Электрондық мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 29 қарашадағы N 4354/1 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 14 қаңтарда № 2821 болып тіркелді. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 20 мамырдағы N 6907 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 20.05.2013 N 6907 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңы 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңы 31-бабы 1-тармағының 17-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы «Ақпараттандыру туралы» Заңы 29-бабының 2-тармағына сәйкес, Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттері бекітілсін:
1) «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»;
2) «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелiк ету үшiн, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру»;
3) «Кәмелетке толмағандарға меншiк құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе қамқоршылық жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру»;
4) «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтама беру»;
5) «Үйде тәрбиеленетiн және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттар ресiмдеу»;
6) «Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жiберу үшiн мектепке дейiнгi (7 жасқа дейiн) жастағы балаларды кезекке қою»;
7) «Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегi».
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Өскемен қаласы әкімі аппаратының басшысы Е. Нәбиевке жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қаласының
әкімінің міндетін атқарушы                 О. Желякова
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі           А. Жұмағалиев
«__» __________ 2012 жыл
Өскемен қаласы әкімдігінің
29 қарашадағы 2012 жылғы № 4354/1
қаулысымен бекітілген
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызметінің регламенті

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг
Постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 29 ноября 2012 года N 4354/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 14 января 2013 года N 2821. Утратило силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 20 мая 2013 года N 6907
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 20.05.2013 N 6907.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», подпунктом 17-1) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламенты электронных государственных услуг:
1) «Выдача справок безработным гражданам»;
2) «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»;
3) «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям»;
4) «Выдача справок по опеке и попечительству»;
5) «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому»;
6) «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации»;
7) «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде».
2. Контроль за исполнением данного постановления возлагается на руководителя аппарата акима города Усть-Каменогорска Е. Набиева.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима города Усть-Каменогорска             О. Желякова
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
«__» ________ 2012 года
Утвержден постановлением
акимата города Усть-Каменогорска
от 29 ноября 2012 года № 4354/1
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»

1. Жалпы ережелер
1. «Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызмет «Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлім» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші) баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы тұрғылықты мекенжай бойынша (бұдан әрі – ХҚКО), сонымен қатар «электрондық үкімет» порталы арқылы (бұдан әрі – портал), www.e.gov.kz мекенжайы бойынша көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдарымен көрсетілген әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік стандартты қызметтерді бекіту» қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметін автоматизациаландыру деңгейі: жартылай автоматтандырылған (медиа-ажырауы бар электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету түрі: транзакциондық қызмет.
5. «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызметінің осы регламентінде (бұдан әрі – Регламент) қолданылатын түсініктер мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – ақпараттық-бағдарламалық кешенді пайдалану мен ақпаратты беруге және тапсыруға, жариялауға, іздеуге, өңдеуге, сақтауға арналған жүйе;
2) ЖАО – жергілікті атқарушы орган;
3) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органының ақпараттық жүйесі;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, сонымен қатар, қызметін жеке кәсіпкерлік ретінде жүзеге асырушы жеке кәсіпкер үшін қалыптастырушы бірегей нөмір;
5) ҰКО АЖ – Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі;
6) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер;
7) медиа-ажырау – құжаттарды электрондық үлгіден немесе қағаз үлгіге немесе керісінше өзгерту қажет болған кезде, қызметтерді көрсету барысында қағаз немесе электрондық құжат айналымының кезектесуі;
8) тұтынушы – оған қажет және ол пайдаланатын электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге өтініш жасаушы;
9) транзакциялық қызмет – тұтынушыларға электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану арқылы ақпаратпен өзара алмасуды талап ететін электрондық ақпараттық ресурстар бойынша қызмет;
10) ХҚКО АЖ – халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі;
11) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы;

1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок безработным гражданам» оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска» (далее – услугодатель) на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее – ЦОН) по месту жительства, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам» (далее – Регламент):
1) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) МИО – местный исполнительный орган, непосредственно предоставляющий электронную государственную услугу;
3) ИС МИО – информационная система местного исполнительного органа;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
5) ИС НУЦ – информационная система национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
6) СФЕ - структурно-функциональные единицы;
7) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
8) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) ИС ЦОН – информационная система центров обслуживания населения;
11) ЦОН – центр обслуживания населения;

12) электрондық құжат – ақпаратты электронды-сандық үлгіде тапсыратын және электронды-сандық үлгіде куәландырылған құжат;
13) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдану арқылы электрондық үлгіде көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
14) «электрондық үкімет» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге кірудің бірыңғай терезесі бар ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
15) «электрондық үкімет» шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді жүзеге асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйесін біріктіру үшін арналған ақпараттық жүйе;
16) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) электрондық құжаттың шынайылығын, оның мазмұнының меншігін және тұрақтылығын растайтын және құралдарымен жасалған электрондық сандық белгілер жиынтығы;
17) ЭҮӨШ – «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша
қызмет беруші қызметінің тәртібі
6. ЖАО арқылы көрсетілетін ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде қадамдық іс-әрекеттермен шешімдер осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы қызмет алу үшін ЖАО хабарласып, өзімен бірге Стандартта көрсетілген өтініш және қажетті құжаттардың түпнұсқаларымен өтініш жасайды. Тұтынушының өтініші мен құжаттарының растылығын ЖАО қызметкерімен тексеру;
2) 1 үдеріс – мемлекеттік электрондық қызметті көрсету үшін ЖАО АЖ-ға қызметкермен ЖСН және пароль енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – ЖАО АЖ-да тіркелген ЖАО қызметкері туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2 үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде қателіктер болуына байланысты авторизациалаудан бас тарту туралы ЖАО АЖ-да хабарлама қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – ЖАО қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды сондай ақ ЖАО қызметкермен қол қою үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауын ескере отырып, нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту);
6) 4 үдеріс – мемлекеттік электрондық қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ-ң тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЖАО АЖ-ң тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;

12) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) веб-портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
15) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
16) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность;
17) РШЭП – региональный шлюз «электронного правительства».
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной государственной услуги через МИО приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель обращается в МИО для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов, указанных в Стандарте. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО;
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО, в связи с имеющимися ошибками в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 – выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником МИО регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;

8) 5 үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметтің өңделуі;
10) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерімен мемлекеттік электрондық қызметті көрсету (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады;
11) 8 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін тұтынушының қолына беруі немесе электрондық пошта арқылы жіберуі.
7. ХҚКО арқылы көрсетілетін ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері Осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген:
1) 1 үдеріс – мемлекеттік электрондық қызметті көрсету үшін ХҚКО операторының ХҚКО АЖ авторизациялау үдерісі;
2) 1-шарт – ЭҮП-да тіркелген оператор туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру үдерісі;
3) 2 үдеріс – ХҚКО операторының туралы деректерінде қателіктер болуына байланысты ХҚКО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3 үдеріс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
5) 4 үдеріс – мемлекеттік электрондық қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) ХҚКО операторының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
6) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ-ң тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЭҮП-ң тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;
7) 5 үдеріс – оператордың ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6 үдеріс – ХҚКО операторының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжатын (тұтынушының сұрау салуын) ЭУШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және ЖАО қызметкерінің мемлекеттік электрондық қызметті өңдеуі;
9) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерінің мемлекеттік электрондық қызметті көрсетуі (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы хабарлама не болмаса қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ХҚКО АЖ жіберіледі;

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО;
11) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной государственной услуги через ЦОН приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН, в связи с имеющими ошибками в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН;

10) 8 үдеріс – ХҚКО қызметкерімен шығыс құжатын қызметті тұтынушыға қолына беру немесе электрондық поштаға жіберу арқылы.
8. Осы Регламенттің 1 қосымшасында ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған мемлекеттік қызмет көрсету кезінде адымдық әрекеттері және шешімдері көрсетілген.
1) тұтынушы ЭҮП-да тіркеуді ЖСН және парольдің көмегімен жүзеге асырады (тіркелмеген тұтынушылар үшін ЭҮП жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – тұтынушымен электрондық қызмет алу үшін ЭҮП-да ЖСН және парольді енгізу процесі;
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЭҮП-да тексеру;
4) 2 үдеріс – тұтынушының деректерінде қателіктер болуына байланысты ЭҮП-да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – тұтынушымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) 4 үдеріс – мемлекеттік электрондық қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2 шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ-ң тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЭҮП-ң тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;
8) 5 үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – ЖАО операторының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжатын (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және ЖАО қызметкерінің мемлекеттік электрондық қызметті өңдеуі;
10) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерінің мемлекеттік электрондық қызметті көрсетуі (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ЭҮП жеке кабинетіне жіберіледі.
9. Cұрау жасаудың экрандық үлгілері және ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын мемлекеттік тілде немесе орыс тілінде, электрондық мемлекеттік қызметке өтініш үлгісі электрондық үкімет порталында келтірілген www.e.gov.kz.
10. Алған мәртебені тексеру әдісі қажеттілікті орындау мемлекеттік электрондық қызметі арқылы: «электронды үкімет» порталында «Қызмет алудың тарихы» бөлімінен және де ЖАО немесе ХҚҚО хабарласқан кезде.

10) процесс 8 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации, в связи с имеющими ошибками в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном или русском языках, в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП, приведены на портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО или ЦОН.

1. Сізді электрондық мемлекеттік қызметтің көрсету үдерісінің сапасы және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сізді электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Өскемен қаласы әкімдігінің
29 қарашадағы 2012 жылғы № 4354/1
қаулысымен бекітілген
«Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың
салымдарына иелiк ету үшiн, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар
беру» электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелiк ету үшiн, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызметі «Өскемен қаласының білім беру бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), тұрғылықты жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – ХҚКО) арқылы, «электрондық үкіметтің»: www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 «Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік стандарттарды бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелiк ету үшiн, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелiк ету үшiн, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру» (бұдан әрі – Регламент) электрондық мемлекеттік қызметі регламентінде қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе;
3) БНАЖ – бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе;
4) ЖАО АҚ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден постановлением
акимата города Усть-Каменогорска
от 29 ноября 2012 года № 4354/1
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения
вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних
дел Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям» оказывается государственным учреждением «Отдел образования города Усть-Каменогорска» (далее - услугодатель) через центры обслуживания населения (далее – ЦОН) по месту жительства, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям» (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
3) ЕНИС – единая нотариальная информационная система;
4) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов;

5) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
6) ЖАО – жергілікті атқарушы орган;
7) ЖТ МДБ – «Жеке тұлғаның» мемлекеттік деректер базасы;
8) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер;
9) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызмет көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
10) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оны пайдаланатын субъект;
11) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
12) ХҚКО АЖ – халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі;
13) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы;
14) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
15) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
16) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметті іске асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйесін шоғырландыру үшін арналған ақпараттық жүйе;
17) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
18) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстылығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық қолтаңбалардың жиынтығы;
19) ЭҮӨШ – «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі
қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі адымдық әрекеттер мен шешімдер осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген:
1) 1 үдеріс – ХҚКО операторының ХҚКО АЖ АЖО қызмет көрсету үшін логині мен паролін енгізуі (авторизациялау үрдісі);
2) 2 үдеріс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметтерді таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және ХҚКО операторының тұтынушы деректерін, сондай-ақ тұтынушының сенімхат бойынша сенім білдірген өкілінің деректерін енгізуі (нотариалдық куәландырылған сенімхат болғанда, өзге куәландыру сенімхаты болғанда – сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3 үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ тұтынушының деректері туралы, сондай-ақ БНАЖ тұтынушы өкілінің сенімхат деректері туралы сұрау салу;
4) 1 шарт – ЖТ МДБ тұтынушы деректерінің, БНАЖ сенімхат деректерінің барлығын тексеру;

5) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
6) МИО – местный исполнительный орган;
7) ГБД ФЛ – государственная база данных «Физические лица»;
8) СФЕ – структурно-функциональные единицы;
9) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
10) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
11) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) ИС ЦОН – информационная система центров обслуживания населения;
13) ЦОН – центр обслуживания населения;
14) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
15) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
16) шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
17) веб-портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
18) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания
19) РШЭП – региональный шлюз «электронного правительства».
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ЦОН приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОН данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;

