"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiн бекiту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі N 215 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 01 қазанда N 2682 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 тамыздағы N 212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.08.2013 N 212 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған
«Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну мөлшерін және ережесін бекіту туралы» 2009 жылғы 18 ақпандағы № 183, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745, «Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 51 қаулыларына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған «Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғашқы рет ресми жарияланған күнінен кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі                                Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 215 қаулысымен
бекiтiлген
«Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау
шараларын ұсыну» мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Негізгі түсініктер

Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 10 сентября 2012 года № 215. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 01 октября 2012 года за N 2682. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 августа 2013 года № 212
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.08.2013 № 212.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2009 года № 183 «Об утверждении размеров и Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты», от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», от 31 января 2011 года № 51 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты» Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 10 сентября 2012 года № 215
Регламент
государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования, социального
обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для
работы и проживания в сельские населенные пункты»
1. Основные понятия

1. Осы Регламентте келесiдей негiзгi түсiнiктер қолданылады:
1) уәкiлеттi орган – ауылдық аумақтарды дамыту бойынша ауданның (облыстық маңыздағы қаланың) уәкiлеттi органы;
2) көтерме жәрдемақысы – бiр реттiк ақшалай төлем түрiндегi тұтынушыларды әлеуметтiк қолдау шарасы;
3) бюджеттiк кредит - тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттiк кредит түрiндегi тұтынушыларды әлеуметтiк қолдау шарасы;
4) тұрақты түрде жұмыс iстейтiн комиссия - тұтынушыларға әлеуметтiк қолдау шараларын көрсету жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру үшiн аудандық (облыстық маңыздағы қалалық) мәслихаттың депутаттарынан, ауданның (облыстық маңыздағы қаланың) атқарушы органдарының және қоғамдық ұйымдардың өкiлдерiнен тұратын ауданның (облыстық маңыздағы қаланың) әкiмдiгi құратын алқалы орган;
5) тұтынушы - ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандары;
6) сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) - аудан (облыстық маңыздағы қала) әкiмдiгiнiң атынан және тапсырысы бойынша тұтынушыларға берiлетiн бюджеттiк қызметтерге қызмет көрсету бойынша мiндеттердi атқаратын қаржылық агенттiк;
7) сенім білдірілген агенттің өкілі – тұтынушыға берілетін бюджеттік кредитті ресімдеу бойынша функцияларды орындайтын қаржылық агенттіктің маманы.
2. Жалпы ережелер
2. «Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттiк қызметі (бұдан әрi – мемлекеттік қызмет) көтерме жәрдемақы және тұрғын үй сатып алуға немесе салуға несие беру түрінде көрсетіледі.
3. Аталған мемлекеттiк қызметтi ауылдық аумақтарды дамыту жөніндегі аудандық (облыстық маңыздағы қалалық) уәкiлеттi органдар ұсынады.
4. Көрсетілетін мемлекеттiк қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет мыналар:
1) «Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шiлдедегi Заңының 18-бабы 8-тармағы;
2) «Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну мөлшерін және ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 18 ақпандағы № 183 қаулысы;
3) «Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 51 қаулысы негiзiнде көрсетiледi.

1. В настоящем Регламенте используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган - уполномоченный орган по развитию сельских территорий района (города областного значения);
2) подъемное пособие - мера социальной поддержки потребителей в виде единовременной денежной выплаты;
3) бюджетный кредит - мера социальной поддержки потребителей в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья;
4) постоянно действующая комиссия - коллегиальный орган, создаваемый акиматом района (города областного значения) для организации работы по оказанию мер социальной поддержки потребителям, состоящий из депутатов районного (города областного значения) маслихата, представителей исполнительных органов района (города областного значения) и общественных организаций;
5) потребитель – специалист здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывший для работы и проживания в сельский населенный пункт;
6) поверенный (агент) - финансовое агентство, выполняющее от имени и по поручению акима района (города областного значения) функции по обслуживанию бюджетных кредитов, предоставляемых потребителям;
7) представитель поверенного агента – специалист финансового агентства, выполняющий функции по оформлению бюджетного кредита, предоставляемого потребителю.
2. Общие положения
2. Государственная услуга «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты» (далее – государственная услуга) оказывается в виде предоставления подъемного пособия и кредита на приобретение или строительство жилья.
3. Данную государственную услугу предоставляют районные (города областного значения) уполномоченные органы по развитию сельских территорий.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) пункта 8 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий»;
2) постановления Правительства Республики Казахстан «Об утверждении размеров и Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты» от 18 февраля 2009 года № 183;
3) постановления Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандарта государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты» от 31 января 2011 года № 51.

6. Мемлекеттiк қызметтi көрсетудiң нәтижесi көтерме жәрдемақысы және бюджеттiк кредит түрiндегi әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну немесе қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде келесі мүдделі органдар қатысады:
уәкiлеттi орган өтiнiштердi, қажеттi құжаттарды қабылдайды, қаражаттардың қажеттiлiгiн есептейдi және құжаттарды тұрақты жұмыс iстейтiн комиссияның қарауына енгiзедi, ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну туралы Келiсiмнің (бұдан әрi – Келісім) жобасын әзірлейді және қол қоюға енгізеді;
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты әкiмдiк қаулысының жобасын әзiрлейдi және оны келіседі, қаулы жобасын әкімдіктің қарауына енгізеді;
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы қабылдайды;
сенім білдірілген өкіл (агент) Келісімді қол қоюға енгізеді, тұрғын үй сатып алуға немесе салуға арналған бюджеттік кредитті ресімдеу рәсімін, аударуды жүзеге асырады.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттiк қызметтi алу үшін өтініш беретін мемлекеттiк органдардың орналасқан жерi және жұмыс кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетiлген.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мәселелерi, соның ішінде мемлекеттік қызметті көрсету барысы туралы ақпаратты тұтынушылар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң интернет-ресурсындағы www.minagri.gov.kz. веб-сайтының «Дипломмен ауылға» бөлiмiнен, мемлекеттiк қызмет көрсетiлетiн жердегi уәкiлеттi органдарының стендiлерiнен алуға болады.
10. Мемлекеттiк қызмет мынадай мерзiмдерде ұсынылады:
1) тұтынушылар осы Регламенттің 15-тармағында белгiленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
отыз тоғыз күнтізбелік күн ішінде көтерме жәрдемақы төленеді;
күнтiзбелiк отыз екі күннiң iшiнде осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысанда Келiсiмдi ресiмдеу жүзеге асырылады және Келiсiм жасалғаннан кейiн отыз жұмыс күннiң iшiнде тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттiк кредит берiледi;
әлеуметтiк қолдау шараларын ұсынудан бас тартылған жағдайда, уәкiлеттi орган үш жұмыс күнi iшiнде тұтынушыға дәйектелген жауап жолдайды;
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң ең жоғарғы шектi уақыты – он минуттан аспайды;

6. Результатом оказываемой государственной услуги являются меры социальной поддержки потребителей в виде подъемного пособия и бюджетного кредита или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. В процессе оказания государственной услуги участвует следующие заинтересованные органы:
уполномоченный орган принимает заявления, необходимые документы, производит расчет потребности финансовых средств и вносит документы на рассмотрение постоянно действующей комиссии, подготавливает проект Соглашения о предоставлении мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты (далее – Соглашение) и вносит на подписание;
аппарат акима района (города областного значения) разрабатывает и согласовывает проект постановления акимата, вносит проект постановления на рассмотрение акимата;
акимат района (города областного значения) принимает постановление о предоставлении мер социальной поддержки;
поверенный (агент) вносит Соглашение на подписание, осуществляет процедуру оформления, перечисление бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Место нахождения и график работы уполномоченных органов, обращение в которые необходимо для получения государственной услуги, указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги потребители могут получить в интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан www.minagri.gov.kz., в разделе «С дипломом в село», на стендах уполномоченного органа в местах предоставления государственной услуги.
10. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 15 настоящего Регламента:
в течение тридцати девяти календарных дней выплачивается подъемное пособие;
в течение тридцати двух календарных дней осуществляется процедура заключения Соглашения по форме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту и в течение тридцати рабочих дней после заключения Соглашения предоставляется бюджетный кредит на приобретение или строительство жилья;
в случае отказа в предоставлении мер социальной поддержки, уполномоченный орган в течение трех рабочих дней направляет потребителю мотивированный ответ;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более десяти минут;

3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде мемлекеттiк қызметтi тұтынушыға қызмет көрсетудiң ең көп уақыты – отыз минуттан аспайды.
11. Осы Регламенттің 15-тармағында белгiленген дәйексiз құжаттарды ұсыну фактiсi бас тарту үшiн негiз болып табылады.
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан сұраныс түскен мезгiлден бастап мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн бергенге дейiнгi мемлекеттiк қызметтi жүзеге асыру кезеңдерi:
1) тұтынушы осы Регламенттің 15-тармағында белгiленген қажеттi құжаттарды қоса отырып уәкiлеттi органға өтiнiш тапсырады;
2) уәкiлеттi орган құжаттарды қабылдауды және тiркеудi жүзеге асырады және тұрақты түрде жұмыс iстейтiн комиссияға қарастыру үшiн жолдайды;
3) тұрақты түрде жұмыс iстейтiн комиссия түскен құжаттарды қарастырады және аудан (облыстық маңыздағы қала) әкiмдiгiне әлеуметтiк қолдау шараларын көрсетудi немесе бас тартуды ұсынады;
4) әлеуметтiк қолдау шараларын ұсынудан бас тартылған жағдайда, уәкілетті орган дәлелдi жауап жiбередi;
5) қолдаған жағдайда әкімдік әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы қабылдайды және оны уәкiлеттi орган және/немесе сенiм бiлдiрiлген өкiлге (агентке) жолдайды;
6) уәкiлеттi орган, сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) және тұтынушы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес Келiсiм жасайды;
7) тұрғын үй сатып алуға немесе салуға кредит берілген кезде:
уәкілетті орган сенiм бiлдiрiлген өкiлдің (агент) шотына қаражат аударады;
сенім білдірілген агент тұрғын үй сатып алуға және салуға бюджеттік кредитті ресімдеу рәсімін жүзеге асырады;
8) көтерме жәрдемақы ұсынылған кезде уәкiлеттi орган тұтынушының жеке шотына көтерме жәрдемақысын аударады.
13. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды уәкiлеттi органның бiр маманы және сенiм бiлдiрiлген өкiлдiң (агент) бiр маманы жұмыс күні ішінде ауылдық аумақтарды дамыту жөніндегі ауданның (облыстық маңыздағы қаланың) уәкілетті органының жұмыс кестесі негізінде жүзеге асырады.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсi кезiнде
iс-әрекеттердiң (өзара iс-әрекеттердiң) сипаттамасы
14. Мемлекеттiк қызмет тұтынушының ауданның (облыстық маңыздағы қаланың) уәкiлеттi органына осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес үлгi бойынша өтiнiштi ұсынумен жеке хабарласқан кезiнде ұсынылады.
Тұтынушыға мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық қажеттi құжаттарды тапсырғанын растайтын құжаттарды тіркеу күні және саны көрсетілген талон берiледi.
15. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы уәкiлеттi органға келесі құжаттарды ұсынады:

3) максимальное время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более тридцати минут.
11. Основанием для отказа является факт предоставления недостоверных документов, определенных в пункте 15 к настоящему Регламенту.
12. С момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата, государственная услуга осуществляется по следующим этапам:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган с приложением необходимых документов, определенных в пункте 15 настоящего Регламента;
2) уполномоченный орган осуществляет прием и регистрацию документов и направляет для рассмотрения в постоянно действующую комиссию;
3) постоянно действующая комиссия рассматривает поступившие документы и рекомендует акимату района (города областного значения) предоставить меру социальной поддержки либо отказать;
4) в случае отказа в предоставлении мер социальной поддержки, уполномоченный орган направляет мотивированный ответ.
5) в случае поддержки, акимат принимает постановление об оказании мер социальной поддержки и направляет его в уполномоченный орган и/или поверенному (агенту);
6) уполномоченный орган, поверенный (агент) и потребитель заключают Соглашение согласно приложению 2 к настоящему Регламенту;
7) при предоставлении кредита на приобретение или строительство жилья:
уполномоченный орган перечисляет средства на счет поверенного (агента);
поверенный агент осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья;
8) при предоставлении подъемного пособия уполномоченный орган перечисляет подъемное пособие на индивидуальный счет потребителя.
13. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляются одним специалистом уполномоченного органа и одним специалистом поверенного (агента) в течение рабочего дня на основании графика работы уполномоченного органа района (города областного значения) по развитию сельских территорий.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Государственная услуга предоставляется при личном обращении потребителя в районный (города областного значения) уполномоченный орган с предоставлением заявления по форме согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Потребителю выдается талон с указанием даты и номера регистрации документов, подтверждающий, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги.
15. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в уполномоченный орган следующие документы:

1) осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
3) жұмыс орны бойынша кадр қызметi куәландырған еңбек кiтапшасының көшiрмесi;
4) азаматтарды тiркеу кiтабының (үй кiтабының) немесе тиiстi елдi мекенде тұратынын растайтын анықтаманың көшiрмесi;
5) бiлiмi туралы дипломының көшiрмесi;
6) салық төлеушiнi тiркеу туралы куәлiгiнiң көшiрмесi;
7) әлеуметтiк жеке код беру туралы куәлiгiнiң көшiрмесi;
8) жылжымайтын мүлікті бағалау актісі (бюджеттік кредит алу үшін);
9) тұрғын үй салу үшін берілген жер учаскесін пайдалану құқығына актісі.
Құжаттар салыстырып тексеру үшiн түпнұсқада және көшiрме түрiнде ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқасы өтiнiш берген күнi тұтынушыға қайтарылады.
16. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсi кезiнде мынадай құрылымдық-функционалды бiрлiктер (бұдан әрi - ҚФБ) қатыстырылған:
1) уәкiлеттi органның маманы;
2) уәкiлеттi органның бастығы;
3) аудан (облыстық маңыздағы қала) әкiмi аппаратының маманы;
4) аудан (облыстық маңыздағы қала) әкiмi аппаратының басшысы;
5) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі;
6) сенiм бiлдiрiлген өкiлдiң (агенттiң) өкiлi;
7) сенiм бiлдiрiлген өкiлдiң (агенттiң) бастығы.
17. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындаудың мерзiмiн көрсетумен әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттiң 4-қосымшасында көрсетiлген.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы Регламенттiң 5-қосымшасында көрсетiлген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
19. Қазақстан Республикасының Заңнамасында көзделген тәртіпте мемлекеттік қызметтерді көрсету барысында уәкілетті мемлекеттік органның лауазымды тұлғалары қабылдаған шешімдері және әрекеттері (әрекетсіздіктері) үшін жауап береді.
«Ауылдық елдi мекендерге жұмыс
iстеуге және тұруға келген денсаулықсақтау,
бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет,
спорт және ветеринария мамандарына
әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну»
мемлекеттiк қызмет регламентiне
1-қосымша
Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк
қолдау шараларын ұсыну бойынша уәкiлеттi органдардың
тiзбесi
р/с
Уәкілетті
органның атауы
Уәкілетті органның
заңды мекен жайы
(қала, аудан, көше,
үйдің (пәтер) №,
электронды пошта
мекен жайы
Қала
коды,
және
телефон
нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1.
«Өскемен қаласының
Экономика және
бюджеттiк жоспарлау
бөлімі» ММ
Өскемен қ., Қабанбай батыр к-сi, 160
upreconomika
@оskemen.kz
8 (7232) 24-12-23
Аптасына
бес күн,
демалыс
және
мерекелiк
күндерiн
қоспаған-
да, сағат
9.00 ден
сағат
18.00-ға
дейiн,
түскi ас
сағат

1) заявление установленной формы согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
2) копию документа, удостоверяющего личность;
3) копию трудовой книжки, заверенную кадровой службой по месту работы;
4) копию книги регистрации граждан (домовой книги) или справку, подтверждающую проживание в соответствующем населенном пункте;
5) копию диплома об образовании;
6) копию свидетельства о регистрации налогоплательщика;
7) копию свидетельства о присвоении социального индивидуального кода;
8) акт оценки недвижимого имущества (для получения бюджетного кредита);
9) акт на право пользования земельным участком, предоставленным для строительства жилья.
Документы предоставляются в копиях и в подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю в день подачи заявления.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) специалист уполномоченного органа;
2) начальник уполномоченного органа;
3) специалист аппарата акима района (города областного значения);
4) руководитель аппарата акима района (города областного значения);
5) акимат района (города областного значения);
6) представитель поверенного (агента);
7) руководитель поверенного (агента).
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственную услугу
19. Должностные лица уполномоченного государственного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры, спорта
и ветеринарии, прибывшим для работы
и проживания в сельские населенные пункты"
Перечень
уполномоченных органов по предоставлению мер социальной
поддержки специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
п/п
Наименование
уполномоченного
органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного органа
(город, район, улица,
№ дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города,
и номер
телефона
График
работы
1
2
3
4
5
1
ГУ "Отдел экономики
и бюджетного
планирования
города Усть-Каменогорск"
г. Усть-Каменогорск,
ул. Кабанбай батыра, 160
upreconomika@oskemen.kz
8 (7232)
24-12-23
Пять
дней в
неделю,
за
исклю-
чением
выход-
ных и
празд-
ничных
дней, с
9.00
часов
до
18.00
часов
обед

13.00-ден
сағат
14.00-ға
дейiн
2.
«Семей қаласының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Семей қ.,
Интернациональная
к-сi, 8
economsemey@mail.ru
8 (7222)
52-20-16
3.
«Риддер қаласының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Риддер қ., Семенов к-сi, 19
ecoridder@mail.ru
8 (72336)
46-226
4.
«Абай ауданының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Абай ауданы,
Қарауыл ауылы,
Құнанбай к-сi 14
zuchra-76@mail.ru
8 (72252)
91-559
5.
«Аягөз ауданының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Аягөз ауданы,
Аягөз қ.,
Момышұлы к-сi, 62
ekonom_agz@mail.ru
8 (72237)
33-657
6.
«Бесқарағай ауданының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Бесқарағай ауданы,
Бесқарағай ауылы,
Әуезов к-сi, 39
beskaragay1_ekon
@mail.ru
8 (72236)
90-345
7.
«Бородулиха ауданының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Бородулиха ауданы,
Бородулиха ауылы,
Тәуелсiздiк к-сi, 69
economica-bor2009
@yandex.ru
8 (72351)
21-424
8.
«Глубокое ауданының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Глубокое ауданы,
Глубокое кентi,
Попович к-сi, 11а
Glubokoe_ekonom
@mail.ru
8 (72331)
23-060
9.
«Жарма ауданының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Жарма ауданы,
Қалбатау ауылы,
Достық к-сi, 105
zharma_econom
@mail.ru
8 (72347)
65-392
10.
«Зайсан ауданының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Зайсан ауданы,
Зайсан қ., Жангелдин к-сi, 54
kasenova-almira
@mail.ru
8 (72340)
26-901
11.
«Зырян ауданының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Зырян ауданы,
Зыряновск қ.,
Советская к-сi, 38 MyslimovaT@mail.ru
8 (72335)
40-308
12.
«Қатонқарағай
ауданының Экономика және қаржы бөлiмi» ММ
Қатонқарағай ауданы,
Үлкен Нарын ауылы,
Амангелді к-сi, 57
economica_katon
@mail.ru
8 (72341)
29-531
13.
«Көкпектi ауданының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Көкпектi ауданы,
Көкпектi ауылы,
Ф. Шериаздан к-сi, 44а Кок_еconom@mail.ru
8 (72348)
21-283
14.
«Күршiм ауданының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Күршiм ауданы,
Күршiм ауылы,
Ибежанов к-сi, 25
goszakup_kurchum
@mail.ru
8 (72339)
22-206
15.
«Тарбағатай ауданының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Тарбағатай ауданы,
Ақсуат ауылы,
Төлегетай баба к-сi, 1
tarbag_econ@mail.ru
8 (72346)
22-327
16.
«Ұлан ауданының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Ұлан ауданы,
Молодежный к-сi, № 1 үй
ulan_econom@mail.ru
8 (72338)
27-650
17.
«Үржар ауданының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылайхан к-сi, 122 urdzharecon@list.ru
8 (72230)
35-303
18.
«Шемонаиха ауданының
Экономика және
қаржы бөлiмi» ММ
Шемонаиха ауданы,
Шемонаиха қ., Советская к-сi, 59
a_samoilova_shem
@mail.ru
8 (72332)
31-664
«Ауылдық елдi мекендерге жұмыс
iстеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, бiлiм беру,
әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет,
спорт және ветеринария мамандарына
әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну»
мемлекеттiк қызмет регламентiне
2-қосымша
Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау
шараларын ұсыну туралы үлгi келiсiм
Елдi мекен _______ 20__ жылғы «__» __________ бұдан әрi «Әкiмшi» деп аталатын «___________» мемлекеттiк мекемесi атынан басшы _________________________ бiр тараптан, бұдан әрi «Алушы» деп аталатын әлеуметтiк көмек алушы ___________________, басқа тараптан және бұдан әрi «Сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент)» деп аталатын ____________________________ үшiншi тараптан төмендегiлер туралы осы өзара мiндеттемелер келiсiмiн жасасты:

с 13.00
часов
до
14.00
часов
2
ГУ "Отдел экономики
и финансов города Семей"
г. Семей, ул.
Интернациональная, 8
economsemey@mail.ru
8 (7222)
52-20-16
3
ГУ "Отдел экономики
и бюджетного
планирования города
Риддер"
г. Риддер, ул. Семеновой, 19
ecoridder@mail.ru
8 (72336)
46-226
4
ГУ "Отдел экономики
и бюджетного
планирования Абайского
района"
Абайский район, с. Карауыл, ул. Кунанбая, 14
zuchra-76@mail.ru
8 (72252)
91-559
5
ГУ "Отдел экономики
и финансов Аягозского
района"
Аягозский район,
г. Аягоз, ул. Б. Момышұлы, 62
ekonom_agz@mail.ru
8 (72237)
33-657
6
ГУ "Отдел экономики,
финансов и
предпринимательства
Бескарагайского района"
Бескарагайский район,
с. Бескарагай,
ул. Ауэзова, 39
beskaragay1_ekon
@mail.ru
8(72236)
90-345
7
ГУ "Отдел экономики
и бюджетного
планирования Бородулихинского района"
Бородулихинский район,
с. Бородулиха,
ул. Тәуелсiздiк, 69
economica-bor2009
@yandex.ru
8 (72351)
21-424
8
ГУ "Отдел экономики
и бюджетного
планирования
Глубоковского района"
Глубоковский район,
п. Глубокое,
ул. Поповича, 11а
glubokoe_ekonom
@mail.ru
8 (72331)
23-060
9
ГУ "Отдел экономики
и бюджетного
планирования Жарминского района"
Жарминский район,
с. Калбатау, ул. Достык, 105
zharma_econom
@mail.ru
8 (72347)
65-392
10
ГУ "Отдел экономики
и бюджетного
планирования Зайсанского
района"
Зайсанский район,
г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 54
kasenova-almira
@mail.ru
8 (72340)
26-901
11
ГУ "Отдел экономики
и бюджетного
планирования
Зыряновского района
Зыряновский район,
г. Зыряновск,
ул. Советская, 38
MyslimovaT@mail.ru
8 (72335)
40-308
12
ГУ "Отдел экономики
и бюджетного
планирования
Катон-Карагайского
района"
Катон-Карагайский район,
с. Улкен Нарын,
ул. Амангельды, 57
economica_katon
@mail.ru
8 (72341)
29-531
13
ГУ "Отдел экономики и бюджетного
планирования
Кокпектинского
района"
Кокпектинский район,
с. Кокпекты,
ул. Ф. Шериаздана,
44 а
Кок_еconom@mail.ru
8 (72348)
21-283
14
ГУ "Отдел экономики и
бюджетного планирования
Курчумского района"
Курчумский район,
с. Курчум, ул. Ибежанова, 25
goszakup_kurchum
@mail.ru
8 (72339)
22-206
15
ГУ "Отдел экономики
и бюджетного
планирования
Тарбагатайского
района"
Тарбагатайский район,
с. Аксуат,
ул. Толегетай
баба, 1
tarbag_econ@mail.ru
8 (72346)
22-327
16
ГУ "Отдел экономики
и финансов
Уланского района"
Уланский район,
п. Молодежный,
дом № 1
ulan_econom@mail.ru
8 (72338)
27-650
17
ГУ "Отдел экономики
и бюджетного
планирования
Урджарского района"
Урджарский район,
с. Урджар,
пр. Абылай хана, 122
urdzharecon@list.ru
8 (72230)
35-303
18
ГУ "Отдел экономики
и бюджетного
планирования
Шемонаихинского района"
Шемонаихинский район,
г. Шемонаиха,
ул. Советская, 59
a_samoilova_shem
@mail.ru
8 (72332)
31-664
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры, спорта
и ветеринарии, прибывшим для работы
и проживания в сельские населенные пункты"
Типовое соглашение
о предоставлении мер социальной поддержки специалистам
здравоохранения, образования, социального обеспечения,
культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и
проживания в сельские населенные пункты
Населенный пункт _______________ "__" _________ 20__ года
Государственное учреждение "________________________" в лице руководителя ______________, именуемое в дальнейшем "Администратор", с одной стороны, получатель социальной помощи, ______________________, именуемый в дальнейшем "Получатель", с другой стороны и _____________________________, именуемый в дальнейшем "Поверенный (агент)", с третьей стороны, заключили настоящее Соглашение взаимных обязательств о нижеследующем:

