимого предмета»
Экспертная комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей
_____________________________________________________
(местного исполнительного органа (города республиканского значения, столицы)
Заключение
№ _____
Город ___________
«____»______ 20___ г.

1. Өтініш беруші (аты-жөні немесе заңды тұлғаның атауы) ____________
____________________________________________________________________
2. Азаматтығы ______________________________________________________
________жылғы «_____»________________ берілген
паспортының немесе жеке куәлігінің № _________________________
заңды тұлғаның деректемелері _______________________________________
3. Өтініш берушінің кәсібі (жұмысы) ________________________________
4. Әкету (уақытша әкету) мақсаты ___________________________________
5. Сараптамаға ұсынылған (саны жазумен, орындалу техникасы, дайындалу материалы, мөлшері, салмағы, дайындалу уақыты және т.б. көрсетілген сипаттамасы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қорытынды: __________________________________________________________
(мәдени құндылығы бар/не жоқ)
Сараптама комиссиясының төрағасы
_________________________
(аты-жөні)
Комиссия мүшелері
_________________________
(аты-жөні)
_________________________
(аты-жөні)
_________________________
(аты-жөні)
М.О.

1. Заявитель (Ф.И.О. или наименование юридического лица)
____________________________________________________________________
2. Гражданство _____________________________________________________
№ паспорта или удостоверения личности ________________________
выданного «___ »_____________
реквизиты юридического лица
____________________________________________________________________
3. Профессия (занятие) заявителя: __________________________________
4. Цель вывоза: ____________________________________________________
5. Представлено на экспертизу (количество прописью, описание с указанием техники исполнения, материала изготовления, размера, веса, времени изготовления и т.д.)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Заключение:_________________________________________________________
(имеет/либо не имеет культурную ценность)
Председатель экспертной комиссии
_________________________
(Ф.И.О.)
Члены комиссии
_________________________
(Ф.И.О.)
_________________________
(Ф.И.О.)
_________________________
(Ф.И.О.)
М.П.