Катонқарағай ауданы тұрғындарының нысаналы топтарын анықтау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 01 ақпандағы N 687 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Катонқарағай аудандық әділет басқармасында 2012 жылғы 10 ақпанда N 5-13-112 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық әкімдігінің 2014 жылғы 27 тамыздағы N 604 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық әкімдігінің 27.08.2014 N 604 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Еңбек нарығындағы жағдайдың және жұмыспен қамту аясында қосымша мемлекеттік кепілдемені қамтамасыз ету есебімен жұмыспен қамтудың мемлекеттік саясатын іске асыру мақсатында, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабының 1-тармағының 13) тармақшасын, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 5-бабы, 7-бабы 2) тармақшасын басшылыққа ала отырып, Катонқарағай ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Катонқарағай ауданы тұрғындарының келесі нысаналы топтары анықталсын:
1) табысы аз адамдар;
2) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
3) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар;
5) зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған);
6) мүгедектер;
7) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
8) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
9) оралмандар;
10) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер;
11) жұмыс беруші-заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші-жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар;
12) жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
13) елу жастан асқан тұлғалар;
14) мектептерді, кәсіби оқу орындарын, жоғары оқу орындарын бітірген түлектер;
15) есірткіге құмар азаматтар;
16) жазғы каникул уақытындағы студенттер;
17) ұзақ уақыт (бір жылдан астам) жұмыс істемейтін тұлғалар;
18) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Катонқарағай аудандық әкімдігінің 2012.11.15 № 1142 (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Об определении целевых групп населения Катон-Карагайского района
Постановление акимата Катон-Карагайского района Восточно-Казахстанской области от 01 февраля 2012 года N 687. Зарегистрировано управлением юстиции Катон-Карагайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 10 февраля 2012 года за N 5-13-112. Утратило силу - постановлением акимата Катон-Карагайского района Восточно-Казахстанской области от 27 августа 2014 года N 604
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Катон-Карагайского района Восточно-Казахстанской области от 27.08.2014 N 604.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В целях реализации государственной политики занятости с учетом ситуации на рынке труда и обеспечения дополнительных государственных гарантий в сфере занятости, руководствуясь подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 5, подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» акимат Катон-Карагайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие целевые группы населения по Катон-Карагайскому району:
1) малообеспеченные;
2) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
3) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
4) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
5) лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
6) инвалиды;
7) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
8) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
9) оралманы;
10) выпускники организаций высшего и послевузовского образования;
11) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя-юридического лица либо прекращением деятельности работодателя-физического лица, сокращением численности или штата работников;
12) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
13) лица старше пятидесяти лет;
14) выпускники школ, профессиональных учебных заведений;
15) наркозависимые граждане;
16) студенты во время летних каникул;
17) лица, не работающие длительное время (более одного года);
18) лица, состоящие на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата Катон-Карагайского района от 15.11.2012 № 1142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).

2. «Катонқарағай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі (Г. Қ. Болғамбаева) тұрғындардың нысаналы тобына жататын тұлғаларды уақытша жұмыспен қамту жөніндегі шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылауды өз құзіретіме қалдырамын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің міндетін атқарушы           Б. Рақышева

2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Катон-Карагайского района" (Болгамбаева Г. К.) принять меры по обеспечению временной занятости лиц, отнесенных к целевым группам населения.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления оставляю за собой.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима района                               Б. Ракишева