1. Келiсiмнiң нысанасы
Тараптар өзара жауапкершiлiктi және келiсiмдi ескере отырып, ешқандай тараптан мәжбүр етiлмей тараптар толық көлемде орындауы тиiс мiндеттемелер қабылдайды, атап айтқанда:
1. Әкiмшi, ________________________ мәслихатының (20 __ жылғы «__» _______ № ___) шешiмiнiң негiзiнде өзiне мынадай түрдегi әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну мiндеттемелерiн қабылдайды:
1) ___________________ теңге мөлшерiнде көтерме жәрдемақы;
2) ___ жыл мерзiмге _______________ теңге сомасында тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттiк кредит.
2. Алушы өзiне жоғарыда көрсетiлген әлеуметтiк қолдау шараларын алған кезде елдi мекенiнде орналасқан ______________ (денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт, ветеринария) ұйымында кемiнде бес жыл уақыт қызмет iстеуге мiндеттеме қабылдайды.
3. Сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) өзiне тапсырма шарты негiзiнде Әкiмшiнiң атынан және оның есебiнен және оның нұсқауына сәйкес бюджеттiк кредит беруге байланысты белгiлi бiр тапсырмаларды орындауға мiндеттеме қабылдайды.
2. Тараптардың құқықтары мен мiндеттемелерi
1. Әкiмшi Алушыдан осы Келiсiмге сәйкес өзiне алған мiндеттемелердi адал және тиiсiнше орындауды талап етуге құқылы.
2. Әкiмшi аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмдiгiнiң қаулысы қабылданғаннан кейiн он жұмыс күнi iшiнде және осы Келiсiм негiзiнде көтерме жәрдемақысының тағайындалған сомасын Алушының жеке есеп шотына аударуға мiндеттi.
3. Алушының:
1) комиссияның жұмыс органының талабы бойынша қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде әлеуметтiк қолдау шараларын ерiктi түрде таңдауға;
2) бес жыл мерзiм өткенге дейiн, өндiрiстiк жағдайларға немесе әкiмшiлiктiң бастамасына байланысты басқа ауылдық елдi мекендерге жұмысқа ауысқан кезде алынған әлеуметтiк қолдау шараларына құқығын сақтауға құқығы бар.
4. Алушы:
1) әлеуметтiк қолдау шараларын алған күннен бастап 60 жұмыс күнi iшiнде комиссияның жұмыс органына бюджет қаражатының мақсатты пайдаланылғаны туралы растау құжаттарын беруге;
2) меншiгiне сатып алынған/салынған жылжымайтын мүлiктi әдiлет органдарында тiркегеннен кейiн сенiм бiлдiрiлген өкiлге (агентке) тұрғын үйге арналған құжаттардың түпнұсқаларын осы Келiсiмдi кемiнде бес жыл мерзiмге қамтамасыз ету жөнiндегi кепiл ретiнде беруге;
3) жұмыс органына тоқсан сайын жұмыс орнынан анықтама ұсынуға;
4) осы Келiсiмнiң шарттары орындалмаған жағдайда әлеуметтiк қолдау шаралары ретiнде алынған бюджет қаражатын толық көлемде қайтаруды қамтамасыз етуге мiндеттi.

1. Предмет Соглашения
Стороны, учитывая взаимную ответственность и согласие, без принуждения ни с чьей стороны принимают на себя обязательства, которые должны быть исполнены в полном объеме сторонами, а именно:
1. Администратор на основании решения маслихата ______________ (№ ____ от "___"_______ 20__ года), принимает на себя обязательства предоставить меры социальной поддержки в виде:
1) подъемного пособия в размере _________________ тенге;
2) бюджетного кредита на приобретение/строительство жилья в сумме _____________________________ тенге сроком на ____ лет.
2. Получатель принимает на себя обязательства при получении вышеуказанных мер социальной поддержки не менее пяти лет отработать в организации __________________ (здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта, ветеринарии), расположенной в сельском населенном пункте _________________.
3. Поверенный (агент) принимает на себя обязательства на основе договора поручения совершать от имени и за счет Администратора и в соответствии с его указаниями определенные поручения, связанные с бюджетным кредитованием.
2. Права и обязанности сторон
1. Администратор вправе требовать от Получателя добросовестного и надлежащего исполнения обязательств, взятых на себя в соответствии с настоящим Соглашением.
2. Администратор обязан в течение десяти рабочих дней после принятия постановления акимата района (города областного значения) и на основании настоящего Соглашения перечислить назначенную сумму подъемного пособия на индивидуальный лицевой счет Получателя.
3. Получатель имеет право:
1) добровольного выбора мер социальной поддержки при предоставлении необходимых документов по требованию рабочего органа комиссии;
2) сохранять право на полученные меры социальной поддержки при переводе на работу в другие сельские населенные пункты до истечения пятилетнего срока, связанном с производственными условиями или по инициативе администрации.
4. Получатель обязан:
1) в течение 60 рабочих дней со дня получения мер социальной поддержки представить в рабочий орган комиссии подтверждающие документы о целевом использовании бюджетных средств;
2) после регистрации в органах юстиции приобретенной в собственность/построенной недвижимости представить оригиналы документов на жилье поверенному (агенту) в качестве залога по обеспечению данного Соглашения сроком не менее чем на пять лет;
3) ежеквартально представлять в рабочий орган справку с места работы;
4) обеспечить возврат в полном объеме полученных в качестве мер социальной поддержки бюджетных средств при неисполнении условий данного Соглашения.