5) 4 үдеріс – ЖТ МДБ тұтынушы деректерінің, БНАЖ сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 үдеріс – ХҚКО операторының сұраныс нысанындағы қағаз түрінде құжаттарының барлығы және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына бекіту туралы белгілеу бөлігін толтыруы және қызмет көрсету үшін сұраныстың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6 үдеріс – ХҚКО операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатын (тұтынушының сұранысын) ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО бағыттау;
8) 7 үдеріс – ЭҮӨШ АЖО электрондық құжатты тіркеу;
9) 2 шарт – қызмет көрсетушінің тұтынушы ұсынған, Стандартта көрсетілген құжаттардың және қызмет көрсету үшін негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 8 үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың бар болуына байланысты, сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 үдеріс – тұтынушының ХҚКО операторы арқылы қызмет нәтижесін (анықтаманы) алуы.
7. ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі адымдық әрекеттер мен шешімдер осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЖСН мен парольдің көмегімен ЭҮП тіркеледі (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – тұтынушының қызмет алу үшін ЭҮП ЖСН мен паролін енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЭҮП тексеру;
4) 2 үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету және оның құрылымдары мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін үшін сұраныс нысанын экранға шығару (деректерді енгізу), Стандарттың 11-тармағында көрсетілген электрондық үлгідегі құжаттардың қажетті көшірмелерін сұраныс нысанына бекіту, сондай-ақ тұтынушының сұранысты куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайта қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) сәйкестігін тексеру;
7) 4 үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұранысын куәландыру және қызмет көрсетушінің өңдеуі үшін ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО электрондық құжатты (сұранысты) бағыттау;

5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных, в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором ЦОН формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОН через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте, и основания для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора ЦОН результата услуги (справки).
7. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;

9) 6 үдеріс – ЭҮӨШ АЖО электрондық құжатты тіркеу;
10) 3 шарт – қызмет көрсетушінің тұтынушы ұсынған, Стандартта көрсетілген құжаттардың және қызмет көрсету үшін негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
11) 7 үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың бар болуына байланысты, сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 үдеріс – тұтынушының ЭҮӨШ АЖО қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы анықтаманы) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады.
8. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті алған кезде мемлекеттік немесе орыс тілдерінде тұтынушыға берілетін электрондық мемлекеттік қызметке өтініш үлгісінің және сұранысты толтырудың экрандық үлгілері «электрондық үкімет» порталында www.e.gov.kz. келтірілген.
9. Алушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұраныстың орындалу мәртебесін тексеру әдісі: ЭҮП «Қызметті алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ ЖАО немесе ХҚКО хабарласқан кезде.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпарат алу, сондай-ақ қажет болған жағдайда олардың сапасын бағалау (соның ішінде шағымдану) үшін телефон нөмірі: call-орталық (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЖАО қызметкері;
2) ХКҚО қызметкері.
12. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, ҚФБ іс-қимылдары (рәсім, функциялар, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген.
13. ҚФБ іс-қимылдарының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) диаграммалар олардың сипаттамаларына сәйкес осы Регламенттің 1 қосымшасында (1, 2, 3 сурет) келтірілген.
14. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету, соның ішінде хабарлама, форматтық-логикалық бақылау ережесі көрсетілген нәтижесі ұсынылуы тиіс бланктердің нысандары осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтарын және еркіндігін сақтау;
2) қызметтік міндетті орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) кәсіптік әдептілікті және мәдениеттілікті сақтау;
4) толық және тәмамдалған ақпарат беру;

9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте, и основания для оказания услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (справки в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном или русском языках, в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП, приведены на портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО или ЦОН.
10. Номер телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалование) их качества: саll–центр портала (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) сотрудник МИО;
2) сотрудник ЦОН.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 1 (рисунки 1, 2) к настоящему Регламенту.
14. Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, уведомления, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;

5) ақпаратты қорғау және құпиялылығын сақтау;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
17. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық талаптары: Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді және қол жетімділікті қамтамасыз ететін құрылғылар (компьютер, интернет, қоғамдық қолжетімділік тармағы).
«Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмаған балалардың
салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
«Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмаған балалардың
салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
1 кесте. ХҚКО арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1) негізгі үдерістің әрекеті (жұмыс ағыны, барысы)
1
№ әрекет (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
ХҚКО операторы
ХҚКО операторы
БНАЖ ЖТ ММБ
3
Әрекеттің атауы (үдерістер, рәсімдер, операциялар) және олардың сипаттамасы
Логин және пароль арқылы ХҚКО операторы авторизацияланады
Қызметті таңдайды және сұраныс мәліметтерін қалыптастырады
Сұранысты ЖТ ММ, БНАЖ бағыттау
Тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырылған өкімдік шешім)
Өтінішке нөмір бере отырып, сұранысты жүйеде тіркеу
Сұраныстың табысты қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты бағыттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4 – тұтынушы деректерінің бұзушылық тары болса; 5 – егер бұзылушылықтар болмаса
2) негізгі үдерістің әрекеті (жұмыс ағыны, барысы)
1
№ әрекет (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
8
9
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО операторы
ХҚКО операторы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Әрекеттің атауы (үдерістер, рәсімдер, операциялар) және олардың сипаттамасы
сұраныс үлгісіне қажетті құжаттар мен ЭЦҚ куәлігін тіркей отырып, сұранысты толтыру
ЭҮАШ АЖО ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) құжатты бағыттау
Құжатты тіркеу
Тұтынушы құжаттарының бұзылушылықтары болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырылған өкімдік шешім)
Сұраныстың табысты қалыптасқаны туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты бағыттау
Сұранысты бағыттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатты көрсету
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
1 минут
5 жұмыс күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
8 – бұзылушылықтар болса; 9 – егер бұзылушылықтар болмаса
2 кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1) негізгі үдерістің әрекеті (жұмыс ағыны, барысы)
1
Әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
2
ҚФБ АЖ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
3
Әрекеттің атауы (үдерістер, ресімдер операциялар) және олардың сипаттамасы
ЖСН мен пароль арқылы ЭҮП авторизацияланады
Тұтынушы деректерінің бұзылушылықтарының болуына байланысты хабарлама қалыптастырады
Қызметті таңдайды және сұраныс деректерін қалыптастырады
Тұтынушы құжаттарының бұзылушылықтары болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырылған өкімгерлік шешім)
Өтінішке нөмір бере отырып, сұранысты жүйеде тіркеу
Сұраныстың табысты қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты бағыттау
Сұраныс берілген электронды мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2 - тұтынушы деректерінің бұзушылықтары болса; 3 - егер авторизациялау табысты өтсе
-
4 - тұтынушы деректерінің бұзушылықтары болса; 5 - егер бұзылушылықтар болмаса
-
2) негізгі үдерістің әрекеті (жұмыс ағыны,барысы)
1
Әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
8
2
ҚФБ АЖ атауы
Тұтынушы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Әрекеттің атауы (үдерістер, ресімдер операциялар) және олардың сипаттамасы
Тұтынушының ЭЦҚ арқылы растау (қол қою) және сұранысты ЭҮАШ АЖО бағыттау
Құжатты тіркеу
Тұтынушы құжаттарының бұзылушылықтары болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырылған өкімгерлік шешім)
Сұранысты бағыттау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұранысты жүйеде тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатты көрсету
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
5 жұмыс күн
-
-
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
7 - тұтынушы деректерінің бұзушылықтары болса; 8 - егер бұзылушылықтар болмаса
-
-
«Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмаған балалардың
салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету, соның ішінде хабарлама,
форматтық-логикалық бақылау ережесі көрсетілген нәтижесі
ұсынылуы тиіс бланкілер нысаны
№ 1 үлгі
Жинақтаушы зейнеткерлік қордың
атауы ________________________
«Өскемен қаласының білім беру бөлімі» ММ заңды өкіл(дер)ге
(ата-аналарға (ата-анаға), қамқоршыға немесе қорғаушыға, патронаттық
тәрбиешіге және оларды алмастыратын тұлғаларға) _______ жылы туылған
______________ (өтініш берушінің Т.А.Ә., жеке куәлігінің № ___, ____
жылы ________ берілген) кәмелетке толмаған ________________________
(баланың Т.А.Ә., туған жылы) ________________ (зейнеткерлік қордың
атауы) зейнеткерлік қорындағы мұраға алынған тиесілі инвестициялық
кірісімен, өсімақысымен және заңнамаға сәйкес басқа да түсімдерімен
мұраға алынған ақша қорын _________________ (мұраға берушінің Т.А.Ә.)
салымшының қайтыс болуына орай (қайтыс болу туралы куәлігі
______________ жылғы, № _________) заң/мұра бойынша нотариуспен
берілген (мемлекеттік лицензия, № _____, _______ берілген) мұраға алу
құқығы туралы ____________ жылғы, куәлікке сәйкес зейнеткерлік ақша
қорын алуға келісім береді.
Анықтама берілген күннен бастап 1 (бір) ай мерзімде жарамды.
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Электронды мемлекеттік қызметке оң жауаптың шығыс нысаны
№ 2 үлгі
Банктің атауы
____________________
«Өскемен қаласының білім беру бөлімі» ММ заңды өкіл(дер)ге
(ата-аналарға (ата-анаға), қамқоршыға немесе қорғаушыға, патронаттық
тәрбиешіге және оларды алмастыратын тұлғаларға) _______ жылы туылған
__________ (өтініш берушінің Т.А.Ә., жеке куәлігінің № _______, _____
жылы ________ берілген) кәмелетке толмаған _______________ (баланың
Т.А.Ә., туған жылы) __________ (банктің атауы) банкісіндегі тиесілі
инвестициялық кірісімен, өсімақысымен және заңнамаға сәйкес басқа да
түсімдерімен салымдарына иелік етуге келісім береді.
Анықтама берілген күннен бастап 1 (бір) ай мерзімде жарамды.
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Электронды мемлекеттік қызметке оң жауаптың шығыс нысаны
№ 3 үлгі
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
Жол полициясы комитеті
аумақтық бөлімшесінің атауы
________________________________________________________
________________________________________________________
кәмелетке толмағанның (толмағандардың) мүддесінде әрекет ететін
«Өскемен қаласының білім беру бөлімі» ММ ____________________ көлік
құралын ____________ келісім береді.
Анықтама берілген күннен бастап 1 (бір) ай мерзімде жарамды
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Ескертулер:
Хабардар ету өтінішті орындау мәртебесінің өзгеру шегіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімін ұзартқан жағдайда беріледі. Еркін жол хабардар ету мәтінімен «электрондық үкімет» порталында жеке кабинетте «Ескерту» бөлігінде бейнеленеді.
Теріс жауаптың шығыс нысаны ерікті нысанда дәйекті бас тарту мәтінімен хат түрінде беріледі.
«Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмаған балалардың
салымдарына иелік ету үшін,
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік»
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны
__________________________________________
(қызметтің атауы)

