Шардара ауданының Шардара қаласы мен елдi мекендерінің жерді аймақтарға бөлу схемасы туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2012 жылғы 6 қарашадағы № 9-61-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 22 қарашада № 2146 тіркелді
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шардара аудандық мәслихатының 29.03.2013 № 13-91-V (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 8 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Шардара ауданының Шардара қаласы мен елдi мекендерінің жерді аймақтарға бөлу схемасы бекітілсін (қосымша қоса тіркеледі).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шардара аудандық мәслихатының 29.03.2013 № 13-91-V (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Осы шешiм алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы З.Талбидин
Аудандық мәслихат хатшысы Т.Бердібеков
Шардара аудандық мәслихатының
2012 жылғы 6 қарашадағы
№ 9-61-V шешімімен бекітілген
Шардара қаласының жерді аймақтарға бөлу схемасы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 19.11.2018 № 33-220-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1-аймақ:
Н.Ондасынов, Ө.Түгелбаев көшелерінің және Төле би көшесінің бойымен жаңа көпірге дейінгі аралықтағы осы көшелердің екі жақ беті, Қазыбек би, Әйтеке би және Әл-Фараби көшелері бойындағы жер телімдері түгелімен және Б.Саттарханов көшесімен Жастар көшесінің қиылысынан басталатын, Жастар көшесінің бойында орналасқан жер телімдері, Әл-Фараби көшесінің сол жағы бойымен Қазыбек би көшесіне дейін, Қазыбек би көшесінің сол жағы бойымен Әйтеке би көшесіне дейін, Әйтеке би көшесінің сол жағы бойымен Төле би көшесіне дейін, Төле би көшесінің сол жағы бойымен Шардара су қоймасының су қорғау аймағы, автобаза және механикалық-жөндеу зауыты аймағы дейінгі жерлер.
№ 1 учаске, алаңы-12,04га. Шардара қаласының аумағына жаңадан қосылған алаңы-12,04га жер телімі, жаңадан дайындалған және бекітілген Шардара қаласының егжей-тегжейлі жоспарына сәйкес, бұрыңғы қаланың шекарасының оңтүстік-батыс жағынан төмен, бұрынғы қаланың шекарасынан бастап оңтүстікке қарай үш шақырымдай жерде орналасып, Шардара су қоймасының жағалауымен шектесе жағалап, Шардара су қоймасының батыс жағынан орын алып, сол жағынан жаңадан қалаға енгізілген жерлермен шектесіп, қаланың бұрыңғы батыс шекарасынан 1 шақырымдай жерде орналасқан,

О схеме зонирования земель в городе Шардаре и населенных пунктах Шардаринского района
Решение Шардаринского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 6 ноября 2012 года № 9-61-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 22 ноября 2012 года № 2146
Сноска. Заголовок в редакции решения Шардаринского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 29.03.2013 № 13-91-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить схему зонирования земель в городе Шардаре и населенных пунктах Шардаринского района (приложение прилагается).
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 29.03.2013 № 13-91-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии З. Талбидин
Секретарь районного маслихата Т. Бердибеков
Утверждено решением
Шардаринского районного маслихата
от 6 ноября 2012 года № 9-61-V
Схема зонирования земель города Шардара
Сноска. Приложение в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 19.11.2018 № 33-220-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1-я зона:
Вдоль улиц Н.Ондасынова, У.Тугельбаева и улицы Толе би до нового моста, обе стороны этих улиц, полностью участки вдоль улиц Казыбек би, Айтеке би и Аль-Фараби, участок вдоль улицы Жастар, начиная с пересечения улиц Б.Саттарханова и Жастар, участки вдоль левой стороны улицы Аль-Фараби до улицы Казыбек би, вдоль левой стороны улицы Казыбек би до улицы Айтеке би, вдоль левой стороны улицы Айтеке би до улицы Толе би, вдоль левой стороны улицы Толе би до водоохранной зоны Шардаринского водохранилища, территория автобазы и ремонтно-механического завода.
Участок № 1, площадь-12,04 га. Земельный участок, вновь включенный в территорию города Шардара, площадью 12,04га, согласно вновь подготовленному и утвержденному плану детального проектирования города Шардара, расположенный ниже от старой юго-западной границы города, в трех километрах от старой границы города к югу, с западной стороны побережья Шардаринского водохранилища, примыкающего к городу, с левой стороны, граничащий с вновь включенными в город земель, от старой западной стороны города около 1 километра.

