Әлеуметтік көмек көрсету үшін азаматтардың жекелеген санаттарын және қажетті құжаттар тізбесін айқындау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 14 қыркүйектегі N 6/44-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 08 қазанда N 2692 тіркелді. Күші жойылды - Катонқарағай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 17 сәуірдегі N 22/157-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Катонқарағай аудандық мәслихатының 17.04.2014 N 22/157-V (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 56789-баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 2-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысының 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес Катонқарағай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету үшін жеке тұлғалардың санаттары айқындалсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілгендер;
3) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген басқа санаттардағы тұлғалар және 1941 жылдың 22 маусым 1945 жылдың 9 мамыр аралығында кемінде алты ай Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) адамдар;
4) обыр ауруымен және туберкулездің түрлі түрлерімен ауыратын азаматтар;
5) «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр Ана» атағын алған және I, II дәрежелі «Ана Даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналар, төрт және одан да көп кәмелетке толмаған бірге тұратын балалары, оның ішінде, жасы 23-ке толмаған жоғары немесе орта арнаулы оқу орындарының күндізгі бөлімінде оқитын балалары бар көп балалы аналар;
6) 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған отбасылар;

Об определении отдельных категорий граждан и перечня документов, необходимых для оказания социальной помощи
Решение маслихата Катон-Карагайского района Восточно-Казахстанской области от 14 сентября 2012 года N 6/44-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 08 октября 2012 года N 2692. Утратило силу решением Катон-Карагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17 апреля 2014 года N 22/157-V
Сноска. Утратило силу решением Катон-Карагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.04.2014 N 22/157-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 56789 Закона Республики Казахстан «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним» от 28 апреля 1995 года, статьей 2 Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях» от 16 апреля 1997 года, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» от 7 апреля 2011 года № 394 Катон-Карагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить категории физических лиц для оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
3) другие категории лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам войны, и лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года в тылу в годы Великой Отечественной войны;
4) граждане, имеющие онкологические заболевания, и больные различной формой туберкулеза;
5) многодетные матери, награжденные подвесками «Алтын алқа» и «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» І, ІІ степени, а также многодетные матери, имеющие 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся в средних общеобразовательных, в высших и средних профессиональных учебных заведениях очной формой обучения, но не более чем до достижения 23-летнего возраста;
6) семьи, воспитывающие детей инвалидов до 16 лет;

7) 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
8) табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табысы аз азаматтар;
9) қиын жағдайға ұшыраған (жұмыссыздық, жанұя мүшелерінің біреуінің өлімі, табиғи апаттар, өрт, бақытсыз жағдайлар, төтенше жағдайлар) аз қамтылған азаматтар.
2. Әлеуметтік көмекті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі айқындалсын:
1) әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрақты мекенжайын растайтын құжат (мекенжайы бойынша анықтама немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
4) өтініш берушінің мәртебесін растайтын құжат;
5) отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтер;
6) материалдық тұрмыстық жағдайының тексеру актісі;
7) қиын жағдайдың болғанын растайтын акті немесе құжат;
8) болжамды немесе нақты қаржылық шығынды растайтын құжат;
9) обыр және туберкулез ауруын растайтын анықтама.
Құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері тапсырылады, салыстырудан кейін түпнұсқалар өтініш берушіге қайтарылады.
3. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Р. Өскембаев
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Д. Бралинов

7) дети инвалиды до 18 лет;
8) малоимущие граждане, имеющие доход ниже прожиточного минимума;
9) малообеспеченные граждане, попавшие в трудную ситуацию (безработица, смерть одного из членов семьи, стихийные бедствия, пожар, несчастные случаи, чрезвычайные ситуации).
2. Определить перечень документов, необходимых для оказания социальной помощи:
1) заявление об оказание социальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка акима сельского округа);
4) документ, подтверждающий статус заявителя;
5) сведения о доходах членов семьи;
6) акт обследования материально–бытовых условий;
7) акт либо иной документ, подтверждающий наступление трудной (чрезвычайной) ситуации;
8) документы, подтверждающие предстоящие или фактические затраты;
9) справка, подтверждающая онкологическое заболевание и туберкулез.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях, после сверки подлинники документов возвращаются заявителю.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Р. Ускембаев
Секретарь районного маслихата              Д. Бралинов