5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
17. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа).
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей,
в территориальные подразделения
Комитета дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ЦОН
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей,
в территориальные подразделения
Комитета дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ЦОН
1) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
ГБД ФЛ, ЕНИС
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор ЦОН по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных, в связи с отсутствием данных потребителя
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4 – если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
2) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверения ЭЦП
Направление документа, удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
1 минута
5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ПЭП
1) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и паролю
Формирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса выбором потребителя ЭЦП
Формирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно
4 – если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
2) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Потребитель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
7 – если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей,
в территориальные подразделения
Комитета дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть
представлен результат оказания электронной государственной
услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического
контроля, уведомления Формы положительного ответа
Образец № 1
Наименование накопительного
пенсионного фонда
____________________________
ГУ «Отдел образования города Усть-Каменогорска» разрешает
(Ф.И.О. заявителя) _____________, _____ года рождения, (удостоверение
личности № _______ от ______ года, выдано _______), законному(ым)
представителю(ям) (родителям (родителю), опекуну или попечителю,
патронатному воспитателю и другим заменяющим их лицам)
несовершеннолетнего ____________ (Ф.И.О. ребенка, года рождения),
получить наследуемые пенсионные накопления в _________ (наименование
накопительного пенсионного фонда), с причитающимся инвестиционным
доходом, пеней и иными поступлениями в соответствии с
законодательством, согласно свидетельству о праве на наследство по
закону/завещанию от ___________ года, выданного нотариусом
(государственная лицензия № ______ от ________ года, выдана
_________), в связи со смертью вкладчика (Ф.И.О. наследодателя),
___________ (свидетельство о смерти от ______ года, № ______).
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня
выдачи.
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Образец № 2
Наименование банка
__________________
ГУ «Отдел образования города Усть-Каменогорска» разрешает
(Ф.И.О. заявителя) ___________________,_____ года рождения,
(удостоверение личности №___________ от________года, выдано _______),
законному(ым) представителю(ям) (родители (родитель), опекуну(ам) или
попечителю, патронатному воспитателю и другим заменяющим их лицам)
несовершеннолетнего ребенка (детей) __________________ (Ф.И.О.
ребенка, года рождения), распорядиться вкладами несовершеннолетнего
ребенка (детей) ___________ (наименование банка), с причитающимися
инвестиционным доходом, пеней и иными поступлениями в соответствии с
законодательством.
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Образец № 3
Наименование
территориального подразделения
Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
__________________________
ГУ «Отдел образования города Усть-Каменогорска», действующий в
интересах несовершеннолетнего (-ей, -их) ____________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
разрешает на _________________________________________________
транспортного средства _______________________________________
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Примечание:
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей,
в территориальные подразделения
Комитета дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: «качество» и «доступность»
_______________________________________________________
(наименование услуги)

1. Сізді электрондық мемлекеттік қызметтің көрсету үдерісінің сапасы және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сізді электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Өскемен қаласы әкімдігінің
29 қарашадағы 2012 жылғы № 4354/1
қаулысымен бекітілген
«Кәмелетке толмағандарға меншiк құқығында тиесiлi
мүлiкпен мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе
қамқоршылық жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамаларын беру» электронды мемлекеттік
қызмет көрсетудің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Кәмелетке толмағандарға меншiк құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе қамқоршылық жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру» электронды мемлекеттік қызметі «Өскемен қаласының білім беру бөлімі» ММ (бұдан әрі – қызмет беруші), тұрғылықты мекенжай бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – ХҚКО), сондай-ақ «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 «Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік стандарттарды бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру» мемлекеттік қызмет  стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру деңгейі: ішінара автоматтандырылған (медиа-үйлесімсіздіктерден тұратын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету түрі: транзакциондық қызмет.
5. «Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру» электронды мемлекеттік қызметі Регламентінде қолданылатын түсініктер мен қысқартулар (бұдан әрі – Регламент):
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ақпаратты сақтау, өңдеу, іздестіру, тарату, жеткізу және тапсыру үшін арналған жүйе;
3) БНАЖ – бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе;
4) ЖАО – жергілікті атқарушы орган;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден постановлением
акимата города Усть-Каменогорска
от 29 ноября года № 4354/1
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок с имуществом,
принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям» оказывается государственным учреждением «Отдел образования города Усть-Каменогорска» (далее - услугодатель) через центры обслуживания населения (далее – ЦОН) по месту жительства, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям» (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
3) ЕНИС – единая нотариальная информационная система;
4) МИО – местный исполнительный орган;

5) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органының ақпараттық жүйесі;
6) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлғаға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік сипатындағы қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкерге арнап қалыптастырылған бірегей нөмір;
7) ЖТ ММБ – «Жеке тұлғалар» мемлекеттік мәліметтер базасы;
8) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер;
9) медиа-алшақтық – құжаттарды электронды үлгіден қағаз үлгісіне немесе керісінше өзгерту қажет болған жағдайдағы қызмет көрсету үдерісіндегі қағаз және электрондық құжат айналымын кезектестіру;
10) пайдаланушы – ақпараттық жүйеден өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алатын және оны қолданатын субъект;
11) транзакциондық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданып өзара ақпарат алмастыруды талап ететін пайдаланушыларға электрондық ақпараттық қызмет ресурстарын көрсету бойынша қызмет;
12) ХҚКО АЖ – халыққа қызмет көрсету орталықтарының біріктірілген ақпараттық жүйесі;
13) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы;
14) электрондық құжат – ақпаратты электронды-цифрлық қолтаңбамен үлгіде тапсыратын және ЭЦҚ куәландырылған құжат;
15) «электрондық үкімет» шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді жүзеге асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйесін біріктіру үшін арналған ақпараттық жүйе;
16) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативті-құқықтық базаны қосқанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпарат пен электронды мемлекеттік қызметті бірыңғай терезеге қолжетімділікпен қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе;
17) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдану арқылы электрондық үлгіде көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
18) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстылығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы;
19) ЭҮӨШ – «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі.
2. Қызмет берушінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қызмет тәртібі
6. ХҚКО арқылы қадамдық іс-әрекеттері мен ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету қызмет көрсетушінің шешімдері осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) 1 үдеріс – ХҚКО операторының АЖО АЖ АЖО-ға қызмет көрсету үшін логин (авторизациялау үдерісі) мен парольді енгізуі;
2) 2 үдеріс – ХҚКО қызметі операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға тапсырыс үлгісін шығару және ХКҚО операторының тұтынушы мәліметтерін, сонымен қатар тұтынушы өкілінің сенімхаты бойынша мәліметтерді (нотариалдық түрде куәландырылған сенімхат, сенімхаттың басқа куәлігі болғанда – сенімхат мәліметтері толтырылмайды);
3) 3 үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ ММБ тұтынушы мәліметтері туралы, сонымен қатар БНАЖ-не тұтынушы өкілінің мәліметтері туралы тапсырысты бағыттау;
4) 1 шарт – тұтынушы мәліметтерінің ЖТ ММБ болуын, БНАЖ-де сенімхат мәліметтерін тексеру;

5) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов;
6) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
7) ГБД ФЛ – государственная база данных «Физические лица»;
8) СФЕ – структурно-функциональные единицы;
9) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
10) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
11) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) ИС ЦОН – информационная система центров обслуживания населения;
13) ЦОН – центр обслуживания населения;
14) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
15) шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
16) веб-портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
17) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
18) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
19) РШЭП – региональный шлюз «электронного правительства».
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной государственной услуги через ЦОН приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОН данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;

5) 4 үдеріс – ЖТ ММБ тұтынушы мәліметтерінің, БНАЖ-де сенімхат мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5 үдеріс – ХҚКО операторының қағаз үлгісіндегі құжаттардың болуы туралы тапсырысты толтыруы және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізуі, оларды тапсырыс нысанына тіркеуі және қызмет көрсету үшін толтырылған нысанды (енгізілген мәліметтерді) ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 6 үдеріс – ЭҮШ арқылы ЭҮАШ АЖО-на ХКҚО операторының ЭЦК расталған (қол қойылған) электронды құжатты (тұтынушы тапсырысын) бағыттау;
8) 7 үдеріс – электронды құжатты АЭҮШ АЖО электронды құжатты тіркеу;
9) 2 шарт – қызмет берушінің тұтынушымен қоса берілген Стандартта көрсетілген құжаттарының және қызмет көрсету негіздемелерінің сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 8 үдеріс – тұтынушы құжаттарының бұзылушылықтары болғандықтан, тапсырыс берілген қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 үдеріс – тұтынушының ХҚКО операторы арқылы қызметтің нәтижесін (анықтаманы) алуы.
7. ЭҮП арқылы қадамдық іс-әрекеттері мен ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету қызмет көрсетушінің шешімдері осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) тұтынушы ЖСН және пароль арқылы ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – тұтынушының электронды мемлекеттік қызметті алу үшін ЖСН мен парольді енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – ЭҮП тіркелген тұтынушы жайлы мәліметтердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2 үдеріс – тұтынушының мәліметтерінің бұзылушылықтары болған жағдайда ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға тапсырыс үлгісін шығару және тұтынушының құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып, үлгіні толтыруы (мәліметтерді енгізу), тапсырыс үлгісіне Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмесін электронды түрде тіркеу, сонымен қатар тапсырысты растау үшін тұтынушының ЭЦК тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт – ЭҮП ЭЦК-дың тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сонымен қатар жеке сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (тапсырыста көрсетілген ЖСН мен ЭЦК тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;
7) 4 үдеріс – тұтынушының ЭЦК расталмауына байланысты тапсырыс берілген қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 үдеріс – тұтынушының ЭЦК арқылы қызмет көрсету үшін тапсырысты куәландыру және қызмет берушінің өңдеуі үшін ЭҮШ арқылы АЭҮШ АЖО-на электронды құжатты (тапсырысты) бағыттау;

5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных, в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором ЦОН формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса потребителя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОН через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте, и основания для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора ЦОН результата услуги (справки).
7. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;

9) 6 үдеріс – электронды құжатты АЭҮШ АЖО-на тіркеу;
10) 3 шарт – тапсырыс берушінің тұтынушымен қоса берілген Стандартта көрсетілген құжаттарын және қызмет көрсету негіздемелерін тексеру (өңдеу);
11) 7 үдеріс – тұтынушы құжаттарының бұзылушылықтары болғанына байланысты тапсырыс берілген қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 үдеріс – тұтынушының АЭҮШ АЖО-на қалыптасқан қызмет нәтижесін (анықтама мен электронды құжат нысанын) алуы. Электронды құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦК пайдалана отырып қалыптасады.
8. Cұрау жасаудың экрандық үлгілері және ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын мемлекеттік тілде немесе орыс тілінде, электрондық мемлекеттік қызметке өтініш үлгісі электрондық үкімет порталында келтірілген www.e.gov.kz.
9. Қызмет алушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша өтінішінің орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: «электрондық үкімет» порталындағы «Қызметтер алу тарихы» бөлімінде, сонымен қатар ХҚКО немесе ЖАО хабарласу арқылы.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты алу үшін және олардың сапасын бағалау (соның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда саll-орталық телефоны бойынша алуға болады: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
өзара-әрекеттестік тәртібін сипаттау
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ҚФБ тізбесі:
1) ЖАО қызметкері;
2) ХҚКО қызметкері.
12. Әр іс-әрекет (рәсімдер, қызметтер, операциялар) әрбіреуінің орындау мерзімін көрсетумен бірізділігінің мәтіндік сызбалық сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
13. Осы Регламенттің 1-қосымшасында сипатына сәйкес іс-әрекетінің логикалық бірізділігінің өзара байланысын көрсететін (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде (1, 2 суреттер) диаграммалар көрсетілген.
14. Осы Регламенттің 3-қосымшасында нысандық-логикалық бақылау ережелерін көрсетумен, хабарламалар, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі бланктер үлгілері ұсынылған.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындау кезіндегі заңдылық;
3) кәсіби этика мен мәдениетті сақтау;
4) толық және нақты жауап беру;

9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте, и основания для оказания услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (справки в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном или русском языках, в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП, представлены на портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в ЦОН или МИО.
10. Номер телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалование) их качества: саll–центр портала (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) сотрудник МИО;
2) сотрудник ЦОН.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 1 (рисунки 1, 2) к настоящему Регламенту.
14. Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, уведомления, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;

