"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 39-1 шешімге өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2012 жылғы 30 қарашадағы N 9-1 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 07 желтоқсанда N 2756 тіркелді. Күші жойылды - Зайсан аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 10-7/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Зайсан аудандық мәслихатының 2012.12.21 N 10-7/3 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 109-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы» 2012 жылғы 29 қарашадағы № 7/96-V (нормативтік мемлекеттік құқықтық актілерді тіркеу Тізілімінде 2751 нөмірмен тіркелген) шешіміне сәйкес Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2011 жылғы 22 желтоқсандағы аудандық мәслихаттың № 39-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5-11-144 нөмірімен тіркелген, аудандық «Достық» газетінің 2012 жылғы 28 қаңтардағы № 8 санында жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3866226,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 521194 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14397 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 3314635,7 мың теңге;
2) шығындар – 3875638 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19057 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 20386 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1329 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 238 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 238 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -28706,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28706,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 20386 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 1329 мың теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение от 22 декабря 2011 года № 39-1 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 30 ноября 2012 года N 9-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 07 декабря 2012 года N 2756. Утратило силу - решением Зайсанского районного маслихата от 21 декабря 2012 года N 10-7/3
Сноска. Утратило силу - решением Зайсанского районного маслихата от 21.12.2012 N 10-7/3 (вводится в действие с 01.01.2013).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 29 ноября 2012 года № 7/96-V «О внесении изменений в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2751) Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата «О районном бюджете на 2012-2014 годы» от 22 декабря 2011 года № 39-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-11-144, опубликовано в районной газете «Достық» от 28 января 2012 года № 8) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 3866226,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 521194 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 14397 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3314635,7 тысяч тенге;
2) затраты – 3875638 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19057 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20386 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1329 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 238 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 238 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -28706,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28706,3 тысяч тенге;
поступление займов – 20386 тысяч тенге;
погашение займов – 1329 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 9649,3 мың теңге.»;
11 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«11. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін төмендегі нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
53687 мың теңге – эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге;
3437 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
6040 мың теңге – арнайы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге;
41743 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
20703,7 мың теңге – Қазақстан Республикасында «Білім беруді дамытудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын» іске асыруға, соның ішінде:
8188 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
12515,7 мың теңге – үйде оқитын мүгедек балаларды құрал-жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге;
14503 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
26424 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін үстемақы мөлшерін ұлғайтуға;
632 мың теңге – «Назарбаев Зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымдарының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
26581 мың теңге – «Жұмыспен қамту 2020» бағдарламасын жүзеге асыруға, соның ішінде:
13347 мың теңге – жалақыны ішінара субсидиялауға;
10172 мың теңге – жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
3062 мың теңге – жастар практикасын ұйымдастыруға;
57844 мың теңге – «Жұмыспен қамту 2020» бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға.»;
13 тармақтың бірінші абзацы келесі редакцияда жазылсын:
«13. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 673066 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, соның ішінде:»;
13 тармақ алтыншы абзацпен толықтырылсын:
«120000 мың теңге – Зайсан қаласында интернаты бар 600 орындық орта мектептің құрылысына.»;
14 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«14. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 20386 мың теңге кредит көзделгені ескерілсін.»;
аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 39-1 шешімінің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

используемые остатки бюджетных средств – 9649,3 тысяч тенге.»;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены следующие целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
53687 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3437 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
6040 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг;
41743 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
20703,7 тысяч тенге – на реализацию «Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы», в том числе:
8188 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
12515,7 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
14503 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
26424 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
632 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам автономной организации образования «Назарбаев Интеллектуальные школы»;
26581 тысяч тенге – на реализацию «Программы занятости 2020», в том числе:
13347 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы;
10172 тысяч тенге – на обеспечение деятельности центров занятости населения;
3062 тысяч тенге – на организацию молодежной практики;
57844 тысяч тенге – на развитие сельских населенных пунктов в рамках «Программы занятости 2020.»;
первый абзац пункта 13 изложить в следующей редакции:
«13. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 673066 тысяч тенге, в том числе:»;
пункт 13 дополнить шестым абзацем:
«120000 тысяч тенге – на строительство средней школы на 600 мест с интернатом в городе Зайсан.»;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
«14. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен кредит из республиканского бюджета в сумме 20386 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.»;
приложение 1 к решению сессии районного маслихата от 22 декабря 2011 года № 39-1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.

632
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
25906
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
310011,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
185011,7
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6970
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
200
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
16694
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
14503
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
12515,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
134129
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
125000
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
125000
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
242689
2
Әлеуметтiк көмек
222637
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
222637
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
35034
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6389
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
28129
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
2100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
77942
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3828
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
26689
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
29489
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1500
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

632
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
25906
9
Прочие услуги в области образования
310011,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
185011,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
6970
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
200
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
16694
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
14503
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
12515,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
134129
467
Отдел строительства района (города областного значения)
125000
037
Строительство и реконструкция объектов образования
125000
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
242689
2
Социальная помощь
222637
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
222637
002
Программа занятости
35034
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6389
005
Государственная адресная социальная помощь
28129
006
Оказание жилищной помощи
2100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77942
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3828
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
26689
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
29489
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1500
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения