2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 45/296-IV "Семей қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2012 жылғы 18 сәуірдегі N 4/27-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2012 жылғы 25 сәуірде N 5-2-159 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихат аппаратының 2013 жылғы 04 қаңтардағы N 01-26/02 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихат аппаратының 2013.01.04 N 01-26/02 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 2-тармағының 4) және 5) тармақшаларына және 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 3 сәуірдегі 3/16-V «2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2012 жылғы 6 сәуірдегі № 2571 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 45/296-IV «Семей қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 5-2-151 болып тіркелген, 2012 жылғы 3 қаңтардағы № 1 «Семей таңы» және «Вести Семей» газеттерінде жарияланған) шешімге келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармағында:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«кірістер – 20 811 399,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 976 689,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60 026,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 355 370,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 419 314,0 мың теңге»;
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«шығындар – 21 550 215,5 мың теңге»;
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«таза бюджеттік кредит беру – 223 240,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 224 649,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 409,0 мың теңге»;
4) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге»;
5) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығы (профициті) – (-)962 056,5 мың теңге»;
6) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 962 056,5 мың теңге:

О внесении изменений и дополнений в решение от 21 декабря 2011 года № 45/296-IV "О бюджете города Семей на 2012-2014 годы"
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 18 апреля 2012 года N 4/27-V. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 25 апреля 2012 года за N 5-2-159. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 04 января 2013 года N 01-26/02)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 04.01.2013 N 01-26/02).
В соответствии с подпунктами 4) и 5) пункта 2 статьи 106 и статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 3 апреля 2012 года № 3/16-V «О внесении изменений и дополнений в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 6 апреля 2012 года № 2571) маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение от 21 декабря 2011 года № 45/296-IV «О бюджете города Семей на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 29 декабря 2011 года № 5-2-151, опубликовано в газетах «Семей таңы» и «Вести Семей» от 3 января 2012 года № 1), следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«доходы – 20 811 399,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 976 689,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60 026,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 355 370,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 419 314,0 тысяч тенге»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«затраты – 21 550 215,5 тысяч тенге»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«чистое бюджетное кредитование – 223 240,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 224 649,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 409,0 тысяч тенге»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге»;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«дефицит (профицит) бюджета – (-)962 056,5 тысяч тенге»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 962 056,5 тысяч тенге:

қарыздардың түсімі – 724 270,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 228 409,0 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланылатын қалдықтары – 466 195,5 мың теңге».
2) 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
«Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның резерві – 121 907,9 мың теңге»;
3) 10-тармақта:
төртінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге – 1 344,0 мың теңге;»;
жетінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
««Алтын Алқа», «Күміс Алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр Ана» атағын алған және 1, 2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы көмек көрсетуге – 25 675,0 мың теңге;»;
4) 10-1-тармақта:
төртінші абзацпен толықтырылып, келесі редакцияда жазылсын:
«Мұздыбай ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға – 3 213,0 мың теңге.»;
5) 10-2-тармақта:
үшінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«ауылды елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін – 3 062,0 мың теңге;»;
алтыншы абзац келесі редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға – 65 885,0 мың теңге, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру – 20 485 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтамасыз ету – 45 400,0 мың теңге;»;
сегізінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға – 144 040,0 мың теңге;»;
он бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберіндегі іс - шараларды жүзеге асыруға – 238 791,0 мың теңге, соның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға – 125 918 мың теңге;
қоныс аударуға субсидиялар беруге – 9 908 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарын құруға – 47 359 мың теңге;
жастар тәжірибесі – 52 034 мың теңге;
ішінара жұмыспен қамтылған жалдамалы қызметкерлерді қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға – 3 572,0 мың теңге;»;
он екінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберiнде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 83 056,0 мың теңге.»;
6) 10-3-тармақта:
екінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберіндегі іс - шараларды жүзеге асыруға – 339 970,0 мың теңге, соның ішінде:
қызметтік тұрғын үйді салуға және (немесе) сатып алуға – 134 848 мың теңге;