5) ақпаратты қорғау және құпиялылығы;
6) тұтынушы уақытында ала алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
17. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің техникалық шарттары: электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің қолжетімділігін қолдау құралдары (компьютер, Интернет, қоғамдық қолжетімді пункті).
«Кәмелетке толмағандарға меншiк
құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi
ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамаларын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
«Кәмелетке толмағандарға меншiк
құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi
ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамаларын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
1 кесте. ХҚКО арқылы КФБ іс-әрекеттім сипаттау
1) негізгі процесс әрекеті (жұмыс легі, барысы)
1
№ іс-әрекет (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
ХҚКО операторы
ХКҚО операторы
БНАЖ ЖТ ММБ
3
Іс-әрекеттің атауы (ресімдер, операциялар үдерісі) және олардың сипаттамасы
Логин және пароль арқылы ХКҚО операторы авторизациялаудан өтеді
Қызметті таңдайды және тапсырыс мәліметтерін қалыптастырады
Тапсырысты ЖТ ММ, БНАЖ бағыттау
Тұтынушы мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру
4
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырылған өкімгерлік шешім)
Өтінішке нөмір бере отырып, тапсырысты жүйеде тіркеу
Сауалдың табысты қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Сауалды бағыттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4 - тұтынушы мәліметтерінің бұзушылықтары болса; 5 - егер бұзылушылықтар болмаса
-
2) негізгі процесс әрекеті (жұмыс легі, барысы)
1
№ іс-әрекет (барысы, жұмыс ағымы)
5
6
7
8
9
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО операторы
ХҚКО операторы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекеттің атауы (ресімдер, операциялар үдерісі) және олардың сипаттамасы
Тапсырыс үлгісіне қажетті құжаттар мен ЭЦК куәлігін тіркей отырып, тапсырысты толтыру
ЭҮАШ АЖО-да ЭЦК куәландырылған(қол қойылған) құжатты бағыттау
Құжатты тіркеу
Тұтынушы құжаттарының бұзылушылықтары болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырылған өкімгерлік шешім)
Сауалдың табысты қалыптасқаны туралы хабарламаны көрсету
Сауалды бағыттау
Сауалды бағыттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатты көрсету
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
1 минут
5 жұмыс күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8 – бұзылушылықтар болса; 9 – егер бұзылушылықтар болмаса
2 кесте. ЭҮП арқылы КФБ іс-әрекетін сипаттау
3) негізгі процесс әрекеті (жұмыс легі, барысы)
1
Іс-әрекет № (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
3
Іс-әрекеттің атауы (ресімдер мен операциялардың үдерісі) және олардың сипаттамасы
ЖСН мен пароль арқылы ЭҮП авторизацияланады
Тұтынушы мәліметтерінің бұзылушылықтарының болуына байланысты хабарлама қалыптастырады
Қызметті таңдайды және тапсырыс мәліметтерін қалыптастырады
Тұтынушы құжаттарының бұзылушылықтары болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
4
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырылған өкімгерлік шешім)
Өтінішке нөмір бере отырып, тапсырысты жүйеде тіркеу
Сауалдың табысты қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Сауалды бағыттау
Тапсырыс берілген электронды мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2 - тұтынушы мәліметтерінің бұзушылықтары болса; 3 - егер авторизациялау табысты өтсе
4 - тұтынушы мәліметтерінің бұзушылықтары болса; 5- егер бұзылушылықтар болмаса
4) негізгі процесс әрекеті (жұмыс легі, барысы)
1
Іс-әрекет № (барысы, жұмыс ағымы)
5
6
7
8
2
ҚФБ АЖ атауы
Тұтынушы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекеттің атауы (ресімдер мен операциялардың үдерісі) және олардың сипаттамасы
Тұтынушының ЭЦК арқылы растау (қол қою) және тапсырысты ЭҮАШ АЖО бағыттау
Құжатты тіркеу
Тұтынушы құжаттарының бұзылушылықтары болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырылған өкімгерлік шешім)
Сауалды бағыттау
Өтінішке нөмір бере отырып, тапсырысты жүйеде тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатты көрсету
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
5 жұмыс күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
7 - тұтынушы мәліметтерінің бұзушылықтары болса; 8 - егер бұзылушылықтар болмаса
«Кәмелетке толмағандарға меншiк
құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi
ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамаларын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Нысандық-логикалық бақылау ережелерін көрсетумен, хабарламалар,
хаттар және ескертулер үлгісін қоса алғанда электрондық
мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі сәйкестендіріліп
көрсетілетін бланктердің үлгісі Оң жауаптың шығыс нысаны
Үлгі
____________________
____________________
(кімге)
«Өскемен қаласы білім беру бөлімі» ММ, кәмелетке толмағанның
(толмағандардың) мүддесінде әрекет ететін ________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
мекенжайында орналасқан жылжымайтын мүлікті ______________
келісім береді.
Анықтама берілген күннен бастап 1 (бір) ай мерзімде жарамды.
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Ескертулер:
Хабардар ету өтінішті орындау мәртебесінің өзгеру шегіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімін ұзартқан жағдайда беріледі. Еркін жол хабардар ету мәтінімен «электрондық үкімет» порталында жеке кабинетте «Ескерту» бөлігінде бейнеленеді.
Теріс жауаптың шығыс нысаны ерікті нысанда мәтіндік хат түрінде бас тарту негіздемесімен беріледі.
«Кәмелетке толмағандарға меншiк
құқығында тиесiлi мүлiкпен мәмiлелердi
ресiмдеу үшiн қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөнiндегi функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамаларын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік»
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны
______________________________________________
(қызметтің атауы)

5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
17. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа).
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок органов,
осуществляющих функции по опеке
или попечительству для оформления
сделок с имуществом, принадлежащим
на праве собственности
несовершеннолетним детям»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ЦОН
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок органов,
осуществляющих функции
по опеке или попечительству
для оформления сделок с имуществом,
принадлежащим на праве собственности
несовершеннолетним детям»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ЦОН
1) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
ГБД ФЛ, ЕНИС
Оператор ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор ЦОН по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных, в связи с отсутствием данных потребителя
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверения ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
30 секунд – 1 минута
6
Номер следующего действия
2
3
4 – если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
2) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Оператор ЦОН
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Направление документа, удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
1 минута
5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ПЭП
1) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и паролю
Формирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса выбором потребителя ЭЦП
Формирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно
4 – если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
2) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Потребитель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
7 – если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок органов,
осуществляющих функции
по опеке или попечительству
для оформления сделок с имуществом,
принадлежащим на праве собственности
несовершеннолетним детям»
Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть
представлен результат оказания электронной государственной
услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического
контроля, уведомления Форма положительного ответа
Образец
____________________
____________________
(кому)
ГУ «Отдел образования города Усть-Каменогорска», действующий
в интересах несовершеннолетнего (-ей, -их) __________________
_____________________________________________________________
____________________________________________________________
разрешает на _________________________ недвижимого имущества,
расположенного по адресу _______________________.
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня
выдачи.
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Примечание:
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок органов,
осуществляющих функции
по опеке или попечительству
для оформления сделок с имуществом,
принадлежащим на праве собственности
несовершеннолетним детям»
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: «качество» и «доступность»
_____________________________________________________
(наименование услуги)

1. Сізді электрондық мемлекеттік қызметтің көрсету үдерісінің сапасы және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сізді электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Өскемен қаласы әкімдігінің
29 қарашадағы 2012 жылғы № 4354/1
қаулысымен бекітілген
«Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтама беру»  электрондық мемлекеттік қызметі «Өскемен қаласының білім беру бөлімі» ММ (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), тұрғылықты мекенжай бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – ХҚКО), сондай-ақ «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 «Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік стандарттарды бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық қызмет.
5. «Қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызмет Регламентінде пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар (бұдан әрі – Регламент):
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
3) БНАЖ – бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе;
4) ЖАО – жергілікті атқарушы орган;
5) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
6) ЖТ МДБ – «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы;
7) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер;
8) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үрдісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден постановлением
акимата города Усть-Каменогорска
от 29 ноября 2012 года № 4354/1
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок по опеке и попечительству» оказывается государственным учреждением «Отдел образования города Усть-Каменогорска» (далее - услугодатель) через центры обслуживания населения (далее – ЦОН) по месту жительства, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству» (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
3) ЕНИС – единая нотариальная информационная система;
4) МИО – местный исполнительный орган;
5) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
6) ГБД ФЛ – государственная база данных «Физические лица»;
7) СФЕ – структурно-функциональные единицы;
8) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;

9) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
10) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
11) ХҚКО АЖ – халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі;
12) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы;
13) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
14) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
15) «электрондық үкімет» шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді жүзеге асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйесін біріктіру үшін арналған ақпараттық жүйе;
16) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
17) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстылығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық қолтаңбалардың жиынтығы;
18) ЭҮӨШ – «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі.
2. Қызмет көрсетушінің электрондық мемлекеттік
қызметті көрсету бойынша қызмет тәртібі
6. ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі адымдық әрекеттер мен шешімдер осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) 1 үдеріс – ХҚКО операторының қызмет көрсету үшін логин мен парольді ХҚКО АЖО АЖ енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 2 үдеріс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және ХҚКО операторының тұтынушының деректерін, сонымен қатар тұтынушы өкілінің сенімхат бойынша деректерді енгізу (нотариалдық түрде куәландырылған сенімхат болған жағдайда, сенімхаттың басқа куәлігі болғанда – сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3 үдеріс – тұтынушының деректері туралы сұранысты ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ-на, сонымен қатар тұтынушы өкілінің сенімхат деректері туралы БНАЖ-ге бағыттау;
4) 1 шарт – тұтынушы деректерінің ЖТ МДБ-да, сенімхат деректерінің БНАЖ-де болуын тексеру;
5) 4 үдеріс – ЖТ МДБ тұтынушы деректерінің, БНАЖ-де сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректер алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;

9) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) ИС ЦОН – информационная система центров обслуживания населения;
12) ЦОН – центр обслуживания населения;
13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
14) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
15) шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
16) веб-портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
17) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
18) РШЭП – региональный шлюз «электронного правительства».
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ЦОН приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОН данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных, в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;

6) 5 үдеріс – ХҚКО операторының қағаз үлгідегі құжаттардың болуы туралы сұранысты толтыруы және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс үлгісіне тіркеу және қызмет көрсету үшін толтырылған сұраныстың толтырылған нысанын (енгізілген деректер) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6 үдеріс – ХҚКО операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (тұтынушының сұранысын) ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО бағыттау;
8) 7 үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО тіркеу;
9) 2 шарт – қызмет көрсетушінің тұтынушымен қоса берілген Стандартта көрсетілген құжаттарының және қызмет көрсету негіздемелерінің сәйкестігін тексеру (өңдеу);
10) 8 үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 үдеріс – тұтынушының ХҚКО операторы арқылы қызметтің нәтижесін (анықтаманы) алуы.
7. ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі адымдық әрекеттер мен шешімдер осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) тұтынушы ЖСН және пароль арқылы ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – тұтынушының электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін ЖСН мен паролін ЭҮП енгізу (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – «электрондық үкімет» порталындағы тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру (ЖСН және пароль арқылы);
4) 2 үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару, Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмесін электронды түрде тіркеу, сонымен қатар тапсырысты растау үшін тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт – ЭҮП ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сонымен қатар жеке сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (тапсырыста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;
7) 4 үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұранысты куәландыру және қызмет көрсетушінің өңдеуі үшін ЭҮШ арқылы ЭҮӨШ АЖО-на электрондық құжатты (тапсырысты) бағыттау;

6) процесс 5 – заполнение оператором ЦОН формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса потребителя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОН через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте, и основания для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора ЦОН результата услуги (справки).
7. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;

9) 6 үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-на тіркеу;
10) 3 шарт – тапсырыс берушінің тұтынушымен қоса берілген Стандартта көрсетілген құжаттарын және қызмет көрсету негіздемелерін тексеру (өңдеу);
11) 7 үдеріс – тұтынушы деректерінде бұзылушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 үдеріс – тұтынушының ЭҮӨШ АЖО қалыптасқан қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы анықтама) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады. Тұтынушы ЭҮП тіркеуді ЖСН және парольдің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады).
8. Cұрау жасаудың экрандық үлгілері және ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын мемлекеттік немесе орыс тілінде, электрондық мемлекеттік қызметке өтініш үлгісі «электрондық үкімет» порталында келтірілген www.e.gov.kz.
9. Қызмет алушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша өтінішінің орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: «электрондық үкімет» порталындағы «Қызметтер алу тарихы» бөлімінде, сонымен қатар ХҚКО немесе ЖАО хабарласу арқылы.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты алу үшін, сондай-ақ олардың сапасын бағалау (соның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда ақпаратты порталдың саll-орталығының телефоны бойынша алуға болады: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет
беруші әрекетінің тәртібі
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ тізбесі:
1) ЖАО қызметкері;
2)ХҚКО қызметкері.
12. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, іс-қимыл (функциялар, рәсімдер, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
13. Іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар, олардың сипаттамаларына сәйкес Осы Регламенттің 1-қосымшасында (1, 2 сурет) көрсетілген.
14. Хабарламалардың, хаттардың, ескертулердің нысандарын қоса алғанда, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары мен үлгілері осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) кәсіби этика мен мәдениетті сақтау;
4) толық және нақты жауап беру;

