"Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 20 шілдедегі N 169 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 16 тамызда N 2638 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 тамыздағы N 212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.08.2013 N 212 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745, «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447, «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 976 қаулыларына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 20 шілдедегі
№ 169 қаулысымен
бекітілген
«Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мәдени құндылықтар – зайырлы және дiни сипаттағы мәдени мұра заттары, сондай-ақ тарихи, көркем, ғылыми немесе өзге де мәдени мәнi бар өзге де құндылықтар;
2) сараптама комиссиясы – облыстың жергiлiктi атқарушы органы құратын мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі комиссия;
3) тұтынушы – жеке немесе заңды тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745, «Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттiк қызмет көрсету стандартын бекiту туралы» 2010 жылғы 24 қыркүйектегi № 976 қаулыларына сәйкес әзiрлендi.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 20 июля 2012 года N 169. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 16 августа 2012 года за N 2638. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 августа 2013 года № 212
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.08.2013 № 212.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», от 1 июня 2007 года № 447 «Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан», от 24 сентября 2010 года № 976 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета» Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Сапарбаев
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 20 июля 2012 года № 169
Регламент государственной услуги
«Выдача заключения о наличии культурной ценности
у вывозимого и ввозимого предмета»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) культурные ценности - предметы культурного наследия светского и религиозного характера, а также иные ценности, имеющие историческое, художественное, научное или иное культурное значение;
2) экспертная комиссия – комиссия по временному вывозу культурных ценностей, создаваемая местным исполнительным органом области;
3) потребитель – физическое или юридическое лицо.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», от 24 сентября 2010 года № 976 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета» и определяет порядок выдачи заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета.

3. «Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттiк қызметін (бұдан әрі – мемлекеттiк қызмет) Шығыс Қазақстан облысының мәдениет басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) көрсетеді.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет «Мәдениет туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңы, «Қазақстан Республикасынан әкетiлетiн және оған әкелiнетiн мәдени құндылықтарға сараптама жүргiзу ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 қаулысы негiзiнде көрсетіледі.
6. Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қағаз тасығышта қорытынды беру (бұдан әрі – қорытынды) немесе жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тарту мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттiк қызметті алу үшін Өскемен қаласы, М. Горький көшесі, 21 үй мекенжайында орналасқан Басқармаға хабарласу керек.
8. Мемлекеттiк қызметті Басқарма күнделікті, демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетеді, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін.
9. Тұтынушы мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелері жөніндегі, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты Басқарманың www.culturevko.gov.kz веб-сайтынан немесе 263063, 268420 телефондарынан ала алады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі осы Регламенттің 15-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған уақытынан бастап, 5 жұмыс күнін құрайды;
өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты - 15 минуттан аспайды;
өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең көп уақыты – 10 минуттан аспайды;
қорытынды алу кезіндегі күту уақыты - 10 минуттан аспайды.
11. Осы Регламенттің 15-тармағында көзделген құжаттар пакетін толық ұсынбау мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Қорытынды беруден бас тартылған жағдайда, қорытынды беру үшін белгіленген мерзімде тұтынушыға жазбаша түрде дәлелді жауап беріледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш алынған сәттен бастап және мемлекетік қызмет көрсету нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) Басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметiнде тұтынушының қажеттi құжаттары мен заттары қоса берiлген өтiнiшiн тiркеу;

3. Государственная услуга «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета» (далее – государственная услуга) оказывается управлением культуры Восточно-Казахстанской области (далее - Управление).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года «О культуре», постановления Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 «Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан».
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача заключения о наличии у вывозимого и ввозимого предмета культурной ценности на бумажном носителе (далее - заключение), либо мотивированный отказ в его выдаче в письменном виде.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в Управление, которое находится по адресу: город Усть-Каменогорск, улица М. Горького, 21.
8. Государственная услуга оказывается Управлением ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов.
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги, потребитель может получить на веб-сайте Управления: www.culturevko.gov.kz или по телефонам: 263063, 268420.
10. Сроки оказания государственной услуги:
сроки оказания государственной услуги с момента сдачи необходимых документов, указанных в пункте 15 настоящего Регламента, составляют 5 рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – 10 минут;
время ожидания при получении заключения – не более 10 минут.
11. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является предоставление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 15 настоящего Регламента.
В случае отказа в выдаче заключения, потребителю дается мотивированный ответ в письменном виде в сроки, установленные для выдачи заключения.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) регистрация заявления с прилагаемыми документами и предметами потребителя в службе документационного обеспечения Управления;