поступление займов – 724 270,0 тысяч тенге;
погашение займов – 228 409,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 466 195,5 тысяч тенге»;
2) пункт 2 изложить в следующей редакции:
«Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) – 121 907,9 тысяч тенге»;
3) в пункте 10:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
«на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан – 1 344,0 тысяч тенге;»;
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
«на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени – 25 675,0 тысяч тенге;»;
4) пункт 10-1:
дополнить абзацем четвертым в следующей редакции:
«на реконструкцию водопроводных сетей в селе Муздыбай – 3 213,0 тысяч тенге.»;
5) в пункте 10-2:
абзац третий изложить в следующей редакции:
«для реализации мер социальной поддержки специалистов – 3 062,0 тысяч тенге;»;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
«на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы – 65 885,0 тысяч тенге, в том числе:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 20 485 тысяч тенге;
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 45 400,0 тысяч тенге;»;
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
«на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 144 040,0 тысяч тенге;»;
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
«на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 – 238 791,0 тысяч тенге, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 125 918 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд – 9 908 тысяч тенге;
обеспечение деятельности центров занятости населения – 47 359 тысяч тенге;
молодежная практика – 52 034 тысяч тенге;
переподготовка и повышение квалификации частично занятых наемных работников – 3 572,0 тысяч тенге;»;
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
«на развитие сельских населенных пунктов  в рамках Программы занятости 2020 – 83 056,0 тысяч тенге.»;
6) в пункте 10-3:
абзац второй изложить в следующей редакции:
«на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 – 339 970,0 тысяч тенге, в том числе:
строительство и (или) приобретение служебного жилища – 134 848 тысяч тенге;

инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға және (немесе) сатып алуға – 132 122,0 мың теңге;
ауылда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу шеңберінде: жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға – 73 000,0 мың теңге;»;
үшінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 543 826,0 мың теңге;»;
жетінші абзацапен толықтырылып, келесі редакцияда жазылсын:
«сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 64 248,0 мың теңге.»;
7) 10-4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«2012 жылға арналған жергілікті бюджеттің кірістер құрамында республикалық бюджеттен 724 270 мың теңге сомасында кредит қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін – 24 270 мың теңге;
тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алу, жобалауға – 500 000 мың теңге;

на развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 132 122,0 тысяч тенге;
в рамках содействия развитию предпринимательства на селе: на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 73 000,0 тысяч тенге;»;
абзац третий изложить в следующей редакции:
«на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда  – 543 826,0 тысяч тенге;»;
дополнить абзацем седьмым в следующей редакции:
«на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 64 248,0 тысяч тенге.»;
7) пункт 10-4 изложить в новой редакции:
«Учесть, что состав поступлений местного бюджета на 2012 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета в сумме 724 270 тысяч тенге, в том числе:
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 24 270 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья – 500 000 тысяч тенге;

кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкіне жөндеу жұмыстарын жүргізуге – 200 000 мың теңге.»
8) 1-қосымшаға сәйкес 1-қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
9) 2-қосымшаға сәйкес 6-қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
4. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы                         Е. Кеңесбаев
Қалалық мәслихаттың
хатшысы                                        Ж. Елубаев
2012 жылғы 18 сәуірдегі

на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума – 200 000 тысяч тенге.»;
8) приложение 1 изложить в новой редакции, согласно приложению 1;
9) приложение 6 изложить в новой редакции, согласно приложению 2.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель
сессии городского маслихата                  Е. Кенесбаев
Секретарь
городского маслихата                          Ж. Елюбаев
Приложение 1

039
Кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін жөндеу жүргізуге арналған бюджеттік кредиттер
200 000,0
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1 409,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0,0
Қаржылық активтерді сатып алу
0,0
Мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түсетін түсім
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-962 056,5
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
962 056,5
Қалалық мәслихаттың
хатшысы                                          Ж. Елубаев
2012 жылғы 18 сәуірдегі
№ 4/27-V шешiмге
2-қосымша
2012 жылға арналған Семей қаласының бюджетіндегі ауылдық
округтер мен кенттердің бюджеттік бағдарламалары
мың теңге
Ауылдық округтің, кенттің атауы
Барлығы
Соның ішінде бағдарламалар бойынша
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл(село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру"
008 "Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру"
011 "Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру"
013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету"
1
Абыралы

039
Бюджетные кредиты на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиум
200 000,0
Погашение бюджетных кредитов
1 409,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
Приобретение финансовых активов
0,0
Поступления от продажи финансовых активов государства
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-962 056,5
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
962 056,5
Секретарь
городского маслихата                              Ж. Елюбаев
Приложение 2
к решению № 4/27 - V
от 18 апреля 2012 года
Бюджетные программы сельских округов,
поселков в бюджете на 2012 год
тысяч тенге
Наименование сельского округа, поселка
Всего
В том числе по программам
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктах"
014 "Организация водоснабжения населенных пунктов"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов"
013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах"
1
Абралинский