2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 13-76/V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 28 желтоқсанда № 2178 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2014 жылғы 22 қаңтардағы № 22 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 22.01.2014 № 22 хатымен).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 9/71-V «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 2172 тіркелген шешіміне сәйкес, Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сайрам ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 21 091 295 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 3 489 527 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 10 163 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 352 361 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 17 239 244 мың теңге;
2) шығындар – 21 384 685 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 7 991 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 10 386 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 395 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -301 381 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 301 381 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 10 386 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 100 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 292 095 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 13.12.2013 № 25-154/V шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін).
2. 2013 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение маслихата Сайрамского района Южно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года № 13-76/V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 28 декабря 2012 года № 2178. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 22 января 2014 года № 22)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 22.01.2014 № 22).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 9/71-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2172, Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сайрамского района на 2013-2015 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 091 295 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 489 527 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 163 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 352 361 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 17 239 244 тысяч тенге;
2) затраты – 21 384 685 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 991 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10 386 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 395 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 301 381 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 301 381 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 10 386 тысяч тенге;
погашение займов – 1 100 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 292 095 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 13.12.2013 № 25-154/V (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить на 2013 год норматив распределения индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.

3. 2013 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 9 897 777 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 69 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2013 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

3. Установить объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2013 год в сумме 9 897 777 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 69 500 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2013 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

6. 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2-тармағына сәйкес, 2013 жылға ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа районного бюджета на 2013-2015 года, согласно приложению 6.
8. Установить на 2013 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы     А.Исаков
Аудандық мәслихат хатшысы                  К.Орашев
Сайрам аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 13-76/V шешіміне 1-қосымша
Сайрам ауданының 2013 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 13.12.2013 № 25-154/V шешімімен (2013 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Атауы
Iшкi сыныбы
1
2
3
І. Кірістер

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии районного маслихата    А. Исаков
Секретарь районного маслихата              К. Орашев
Приложение 1
к решению Сайрамского районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 13-76/V
Районный бюджет Сайрамского района на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 13.12.2013 № 25-154/V (вводится в действие с 01.01.2013).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3
1. Доходы

001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Ақсукент ауылдық округі әкімінің аппараты
Арыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Бадам ауылдық округі әкімінің аппараты
Жібек-Жолы ауылдық округі әкімінің аппараты
Жаңаталап ауылдық округі әкімінің аппараты
Жұлдыз ауылдық округі әкімінің аппараты
Қайнарбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарамұрт ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты
Қаратөбе ауылдық округі әкімінің аппараты
Құтарыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Манкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Сайрам ауылдық округі әкімінің аппараты
Тассай ауылдық округі әкімінің аппараты
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл  (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
Ақсукент ауылдық округі әкімінің аппараты
Арыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Бадам ауылдық округі әкімінің аппараты
Жаңаталап ауылдық округі әкімінің аппараты
Қайнарбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты
Құтарыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Қаратөбе ауылдық округі әкімінің аппараты
Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Манкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Тассай ауылдық округі әкімінің аппараты
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3
Елді-мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл  (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
008
Елдi мекендердің көшелерін жарықтандыру
Арыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Бадам ауылдық округі әкімінің аппараты
Жаңаталап ауылдық округі әкімінің аппараты
Жұлдыз ауылдық округі әкімінің аппараты
Қайнарбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарамұрт ауылдық округі әкімінің аппараты
Қаратөбе ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты
Құтарыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Манкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Сайрам ауылдық округі әкімінің аппараты
Тассай ауылдық округі әкімінің аппараты
009
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
Ақсукент ауылдық округі әкімінің аппараты
Арыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Бадам ауылдық округі әкімінің аппараты
Жаңаталап ауылдық округі әкімінің аппараты
Жібек-Жолы ауылдық округі әкімінің аппараты
Жұлдыз ауылдық округі әкімінің аппараты
Қайнарбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарамұрт ауылдық округі әкімінің аппараты
Қаратөбе ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты
Құтарыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Манкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Сайрам ауылдық округі әкімінің аппараты
Тассай ауылдық округі әкімінің аппараты

001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
Аппарат акима Аксукентского сельского округа
Аппарат акима Арысского сельского округа
Аппарат акима Акбулакского сельского округа
Аппарат акима Бадамского сельского округа
Аппарат акима Жибек-Жолынского сельского округа
Аппарат акима Жанаталапского сельского округа
Аппарат акима Жулдызского сельского округа
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карабулакского сельского округа
Аппарат акима Карамуртского сельского округа
Аппарат акима Карасуйского сельского округа
Аппарат акима Каратюбинского сельского округа
Аппарат акима Кутарысского сельского округа
Аппарат акима Колкентского сельского округа
Аппарат акима Манкентского сельского округа
Аппарат акима Сайрамского сельского округа
Аппарат акима Тассайского сельского округа
022
Капитальные расходы государственных органов
Аппарат акима Аксукентского сельского округа
Аппарат акима Арысского сельского округа
Аппарат акима Акбулакского сельского округа
Аппарат акима Бадамского сельского округа
Аппарат акима Жибек-Жолынского сельского округа
Аппарат акима Жанаталапского сельского округа
Аппарат акима Жулдызского сельского округа
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карабулакского сельского округа
Аппарат акима Карамуртского сельского округа
Аппарат акима Карасуйского сельского округа
Аппарат акима Каратюбинского сельского округа
Аппарат акима Кутарысского сельского округа
Аппарат акима Колкентского сельского округа
Аппарат акима Манкентского сельского округа
Аппарат акима Сайрамского сельского округа
Аппарат акима Тассайского сельского округа
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
Аппарат акима Аксукентского сельского округа
Аппарат акима Арысского сельского округа
Аппарат акима Бадамского сельского округа
Аппарат акима Жанаталапского сельского округа
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карабулакского сельского округа
Аппарат акима Карасуйского сельского округа
Аппарат акима Кутарысского сельского округа
Аппарат акима Каратюбинского сельского округа
Аппарат акима Колкентского сельского округа
Аппарат акима Манкентского сельского округа
Аппарат акима Тассайского сельского округа
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
Аппарат акима Арысского сельского округа
Аппарат акима Акбулакского сельского округа
Аппарат акима Бадамского сельского округа
Аппарат акима Жанаталапского сельского округа
Аппарат акима Жулдызского сельского округа
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карабулакского сельского округа
Аппарат акима Карамуртского сельского округа
Аппарат акима Карасуйского сельского округа
Аппарат акима Каратюбинского сельского округа
Аппарат акима Кутарысского сельского округа
Аппарат акима Колкентского сельского округа
Аппарат акима Манкентского сельского округа
Аппарат акима Сайрамского сельского округа
Аппарат акима Тассайского сельского округа
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
Аппарат акима Аксукентского сельского округа
Аппарат акима Арысского сельского округа
Аппарат акима Акбулакского сельского округа
Аппарат акима Бадамского сельского округа
Аппарат акима Жибек-Жолынского сельского округа
Аппарат акима Жанаталапского сельского округа
Аппарат акима Жулдызского сельского округа
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карабулакского сельского округа
Аппарат акима Карамуртского сельского округа
Аппарат акима Карасуйского сельского округа
Аппарат акима Каратюбинского сельского округа
Аппарат акима Кутарысского сельского округа
Аппарат акима Колкентского сельского округа
Аппарат акима Манкентского сельского округа
Аппарат акима Сайрамского сельского округа
Аппарат акима Тассайского сельского округа