2) Басқарма басшысының орындаушыны белгiлеуi;
3) орындаушының сараптама комиссиясына сараптама үшiн құжаттар мен заттарды жiберудi жүзеге асыруы;
4) сараптама комиссиясының берілген заттар мен құжаттардың сараптамасын жүзеге асыруы және қорытынды шығаруы;
5) орындаушының сараптама комиссиясының қорытындысын басқарманың мөрiмен бекiтуді және оның бір данасы мен заттарды тұтынушыға берудi жүзеге асыруы.
13. Басқармада мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең төменгі саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi іс-әрекет
(өзара іс-әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Тұтынушы мемлекеттiк қызметті алу үшiн Басқармаға құжаттар мен заттарды ұсынады, оларды құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі қызметкерi тұтынушының өтiнiшiнде көрсетiлген тiзiмдеме бойынша қабылдайды. Құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі қызметкерi құжаттар мен заттарды нөмiрiн, күнiн және парақ санын көрсетiп тіркеу журналына тіркейді. Тұтынушы басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметiнің тiркеу мөртабаны (кiрiс нөмiрi, күнi) қойылған өтiнiштiң көшiрмесiн алады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы осы Регламенттің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес Басқармаға өтініш береді.
Өтінішке мыналар қоса беріледі:
1) азаматтың жеке басын куәландыратын құжатының нотариалды расталған көшiрмесi немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің көшірмесі;
2) қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың болу мақсаттары мен талаптары туралы шартының көшірмесі;
3) әрбiр мәдени құндылықтың немесе оның құрамдас бөлiктерiнiң мөлшері 10x15 сантиметр фотосуретi;
4) мәдени құндылықтарға меншiк құқығын растайтын құжаттар;
5) заңды тұлғалар үшiн - уақытша әкету кезеңiнде мәдени құндылықтардың сақталуы үшін белгiлi бiр тұлғаға жауапкершiлiк жүктеу туралы ұйым басшысының бұйрығы;
6) мәдени құндылықтар ретiнде қаралып, сараптамаға жататын заттар.
16. Мемлекеттік қызметтерді көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі;
2) басқарма басшысы;
3) орындаушы;
4) сараптама комиссиясы.
17. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімдеудің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдеулері) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 3 қосымшада келтірілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламентке 4 қосымшада келтірілген.

2) определение руководителем Управления исполнителя;
3) осуществление исполнителем отправки документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию;
4) осуществление экспертной комиссией экспертизы предоставленных предметов и документов и вынесение заключения;
5) осуществление исполнителем скрепления заключения экспертной комиссии печатью Управления и выдачи одного экземпляра и предметов потребителю.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Управлении, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Потребитель предоставляет в Управление документы и предметы для получения государственной услуги, которые принимаются сотрудником службы документационного обеспечения по описи, указанной в заявлении потребителя. Документы и предметы регистрируются сотрудником службы документационного обеспечения с указанием номера, даты и количества листов в регистрационном журнале. Потребитель получает копию заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) службы документационного обеспечения Управления.
15. Для получения государственной услуги потребитель представляет в Управление заявление согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Регламенту.
К заявлению прилагаются:
1) копия документа, удостоверяющего личность гражданина или свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, заверенная нотариально;
2) копия договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;
3) фотография размером 10 x 15 сантиметров каждой культурной ценности или ее составляющих частей;
4) документы, подтверждающие право собственности на культурные ценности;
5) приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза для юридических лиц;
6) предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) служба документационного обеспечения;
2) руководитель управления;
3) исполнитель;
4) экспертная комиссия.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.

19. Соларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылатын қорытынды нысандары «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 қаулысымен бекітілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдер мен әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың
мәдени құндылығының болуы туралы
қорытынды беру» мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
1 қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгі
Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беруге
өтініш
Өтініш берушінің А.Ж.Т.: ___________________________________
Туған күні (күні, айы, жылы): ______________________________
Азаматтығы: ________________________________________________
Тіркелген орны: ____________________________________________
Нақты тұрғылықты жері: _____________________________________
Байланыс телефоны: _________________________________________
Ұсынылған затқа меншік құқығының туындау
негізі _____________________________________________________
Заттың сипаттамасы: ________________________________________
Затты әкету мақсаты: _______________________________________
Затты тасымалдау талаптары: ________________________________
Заттың Қазақстан Республикасы аумағынан тыс болу
мерзімі:____________________________________________________
Құжаттар мен заттардың тізімдемесі (осы регламенттің
15 тармағына сәйкес):
1. _________________________________________________________
2. _________________________________________________________
3. _________________________________________________________
4. _________________________________________________________
5. _________________________________________________________
6. _________________________________________________________
7. _________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы _________________________
Өтініш берілген күн ___________________________
«Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың
мәдени құндылығының болуы туралы
қорытынды беру» мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентiне
2 қосымша
Заңды тұлғаға арналған үлгі
Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беруге
өтініш
Заңды тұлғаның атауы: ______________________________________
Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, байланыс телефондары,
СТН, БИК):__________________________________________________
Астаналық филиал (мекенжайы, байланыс телефондары, есептік
тіркеу туралы куәлігінің нөмірі және берілген күні) ________
Ұсынылған затқа меншік құқығының туындау негізі: ___________
Заттың сипаттамасы: ________________________________________
Затты әкету мақсаты: _______________________________________
Затты тасымалдау талаптары: ________________________________
Заттың Қазақстан Республикасы аумағынан тыс болу мерзімі:
____________________________________________________________
Құжаттар мен заттардың тізімдемесі (осы регламенттің
15 тармағына сәйкес):

