Қосымша әлеуметтік көмек көрсету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 2012 жылғы 10 тамыздағы № 466 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 24 тамызда № 2640 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 2014 жылғы 04 желтоқсандағы № 291 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 04.12.2014 № 291 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына, «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегі № 39 Заңының 16-бабына, «Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі № 343 Заңына сәйкес, Бородулиха ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Үйден тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге құқығы бар тұлғаларға қосымша әлеуметтік көмек көрсетілсін (бұдан әрі - әлеуметтік көмек).
2. Үйден тәрбиленетін және оқытылатын мүгедек балаларға он үш мың бес жүз теңге көлемінде әлеуметтік көмек ұсынылсын.
3. Келесі шарттар бекітілсін:
1) мүгедек балаларға (толықтай мемлекет қамтамасыз ететін мүгедек балалардан басқа) әлеуметтік көмек отбасы табысына қарамастан, үйден тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балалардың ата-анасының біреуіне немесе заңды өкілдеріне беріледі;
2) Әлеуметтік көмек өтініш білдірген айдан бастап «Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жанындағы ведомствоаралық психологиялық–медициналық-педагогикалық консультациясының қорытындысында белгіленген мерзім біткенге дейін ұсынылады;
3) Әлеуметтік көмекті төлеу қаржыландырудың түсуіне байланысты жүргізіледі. Әлеуметтік көмек төлеуді тоқтатуға әкеп соққан жағдайлар болған кезде (мүгедек баланың 18 жасқа толуы, мүгедек-баланың қайтыс болуы, мүгедектікті алып тастау) төлемдер сәйкес жағдайлар туындағаннан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданы әкімдігінің 2013.01.29 N 616 қаулысымен (ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Об оказании дополнительной социальной помощи
Постановление акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 10 августа 2012 года N 466. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 24 августа 2012 года за N 2640. Утратило силу постановлением акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 04 декабря 2014 года № 291
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 04.12.2014 № 291.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 39 «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Законом Республики Казахстан от 11 июля 2002 года № 343 «О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями», акимат Бородулихинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказать дополнительную социальную помощь лицам, имеющим право на материальное обеспечение детей–инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому (далее – социальная помощь).
2. Предоставить социальную помощь детям–инвалидам, воспитывающихся и обучающихся на дому в размере тринадцать тысяч пятьсот тенге.
3. Установить следующие условия:
1) социальная помощь на детей–инвалидов (кроме детей–инвалидов, находящихся на полном государственном обеспечении) предоставляется одному из родителей или законным представителям детей–инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, независимо от дохода семьи;
2) социальная помощь предоставляется с месяца обращения до окончания срока, установленного заключением межведомственной психолого–медико-педагогической консультации при государственном учреждении «Управление образования Восточно-Казахстанской области»;
3) выплата социальной помощи производится по мере поступления финансирования. При наличии обстоятельств, повлекших прекращение выплаты социальной помощи (достижение ребенком–инвалидом возраста 18 лет, смерть ребенка–инвалида, снятие инвалидности), выплата прекращается с месяца, следующего за тем, в котором наступили соответствующие обстоятельства.
Сноска. Подпункт 1 пункта 3 в редакции постановления акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 29.01.2013 № 616 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Р. А. Атаеваға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі
Г. Акулов

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Атаеву Р. А.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района
Г. Акулов