№ 2 учаске, алаңы-110,52га. Шардара қаласының аумағына жаңадан қосылған алаңы-110,52га жер телімі, жаңадан дайындалған және бекітілген Шардара қаласының егжей-тегжейлі жоспарына сәйкес, қаланың бұрыңғы шекарасының оңтүстік- батыс жағынан төмен, қаланың бұрынғы шекарасынан бастап, оңтүстікке қарай 5 шақырым жерде, №1 учаскеден автотрассамен төмен оңтүстікке қарай 2-3 шақырым жерде орналасып, Шардара су қоймасының жағалауымен шектесіп, Шардара су қоймасының батыс жағынан орын алып, сол жағынан жаңадан енгізілген жерлермен шектеседі.
№ 3 учаске, алаңы-14,23га. Шардара қаласының аумағына жаңадан қосылған алаңы-14,23га жер телімі, жаңадан дайындалған және бекітілген Шардара қаласының егжей-тегжейлі жоспарына сәйкес, бұрынғы қаланың шекарасының оңтүстік-батыс жағынан төмен, қаланың бұрынғы шекарасынан бастап оңтүстікке қарай 8 шақырым жерде, №2 учаскеден төмен орналасып, Шардара су қоймасының жағалауымен шектесіп, Шардара су қоймасының батыс жағынан орын алып, сол жағынан жаңадан қалаға қосылған жерлермен шектесіп, трассаға дейін 1 шақырымдай жерде орналасқан.
№ 4 учаске, алаңы-118,51га. Шардара қаласының аумағына жаңадан қосылған алаңы-118,51га жер телімі, жаңадан дайындалған және бекітілген Шардара қаласының егжей-тегжейлі жоспарына сәйкес, қаланың бұрынғы шекарасының оңтүстік-батыс жағынан төмен, қаланың бұрынғы шекарасынан бастап, оңтүстікке қарай 10 шақырым жерде орналасып, сол жағынан Шардара су қоймасының жағалауымен шектесіп, Шардара су қоймасының батыс жағынан орын алып, сол жағынан жаңадан қалаға енгізілген жерлермен шектеседі.
2-аймақ:
Темірбеков көшесі бойымен Құршан көшесінің қиылысына дейін, екінші жағы Тоқтаров көшесінің қиылысына дейін, Шардара қаласының сол жағалауына өтетін көпірден бастап Арыс қаласына жүретін айналма жолдың екі жақ беті, Н.Оңдасынов көшесінің және Әл-Фараби көшесінің қиылысынан бастау алып жолдың екі жақ беті Шардара қаласының шекарасына дейін, Төле би көшесінің сол жақ бетімен Әйтеке би көшесіне дейін, осы көшеден бастау алып сол жақ бетінен Қазыбек би көшесіне дейін, Қазыбек би көшесінен бастау алып сол жақ бетінен Әл-Фараби көшесіне дейін, Әл-Фараби көшесінен бастау алып Шардара су қоймасына дейін және Достық, Нұр-Отан мөлтек аудандары, Төле би көшесінің сол жақ бетін ала отырып Қ.Тұрысбеков көшесіне дейін, Қ.Тұрысбеков көшесінің сол жақ бетімен Төле би көшесіне дейінгі жерлер;
3-аймақ:
Шардара қаласының бірінші және екінші аймаққа кірмейтін аймақтары.
Шардара ауданының елдi мекендерінің жерді аймақтарға бөлу схемасы
1-аймақ:
Жаушықұм ауылдық округі – Жаушықұм-1 ауылы, Ұзын ата ауылдық округі – Ұзын ата ауылы;
2-аймақ:
Қоссейт ауылдық округі – Қоссейіт ауылы;
3-аймақ:
Қ. Тұрысбеков ауылдық округі – Қ.Тұрысбеков ауылы;
4-аймақ:
Көксу ауылдық округі – Көксу ауылы, Алатау батыр ауылдық округі –Қазақстан ауылы, Целинное ауылы, Қызылқұм ауылдық округі – Қызылқұм ауылы, Достық ауылдық округі – Достық ауылы, Ақшеңгелді ауылдық округі – Ақалтын ауылы, Сүткент ауылдық округі – Сүткент ауылы;
5-аймақ:
Қ. Тұрысбеков ауылдық округі – Ақберді ауылы, Қуан-құдық ауылы, Пішентөбе ауылы, Бозай ауылы, Жаушықұм ауылдық округі – Бағыскөл ауылы, Жаушықұм ауылы, Қалғансыр ауылы, Құйған ауылы;
6-аймақ:
Көксу ауылдық округі – Айдарқұл-қашар ауылы, Баспанды ауылы, Жоласар ауылы, Сырдария ауылы, Ақшеңгелді ауылдық округі – Егізқұм ауылы, Сүткент ауылдық округі – Шабырлы ауылы;
7-аймақ:
Қ.Тұрысбеков ауылдық округі – Бимырза ауылы.

