2012 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 12 наурыздағы N 2441 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Күршім аудандық әділет басқармасымен 2012 жылғы 30 наурызда N 5-14-150 тіркелді. Қаулысының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім ауданының әкімі аппаратының 2013 жылғы 11 ақпандағы N 01-05/294 хаты)
Ескерту. Қаулысының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім ауданының әкімі аппаратының 11.02.2013 N 01-05/294 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы  сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабы 1 тармағының 13) тармақшасына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 7 бабы 5) тармақшасына20 бабына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру Ережесінің негізінде, жұмысқа орналасуда қиыншылық көріп отырған халықтың әртүрлі топтарын қолдау және мемлекеттік кепілдіктер жүйесін кеңейту мақсатында, Күршім ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2012 жылы ақылы қоғамдық жұмыстар жүргізілетін ұйымдардың тізімі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі, қаржыландыру көздері және нақты жағдайлары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қатысушылардың еңбек ақылары 2012 жылға белгіленген төменгі жалақы мөлшерінде бекітілсін.
3. Мекеме басшыларына жұмыскерлердің жекелеген санатына (кәмелетке толмаған балалары бар әйелдерге, көп балалы аналарға, мүгедектерге18 жасқа толмаған жұмыскерлерге) жұмысты толық емес жұмыс күні жағдайында жасау мүмкіндігін беру, сонымен қатар тиісті санаттың еңбек жағдайы ерекшеліктерін есепке алу арқылы және Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақытын ұйымдастырудың икемді нысандарын қолдану ұсынылсын.
4. «2011 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы» 2011 жылғы 9 қарашадағы № 2318 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 23 қарашада 2011 жылы № 5-14-141 болып тіркелген, 2011 жылы 1 желтоқсанда аудандық «Рауан» газетінің 95 нөмірінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары М. Қалеловқа жүктелсін.

Об организации общественных оплачиваемых работ в 2012 году
Постановление Курчумского районного акимата Восточно-Казахстанской области от 12 марта 2012 года N 2441. Зарегистрировано Управлением юстиции Курчумского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 30 марта 2012 года № 5-14-150. Прекращено действие по истечении срока, на который постановление было принято (письмо аппарата акима Курчумского района от 11 февраля 2013 года № 01-05/294)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который постановление было принято (письмо аппарата акима Курчумского района от 11.02.2013 № 01-05/294).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена пунктуация и орфография автора.
На основании подпункта 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпункта 5) статьи 7статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в целях расширения системы государственных гарантий и для поддержки различных групп населения, испытывающих затруднение в трудоустройстве, акимат Курчумского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, в которых будут проводиться общественные оплачиваемые работы в 2012 году, виды, объемы, источники финансирования и конкретные условия общественных работ согласно приложению.
2. Утвердить участникам заработную плату в размере минимальной заработной платы, установленной на 2012 год.
3. Рекомендовать руководителям организации предоставлять отдельным категориям работников (женщинам, имеющим несовершеннолетних детей, многодетным матерям, инвалидамработникам, не достигшим 18 летнего возраста) возможность работать неполный рабочий день, а также применять гибкие формы организации рабочего времени с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
4. Постановление «Об организации общественных работ в 2011 году» от 9 ноября 2011 года № 2318 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 ноября 2011 года № 5–14–141 опубликовано 1 декабря 2011 года в 95 номере районной газеты «Рауан») признать утратившим силу.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Калелова М.Ж.

Жұмыс аптасының ұзақтығы 5 күнді құрайды, екі демалыс күн беріледі, сегіз сағаттық жұмыс күні, түскі үзіліс 1 сағат, еңбек төлемі нақты жұмыс істеген уақытына беріледі, жұмыс сапалығы және атқарған жұмысының қиындығына байланысты жұмыс уақытын есептеу табелінде көрсетілгендей жұмыссыздың жеке шотына аудару жолымен жүзеге асырылады; еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулық, арнайы киіммен, құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету, уақытша жұмысқа жарамсыздық бойынша әлеуметтік жәрдемақы төлеу, денсаулыққа мертігу немесе басқа зақымдану салдарынан келтірілген зияндардың орнын толтыру зейнетақы және әлеуметтік ақша аударулар Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жүргізіледі. Қызметкерлердің жекелеген санаттары үшін (әйелдер, көп балалы аналар, мүгедектер, он сегіз жасқа толмаған жұмыскерлер) қоғамдық жұмыстардың шарттары сай келген санаттың еңбек шарттарының ерекшеліктерін ескерумен анықталады және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес қызметкерлер мен жұмыс берушілер арасында жасалатын еңбек шарттарымен қарастырылады.

Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, восьмичасовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час.
Оплата труда осуществляется за фактически отработанное время, отраженное в табеле учета рабочего времени в зависимости от качества и сложности выполненных работ путем перечисления на лицевые счета безработных. Инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованием, социальные отчисления, выплата социального пособия по временной нетрудоспособности, возмещение вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, производятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Условия общественных работ для отдельных категорий работников (женщины, имеющие несовершеннолетних детей, многодетные матери, инвалиды, работники, не достигшие 18 летнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.