2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысының Бесқарағай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 10/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет Департаментінде 2013 жылдың 03 қаңтарында N 2799 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы N 19/11-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 25.12.2013 N 19/11-V шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 7375–баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2781 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2013-2015 жылға арналған аудандық бюджет тиісінше 123 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) түсімдер – 2310811,8 мың теңге, оның ішінде:
кірістер – 337912,2 мың теңге;
салықтық түсімдер – 318846,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4152,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14914,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1972899,6 мың теңге;
2) шығындар – 2299425,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 3978,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5193,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1215,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 31000,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 31000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -23592,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 23592,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысының Бесқарағай аудандық мәслихатының 27.02.2013 N 11/1-V; 16.07.2013 № 14/4-V; 20.08.2013 № 15/1-V; 10.10.2013 № 16/4-V; 07.11.2013 № 17/1-V; 12.12.2013 № 18/1-V шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджетте 2013 жылға арналған төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2781 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес ескерілсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года N 10/2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 03 января 2013 года за N 2799. Утратило силу решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2013 года N 19/11-V
Сноска. Утратило силу решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.12.2013 N 19/11-V.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2781) Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 123 и 4 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) поступления – 2310811,8 тысяч тенге, в том числе:
доходы – 337912,2 тысяч тенге;
налоговые поступления – 318846,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4152,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14914,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1972899,6 тысяч тенге;
2) затраты – 2299425,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3978,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5193,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1215,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 31000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 31000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -23592,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23592,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.02.2013 № 11/1-V; от 16.07.2013 № 14/4-V; от 20.08.2013 № 15/1-V; от 10.10.2013 № 16/4-V; от 07.11.2013 № 17/1-V; от 12.12.2013 № 18/1-V (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть на 2013 год нормативы распределения доходов в бюджет района по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты и социальному налогу в размере 100 процентов в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2781).

3. Бесқарағай аудандық қазынашылық бөлімі 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап аудандық бюджетке кірістер сомасын есепке алуды белгіленген нормативтер бойынша жүргізсін.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте субвенция көлемі 1548482,0 мың теңге сомасында көзделсін.
5. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілетті органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.
6. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңының 18-бабының 5 тармағына сәйкес ауылдық елде мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін 7,2 мың теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек бекітілсін.
Денсаулық сақтау және ветеринария мамандарына әлеуметтік көмек Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «Азаматтардың кейбір санаттарына төленетін әлеуметтік көмектің мөлшері туралы» 2009 жылғы 16 қазандағы № 15/209-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы» 2012 жылғы 14 қарашадағы № 6/93-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2730 нөмірімен тіркелген) шешімімен белгіленген мөлшерінде төленеді.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2013 жылға арналған резерві 3000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2013 жылғы арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы қарызын өтеу 1924,0 мың теңге сомасында көзделсін.
10. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                                     В. ХАРЧЕНКО
Бесқарағай аудандық
мәслихатының хатшысы                                 К. САДЫКОВ
Бесқарағай аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 10/2-V сессия шешіміне
1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет

3. Бескарагайскому районному отделу Казначейства с 1 января 2013 года производить зачисление сумм доходов в бюджет района по установленным нормативам.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год объем субвенции в сумме 1548482,0 тысяч тенге.
5. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
6. Утвердить социальную помощь на приобретение топлива специалистам государственных организации здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктам в размере 7,2 тысяч тенге в соответствии с пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий».
Специалистам здравоохранения и ветеринарии социальная помощь выплачивается в размере, установленном решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 ноября 2012 года № 6/93-V «О внесении изменения в решение от 16 октября 2009 года № 15/209-IV «О размере социальной помощи некоторым категориям граждан» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2730).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 3000,0 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 2.
9. Предусмотреть погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом в сумме 1924,0 тысяч тенге.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                                 В. ХАРЧЕНКО
Секретарь Бескарагайского
районного маслихата                                 К. САДЫКОВ
Приложение 1 к решению
Бескарагайского районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 10/2-V
Районный бюджет на 2013 год

570,0
4
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркегені туралы қайта куәліктер бергені үшін, сондай-ақ туу, неке, некені бұзу, өліу туралы актілердің жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
650
5
Шет елге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттiк баж
18,0
7
Қазақстан Республикасы азаматтығын алу, Қазақстан Республикасы азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасы азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
6,0
8
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
210,0
9
Аң аулау құқығына рұқсат берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
10,0
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
26,0
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
130,0
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
63,0
2
Салықтық емес түсiмдер
4152,2
1
Мемлекеттік меншіктен түсетін кiрiстер
108,2
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
107,0
8
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
107,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
1,2
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
1,2
2
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
244,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
244,0
2
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
244,0
6
Басқа да салықтық емес түсiмдер
3800,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
3800,0
9
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
3800,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетiн түсiмдер
14914,0
3
Жердi және материалдық емес активтердi сату
14914,0
1
Жердi сату
14914,0
1
Жер учаскелерін сатудан түсетiн түсiмдер
14914,0
4
Трансферттердің түсімдері
1972899,6
2
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
1972899,6
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер

570,0
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
650,0
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
18,0
7
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
6,0
8
Государственная пошлина за регистрацию место жительства
210,0
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
10,0
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
26,0
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз их Республики Казахстан оружия и патронов к нему
130,0
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
63,0
2
Неналоговые поступления
4152,2
1
Доходы от государственной собственности
108,2
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
107,0
8
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
107,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
1,2
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
1,2
2
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
244,0
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
244,0
2
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
244,0
6
Прочие неналоговые поступления
3800,0
1
Прочие неналоговые поступления
3800,0
9
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
3800,0
3
Поступления от продажи основного капитала
14914,0
3
Продажа земли и нематериальных активов
14914,0
1
Продажа земли
14914,0
1
Поступления от продажи земельных участков
14914,0
4
Поступления трансфертов
1972899,6
2
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
1972899,6
2
Трансферты из областного бюджета