Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 13 шілдедегі N 4-5 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 06 тамызда N 2635 тіркелді. Күші жойылды - Тарбағатай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 22 шілдедегі N 21-13 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Тарбағатай аудандық мәслихатының 22.07.2014 N 21-13 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған
«Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі Заңының 56789 баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңының 2 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысының 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес Тарбағатай аудандық мәслихаты  ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әлеуметтік көмек алуға құқығы бар жеке тұлғалардың санаттарымен мұқтаж азаматтардың мынадай жекелеген санаттарына айқындалсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
3) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген өзге санаттағы тұлғалар;
4) зейнеттік жасындағылар, сонымен қатар ең төменгі зейнетақы мөлшерін алатын зейнеткерлер, жалғыз басты зейнеткерлер;
5) мүгедектер, соның ішінде 18 жасқа дейінгі мүгедек бала тәрбиелеп отырғандар;
6) саяси қуғын-сүргін құрбандары;
7) «Алтын алқа» «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр Ана» атағын алған және I, II дәрежелі «Ана Даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналар;
8) бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары, оның ішінде орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдарда, жоғары оқу орындарында күндізгі оқу нысанында оқитын балалары бар көп балалы отбасылар, балалары кәмелеттік жасқа толғаннан кейін олар оқу орнын бітіретін уақытқа дейін (бірақ әрі дегенде жиырма үш жасқа толғанға дейін);

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13 июля 2012 года N 4-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 06 августа 2012 года за N 2635. Утратило силу решением Тарбагатайского районного маслихата от 22 июля 2014 года № 21-13
Сноска. Утратило силу решением Тарбагатайского районного маслихата от 22.07.2014 № 21-13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 56789 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», статьей 2 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить следующие категории физических лиц, на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
3) другие категории лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам войны;
4) пенсионеры по возрасту, а также пенсионеры, получившие минимальный размер пенсий, одинокие пенсионеры;
5) инвалиды, в том числе лица, воспитывающие ребенка-инвалида до 18 лет;
6) жертвы политических репрессий;
7) многодетные матери, награжденные подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа», орденами «Материнская слава» I и II степени или ранее получившие звание «Мать-Героиня»;
8) многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста)

9) балалар, оның ішінде жетім балалар, ата-аналардың қарауынсыз қалған балалар, балалар үйінің түлектері сондай-ақ аз қамтылған отбасынан шыққан студенттер;
10) жиынтық табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылар (азаматтар);
11) онкологиялық аурулар және туберкулездің түрлі түрлерімен ауыратын азаматтар;
12) өмірдің қиын жағдайына ұшыраған азаматтар (өрт, дүлей апат,).
2. Әлеуметтік көмек алу үшін мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына мынадай қажетті құжаттар тізбесі айқындалсын:
1) әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жердің тіркеуін дәлелдейтін құжат;
4) алынып тасталды - Тарбағатай аудандық мәслихатының 17.07.2013 N 14-9 шешімімен;
5) отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтер;
6) өтініш берушінің мәртебесін растайтын құжат;
7) тиісті уәкілетті органмен берілетін, өмірдің қиын (төтенше) жағдайларына душар болғанын растайтын акт немесе құжат;
8) қаржылық шығынды немесе алдағы қаржылық шығындарды растайтын құжаттар немесе өмірлік көрсеткіштері бойынша басқада құзырлы органдардың жолдамасы;
9) туберкулезбен ауыратын аурулардың мәртебесі туберкулезге қарсы диспансердің анықтамасымен расталады.
Құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері тапсырылады, салыстырудан кейін түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Тарбағатай аудандық мәслихатының 17.07.2013 N 14-9 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім алғашқы рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік 10 күн өткеннен соң кейін қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Т. Байдиндаев
Тарбағатай аудандық
мәслихатының хатшысы                       М. Мағжаев

9) дети, в том числе дети-сироты, оставшиеся без попечения родителей, выпускники детских домов, а также студенты из малообеспеченных семей;
10) семьи (граждане), среднедушевой доход которых ниже прожиточного минимума;
11) граждане, имеющие онкологические заболевания, и больные различной формой туберкулеза;
12) граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию (пожар, стихийные бедствия).
2. Определить перечень документов для оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) заявление на оказание социальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, потверждающий регистрацию по месту жительства;
4) исключен решением Тарбагатайского районного маслихата от 17.07.2013 № 14-9;
5) сведения о доходах семьи;
6) документ, подтверждающий статус заявителя;
7) акт либо документ, подтверждающий наступление трудной (чрезвычайной) жизненной ситуации, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом;
8) документы, подтверждающие фактические финансовые затраты или предстоящие финансовые затраты, либо направление других компетентных органов по жизненным показаниям;
9) статус больных туберкулезом подтверждается справкой противотуберкулезного диспансера.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях, подлинники после сверки возвращаются заявителю.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением  Тарбагатайского районного маслихата от 17.07.2013 № 14-9. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Т. Байдиндаев
Секретарь Тарбагатайского
районного маслихата                        М. Магжаев