9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте, и основания для оказания услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (справки в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя. Потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП).
8. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном или русском языках, в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП, приведены на портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в ЦОН или МИО.
10. Номер телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалование) их качества: саll-центр портала (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) сотрудник МИО;
2) сотрудник ЦОН.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием процесса каждого действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 1 (рисунки 1, 2) к настоящему Регламенту.
14. Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, уведомления, указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;

5) ақпараттың құпиялығын сақтау;
6) тұтынушы уақытында ала алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
17. Электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсетудің техникалық шарттары: электрондық мемлекеттік қызметке қол жеткізудің және оны көрсетудің қолдайтын барлық құрылғылары (компьютер, Интернет, қоғамдық қолжетімді пункті).
«Қорғаншылық пен қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
«Қорғаншылық пен қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекетін ХҚКО арқылы сипаттау
1) негізгі үдерістің (жұмыс барысы, ағыны) әрекеті
1
№ іс-әрекет (барысы, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖО АЖ
ХҚКО операторы
ХҚКО операторы
ЖТ МДБ, БНАЖ
ХҚКО операторы
3
Іс-әрекеттің атауы (ресімдер, операциялар үрдісі) және олардың сипаттамасы
Логин және пароль арқылы ХҚКО операторы авторизациялаудан өтеді
Қызметті таңдайды және сұраныстың деректерін қалыптастырады
Сұранысты ЖТ МДБ, БНАЖ-ға бағыттау
Тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректер алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру
Тапсырыс үлгісіне қажетті құжаттар мен ЭЦҚ куәлігін тіркей отырып, сұранысты толтыру
4
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Өтінішке нөмір бере отырып, сұранысты жүйеде тіркеу
Сұраныстың табысты қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты бағыттау
Уәжделген бас тартуды қалыптастыру
Сұраныстың табысты қалыптасқаны туралы хабарламаны көрсету
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд – 1 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4 - тұтынушы деректерінде бұзушылықтар болса; 5 - егер бұзылушылықтар болмаса
2) негізгі үдерістің (жұмыс барысы, ағыны) әрекеті
1
іс-әрекет № (барысы, жұмыс ағыны)
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
ХҚКО операторы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның ) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮӨШ АЖО ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) құжатты бағыттау
Құжатты тіркеу
Тұтынушы құжаттарында бұзылушылықтардың болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Сұранысты бағыттау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұранысты тіркеу
Уәжделген бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатты көрсету
5
Орындау мерзімдері
1 минут
1 минут
5 жұмыс күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
8 – бұзылушылықтар болса; 9 – егер бұзылушылықтар болмаса
2 кесте. ҚФБ әрекетті ЭҮП арқылы сипаттау
1) негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет № (барысы, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
3
Әрекеттің (үдеріс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН және пароль бойынша ЭҮП авторизацияланады
Тұтынушының деректерінде бұзылушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады
Қызметті таңдайды және ЭЦҚ тұтынушының таңдауы бойынша сұраныстың деректерін қалыптастырады
ЭЦҚ тұтынушының деректерінде бұзылушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұранысты табысты қалыптастыру туралы хабарлама көрсетеді
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Сұранысты бағыттау
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2 – тұтынушының деректерінде бұзылушылықтар болса, 3 – егер авторизация табысты өтсе
4 – тұтынушы деректерінде бұзушылықтар болса; 5 – егер бұзылушылықтар болмаса
2) негізгі үдерістің (жұмыс барысы, ағыны) әрекеті
1
іс-әрекет № (барысы, жұмыс ағыны)
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның ) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының ЭЦҚ арқылы куәландыру және сұранысты ЭҮӨШ АЖО бағыттау
Құжатты тіркеу
Тұтынушы құжаттарында бұзылушылықтардың болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Сұранысты бағыттау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұранысты тіркеу
Уәжделген бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатты көрсету
5
Орындау мерзімдері
30 секунд - 1 минут
1 минут
5 жұмыс күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
7 – тұтынушының деректерінде бұзылушылықтар болса; 8 – егер бұзылушылықтар болмаса
«Қорғаншылық пен қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне сәйкес
берілетін бланкілер, соның ішінде форматтық-логикалық бақылау
ережелері мен хабарламалар үлгісі Оң жауап нысаны
№ ____ АНЫҚТАМА
Осы анықтама
_____________________ қаласы
_____________________ көшесі,
№ _____ үй, № _____ пәтерде тұратын азамат (азаматша) __________
берілді, ол шын мәнінде (қала, аудан) әкімінің 201__ жылғы «__»
________ № ___ шешіміне сәйкес 19__ жылғы «__» ___________ туылған
_________________ және оның мүлкіне (мүлкінің тізімдемесі істе
тігулі, мүлкі жоқ) қорғаншы (қамқоршы) болып тағайындалды.
Қорғаншыға (қамқоршыға) қамқорлыққа алынушыны тәрбиелеу, оқыту,
қоғамдық пайдалы қызметке даярлау туралы, оның жеке мүліктік
құқықтарын қорғау және сақтау, сотта және барлық мемлекеттік
мекемелерде арнайы өкілеттіксіз оның өкілі болу міндеті жүктеледі.
Аудандық, қалалық
білім бөлімінің бастығы _____________________ Т.А.Ә.
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Ескертпелер:
Хабарламалар өтінішті орындау мәртебесінің өзгеру шегіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімін ұзартқан жағдайда беріледі. Еркін жол хабардар ету мәтінімен «электрондық үкімет» порталында жеке кабинетте «Хабарлама» бөлімінде бейнеленеді.
Теріс жауаптың шығыс нысаны бас тарту негіздемесінің мәтіні жазылған хат түрінде ерікті нысанда тапсырылады.
«Қорғаншылық пен қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік»
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны
_____________________________________________
(қызметтің атауы)

5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
17. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа).
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ЦОН
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ЦОН
1) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
ГБД ФЛ, ЕНИС
Оператор ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор ЦОН по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных, в связи с отсутствием данных потребителя
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверения ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
30 секунд – 1 минута
6
Номер следующего действия
2
3
4 – если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
2) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Оператор ЦОН
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Направление документа, удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
1 минута
1 минута
5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ПЭП
1) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и паролю
Формирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса выбором потребителя ЭЦП
Формирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно
4 – если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
2) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Потребитель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
1 минута
5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
7 – если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть
представлен результат оказания электронной государственной
услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического
контроля, уведомления Форма положительного ответа
Образец
СПРАВКА №_______
Настоящая справка выдана
гр.(ке)_____________________________________
проживающему (ей) в г.______________________
по ул.______________, дом №_________________ кв.№ ___ в том, что
он (она) согласно постановлению акимата города Усть-Каменогорска
от «__» _________ года № _____ действительно назначен (а) опекуном
(попечителем) над________________________ «__» _______ 19__ года
рождения и над его (ее) имуществом (опись имущества в деле, имущества
нет).
На опекуна (попечителя) возлагается обязанность о воспитании,
обучении, подготовке к общественно-полезной деятельности подопечного,
защищать и охранять его личные имущественные права, являться его
представителем на суде и во всех государственных учреждениях без
особого полномочия.
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Примечание:
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
_________________________________________________
(наименование услуги)

1. Сізді электрондық мемлекеттік қызметтің көрсету үдерісінің сапасы және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сізді электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Өскемен қаласы әкімдігінің
29 қарашадағы 2012 жылғы № 4354/1
қаулысымен бекітілген
«Үйде тәрбиеленетiн және оқитын мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшiн құжаттар ресiмдеу» электрондық мемлекеттік
қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Үйде тәрбиеленетiн және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттар ресiмдеу» электрондық мемлекеттік қызметі «Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлім» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет беруші) және «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) www.e.gov.kz арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Үйде тәрбиеленетiн және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттар ресiмдеу» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтымайтын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы « Үйде тәрбиеленетiн және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттар ресiмдеу» электрондық мемлекеттік қызметінің осы регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартылулар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе:
2) ЖАО – жергілікті атқарушы орган;
3) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органның ақпараттық жүйесі;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
5) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер;
6) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден постановлением
акимата города Усть-Каменогорска
от 29 ноября 2012 года № 4354/1
Регламент электронной государственной услуги
«Оформление документов для материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому» оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорск» (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому» (далее - Регламент):
1) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) МИО – местный исполнительный орган;
3) ИС МИО - информационная система местного исполнительного органа;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
5) СФЕ – структурно-функциональные единицы;
6) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;

7) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ЖАО қызметкеріне жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
8) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
9) ҰКО АЖ – Қазақстан Республикасының ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
10) электрондық сандық қол қою (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы;
11) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
12) электрондық құжат – ақпарат электрондық-сандық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
13) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді жүзеге асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін шоғырландыруға арналған ақпараттық жүйе;
14) ЭҮӨШ – «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызмет
беруші қызметі әрекетінің тәртібі
6. ЖАО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі адымдық әрекеттері және шешімдері осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы қызмет алу үшін ЖАО хабарласып, өзімен бірге Стандартта көрсетілген өтініш және қажетті құжаттардың түпнұсқаларымен өтініш жасайды. ЖАО қызметкерімен өтініші мен құжаттарының түпнұсқалылығы тексеріледі;
2) 1 – үдеріс – мемлекеттік электронды қызметті көрсету үшін ЖАО қызметкерімен ЖАО АЖ-ға ЖСН және паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 – шарт – ЖАО АЖ тіркелген ЖАО қызметкері туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2 – үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде қателіктер болуына байланысты авторизациалаудан бас тарту туралы ЖАО АЖ хабарлама қалыптастыру;
5) 3 – үдеріс – ЖАО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай ақ ЖАО қызметкерімен қол қою үшін тіркеу куәлігін таңдау;

7) пользователь – субъект, обращающийся к сотруднику МИО за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
8) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователями электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
9) ИС НУЦ – информационная система национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
10) веб-портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
12) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
14) шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
15) РШЭП – региональный шлюз «электронного правительства».
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через МИО приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель обращается в МИО для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов, указанных в Стандарте. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО;
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО, в связи с имеющимися ошибками в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником МИО регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;

6) 4 – үдеріс – мемлекеттік электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2 – шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЖАО АЖ тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;
8) 5 – үдеріс – ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 – үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметтің өңделуі;
10) 7 – үдеріс – ЖАО қызметкерімен мемлекеттік электронды қызметті көрсету (үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат ЖАО қызметкерімен ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады;
11) 8 – үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін тұтынушының қолына беруі немесе электрондық пошта арқылы жіберуі.
7. ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қызмет берушінің адымдық әрекеттері және шешімдері Осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЖСН және пароль көмегімен ЭҮП тіркеуден өтуі тиіс (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 – үдеріс – мемлекеттік электронды қызметті алу үшін ЭҮП тұтынушының ЖСН және паролін (авторизациялау үдерісі) енгізу үдерісі;
3) 1 – шарт – ЭҮП тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру үдерісі;
4) 2 – үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 – үдеріс тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу), сондай ақ тұтынушымен қол қою үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 4 – үдеріс – мемлекеттік электронды қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген мәліметтерді, сканерленген құжаттарды) тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2 – шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салудағы ЖСН-мен ЭЦҚ-ғы тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) ЭҮП тіркеу куәлігінің жоқ екендігін тексеру;

6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО;
11) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации, в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;

