2011 жылғы 18 желтоқсандағы № 280 "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық мәслихатының 2012 жылғы 13 сәуірдегі N 37 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Ұлан аудандық әділет басқармасында 2012 жылғы 23 сәуірде N 5-17-166 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Ұлан аудандық мәслихатының 2013 жылғы 03 қаңтардағы N 01 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Ұлан аудандық мәслихатының 2013.01.03 N 01 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылдың 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджеттік Кодексінің 109 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 3 сәуірдегі № 3/16-V «2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылдың 06 сәуірінде нөмері 2571 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Ұлан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұлан аудандық мәслихатының «2011 жылғы 18 желтоқсандағы № 280 «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылдың 30 желтоқсанында нөмері 5-17-159 тіркелген, «Ұлан таңы» газетінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 4, 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 5, 2012 жылғы 20 қаңтардағы № 6 сандарында жарияланды) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12   және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға мынандай көлемдерде бекітілсін
1) кірістер – 3697633,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 689324,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6755,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсім – 22503,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2979051,0 мың теңге;
2) шығындар – 3738092,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 38279,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41259,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2980,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 13300,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 13300,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение от 18 декабря 2011 года № 280 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13 апреля 2012 года N 37. Зарегистрировано управлением юстиции Уланского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 23 апреля 2012 года за N 5-17-166. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Уланского районного маслихата от 03 января 2013 года № 1)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Уланского районного маслихата от 03.01.2013 № 1).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-ІV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 3 апреля 2012 года № 3/16-V «О внесении изменений и дополнений в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы», зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2571 от 6 апреля 2012 года, маслихат Уланского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уланского районного маслихата от 18 декабря 2011 года № 280 «О районном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-17-159, от 30 декабря 2011 года, опубликовано в газете «Уланские зори» от 13 января 2012 года № 4, от 17 января 2012 года № 5, от 20 января 2012 года № 6) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 3697633,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 689324,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6755,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22503,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2979051,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3738092,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38279,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41259,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2980,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 13300,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 13300,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профицит) - - 92038,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 92038,5 мың теңге.»;
2) 6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Аудан бюджетінің мәслихат аппаратының шығысына 12240,3 мың теңге, аудан әкімінің аппаратына 59113,5 мың теңге бекітілсін.»;
3) 10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«10. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мәдениет объектілерінің құрылысына қарастырылсын. Трансферттерді бөлу аудан әкімінің қаулысына сәйкес анықталады.»;
4) 10-1 тармақпен толықтырылсын:
«10-1. 2012 жылға аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 375568,0 мың теңге даму трансферті, оның ішінде: сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға - 170000,0 мың теңге және мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға, салу және (немесе) сатып алуға - 205598,0 мың теңге қарастырылсын. Трансферттерді бөлу аудан әкімінің қаулысына сәйкес анықталады.»;
5) 14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«14. 2012 жылға аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ретінде «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтерды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға - 5358,0 мың теңге қарастырылсын. Трансферттерді бөлу аудан әкімінің қаулысына сәйкес анықталады.»;
6) 15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«15. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін 151406,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын, оның ішінде:
54939,0 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
23738,0 мың теңге – Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде: 16388,0 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға, 7350,0 мың теңге – үйде оқитын мүгедек балаларды құрал – жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге;
16335,0 мың теңге – жетім бала (жетім балаларды) және ата – анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге;
20997,0 мың теңге – біліктілік дәрежесіне байланысты мектеп мұғалімдері және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне қосымша төлемдер мөлшерін көбейтуге;

5) дефицит (профицит) бюджета - - 92038,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 92038,5 тысяч тенге.»;
2) пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. Утвердить в расходах бюджета района затраты на аппарат маслихата 12240,3 тысяч тенге, на аппарат акима района 59113,5 тысяч тенге.»;
3) пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета на строительство объектов культуры и реконструкцию систем водоснабжения. Распределение трансфертов определяется на основании постановления акимата района.»;
4) дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
«10-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 375568,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию систем водоснабжения – 170000,0 тысяч тенге и на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда – 205598,0 тысяч тенге. Распределение трансфертов определяется на основании постановления акимата района.»;
5) пункт 14 изложить в следующей редакции:
«14. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» в сумме 5358,0 тысяч тенге. Распределение трансфертов определяется на основании постановления акимата района.»;
6) пункт 15 изложить в следующей редакции:
«15. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 151406,0 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 54939,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы – 23738,0 тысяч тенге, в том числе: оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 16388,0 тысяч тенге, обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей инвалидов, обучающихся на дому – 7350,0 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 16335,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 20997,0 тысяч тенге;

773,0 мың теңге – «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДББҰ оқу бағдарламалары бойынша біліктілігін көтеруден өткен мұғалімдерге еңбекақысын көтеруге.»;
7) 16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы шеңберінде шараларды іске асыру үшін 92983,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
17628,0 мың теңге – жалақыны жартылай субсидиялау;
10918,0 мың теңге – жұмыспен қамту орталықтарын құруға;
5389,0 мың теңге – жастар іс – тәжірибесі;
59048,0 мың теңге - ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру. Трансферттерді бөлу аудан әкімінің қаулысына сәйкес анықталады.»;
8) 16-1 тармақпен толықтырылсын:

на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» - 773,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 34624,0 тысяч тенге.»;
7) пункт 16 изложить в новой редакции:
«16. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в сумме 92983,0 тысяч тенге, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 17628,0 тысяч тенге;
создание центров занятости – 10918,0 тысяч тенге;
молодежная практика – 5389,0 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов – 59048,0 тысяч тенге. Распределение трансфертов определяется на основании постановления акимата района.»;
8) дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:

«16-1. 2012 жылға аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 59613,0 мың теңге ағымдағы трансферті жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға мен жайластыруға қарастырылсын. Трансферттерді бөлу аудан әкімінің қаулысына сәйкес анықталады.»;
9) 18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«18. 2012 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері құрамында мамандарға әлеуметтік көмек шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер 41259,0 мың теңге және 6091,0 мың теңге трансферттер ескерілсін.»;

«16-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в сумме на содействие развитию предпринимательства на селе на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры 59613,0 тысяч тенге.»;
9) пункт 18 изложить в следующей редакции:
«18. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2012 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета в сумме 41259,0 тысяч тенге и трансферты в сумме 6091,0 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.»;

84,0
18
Жылжымайтын мүлікке құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
2683,0
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
106,0
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
6210,0
1
Мемлекеттік баж
6210,0
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
3799,0
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
1335,0
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
247,0
06
Шетелдiктердiң паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергенi үшiн мемлекеттік баж
16,0
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж
16,0
08
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
583,0
09
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
21,0
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 ДЖ-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 ммге дейінгілерін қоспағанда әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж

84,0
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество
2683,0
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
106,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
6210,0
1
Государственная пошлина
6210,0
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
3799,0
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов
1335,0
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
247,0
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
16,0
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
16,0
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
583,0
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
21,0
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)