19. Формы заключений, в соответствии с которыми представляется результат оказания государственной услуги, утверждены постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 «Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан».
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
20. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого
и ввозимого предмета»
Образец для физического лица
Заявление
на выдачу заключения о наличии культурной ценности
у вывозимого и ввозимого предмета
Ф.И.О. заявителя: ___________________________________________
Дата рождения (число, месяц, год): __________________________
Гражданство: ________________________________________________
Место прописки: _____________________________________________
Место фактического проживания: ______________________________
Контактный телефон: _________________________________________
Основание возникновения права собственности на представленный
предмет: ____________________________________________________
Описание предмета: __________________________________________
Цель вывоза предмета: _______________________________________
Условия транспортировки предмета: ___________________________
Срок нахождения предмета за пределами Республики Казахстан:
_____________________________________________________________
Опись документов и предметов (согласно пункту 15 настоящего
регламента):
1. __________________________________________________________
2. __________________________________________________________
3. __________________________________________________________
4. __________________________________________________________
5. __________________________________________________________
6. __________________________________________________________
7. __________________________________________________________
Подпись заявителя _______________________________
Дата подачи заявления ___________________________
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого
и ввозимого предмета»
Образец для юридического лица
Заявление
на выдачу заключения о наличии культурной ценности
у вывозимого и ввозимого предмета
Наименование юридического лица: ____________________________
____________________________________________________________
Реквизиты юридического лица (адрес, контактные телефоны, РНН, БИН):
____________________________________________________________
Столичный филиал (адрес, контактные телефоны, номер и дата
выдачи свидетельства об учетной регистрации)
____________________________________________________________
Основание возникновения права собственности на представленный
предмет: ___________________________________________________
Описание предмета: _________________________________________
Цель вывоза предмета: ______________________________________
Условия транспортировки предмета: __________________________
Сроки нахождения предмета за пределами Республики Казахстан:
____________________________________
Опись документов и предметов (согласно пункту 15 настоящего
регламента):

1. _________________________________________________________
2. _________________________________________________________
3. _________________________________________________________
4. _________________________________________________________
5. _________________________________________________________
6. _________________________________________________________
7. _________________________________________________________
Қолы _________________________________
(бірінші басшы, немесе оның ауыстырған тұлға)
М.О.
Өтініш берілген күн _______________
«Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың
мәдени құндылығының болуы туралы
қорытынды беру» мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентiне
3 қосымша
1 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекеттің
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
1 ҚФБ.
Құжаттамалық
қамтамасыз
ету қызметі
2 ҚФБ.
Басқарма
басшысы
3 ҚФБ.
Басқарма
орындаушысы
4 ҚФБ.
Мәдени
құндылық-
тарды әкету
және әкелу
жөніндегі
сараптама
комиссиясы
5 ҚФБ.
Басқарма
орындау-
шысы
3
Әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмдеудің, операцияның,) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының құжаттары мен заттары қоса ұсынылатын өтiнiшiн қабылдау және тіркеу
Орындаушыны анықтау
Құжаттар мен затты сараптама комиссиясына беру
Ұсынылған заттар мен құжаттарға сараптама жасап, қорытынды шығару
Сараптама комиссиясының қорытындысын Басқарма мөрімен бекіту және бір данасын тұтынушыға беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешiм)
Өтініштің тіркелгені туралы арнайы журналға белгі қою
Шешім
Төраға және сараптама комиссиясы мүшелерінің қолымен расталған қорытынды
Басқарма мөрімен бекітілген қорытынды
5
Орындау мерзiмдерi
10 минут ішінде
10 минут ішінде
10 минут ішінде
Өтініш тіркелген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде
15 минут ішінде
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
2 кесте. Пайдалану нұсқалары.Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ.
Құжаттамалық
қамтамасыз ету
қызметі
2 ҚФБ.
Басқарма басшысы
3 ҚФБ.
Басқарма
орындаушысы
4 ҚҚБ.
Мәдени құндылықтарды
әкету және әкелу
жөніндегі сараптама
комиссиясы
№ 1 әрекет.
Тұтынушының
құжаттары мен
заттары қоса
ұсынылатын
өтiнiшiн
қабылдау және
тіркеу
№ 2 әрекет.
Орындаушыны
анықтау
№ 3 әрекет.
Құжаттар мен
заттарды
сараптама
комиссиясына беру
№ 4 әрекет.
Ұсынылған заттар
мен құжаттарға
сараптама жасап,
қорытынды шығару
№ 5 әрекет.
Сараптама
комиссиясының
қорытындысын
Басқарма мөрімен
бекіту және
бір данасын
тұтынушыға беру
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ.
Құжаттамалық
қамтамасыз ету
қызметі
2 ҚФБ.
Басқарма
басшысы
3 ҚФБ.
Басқарма
орындаушысы
4 ҚҚБ.
Мәдени құндылықтарды
әкету және әкелу
жөніндегі сараптама
комиссиясы
№ 1 әрекет.
Тұтынушының
құжаттары мен
заттары қоса
ұсынылатын
өтiнiшiн
қабылдау және
тіркеу
№ 2 әрекет.
Орындаушыны
анықтау
№ 3 әрекет.
Құжаттар мен
заттарды
сараптама
комиссиясына беру
№ 4 әрекет.
Ұсынылған заттар
мен құжаттарға
сараптама жасау, қорытынды
шығарудан бас тарту
№ 5 әрекет.
Мемлекеттік
қызмет
көрсетуден
бас тарту
туралы
хабарламаға
қол қою
«Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың
мәдени құндылығының болуы туралы
қорытынды беру» мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентiне
4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің
қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты
көрсететін сызба
О – негізгі әрекеттер; А - баламалы әрекеттер.