8) 5 – үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 – үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжатын (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жіберу және ЖАО қызметкерінің мемлекеттік электронды қызметті өңдеуі;
10) 7 – үдеріс – ЖАО қызметкерінің мемлекеттік электронды қызметті көрсету (үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжат аудандық бөлім маманының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ЭҮП жеке кабинетіне жіберіледі.
8. Cұрау жасаудың экрандық үлгілері және ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын мемлекеттік тілде немесе орыс тілінде, электрондық мемлекеттік қызметке өтініш үлгісі электрондық үкімет порталында келтірілген www.e.gov.kz.
9. Алушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша өтінішінің орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: «электрондық үкімет» порталындағы «Қызметтер алу тарихы» бөлімінде, сонымен қатар ЖАО хабарласу арқылы.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты алу үшін және олардың сапасын бағалау (соның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда саll-орталық телефоны нөмірі бойынша алуға болады: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
ЖАО қызметкері.
12. Осы Регламенттің 2 қосымшасында әр іс-қимылдың (процедураның) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ іс-қимылының кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттауында (процедуралар, функциялар, операциялар) келтірілген.
13. Олардың сипаттамасына сәйкес (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде) іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар осы Регламенттің 1 қосымшасында (1, 2 суреттер) келтірілген.
14. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі, соның ішінде форматтық-логикалық бақылау ережесін, хабарламаны көрсетумен ұсынылатын бланктер үлгілері осы Регламенттің 3 қосымшасында келтірілген.
15. Тұтынушыларға электрондық қызмет көрсетудің нәтижесі сапа және қолжетімділік көрсеткішімен осы Регламенттің 4 қосымшасына сай өлшенеді.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қойылатын талаптар:

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
8. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном или русском языках, в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП, представлены на портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО.
10. Номер телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: саll–центр портала (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
сотрудник МИО.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 1 (рисунки 1, 2) к настоящему Регламенту.
14. Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, уведомления, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:

1) негізгі процесс әрекеті (жұмыс легі, барысы)
1
Әрекет № (жұмыс легі, барысы)
1
2
3
4
2
СФЕ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ЖАО
3
Әрекет атауы (процестің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаты
ЭҮП тұтынушыны авторизациялау, сұрау нысанын толтыру. Электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін енгізілген деректердің дұрыстылығын тексеру. Мәліметтердің түпнұсқасын тексеру (тұтынушының ЭЦҚ). Өтінішті сақтау және ЭҮШ (ЭҮӨШ) арқылы жіберу
ЖАО АЖ сұрауды бағыттау (енгізілген деректердің дұрыстылығы жағдайында)
Өтінішке нөмір беру. (енгізілген деректердің дұрыстылығы жағдайында)
Орындауға өтінішті қабылдау
(енгізілген деректердің дұрыстылығы жағдайында)
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-бөлу шешімі)
Сұраудың сәтті қалыптасуы туралы хабарламаны бейнелеу немесе сұралған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрауды бағдарлау (енгізілген деректердің дұрыстылығы жағдайында)
ЭҮП-на ескертуді жіберу (енгізілген деректердің дұрыстылығы жағдайында)
Жұмысқа қабылдау (енгізілген деректердің дұрыстылығы жағдайында)
5
Орындау мерзімі
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
15 минуттан артық емес
6
Келесі әрекет нөмірі
2
3
4
5
3) негізгі процесс әрекеті (жұмыс легі, барысы)
1
Әрекет № (жұмыс легі, барысы)
5
6
7
8
2
СФЕ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ/ЭҮӨШ
ЭҮП
3
Әрекет атауы (процестің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаты
Сұрауды орындау. Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін шешімді қабылдау туралы
Шығыс құжатын қалыптастыру
ЭҮП жұмысында мәртебені ауыстыру туралы хабарламаны бағыттау
«жұмыста» мәртебесін бейнеленуі
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешімі)
Хабарламаны немесе негізделген бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын жүйеде қалыптастыру
Бағыттау
Мәртебесін бейнелеу
5
Орындау мерзімі
10 жұмыс күні ішінде
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
1 минуттан кем емес
6
Келесі әрекет нөмірі
6
7
8
9
3) негізгі процесс әрекеті (жұмыс легі, барысы)
1
Әрекет № (жұмыс легі, барысы)
9
10
11
12
2
СФЕ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮШ/ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЭҮП
3
Әрекет атауы (процестің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаты
Шығыс құжатын құру
ЖАО қызметкерінің шығыс құжатын ЭЦҚ қол қою. ЭҮП қызмет көрсету мәртебесін өзгерту туралы хабарламаны қалыптастыру
Шығыс құжатын ЭҮП шығарумен мәртебесі ауысуы туралы хабарламаны бағыттау
Шығыс құжатын көру мүмкіндігімен қызмет көрсетуді аяқтау туралы ескертудің бейнеленуі
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-бөлу шешімі)
Қол қойылған шығыс құжаты
ЭҮП шығыс құжатымен хабарламаны жіберу
Бағыттау
Шығыс құжатын бейнелеу
5
Орындау мерзімі
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі әрекет нөмірі
10
11
12
-
«Үйде тәрбиеленетін және
оқытылатын мүгедек балаларды
материалдық қамтамасыз ету
үшін құжаттар рәсімдеу»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 3-қосымша
Нысандық-логикалық бақылау ережелерін көрсетумен, хабарламалар,
хаттар және ескертулер үлгісін қоса алғанда электрондық
мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі сәйкестендіріліп
көрсетілетін бланктердің нысаны Оң жауап
Өтініш иесі:________________________
(өтініш иесінің АЖТ)
Мекен-жайы:_________________________
Телефон: ___________________________
Құрметті  _______________________________________________,
(өтініш берушінің АЖТ)
Сізге Сіздің үйде тәрбиеленетiн және оқитын мүгедек балаңызға
(баланың АЖТ) материалдық қамтамасыз ету тағайындалғандығын
мәлімдейміз.
Тоқсан
Жыл
Төлем сомасы
1
Сізді материалдық қамтамасыз етуді алу үшін Сізге жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне бару
керектігін мәлімдейміз.
Маман:_________________________________________
(АЖТ)
Бөлімі басшысы:________________________________
(АЖТ)

1) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС МИО
МИО
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация потребителя на ПЭП, заполнение формы запроса. Проверка корректности введенных данных для получения электронной государственной услуги
Маршрутизация запроса в ИС МИО (в случае корректности введенных данных)
Присвоение номера заявлению (в случае корректности введенных данных)
Принятие заявления на исполнение (в случае корректности введенных данных)
4
Форма завершения (данные, документ,  организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса или формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса (в случае корректности введенных данных)
Отправка уведомления на ПЭП (в случае корректности введенных данных)
Принятие в работу (в случае корректности введенных данных)
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более  15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
2) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому
Формирование выходного документа
Маршрутизация уведомления о смене статуса в работе на ПЭП
Отображение статуса «в работе»
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Формирование уведомления  либо мотивированного отказа
Формирование выходного документа в системе
Маршрутизация
Отображение статуса
5
Сроки исполнения
В течение 10 рабочих дней
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
6
7
8
9
3) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
9
10
11
12
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника МИО. Формирование уведомления о смене статуса оказания услуги на ПЭП
Маршрутизация уведомления о смене статуса с выводом выходного документа на ПЭП
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Подписанный выходной документ
Отправка уведомления с выходным документом на ПЭП
Маршрутизация
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
10
11
12
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов
для материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся
и воспитывающихся на дому»
Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть
представлен результат оказания электронной государственной
услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического
контроля, уведомления Положительный ответ
Заявитель: ___________________
___________________
(ФИО заявителя)
Адрес: ___________________
Уважаемый(ая) ________________________________________________
Уведомляем Вас о назначении материального обеспечения Вашему
ребенку-инвалиду ___________________________________________________
(ФИО ребенка)
обучающемуся и воспитывающемуся на дому в размере __________________
на период с ____________по_______________.
Квартал
Год
Сумма выплаты
1
Информируем Вас о том, что для получения материального
обеспечения Вам необходимо обратиться в отдел занятости и социальных
программ.
Специалист                  ___________________
(ФИО)
Начальник отдела            ___________________
(ФИО)

Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Ескертулер:
Хабардар ету өтінішті орындау мәртебесінің өзгеру шегіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімін ұзартқан жағдайда беріледі. Еркін жол хабардар ету мәтінімен «электрондық үкімет» порталында жеке кабинетте «Ескерту» бөлігінде бейнеленеді.
Теріс жауаптың шығу үлгісі комиссия қорытындысын қалыптастыру кезінде бас тартуды негіздеу мәтінімен хат түрінде еркін үлгіде беріледі.
«Үйде тәрбиеленетін және
оқытылатын мүгедек балаларды
материалдық қамтамасыз ету
үшін құжаттар рәсімдеу»
электрондық мемлекеттік қызметінің
регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік»
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны
_______________________________________
(қызметтің атауы)
1. Сізді электрондық мемлекеттік қызметтің көрсету үдерісінің сапасы және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сізді электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Өскемен қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 29 қарашадағы № 4354/1
қаулысымен бекітілген
«Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жiберу үшiн мектепке
дейiнгi (7 жасқа дейiн) жастағы балаларды кезекке қою»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жiберу үшiн мектепке дейiнгi (7 жасқа дейiн) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттік қызметі «Өскемен қаласының білім беру бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), «Өскемен қаласының Меновной ауылдық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесімен және тұрғылықты жерлері бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – ХҚКО) арқылы, сонымен қатар www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 «Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жiберу үшiн мектепке дейiнгi (7 жасқа дейiн) жастағы балаларды кезекке қою» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.

Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1- тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Примечание:
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Оформление документов
для материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся
и воспитывающихся на дому»
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: «качество» и «доступность»
______________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден постановлением
акимата города Усть-Каменогорска
от 29 ноября 2012 года № 4354/1
Регламент электронной государственной услуги
«Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные организации»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» оказывается государственным учреждением «Отдел образования города Усть-Каменогорска» (далее – услугодатель), государственным учреждением «Аппарат акима Меновновского сельского округа города Усть-Каменогорска» и через центры обслуживания населения (далее – ЦОН) по месту жительства, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки» (далее – Стандарт).

18) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы;
19) ЭҮӨШ – «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет
көрсетушінің қызмет тәртібі
6. ЖАО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі адымдық әрекеттер мен шешімдер осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) тұтынушы қызмет алу үшін ЖАО хабарласып, өзімен бірге Стандартта көрсетілген өтініш және қажетті құжаттардың түпнұсқаларымен өтініш жасайды. ЖАО қызметкерінің тұтынушының өтініші мен құжаттарының түпнұсқалығын тексеруі;
2) 1 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін ЖАО қызметкерімен ЖАО АЖ-не ЖСН мен паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – тіркелген ЖАО қызметкері туралы деректердің дұрыстығын ЖСН мен паролі арқылы ЖАО АЖ тексеру;
4) 2 үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде қателіктер болуына байланысты ЖАО АЖ тіркеуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – ЖАО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұраныс нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту);
6) 4 үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныстың толтырылған нысанына (енгізілген деректер, сканерленген құжаттар) ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2 шарт – сәйкестендіру деректерінің (өтініште көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) сәйкестігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің іс-әрекет ету мерзімін және ЖАО АЖ қайтарып алынған тіркеу куәліктерінің болмауын тексеру;
8) 5 үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыруы (мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдамасы немесе мектепке дейінгі жастағы баланы (7 жасқа дейін) тіркеу туралы хабарлама), өтініш берген сәтте МДБҰ бос орын болмаған жағдайда аралық құжат ретінде немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ЖАО қызметкерінің қолма-қол немесе тұтынушының электрондық поштасына жіберу арқылы беріледі.

18) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
19) РШЭП – региональный шлюз «электронного правительства».
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через МИО приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель обращается в МИО для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов указанных Стандарте, а также при необходимости документы, удостоверяющие полномочия доверенного лица. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО;
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4) процесс 2   формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО, в связи с имеющимися ошибками в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепленных сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о постановке на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО. Выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.

7. ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі адымдық әрекеттер мен шешімдер осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) 1 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО операторының ХҚКО АЖ авторизациялау үдерісі;
2) 1 шарт – ХҚКО АЖ тіркелген оператор туралы деректердің дұрыстығын ЖСН мен паролі немесе ЭЦҚ арқылы тексеру;
3) 2 үдеріс – ХҚКО операторының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ХҚКО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3 үрдіс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұраныс нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту);
5) 4 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныстың толтырылған нысанына ХҚКО операторының ЭЦҚ арқылы қол қоюы (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту);
6) 2 шарт – сәйкестендіру деректерінің (өтініште көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ХҚКО АЖ қайтарып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
7) 5 үдеріс – ЭЦҚ операторының түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6 үдеріс – ХҚКО операторының ЭЦҚ қойылған электронды құжатты (тұтынушының өтініші) ЭҮШ/АЭҮШ арқылы ЖАО АЖ-не жолдауы және ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
9) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыруы (мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдамасы немесе мектепке дейінгі жастағы баланы (7 жасқа дейін) тіркеу туралы хабарлама), өтініш берген сәтте МДБҰ бос орын болмаған жағдайда аралық құжат ретінде немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ХҚКО АЖ тапсырылады;
10) 8 үдеріс – шыққан құжатты ХКҚО қызметкерінің қызметті тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштасына жіберу арқылы тапсыруы.
8. Электрондық үкімет порталы арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі адымдық әрекеттер мен шешімдер осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) тұтынушы ЭҮП тіркелуді ЖСН және паролі арқылы жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – тұтынушы электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП-на ЖСН мен паролін енгізу (авторизациялау үрдісі) үрдісі;

7. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ЦОН приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН, в связи с имеющимися ошибками в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о постановке на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН;
10) процесс 8 – выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;

3) 1 шарт – ЭҮП тіркелген тұтынушы туралы деректердің растығын ЖСН мен паролі арқылы тексеру;
4) 2 үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтары болған жағдайда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұраныс нысанын шығару және тұтынушының құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды тіркеу);
6) 4 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініштің толтырылған нысанына тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қою (енгізілген мәліметтер мен сканерленген құжаттар);
7) 2 шарт – сәйкестендіру деректерінің (өтініште көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЭҮП қайтарып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
8) 5 үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
9) 6 үдеріс – пайдаланушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжатты ЭҮШ/АЭҮШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7 үдеріс – тұтынушының ұсынылған МДБҰ келісімін қалыптастыру және ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыру үрдісі (мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама немесе өтініш берген уақытта МДБҰ орын жоқ болған жағдайда аралық құжат ретінде балаларды мектепке дейінгі балалар ұйымына тіркеу туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы негізделген жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ЭҮП жеке кабинетіне тапсырылады.
9. Тұтынушы ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызмет көрсету өтінішінің нысаны және өтінішті толтырудың экрандық үлгілері www.e.gov.kz «электрондық үкімет» порталында көрсетілген.
10. Қызмет алушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша өтінішінің орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: электрондық үкімет порталындағы «Қызметтер алу тарихы» бөлімінде, сонымен қатар ЖАО немесе ХҚКО хабарласу арқылы.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты алу және қажет болған жағдайда олардың сапасын бағалау үшін (соның ішінде шағымдану), телефоны нөмірі саll-орталық (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации, в связи с имеющимися ошибками в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (направление в детские дошкольные организации или же уведомление о постановке на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю на государственном или русском языках, в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП, представлены на портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО или ЦОН.
11. Номер телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалование) их качества: саll–центра (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги

12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЖАО қызметкері;
2) ХҚКО қызметкері.
13. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, ҚБЕ іс-әрекет (рәсімдер, қызметтер, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
14. Осы Регламенттің 1-қосымшасында (1, 2, 3 сурет) сипатына сәйкес іс-әрекетінің логикалық дәйектілігінің өзара байланысын көрсететін (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінде) диаграммалар көрсетілген.
15. Осы Регламенттің 3-қосымшасында электрондық мемлекеттік қызмет көрсету соның ішінде форматтық-логикалық бақылау ережелері, хабарламалар көрсетілген нәтижесі ұсынылуы тиіс бланктер нысаны.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықтарды сақтау;
3) кәсіби этика мен мәдениетті сақтау;
4) толық және нақты жауап беру;
5) ақпараттың құпиялығы және сақтау;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде ала алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
18. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің техникалық шарттары: электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің қолжетімділігін қолдау құралдары (компьютер, Интернет, қоғамдық қолжетімді пункті).
«Мектепке дейінгі жастағы балаларды
(7 жасқа дейін) мектепке дейінгі
ұйымдарға жолдау үшін кезекке қою»
электрондық мемлекеттік
қызмет көрсетудің
регламентіне 1-қосымша
«Мектепке дейінгі жастағы балаларды
(7 жасқа дейін) мектепке дейінгі
ұйымдарға жолдау үшін кезекке қою»
электрондық мемлекеттік
қызмет көрсетудің
регламентіне 2-қосымша
1 кесте. ЖАО арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы

12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) сотрудник МИО;
2) сотрудник ЦОН.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 1 (рисунки 1, 2, 3) к настоящему Регламенту.
15. Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, уведомления, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа).
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через МИО
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ЦОН
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения
Приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через МИО

2) Негiзгi үдерiстiң (жұмыстар барысының, ағынының) қызметi
1
Қызмет № (жұмыс тар барысы, ағымы)
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ӨЭҮШ (ЭҮШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Қызмет (үдерiстiң, рәсiмдердiң, операциялардың) атауы және олардың сипаттамалары
Сұраныстың орындалуы. МДБҰ баланы жiберу үшiн кезекке қою туралы шешiм қабылдау
Шығыс құжатының қалыптастырылуы
ЭҮП мен ЖАО АЖ-не «жұмыста» мәртебесiн ауыстыру туралы хабарландыруды бағыттау
Жұмыста мәртебесiн көрсету
Хабарландыру мен мәртебесiнiң көрсету
4
Аяқтау формасы (мәлiметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкiмдiк шешiм)
МДБҰ жолдаманың немесе өтiнiш беру кезiнде орын жоқ болған жағдайда хабарламаның, не болмаса негiзделген бас тартудың қалыптастырылуы
Жүйеде шығыс құжаттарының қалыптастырылуы
Бағыттау
Жұмыста мәртебесiн көрсету
Жұмыста мәртебесiн көрсету
5
Орындау мерзiмi
3 жұмыс күннің ішінде
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесi әрекет нөмiрi
7
8
9
10
11
3) Негiзгi үдерiстiң (жұмыс барысының, ағынының) қызметi
1
Қызмет № (жұмыс тар барысы, ағыны)
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ӨЭҮШ (ЭҮШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Қызмет (үдерiстiң, рәсiмдердiң, операциялардың) атауы және олардың сипаттамалары
Шығыс құжаттарын құрастыру
ЖАО қызметкерiнiң ЭЦҚ шығыс құжатына қол қою. ЭҮП мен ХҚКО АЖ қызмет көрсету мәртебесiнiң ауыстырылуы туралы хабарламаны қалыптастыру
ЭҮП-на шығыс құжатты енгiзу арқылы мәртебесiнiң ауысуы туралы хабарландыру мен ХҚКО АЖ-не мәртебенiң ауысуы туралы хабарландыруды бағыттау
Шығыс құжатын көрсету арқылы қызмет көрсетудiң аяқталуы туралы хабарландырудың көрсетiлуi
Қызмет көрсетудiң аяқталуы туралы хабарландырудың көрсетiлуi
4
Аяқтау формасы (мәлiметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкiмдiк шешiм).
Қол қойылған шығыс құжаттар
ЭҮП хабарландырудың шығыс құжаттармен бiрге және ХҚКО АЖ-де мәртебесiнiң ауысуы туралы хабарландырудың жiберiлуi
Бағыттау
Шығыс құжаттарының көрсету
Орындалу мәртебесiнiң көрсету
5
Орындалу мерзiмi
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесi әрекет нөмiрi
12
13
14
15
-
«Мектепке дейінгі жастағы балаларды
(7 жасқа дейін) мектепке дейінгі
ұйымдарға жолдау үшін кезекке қою»
электрондық мемлекеттік
қызмет көрсетудің
регламентіне 3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету, соның ішінде хабарлама,
форматтық-логикалық бақылау ережесі көрсетілген, нәтижесі
ұсынылуы тиіс бланктердің нысаны Оң жауап нысаны
№ _____ ЖОЛДАМА
Мектепке дейінгі ұйымға есепке жатқызу үшін
Өскемен қаласының бiлiм беру бөлімі басқармасы Өскемен қаласы,
_________ көшесi ____ мекен-жайы бойынша орналасқан № _____ мектепке
дейiнгi ұйымға жолдама бередi.
Баланың тегi, аты, әкесiнiң аты: ______________________
Туылған күнi: _________________________________________
Баланың үйiнiң мекен-жайы: ____________________________
Жолдама мектепке дейiнгi ұйымға берiлген күннен бастап 5 күннің
iшiнде тапсырылуы тиiс.
Жолдама «____» ________ берiлдi
Өскемен қаласының _________________________________________
бiлiм беру бөлімінің бастығы      (АЖТ, қолтаңба, мөр)
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Хабарлама үлгісі Баланы тіркеу туралы хабарлама
Осы хабарлама _____________________________________
(Ата-ананың аты-жөнi)
_______________________________________________ берiлдi.
(баланың аты-жөнi)
Мектепке дейiнгi балалар ұйымына жiберу үшiн мектепке дейiнгi
жастағы балаларды тiркеу журналына 20___ жылғы «_» _________ № ____
нөмiрiмен кезекке қойылды.
Мектепке дейiнгi ұйымнан орын алу үшiн кезекте тұрған тұтынушы
жұмыс кестесiне сәйкес, сонымен қатар электрондық портал арқылы өз
кезегiнiң жылжуын бақылауды жүзеге асыруға мүмкiндiгi бар.
Өскемен қаласының _______________________________________
бiлiм беру бөлімінің маманы             (АЖТ)
Теріс жауаптың үлгісі
Құрметті ________________________________________,
(өтініш берушінің АЖТ)
Сізге Сіздің балаңызға (баланың АЖТ) мектепке дейінгі
балалар ұйымына жолдама беруден бас тартылғандығын хабарлаймыз.
Бас тарту себебі: ________________________________
(Бас тарту себебі)
Басшы: _________________________________________________
(АЖТ)
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
«Мектепке дейінгі жастағы балаларды
(7 жасқа дейін) мектепке дейінгі
ұйымдарға жолдау үшін кезекке қою»
электрондық мемлекеттік
қызмет көрсетудің
регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік»
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны
__________________________________________
(қызметтің атауы)

2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о постановке на очередь детей для направления в ДДО
Формирование выходного документа
Маршрутизация уведомления о смене статуса в работе на ПЭП и ИС ЦОН
Отображение статуса в работе
Отображение уведомления и статуса
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование направления  или же уведомление, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления  либо мотивированный ответ об отказе
Формирование выходного документа в системе
Маршрутизация
Отображение статуса в работе
Отображение статуса в работе
5
Сроки исполнения
В течение 3 рабочих дней
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника МИО. Формирование уведомления о смене статуса оказания услуги на ПЭП и ИС ЦОН
Маршрутизация уведомления о смене статуса с выводом выходного документа на ПЭП и уведомления о смене статуса в ИС ЦОН
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа
Отображение уведомления о завершении оказания услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Подписанный выходной документ
Отправка уведомления с выходным документом на ПЭП и смены статуса в ИС ЦОН
Маршрутизация
Отображение выходного документа
Отображение статуса исполнения
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть
представлен результат оказания электронной государственной
услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического
контроля, уведомления Форма положительного ответа
Отдел образования города Усть-Каменогорска
НАПРАВЛЕНИЕ № __
Для зачисления ребенка в дошкольную организацию
Отдел образования города Усть-Каменогорска направляет в
дошкольную организацию № _________, расположенную по адресу:
город Усть-Каменогорск, ул. _______________________
Фамилия, имя, отчество ребенка: ___________________
Дата рождения: ____________________________________
Домашний адрес ребенка: ___________________________
Направление должно быть предоставлено в дошкольную организацию
в течение пяти дней со дня его выдачи.
Направление выдано «__» _______ ____ г.
Начальник отдела образования ________________________
города Усть-Каменогорска      (ФИО, подпись, печать)
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Форма уведомления
Уведомление о регистрации ребенка
Настоящее уведомление выдано ______________________
(ФИО родителя)
в том, что ______________________________________________
(ФИО ребенка)
поставлен (а) на очередь в «Журнал регистрации детей дошкольного
возраста для направления в дошкольные организации» за № ______, от
«___» _________ 20__ года
Потребители, состоящие в очереди на получение места в
дошкольную организацию, имеют возможность осуществлять контроль
продвижения своей очередности в соответствии с графиком работы
(отдел, акимат), а так же через электронный портал.
Специалист отдела образования _______________________
города Усть-Каменогорска               (ФИО)
Форма отрицательного ответа
Уважаемый (ая) _____________________________________,
(ФИО заявителя)
уведомляем Вас о том, что Вам отказано в выдаче направления
Вашему ребенку _______________________ в детскую дошкольную
(ФИО ребенка)
организацию
Причина отказа ____________________________________
(причина отказа)
Руководитель _______________________
(ФИО)
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: «качество» и «доступность»
______________________________________________________
(наименование услуги)

