2012 жылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы N 342 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық әділет басқармасында 2012 жылғы 03 ақпанда N 5-19-163 тіркелді. Қаулысының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шемонаиха ауданының әкімі аппаратының 2013 жылғы 06 наурыздағы N 3/432 хаты)
Ескерту. Қаулысының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шемонаиха ауданының әкімі аппаратының 06.03.2013 N 3/432 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31-бабы 1-тармағы 13) тармақшасының, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 7-бабы 5) тармақшасы20-бабы, Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 2-бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландырудың Ережесі негізінде, Шемонаиха ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ҚАБЫЛДАЙДЫ:
1. 2012 жылы қоғамдық жұмыстар жүргізілетін ұйымдардың тізімі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі және нақты жағдайлары, оларды қаржыландыру көздері қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қатысушылардың еңбек ақысының мөлшері жоғары радиациялық қатер аймағында тұрғаны үшін қосымша төлеммен 2012 жылға белгіленген  ең төменгі жалақыданкем емес мөлшерде бекітілсін.
3. Ұйым басшыларына жұмыскерлердің жекелеген санатына (кәмелетке толмаған балалары бар әйелдерге, көп балалы аналарға, мүгедектергеон сегіз жасқа толмаған адамдар) толық емес жұмыс күнмен жұмыс істеуге мүмкіншілік беру, сондай-ақ жұмыс уақытын ұйымдастырудың икемді түрлерін қолдану ұсынылсын.

Об организации общественных работ в 2012 году
Постановление акимата Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области от 13 января 2012 года N 342. Зарегистрировано Управлением юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 03 февраля 2012 года за N 5-19-163. Прекращено действие по истечении срока, на который постановление было принято (письмо аппарата акима Шемонаихинского района от 06 марта 2013 года № 3/432)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который постановление было принято (письмо аппарата акима Шемонаихинского района от 06.03.2013 № 3/432).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
На основании подпункта 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпункта 5) статьи 7статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», статьи 2 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне», Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», акимат Шемонаихинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень организаций, в которых будут проводиться общественные работы в 2012 году, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, источники их финансирования, согласно приложения.
2. Размер оплаты труда участников утвердить в размере минимальной заработной платы, установленной на 2012 год, с дополнительной оплатой за проживание на территории повышенного радиационного риска.
3. Рекомендовать руководителям организаций предоставлять отдельным категориям работников (женщинам, имеющим несовершеннолетних детей, многодетным матерям, инвалидамлицам, не достигшим восемнадцатилетнего возраста) возможность работать неполный рабочий день, а также применять гибкие формы организации рабочего времени.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Шемонаиха ауданы әкімінің орынбасары В.И. Лонскийге жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха ауданының әкімі                  А. Тоқтаров
Шемонаиха ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 13 қаңтардағы
№ 342 қаулысымен бекітілген
қосымша
2012 жылы қоғамдық жұмыстар жүргізілетін ұйымдардың
тізімі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі және
нақты жағдайлары, оларды қаржыландыру көздері

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Шемонаихинского района Лонского В. И.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Шемонаихинского района                А. Токтаров
Приложение утверждено
постановлением акимата
Шемонаихинского района
от 13 января 2012 года № 342
Перечень организаций, в которых будут проводиться общественные
работы в 2012 году, виды, объемы и конкретные условия
общественных работ, источники их финансирования