5. Сенiм бiлдiрiлген өкiлдiң (агент):
1) Алушымен есеп айырысуды жүргiзуге;
2) Алушының қаржылық жағдайына мониторинг жүргiзуге құқығы бар.
6. Сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент):
1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бюджеттiк кредитке қызмет көрсетуге;
2) кредиттiк шарт бойынша әлеуметтiк қолдау шараларын алған маман мiндеттемелерiнiң орындалуына мониторинг жүргiзуге;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Алушылардан берешектi өндiрiп алуды жүзеге асыруға мiндеттi.
3. Дауларды шешу
1. Осы Келiсiмдi орындау кезiнде туындауы мүмкiн барлық мәселелер мен келiспеушiлiктер мүмкiндiгiне қарай тараптардың арасында келiссөздер жолымен шешiлетiн болады.
2. Егер даулар мен келiспеушiлiктер келiссөздер жолымен реттелмейтiн болса, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес сот тәртiбiмен шешiлуге тиiс.
4. Келiсiмнiң қолданылу мерзiмi
1. Осы Келiсiм тараптардың қол қойған күнiнен бастап күшiне енедi. Келiсiмнiң қолданысы 20__ жылғы «__» ________ басталады.
2. Келiсiм бiрдей заң күшi бар үш данада жасалды.
5. Тараптардың заңды мекенжайлары
Әкiмшi          Алушы        Сенiм бiлдiрiлген өкiл
(агент)
________________ ________________ ______________________
________________ ________________ ______________________
________________ ________________ ______________________
«Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге
және тұруға келген денсаулық сақтау,
бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария
мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын
ұсыну» мемлекеттiк қызмет регламентіне
3-қосымша
___________________________ облысы
________________________ ауданының
әкiмi ____________________________
тегi, аты-жөнi
__________________________________
мекенжайында тұратын
__________________________________
жұмыс орны, қызметi
__________________________________
өтiнiш берушiнiң аты, әкесiнiң аты, тегi
__________________________________
Өтiнiш
Сiзден Келiсiмнiң (қоса берiлiп отыр) мөлшерiнде және
шарттарында маған көтерме жәрдемақы төлеуiңiздi және/немесе тұрғын үй
сатып алуға/салуға бюджеттiк кредит ресiмдеуге құқық беруiңiздi
сұраймын.
___________ ____________
күнi            қолы
Құжаттар қабылданды:
20__жылғы «___» _______
_______ _____________________________________________
қолы       құжаттарды қабылдаған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.
___________________________________________________________
(кесу сызығы)
Өзгерiстер туындаған жағдайда, олар туралы 15 жұмыс күн iшiнде
хабарлауға мiндеттенемiн. Дұрыс емес мәлiметтер мен жасанды құжаттар
бергенiм үшiн жауапкершiлiк туралы ескертiлдiм.
Азамат ____________ өтiнiшi қоса берiлген саны ________ дана
құжаттармен бiрге 20__жылғы «__»_________________ қабылданды.
_______ ___________________________________________________
қолы               құжаттарды қабылдаған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.
«Ауылдық елдi мекендерге жұмыс
iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау,
бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет,
спорт және ветеринария мамандарына
әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну»
мемлекеттiк қызмет регламентiне
4-қосымша
Әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара
iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы 1-кесте. Құрылымдық-функционалды бiрлiктердiң (бұдан әрi - ҚФБ)
iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдерiстiң (жұмыстар барысының, ағынының) iс-әрекеттерi
Iс-әрекеттiң
(жұмыс
барысының,
ағынының)
реттiк нөмiрi
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның
маманы
Уәкiлеттi
органның бастығы
Әкiм
аппаратының
маманы
Iс-әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмнiң,
операцияның)
атауы және
оның
сипаттамасы
Өтiнiштердi, қажеттi
құжаттарды
қабылдайды,
көшiрмелерiн
тұпнұсқаларымен
салыстырғаннан кейiн
тiркейдi және талон
бередi
Қаражаттардың
қажеттiлiгiн
есептейдi және
құжаттарды
тұрақты жұмыс
iстейтiн
комиссияның
қарауына
енгiзедi
Әкiмдiк
қаулысының
жобасын
әзiрлейдi
және оны
келiсiмге
жолдайды
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
өкiмгерлiк
шешiм)
Құжаттар жинағын
құрастыру, қолхат
беру
Әлеуметтiк
