Қазығұрт ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек көрсету туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2012 жылғы 14 наурыздағы № 3/17-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Қазығұрт ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 5 сәуірде № 14-6-158 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 13/99-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 30.01.2013 № 13/99-V шешімімен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4)тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысымен бекiтiлген "Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттiк қызмет стандартының 611 тармақтарына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТI:
1. Қазығұрт ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек көрсетілсін:
1) басылымдарға жазылу үшін - Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне біржолғы 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңестiк Социалистiк Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға, біржолғы 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) үйде арнаулы әлеуметтік күтімге алынған қарттардың ішінен 80 жастан асқан адамдарға, жол жүрумен байланысты шығындарын өтеуге, ай сайын 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) Жеңіс күніне орай - Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне, олардың жесірлеріне, біржолғы 6,2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) қарттар мен мүгедектер күніне орай - үйде арнаулы әлеуметтік күтімге алынған қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға, біржолғы 1,3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) жеке оңалту бағдарламасы бойынша мұқтаж мүгедектерге қоларбамен қамтамасыз етуге:
серуендеуге арналған қоларбаға 55,6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
бөлмеге арналған қоларбаға 24,7 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) зейнеткерлер мен мүгедектерге шипажай немесе оңалту орталықтарына жолдама үшін, біржолғы 24,7 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Казыгуртского района
Решение Казыгуртского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 14 марта 2012 года № 3/17-V. Зарегистрировано Управлением юстиции Казыгуртского района Южно-Казахстанской области 5 апреля 2012 года № 14-6-158. Утратило силу решением Казыгуртского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 30 января 2013 года № 13/99-V
Сноска. Утратило силу решением Казыгуртского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 30.01.2013 № 13/99-V.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктами 611 Стандарта государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся
граждан Казыгуртского района:
1) для подписки в изданиях - участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, единовременно, в размере 5 месячных расчетных показателей и лицам награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, единовременно, в размере 1 месячного расчетного показателя;
2) престарелым людям старше 80 лет, получающим специальное социальное обслуживание на дому, для возмещения расходов, связанные с проездом, ежемесячно, в размере 1 месячного расчетного показателя;
3) ко Дню Победы - участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, их вдовам, единовременно, в размере 6,2 месячных расчетных показателей;
4) ко Дню престарелых и инвалидов – престарелым, инвалидам и детям инвалидам, получающим специальное социальное обслуживание на дому, единовременно, в размере 1,3 месячного расчетного показателя;
5) инвалидам по индивидуальной программе реабилитации по обеспечению инвалидными колясками:
на инвалидные коляски, предназначенные для прогуливания, в размере 55,6 месячных расчетных показателей;
на инвалидные коляски, предназначенные для комнаты, в размере 24,7 месячных расчетных показателей;
6) пенсионерам и инвалидам для получения направлений, в санатории или реабилитационные центры, единовременно, в размере 24,7 месячных расчетных показателей;

7) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездiң жұқпалы түрiмен ауыратын тұлғаларға, адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған балалары бар отбасыларына табыстарын есепке алмай және өмірлік қиын жағдайларға ұшыраған аз қамтамасыз етілген отбасыларға бiржолғы 10 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;
8) жан басына шаққандағы орташа айлық табысы кедейлік шегінен төмен отбасыларға ірі қара мал алу үшін бiржолғы 92 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;
9) адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған балалары бар отбасыларына табыстарын есепке алмай, өтемақы үшін ай сайын 22 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде.
2. «Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi нақты құжаттар тiзбесi осы шешiмнiң қосымшасына сәйкес анықталсын.
3. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы     Ж.Қарабеков
Аудандық мәслихат хатшысы                  М.Момынов
Қазығұрт аудандық мәслихатының
2012 жылғы 14 наурыздағы
№ 3/17-V шешiмiне қосымша
"Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi құжаттар тiзбесi
1. Әлеуметтік көмектің барлық түрлері үшін:
1) әлеуметтiк көмекке өтiнiш жасаған тұтынушының өтiнiшi;
2) алушының жеке басын куәландыратын құжат, ал кәмелетке толмаған алушылар үшiн – туу туралы куәлiк;
3) алушының салық төлеушi куәлiгi;
4) алушының тұратын жерi бойынша тiркеудi растайтын құжат;
5) алушының банктiк шоты бар болуын растайтын құжат;
6) алушының заңды өкiлi өтiнiш жасаған кезде, жеке басын куәландыратын құжат, және заңды өкiлдiң өкiлеттiлiгiн растайтын құжат қоса берiледi.
2. Әлеуметтік көмектің келесі түрлерін тағайындау үшін мыналар қоса беріледі:
1) барлық санаттағы мүгедектер мен зейнеткерлерге, табыстарын есепке алмай, шипажай немесе оңалту орталықтарына жолдама үшін:
алушының әлеуметтiк мәртебесiн растайтын құжат;
мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндi;
шипажай-курорттық картасынан немесе медициналық картасынан үзiндi;
мүгедектiң шипажайда немесе оңалту орталығында болуын растайтын құжат.
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңестiк Социалистiк Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға, басылымдарға жазылу үшін:
егер аталған азамат уәкiлеттi органда есепте тұрмаған жағдайда, алушының әлеуметтiк мәртебесiн растайтын құжат;

7) лицам, больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, семьям имеющим детей, заразившихся вирусом иммунодефицита человека, без учета доходов, а также семьям, попавшим в трудную жизненную ситуацию, единовременно, в размере 10 месячных расчетных показателей;
8) семьям, с месячным среднедушевым доходом ниже черты бедности, на покупку крупного рогатого скота, единовременно, в размере 92 месячных расчетных показателей;
9) семьям, имеющим детей, заразившихся вирусом иммунодефицита человека, без учета доходов, ежемесячно, в размере 22 месячных расчетных показателей.
2. Определить перечень документов, необходимых для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии районного маслихата    Карабеков Ж.
Секретарь районного маслихата              Момынов М.
Приложение к решению
Казыгуртского районного маслихата
от 14 марта 2012 года № 3/17-V
Перечень документов, необходимых для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
1. Для всех видов социальной помощи:
1) заявление потребителя, обратившегося за социальной помощью;
2) документ, удостоверяющий личность получателя, для несовершеннолетних получателей – свидетельство о рождении;
3) свидетельство налогоплательщика получателя;
4) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства получателя;
5) документ, подтверждающий наличие банковского счета получателя;
6) при обращении законного представителя получателя, прилагаются документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия законного представителя.
2. Для назначения следующих видов социальной помощи, прилагаются:
1) для пенсионеров и инвалидов всех категорий, без учета доходов, для получения направления в санатории или реабилитационные центры:
документ, подтверждающий социальный статус получателя;
выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
выписка из санаторно-курортной карты или медицинской карты;
документ, подтверждающий нахождение инвалида в санатории или реабилитационном центре.
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, для подписки в изданиях:
документ, подтверждающий социальный статус получателя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;

3) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездiң жұқпалы түрiмен ауыратын тұлғаларға, адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған балалары бар отбасыларына табыстарын есепке алмай, және өмірлік қиын жағдайларға ұшыраған аз қамтамасыз етілген отбасыларға:
емделуде болғанын растайтын, тиiстi медициналық ұйымнан анықтама;
ауыл округі әкімі жанындағы учаскелік комиссияның актісі.
3. Құжаттар салыстырып тексеру үшiн түпнұсқа мен көшiрмелерде ұсынылады, содан соң құжаттардың түпнұсқалары өтiнiш берушiге өтiнiш берген күнi қайтарылады.

3) лицам, больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, семьям имеющим детей заразившихся вирусом иммунодефицита человека, без учета доходов, а также семьям попавшим в трудную жизненную ситуацию:
справка из соответствующей медицинской организации, подтверждающая нахождение на лечении;
Акт участковой комиссий при акиме сельского округа.
3. Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.