1. Сізді электрондық мемлекеттік қызметтің көрсету үдерісінің сапасы және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сізді электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Өскемен қаласы әкімдігінің
29 қарашадағы 2012 жылғы № 4354/1
қаулысымен бекітілген
«Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын
үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге
мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегi» электрондық
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегi» электрондық мемлекеттік қызмет «Өскемен қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – Қызмет көрсетуші) баламалы негізде тұрғылықты жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – ХҚКО) арқылы немесе «электрондық үкіметтің»: www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 ақпандағы № 76 «Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегi» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегi» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы «Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегi» электрондық мемлекеттік қызметі регламентінде (бұдан әрі – Регламент) қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден постановлением
акимата города Усть-Каменогорска
от 29 ноября 2012 года № 4354/1
Регламент электронной государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище
из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном
местным исполнительным органом в частном жилищном фонде»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде» оказывается государственным учреждением «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Усть-Каменогорска» (далее – услугодатель), а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее – ЦОН) по месту жительства или веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2010 года № 76 «Об утверждении стандарта оказания государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде» (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;

3) 1 шарт – тіркелген ЖАО қызметкері туралы деректердің дұрыстылығын ЖСН мен паролі арқылы ЖАО АЖ тексеру;
4) 2 үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде қателіктер бар болуына байланысты ЖАО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – ЖАО қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметтерді таңдауы, қызмет көрсету және оның құрылымдары мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысанды толтыруы үшін сұраныс нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 4 үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраныстың толтырылған нысанына (енгізілген деректер, сканерленіп бекітілген құжаттар) ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2 шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) сәйкестігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЖАО АЖ қайта қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын тексеру;
8) 5 үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметтің өңделуі;
10) 7 үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің қалыптастырылуы (сұраныстың сәтті қалыптастырылғандығы туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады;
11) 8 үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушының электрондық поштасына жіберуі арқылы немесе өз қолына беруі.
7. ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі адымдық әрекеттер мен шешімдер осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген:
1) 1 үдеріс – ХҚКО операторының ХҚКО АЖ АЖО қызмет көрсету үшін логині мен паролін енгізуі (авторизациялау үрдісі);
2) 2 үдеріс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметтерді таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және ХҚКО операторының тұтынушы деректерін, сондай-ақ тұтынушының сенімхат бойынша сенім білдірген өкілінің деректерін енгізуі (нотариалдық куәландырылған сенімхат болғанда, өзге куәландыру сенімхаты болғанда – сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3 үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ тұтынушының деректері туралы, сондай-ақ БНАЖ тұтынушы өкілінің сенімхат деректері туралы сұрау салу;
4) 1 шарт – ЖТ МДБ тұтынушы деректерінің, БНАЖ сенімхат деректерінің барлығын тексеру;

3) условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО, в связи с имеющимися ошибками в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 – выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником МИО регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об успешном формировании запроса либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО;
11) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ЦОН приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОН данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;

1) адамның конституциялық құқықтарын және еркіндігін сақтау;
2) қызметтік міндетті орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) кәсіптік әдептілікті және мәдениеттілікті сақтау;
4) толық және тәмамдалған ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау және құпиялылығын сақтау;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді және қол жетімділікті қамтамасыз ететін құрылғылар (компьютер, Интернет, қоғамдық қолжетімділік пункті).
«Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан
жергiлiктi атқарушы орган жалдаған
тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды
есепке қою және олардың кезегi»
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
«Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан
жергiлiктi атқарушы орган жалдаған
тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды
есепке қою және олардың кезегi»
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
1 кесте. ЖАО арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1) Негізгі үрдістің әрекеті (жұмыс ағыны, барысы)
1
Әрекеттің № (жұмыс ағыны, барысы)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
ЖТ МДБ
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
ЖСН мен пароль арқылы ЭҮӨШ АЖО авторизациялау
Қызмет көрсетуші қызметкерінің қызметті таңдауы
ЖТ МДБ тұтынушы деректері туралы сұранысты жіберу
ЖТ МДБ деректердің болмауы туралы хабарлама қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Өтінішке нөмір бере отырып, жүйеде сұранысты тіркеу
Сұраныстың сәтті қалыптастырылғандығы туралы хабарламаны бейнелеу
Сұранысты бағыттау
Уәжделген бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзімі

1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа).
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на учет и очередность
граждан, нуждающихся в жилище
из государственного жилищного фонда
или жилище, арендованном
местным исполнительным органом
в частном жилищном фонде»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через МИО
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ЦОН
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на учет и очередность
граждан, нуждающихся в жилище
из государственного жилищного фонда
или жилище, арендованном
местным исполнительным органом
в частном жилищном фонде»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через МИО
1) действия основного процесса (хода, потока работ)
11
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
22
Наименование СФЕ
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
ГБД ФЛ
33
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на АРМ РШЭП через ИИН и пароля
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса о данных потребителя в ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отсутствии данных ГБД ФЛ
44
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
55
Сроки исполнения

10 – 15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10 – 15 секунд
6
Келесі әрекеттің нөмірі
4 – егер бұзушылық бар болса; 5 – егер бұзушылық болмаса
2) Негізгі үрдістің әрекеті (жұмыс ағыны, барысы)
1
Әрекеттің № (жұмыс ағыны, барысы)
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3
Әрекет атауы (үдеріс, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаты
ЭЦҚ куәландырумен және сканерленген құжаттарды бекітумен сұраныс үлгілерін толтыру
ЭҮӨШ АЖО құжаттарды тіркеу
Тұтынушы құжаттарында бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұранысты бағыттау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұранысты тіркеу
Уәжделген бас тартуды қалыптастыру
Қызмет нәтижесін - хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзімі

10 – 15 секунд
10 секунд
1,5 минуты
10 - 15 секунд
66
Номер следующего действия
4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
2) действия основного процесса (хода, потока работ)
11
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
22
Наименование СФЕ
Услугодатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
33
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением ЭЦП
Регистрация документа в АРМ РШЭП
Формирует сообщение об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
44
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Формирование результата услуги- уведомления
55
Сроки исполнения

30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2 – егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар бар болса; 3 – егер авторизациялау сәтті өтсе
4 - егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар бар болса; 5 – егер бұзушылықтар болмаса
2) негізгі үдерістің әрекеті (жұмыс ағыны, барысы)
1
Әрекеттің № (жұмыс ағыны, барысы)
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3
Әрекеттің атауы (үрдістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаты
Тұтынушыны ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою) және сұранысты ЭҮӨШ АЖО жіберу
Құжатты тіркеу
Тұтынушы құжаттарында бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұранысты бағыттау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұранысты тіркеу
Уәжделген бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын бейнелеу
5
Орындау мерзімі
30 секунд – 1 минут
1 минут
30 секунд
Күнтізбелік 30 күн ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
7 – егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар бар болса; 8 – егер бұзушылықтар болмаса
«Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан
жергiлiктi атқарушы орган жалдаған
тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды
есепке қою және олардың кезегi»
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне 3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету, соның ішінде хабарлама,
форматтық-логикалық бақылау ережесі көрсетілген нәтижесі
ұсынылуы тиіс бланкілер нысаны Оң жауап нысаны
Үлгі
Өтініш иесінің аты-жөні: _______________
Мекен-жайы: ____________________________
Телефон:________________________________
Хабарлама
Сізді ________ жылғы тұрғын үй комиссиясының шешімімен
мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алуға мұқтаж азаматтар
есебіне «___________» санаты бойынша өтініш жазған күннен бастап
_________ жылғы № ____________, отбасы құрамы _____ адаммен
тіркелгендігіңіз жөнінде хабардар етемін.
Кезекке қою кезіндегі Сіздің кезегіңіздің № _____.
Бастық ___________________________________
(аты-жөні)
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Теріс жауап нысаны
Үлгі
Өтініш иесінің аты-жөні:___________________
Мекен-жайы: _______________________________
Телефон: __________________________________
Ескерту хабарлама
Сізді мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алуға мұқтаж
азаматтар есебіне тіркеуден (отбасы құрамы – адам) бас тартылғандығы
жөнінде хабардар етеміз.
Бас тарту себебі: ______________________________________
(бас тарту себебі)
Осы шешіммен келіспеген жағдайда, Сіздің заңнамамен белгіленген
тәртіпте оған шағымдануға құқығыңыз бар.
Бастық _________________________________________________
(аты-жөні)
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Ескертпе:
Хабарлама өтінішті орындау мәртебесінің өзгеру шегіне қарай беріледі. Хабарлама мәтінімен еркін жол «электрондық үкімет» порталындағы жеке кабинетте «Хабарлама» бөлігінде бейнеленеді.
«Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан
жергiлiктi атқарушы орган жалдаған
тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды
есепке қою және олардың кезегi»
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік»
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны
_________________________________________
(қызметтің атауы)

30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно
4 – если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
2) действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Потребитель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе, в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
1 минута
30 секунд
в течение 30 календарных дней
6
Номер следующего действия
7 – если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на учет и очередность
граждан, нуждающихся в жилище
из государственного жилищного фонда
или жилище, арендованном
местным исполнительным органом
в частном жилищном фонде»
Формы бланков, в соответствии с которыми должен быть
представлен результат оказания электронной государственной
услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического
контроля, уведомления Форма положительного ответа
Образец
ФИО заявителя:_____________________
Адрес: ____________________________
Телефон: __________________________
Уведомление
Ставим Вас в известность, что решением жилищной комиссии от
_______ года, Вы поставлены на учет граждан, нуждающихся в жилье из
государственного жилищного фонда, по категории «__________», со дня
подачи заявления от _________ года № ________________, с составом
семьи ______ человек.
На момент постановки на учет Ваша очередность № _______
Начальник _________________________________________
(ФИО)
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Форма отрицательного ответа
ФИО заявителя: ____________________
Адрес: ____________________________
Телефон:___________________________
Уведомление
Ставим Вас в известность, что Вам (состав семьи __ человек)
отказано в постановке на учет граждан, нуждающихся в жилье из
государственного жилищного фонда.
Причина отказа: _______________________________________
(причина отказа)
В случае несогласия с данным решением, Вы вправе обжаловать его
в порядке, установленном законодательством.
Начальник ___________________________________________
(ФИО)
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7
қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз тасығыштағы құжатқа тең.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном
документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
* Штрих-код «Электрондық әкімдік» ақпараттық жүйесі ұсынған және электрондық-цифрлық
қолтаңбамен қол қойылған деректерді қамтиды {указать подразделение} (Указать регион).
Штрих-код содержит данные, предоставленные информационной системой «Электронный
акимат» и подписанные электронно-цифровой подписью {указать подразделение} (Указать
регион).
Примечание:
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на учет и очередность
граждан, нуждающихся в жилище
из государственного жилищного фонда
или жилище, арендованном
местным исполнительным органом
в частном жилищном фонде»
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: «качество» и «доступность»
_________________________________________________
(наименование услуги)