қолдау шараларын
ұсыну немесе
одан бас тарту
туралы тұрақты
жұмыс iстейтiн
комиссияның
шешiмi
Әкiмдiк
қаулысының
жобасы
Орындау
мерзiмi
30 минут
5 күн
7 күн
Келесi
iс-әрекеттiң
нөмiрi
2
3
4
кестенің жалғасы:
Негiзгi үдерiстiң (жұмыстар барысының, ағынының) iс-әрекеттерi
4
5
6
7
Әкім
аппаратының
басшысы
Аудан
(облыстық
маңызы бар
қала)
әкімдігі
Уәкiлеттi органның
маманы
Сенім
білдірілген өкіл
(агент)
Қаулы
жобасын
әкімдіктің
отырысының
күн
тәртібіне
енгізеді
Мамандарға
әлеуметтiк
қолдау
шараларын
ұсыну туралы
қаулы
қабылдайды
Келісім жобасын
дайындайды және қол
қоюға енгізеді
Келісім жобасын
қол қоюға
енгізеді
Әкімдік
қаулысының
жобасы
Әкімдік
қаулысы
Келiсiм
Келiсiм
3 күн
10 күн
4 күн
1 күн
6
7
8
кестенің жалғасы:
Негiзгi үдерiстiң (жұмыстар барысының, ағынының) iс-әрекеттерi
Iс-әрекеттiң
(жұмыстар
барысының,
ағынының)
реттiк нөмiрi
8
9
10
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi
органның
бастығы
Сенім білдірілген
өкілдің (агенттің)
басшысы
Уәкiлеттi
органның
бастығы
Iс-әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмнiң,
операцияның)
атауы және
оның
сипаттамасы
Келісімге қол
қояды
Келісімге қол
қояды
Көтерме
жәрдемақының
сомасын
тұтынушылардың
жеке шоттарына
аударады
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
өкiмгерлiк
шешiм)
Келісім
Келісім
Ақылы тапсырма
Орындау
мерзiмi
1 күн
1 күн
7 күн
Келесi
iс-әрекеттiң
нөмiрi
9
10
11
кестенің жалғасы:
Негiзгi үдерiстiң (жұмыстар барысының, ағынының) iс-әрекеттерi
11
12
Сенім білдірілген
өкіл (агент)
Сенім білдірілген өкілдің
(агенттің) басшысы
Тұрғын үй сатып алу
немесе салу үшін
бюджеттік кредитті
ресімдеу үрдісін
жүзеге асырады
Тұрғын үй сатып алу
немесе салу үшін
бюджеттік кредит
қаражатын аударуды жүзеге
асырады
Қарыз және кепіл
шарттары
Ақылы тапсырма
28 күн
2 күн
12
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негiзгi үдерiс – әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну туралы
шешiм бекiтiлген жағдайда
Негiзгi үдерiс (жұмыстар барысы, ағыны)
Уәкiлеттi органның
маманы
Уәкiлеттi органның
бастығы
Әкiм аппаратының
маманы
№ 1 iс-әрекет
Өтiнiштердi, қажеттi
құжаттарды
қабылдайды,
тұпнұсқаларымен салыстырғаннан кейiн
тiркейдi және
қолхаттарды бередi
(30 мин)
№ 2 iс-әрекет
Қаражаттардың
қажеттiлiгiн
есептейдi және
құжаттарды тұрақты
жұмыс iстейтiн
комиссияның қарауына
енгiзедi (5 күн)
№ 3 iс-әрекет
Әкiмдiк қаулысының
жобасын әзiрлейдi
және оны келiсiмге
жолдайды (7 күн)
№ 5 iс-әрекет
Келiсiмнiң жобасын
әзiрлейдi және қол
қою үшiн енгiзедi
(4 күн)
№ 7 iс-әрекет
Келiсiмге қол қояды
(1 күн)
№ 9 iс-әрекет
Көтерме
жәрдемақысының
сомасын тұынушылардың
жеке есеп-шотына
аударады
(7 күн)
кестенің жалғасы:
Негiзгi үдерiс (жұмыстар барысы, ағыны)
Әкiм аппаратының
басшысы
Сенiм бiлдiрiлген
өкiлдiң (агенттiң)
өкiлi
Сенiм бiлдiрiлген
өкiлдiң (агенттiң)
басшысы
№ 4 iс-әрекет
Қаулының жобасын
әкiмдiктiң отырысының
күн тәртiбiне
енгiзедi
(3 күн)
№ 6 iс-әрекет
Келiсiмнiң жобасын
қол қою үшiн
енгiзедi (1 күн)
№ 8 iс-әрекет
Келiсiмге қол қояды
(1 күн)
№ 10 iс-әрекет
Тұрғын үйдi алу
немесе салу үшiн
бюджеттiк кредиттi
ресiмдеудi жүзеге
асырады (28 күн)
№ 11 iс-әрекет
Тұрғын үй сатып алуға
немесе салуға
бюджеттiк кредиттiң
қаражаттарын аударуды
жүзеге асырады
(2 күн)
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдерiс - әлеуметтiк қолдау шараларын ұсынудан
бас тарту туралы шешiм бекiтiлген жағдайда
Баламалы үдерiс (жұмыстар барысы, ағыны)
Уәкiлеттi органның
маманы
Уәкiлеттi органның бастығы
№ 1 iс-әрекет
Өтiнiштердi, қажеттi
құжаттарды қабылдайды,
көшiрмелерiн
тұпнұсқаларымен
салыстырады, тiркейдi
және қолхатты бередi
(30 мин)
№ 2 iс-әрекет
Қаражаттардың қажеттiлiгiн
есептейдi және құжаттарды
тұрақты жұмыс iстейтiн
комиссияның қарауына
енгiзедi (5 күн)
№ 3 iс-әрекет
Дәйектемесiз құжаттарды
ұсынған жағдайда, тұрақты
жұмыс iстейтiн комиссияның
шешiмiнiң негiзiнде
тұтынушыға себебiн көрсете
отырып жазбаша бас тарту
туралы жауап жолдайды
(3 күн)
«Ауылдық елдi мекендерге жұмыс
iстеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, бiлiм беру,
әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет,
спорт және ветеринария мамандарына
әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк
қолдау шараларын ұсыну сұлбасы

