Сарыағаш ауданында иттер мен мысықтарды ұстау Қағидасын бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2012 жылғы 11 қаңтардағы N 54-415-IV шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш ауданы Әділет басқармасында 2012 жылғы 7 ақпанда N 14-11-183 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихат сессиясының 2012 жылғы 12 маусымдағы N 6-38-V Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихат сессиясының 2012.06.12 N 6-38-V Шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Кодексінің 3-бабының 2 тармағына және 311 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Заңының 6 бап, 1 тармақ, 8 тармақшасына сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Сарыағаш ауданында иттер мен мысықтарды ұстау Қағидасы бекітілсін.
2. Қабылданған шешімнің орындалуын бақылау Сарыағаш аудандық ветеринария бөлімінің бастығы Б.Кокаевқа жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы     Е.Исахов
Аудандық мәслихат хатшысы                  Б.Каипов
Сарыағаш аудандық мәслихатының
2012 жылғы «11» қаңтардағы
№ 54-415-IV шешiмiмен бекітілген
Сарыағаш ауданында жануарларды (ит, мысықтар) ұстау Қағидасы       1. Жалпы ережелер
1. Сарыағаш ауданында жануарларды (ит, мысықтар) ұстау Қазақстан Республикасының «Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы» 2001 жылғы 30 қаңтардағы Кодексiнiң 3 бабының 2 тармағына және 311 бабына, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 8 тармақшасына сәйкес әзiрленген және Сарыағаш ауданында жануарларды (ит, мысықтар) ұстау тәртібін белгілейді.
2. Жануарларды (ит, мысықтар) ұстау тәртiбi
1. Жануарлар (ит, мысықтар) жеке ветеринариялық төлқұжатын беру жолымен сәйкестендiрiледi.
2. Жануарларды (ит, мысықтар) беру, сату, сатып алу, сонымен қатар аудан аумағынан тысқары, шығару және кiргiзу, жануарлардың (ит, мысықтар) «құтыруға қарсы егiлген» белгiсi бар ветеринариялық төлқұжаты болған жағдайда рұқсат етiледi.
3. Мыналарға рұқсат етiлмейдi:
1) тiркелмеген (есепке алынбаған) және егуден өтпеген иттер мен мысықтарды ұстауға;
2) жануарларды (ит, мысықтар) көп пәтерлi тұрғын үйлердiң аулаларында, балалар ойнайтын алаңшаларда және көпшілік шаралар өткізілетін жерлерде серуендетуге;

Об утверждении Правил содержания собак и кошек в Сарыагашском районе
Решение маслихата Сарыагашского района Южно-Казахстанской области от 11 января 2012 года N 54-415-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Сарыагашского района Южно-Казахстанской области 7 февраля 2012 года N 14-11-183. Утратило силу решением маслихата Сарыагашского района Южно-Казахстанской области от 12 июня 2012 года № 6-38-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата Сарыагашского района Южно-Казахстанской области от 12.06.2012 № 6-38-V
В соответствии со статьей 3, пункта 2 и статьи 311 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об административных правонарушениях», статьи 6, пункта 1, подпункта 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О государственном местном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить прилагаемые Правила содержания собак и кошек в Сарыагашском районе.
2.Контроль за выполнением принятого решения возложить на начальника Сарыагашского районного отдела ветеринарии Б.Кокаева.
3.Данное решение вводится в действие после истечения десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель сессии районного маслихата    Е.Исахов
Секретарь районного маслихата              Б.Каипов
Утверждено решением Сарыагашского
районного маслихата № 54-415-IV
от 11 января 2012 года
ПРАВИЛА
содержания животных (собаки, кошки) в Сарыагашском районе 1. Общие правила
1. Правила содержания (собак, кошек) Сарыагашском районе разработан в соответствии c пунктом 2 статьи 3 и статьей 311 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об административных правонарушениях», подпунктом 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и определяет порядок содержания животных (собак, кошек) в Сарыагашском районе.
2. Порядок содержания животных (собак, кошек)
1. Животные (собаки, кошки) идентифицируются путем выдачи индивидуальных ветеринарных паспортов.
2. Передача, продажа, купля, а также вывоз, ввоз животных (собак, кошек) за пределы района, разрешается при наличии ветеринарного паспорта с отметкой «сделана прививка против бешенства».
3. Не допускается следующее:
1) содержание незарегистрированных (не состоящих на учете) и невакцинированных животных (собак, кошек);
2) выгуливать животных (собак, кошек) во дворах многоквартирных жилых домов, на детских игровых площадках и в местах проведения общественных мероприятий;