1. _________________________________________________________
2. _________________________________________________________
3. _________________________________________________________
4. _________________________________________________________
5. _________________________________________________________
6. _________________________________________________________
7. _________________________________________________________
Подпись __________________________________________
(первый руководитель, либо лицо, его заменяющее)
М.П.
Дата подачи заявления ___________________________
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого
и ввозимого предмета»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
СФЕ
СФЕ 1. Служба
документа-
ционного
обеспечения
СФЕ 2.
Руководитель
Управления
СФЕ 3.
Исполнитель
Управления
СФЕ 4.
Экспертная
комиссия по
вывозу и
ввозу
культурных
ценностей
СФЕ 3.
Исполнитель
Управления
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация заявления с прилагаемыми документами и предметом потребителя
Определение исполнителя
Передача документов и предмета в экспертную комиссию
Проведение экспертизы представленных предметов и документов и вынесение заключения
Скрепление заключения экспертной комиссии печатью Управления и выдача одного экземпляра потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отметка о регистрации заявления в специальном журнале
Резолюция
Заключение, заверенное председателем и членами экспертной комиссии
Заключение, скрепленное печатью Управления
5
Сроки исполнения
В течение 10 минут
В течение 10 минут
В течение 10 минут
В течение 5 рабочих дней со дня регистрации заявления
В течение 15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1. Служба
документационного
обеспечения
СФЕ 2.
Руководитель
Управления
СФЕ 3.
Исполнитель
Управления
СФЕ 4. Экспертная
комиссия по
вывозу и ввозу
культурных
ценностей
Действие № 1.
Прием и
регистрация
заявления с
прилагаемыми
документами и
предметами
потребителя
Действие № 2.
Определение
исполнителя
Действие № 3.
Передача
документов и
предметов в
экспертную
комиссию
Действие № 4.
Проведение
экспертизы
представленных
предметов и
документов и
вынесение
заключения
Действие № 5.
Скрепление
заключения
экспертной
комиссии
печатью
Управления и
выдача
одного
экземпляра
потребителю
Таблица 2. Варианты использования.
Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1. Служба
документационного
обеспечения
СФЕ 2.
Руководитель
Управления
СФЕ 3.
Исполнитель
Управления
СФЕ 4. Экспертная
комиссия по
вывозу и ввозу
культурных
ценностей
Действие № 1.
Прием и
регистрация
заявления с
прилагаемыми
документами и
предметами
потребителя
Действие № 2.
Определение
исполнителя
Действие № 3.
Передача
документов и
предмета в
экспертную
комиссию
Действие № 4.
Проведение
экспертизы
представленных
предметов и
документов, отказ
в вынесении
заключения
Действие № 5.
Подписание
уведомления об
отказе в
оказании
государственной
услуги
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
«Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого
и ввозимого предмета»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия; А - альтернативные действия.