5. Поверенный (агент) имеет право:
1) проводить расчеты с Получателем;
2) проводить мониторинг финансового состояния Получателя.
6. Поверенный (агент) обязан:
1) обслуживать бюджетный кредит в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
2) осуществлять мониторинг выполнения обязательств специалиста, получившего меры социальной поддержки по кредитному договору;
3) осуществлять взыскание задолженности с Получателя в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Разрешение споров
1. Все вопросы и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении настоящего Соглашения, будут по возможности решаться путем переговоров между Сторонами.
2. В случае, если споры и разногласия не могут быть урегулированы путем переговоров, они подлежат разрешению в судебном порядке в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Срок действия Соглашения
1. Настоящее Соглашение вступает в силу со дня его подписания сторонами. Начало действия Соглашения с "___"_________ 20__ года.
2. Соглашение составлено в трех экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
5. Юридические адреса сторон
Администратор      Получатель   Поверенный (агент)
__________________ _______________ _________________
__________________ _______________ _________________
__________________ _______________ _________________
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры, спорта
и ветеринарии, прибывшим для работы
и проживания в сельские населенные пункты"
Акиму
__________________ района
(города областного значения)
_________________ области
_________________________
фамилия, инициалы
от ______________________
фамилия, имя, отчество
_________________________
место работы, должность
_________________________
заявителя, проживающего по адресу
_________________________
Заявление
Прошу Вас выплатить мне подъемное пособие и/или предоставить
право на оформление бюджетного кредита на приобретение/строительство
жилья в размере и на условиях Соглашения (прилагается).
_____________ ______________
дата           подпись
Документы приняты:
"__" ________ 20__ года
_______________ ___________________________________________
подпись             Ф.И.О. должностного лица, принявшего документы
___________________________________________________________
(линия отреза)
В случае возникновения изменений, обязуюсь в течение 15
рабочих дней сообщить о них. Предупрежден(а) об ответственности
за представление недостоверных сведений и поддельных документов.
Заявление гр. ____________ с прилагаемыми документами в
количестве ______ штук принято "__" __________ 20__ года.
___________ _______________________________________________
подпись           Ф.И.О. должностного лица, принявшего документы
Приложение 4 к Регламенту
государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры, спорта
и ветеринарии, прибывшим для работы
и проживания в сельские населенные пункты"
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц (далее – СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование
СФЕ
Специалист
уполномоченного
органа
Начальник
уполномоченного
органа
Специалист
аппарата
акима
Наименование
действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Принимает
заявления,
необходимые
документы, сверяет
копии с
оригиналами,
регистрирует и
выдает талон
Производит расчет
потребности
финансовых средств и
вносит
документы на
рассмотрение
постоянно
действующей
комиссии
Разрабатывает
и
согласовывает
проект
постановления
акимата
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядитель-
ное решение)
Формирование
досье,
выдача расписки
Решение
постоянно
действующей комиссии о
предоставлении
мер
социальной
поддержки
или в их отказе
Проект
постановления
акимата
Сроки
исполнения
30 минут
5 дней
7 дней
Номер
следующего
действия
2
3
4
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
4
5
6
7
Руководитель
аппарата
акима
Акимат района
(города
областного
значения)
Специалист
уполномоченного
органа
Представитель
поверенного
(агента)
Вносит проект
постановления в
повестку
дня заседания
акимата
Принимает
постановление о
предоставлении
мер социальной
поддержки
специалистам
Подготавливает
проект
Соглашения и
вносит на
подписание
Вносит проект
Соглашения на
подписание
Проект
постановления
акимата
Постановление
акимата
Соглашение
Соглашение
3 дня
10 дней
4 дня
1 день
6
7
8
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода,
потока работ)
8
9
10
Наименование
СФЕ
Начальник
уполномоченного
органа
Руководитель
поверенного
(агента)
Начальник
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Подписывает
Соглашение
Подписывает
Соглашение
Перечисляет
сумму
подъемного
пособия на
индивидуальные
лицевые счета
потребителей
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядитель-
ное решение)
Соглашение
Соглашение
Платежное
поручение
Сроки
исполнения
1 день
1 день
7 дней
Номер
следующего
действия
9
10
11
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
11
12
Представитель
поверенного
(агента)
Руководитель поверенного
(агента)
Осуществляет процедуру
оформления бюджетного
кредита на
приобретение или
строительство жилья
Осуществляет
перечисление
средств бюджетного
кредита на приобретенное
или строительство жилья
Договоры займа
и залога
Платежное поручение
28 дней
2 дня
12
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – в случае утверждения решения
о предоставлении мер социальной поддержки
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист
уполномоченного
органа
Начальник
уполномоченного
органа
Специалист
аппарата
акима
Действие № 1
Принимает заявления,
необходимые
документы, сверяет
копии с оригиналами,
регистрирует
и выдает расписку
(30 мин)
Действие № 2
Производит расчет
потребности финансовых
средств и вносит
документы на
рассмотрение постоянно
действующей комиссии
(5 дней)
Действие № 3
Разрабатывает
и согласовывает
проект
постановления
акимата (7 дней)
Действие № 5
Подготавливает
проект Соглашения и
вносит на подписание
(4 дня)
Действие № 7
Подписывает Соглашение
(1 день)
Действие № 9
Перечисляет сумму
подъемного пособия на
индивидуальные лицевые
счета потребителей
(7 дней)
продолжение таблицы:
Основной процесс (ход, поток работ)
Руководитель аппарата
акима
Представитель
поверенного (агента)
Руководитель
поверенного
(агента)
Действие № 4
Вносит проект
постановления в
повестку дня заседания
акимата (3 дня)
Действие № 6
Вносит проект
Соглашения на
подписание (1 день)
Действие № 8
Подписывает
Соглашение
(1 день)
Действие № 10
Осуществляет
процедуру оформления
бюджетного кредита на
приобретение или
строительство жилья
(28 дней)
Действие № 11
Осуществляет
перечисление
средств
бюджетного
кредита на
приобретение или
строительство
жилья (2 дня)
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс – в случае утверждения решения об отказе
в предоставлении мер социальной поддержки
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Специалист
уполномоченного
органа
Начальник уполномоченного органа
Действие № 1
Принимает
заявления,
необходимые
документы, сверяет
копии с
оригиналами, регистрирует и выдает расписку (30 мин)
Действие № 2
Производит расчет потребности
финансовых средств и вносит
документы на рассмотрение
постоянно действующей комиссии
(5 дней)
Действие № 3
При предоставлении недостоверных
документов, на основании решения
постоянно действующей комиссии
направляет потребителю письменный
отказ с указанием причин
(3 дня)
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры, спорта
и ветеринарии, прибывшим для работы
и проживания в сельские населенные пункты"
Схема предоставления мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования, социального
обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим
для работы и проживания в сельские населенные пункты