Участок № 2, площадь-110,52га. Земельный участок, вновь включенный в территорию города Шардара, площадью 110,52га, согласно вновь подготовленному и утвержденному плану детального проектирования, расположенный ниже от старой юго-западной границы города, от старой границы города к югу в 5 километрах от участка, от участка №1 по автотрассе вниз к югу в 2-3 километрах, граничащий с побережьем Шардаринского водохранилища, находясь с западной стороны Шардаринского водохранилища, с левой стороны граничащий с вновь включенными землями.
Участок № 3, площадь-14,23га. Земельный участок, вновь включенный в территорию города Шардара, площадью 14,23га, согласно вновь подготовленному и утвержденному плану детального проектирования, расположенный ниже от старой юго-западной границы города, от старой границы города к югу в 8 километрах, ниже от участка №2, граничащиц с побережьем Шардаринского водохранилища, находясь с западной стороны Шардаринского водохранилища, с левой стороны, граничащий с вновь включенными землями, около 1 километра от трассы.
Участок № 4, площадь-118,51га. Земельный участок, вновь включенный в территорию города Шардара, площадью 118,51га, согласно вновь подготовленному и утвержденному плану детального проектирования, расположенный ниже от старой юго-западной границы города, от старой границы города к югу в 10 километрах, с левой стороны, граничащий с побережьем Шардаринского водохранилища, находясь с западной стороны Шардаринского водохранилища, с левой стороны, граничащий с вновь включенными в город землями.
2-я зона:
Участки вдоль улицы Темирбекова до пересечения улицы Куршан, вторая сторона до пересечения улицы Тохтарова, две стороны дороги ведущей в сторону города Арысь начиная с моста идущего на Левый берег города Шардара, обе стороны дороги начиная с пересечения улиц Н.Ондасынова и Аль-Фараби до границы города Шардара, участки вдоль левой стороны улицы Толе би до улицы Айтеке би, начиная с этой улицы левая ее сторона до улицы Казыбек би, начиная с улицы Казыбек би левая ее сторона до улицы Аль-Фараби, начиная с улицы Аль-Фараби до Шардаринского водохранилища микрорайоны Достык, Нур-Отан, левая сторона улицы Толе би до улицы К.Турысбекова, левая сторона улицы К.Турысбекова до улицы Толе би;
3-я зона:
Территория невходящая в первую и вторую зоны города Шардара.
Схема зонирования земель населенных пунктах Шардаринского района
1-я зона:
сельский округ Жаушыкум – аул Жаушыкум-1, сельский округ Узын ата – аул Узын ата;
2-я зона:
сельский округ Коссейт – аул Коссейт;
3-я зона:
сельский округ К.Турысбекова – аул К.Турысбекова;
4-я зона:
сельский округ Коксу – аул Коксу, сельский округ Алатау батыра – аул Казахстан, аул Целинное, сельский округ Кызылкум – аул Кызылкум, сельский округ Достык – аул Достык, сельский округ Акшенгелди – аул Акалтын, сельский округ Суткент – аул Суткент;
5-я зона:
сельский округ К.Турысбекова-аул Акберди, аул Куан-кудык, аул Пишентобе, аул Бозай, сельский округ Жаушыкум – аул Багыскол, аул Жаушыкум, аул Калгансыр, аул Куйган;
6-я зона:
сельский округ Коксу – аул Айдаркул-кашар, аул Баспанды, аул Жоласар, аул Сырдария, сельский округ Акшенгелди – аул Егизкум, сельский округ Суткент – аул Шабырлы;
7-я зона:
сельский округ К.Турысбекова – аул Бимырза.