3) иттердi тұмылдырықсыз және ұзын шылбырда серуендетуге;
4) мас күйiндегi тұлғалар мен 14 жасқа толмаған жасөспірімдерге иттердi серуендетуге;
5) адамдардың шомылуына арналған орындарда, су бұрқақтарда және бастау көздерінде жануарларды (ит, мысықтар)  шомылдыруға;
6) тұрғын үй қоры пәтерлерiнде және жеке тұрғын үйлерде қандай да болмасын иттер мен мысықтардың түрлерi үшiн паналау баспанасы мен питомниктер ұйымдастыруға;
7) жануарларды (ит, мысықтар) көп пәтерлi тұрғын үйлердiң және жатақханалардың ортақ пайдаланатын орындарында ұстауға, сонымен қатар сауда орталықтарының аумағына жетектеп әкелуге;
4. Адамдарды немесе жануарларды тiстеген иттер мен мысықтар тез арада оқшаулауланып, бақылау үшiн жақын маңдағы ветеринариялық емдеу мекемесiне жеткiзiледi.
5. Жануарларды (ит, мысықтар) ұстау ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережелер мен нормативтерге сәйкес жүзеге асырылады.
6. Санитариялық - гигиеналық, зоогигиеналық талаптар мен осы Қағиданың талаптарын орындаған жағдайда мыналарға:
1) бiрнеше жанұялар тұратын тұрғын жайда (коммуналдық пәтерлерде), тек өзiнiң тұрғын жайында, пәтерде барлық тұрушылардың жазбаша келiсiмi бойынша көршiлердiң дәрiгерлiк керi көрсеткiшi (ұшыну) болмаса, иттер мен мысықтарды ұстауға;
2) иттердi тұмылдырықсыз және шылбырсыз елді мекендерден тыс жерлерде, мал табындары мен отарларда бос ұстауға рұқсат беріледі.
3. Қорытынды қағида
7. Осы Қағиданы бұзғаны үшiн жауапкершiлiк Қазақстан Республикасының Заңнамаларына сәйкес белгiленедi.

3) выгул собак без намордника и на длинном поводке;
4) выгуливать животных (собак, кошек) лицам, в нетрезвом состоянии и детям до 14 летнего возраста;
5) купать животных (собак, кошек) в местах, предназначенных для купания людей, в фонтанах и в родниковых источниках;
6) организация приютов и питомников в квартирах жилого фонда и в индивидуальных жилых домах для любых видов животных (собак, кошек);        7) содержание животных (собак, кошек) в местах общего пользования многоквартирных жилых домов и общежитиях, а также приводить на территории торговых центров;
4. Собаки и кошки, укусившие людей либо животных, немедленно доставляются в ближайшее лечебное ветеринарное учреждение для изоляции и наблюдения.
5. Содержание животных (собак, кошек) осуществляется в соответствии с ветеринарными (ветеринарно-санитарными) правилами и нормативами.
6. Разрешается, при условии соблюдения санитарно-гигиенических, зоогигиенических требований и требований настоящих Правил:
1) содержание собак и кошек в жилых помещениях (в коммунальных квартирах), проживающими несколькими семьями, лишь на своей жилой площади с письменного согласия всех проживающих в квартире, при отсутствии у соседей медицинских противопоказаний (аллергия).
2) содержать собак без намордника и ошейника вне населенных пунктов, стадах и отарах.
3. Заключительное положение
7. За нарушение настоящих правил ответственность определяется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.