3. Мұрағаттық құжаттарда іс жүргізуге көмек көрсету
Мұрағаттық құжаттармен жұмыс жасау: әкімшілік, азаматтық, қылмыстық істер бойынша өндірістік қадағалауды қалыптастыруға көмек көрсету, осы құжаттар бойынша жою актілері мен тізімдемелерін жасау
4
4
Аудандық бюджет
25
«Шемонаиха ауданы бойынша салық басқармасы» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
1. Жергілікті бюджетке салық жинау жөніндегі аймақтық науқанды өткізу
Хабарламаларды тіркеу, оларды салық төлеушілерге тарату және тапсыру
7
7
Аудандық бюджет
2. Іс жүргізуге көмек көрсету
Банктік құжаттарды тігу
1
1
Аудандық бюджет
3. Салық төлеушілер істерін жинақтауға көмек көрсету
Салықтық есеп беру нысандарын, декларацияларды, жанар-жағар май бойынша ілеспе қағаздарды іріктеу және тігу, тексеру актілерінің тізімін жасау
8
8
Аудандық бюджет
4. Салық заңнамасын бұзуды жою жөнінде хабарламаларды таратуға көмек көрсету
Хабарламалардың барлық түрлерін тіркеу және тапсыру, салық заңнамасын бұзуды жою жөніндегі хабарламаларды тарату
8
8
Аудандық бюджет
26
Шемонаиха аудандық соты
(келісім бойынша)
1. Құжаттандыруға көмек көрсету
Сотқа шақыртуларды және басқа да хат-хабарларды күн сайын тарату
3
3
Аудандық бюджет
2. Құжаттармен іс жүргізуде көмек көрсету
Құжаттарды техникалық өңдеу
3
3
Аудандық бюджет
3. Жөндеу жұмыстарын жүргізу
Ғимаратты ағымдағы жөндеу (сылау, сырлау жұмыстары)
2
2
Аудандық бюджет
4. Жайларды тазалауға көмек көрсету
Ғимаратты тазалау
1
1
Аудандық бюджет
27
Шемонаиха ауданының мамандандырылған әкімшілік соты (келісім бойынша)
1. Құжаттандыруға көмек көрсету
Қызметтік хаттарды күнсайын тарату
1
1
Аудандық бюджет
2. Құжаттармен іс жүргізуде көмек көрсету
Құжаттарды техникалық өңдеу
3
3
Аудандық бюджет
3. Жөндеу жұмыстарын жүргізу
Ғимаратты ағымдағы жөндеу (сылау, сырлау жұмыстары)
1
1
Аудандық бюджет
28
«Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің сот актілерін орындау жөніндегі Комитетінің Шығыс Қазақстан облысы сот актілерін орындау жөніндегі Департаментінің Шемонаиха аумақтық сот орындаушылар бөлімі» филиалы (келісім бойынша)
Кіріс және шығыс хат-хабарларын тіркеуге көмек көрсету, мұрағаттық құжаттармен жұмыс
Кіріс және шығыс хат-хабарларын тіркеу, мұрағаттық құжаттарды жинау
3
3
Аудандық бюджет
29
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталығы» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Шемонаиха филиалы (келісім бойынша)
Мұрағаттық құжаттарымен жұмыс жүргізуге көмек көрсету
Құжаттарды техникалық өңдеу
10
10
Аудандық бюджет
30
Қазақстан Республикасы «Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы» республикалық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорнының Шығыс Қазақстан облыстық филиалы (келісім бойынша)
1. Зейнетақы мен жәрдемақыны қайта есептеуге байланысты республикалық қоғамдық науқанды өткізу
Зейнетақы мен жәрдемақыны индексациялауға байланысты қайта есептеуді жүргізуге, зейнетақы ісін жинақтауға көмек көрсету
3
3
Аудандық бюджет

3. Помощь в ведении делопроизводства архивных документов
Проведение работ с архивными документами: помощь в формировании надзорных производств по уголовным, гражданским, административным делам, формирование нарядов составление описи и акта уничтожения по данным документам
4
4
Районный бюджет
25
Государственное учреждение «Налоговое управление по Шемонаихинскому району» (по согласованию)
1. Участие в проведении региональной кампании по сбору налогов в местный бюджет
Регистрация уведомлений, разноска и вручение их налогоплательщикам
7
7
Районный бюджет
2. Помощь в ведении делопроизводства
Подшивка банковских документов
1
1
Районный бюджет
3. Оказание помощи в формировании дел налогоплательщиков
Расшивка и подборка деклараций формы налоговой отчетности, сопроводительных накладных по горюче смазывающим материалам, составление описи актов проверок
8
8
Районный бюджет
4. Оказание помощи в разноске уведомлений об устранении нарушений налогового законодательства
Регистрация и вручение всех видов уведомлений, разноска уведомлений об устранении нарушений налогового законодательства
8
8
Районный бюджет
26
Шемонаихинский районный суд (по согласованию)
1. Оказание помощи в документировании
Ежедневная разноска судебных повесток, иной корреспонденции
3
3
Районный бюджет
2. Помощь в ведении делопроизводства документов
Техническая обработка документов
3
3
Районный бюджет
3. Проведение ремонтных работ
Текущий ремонт здания (штукатурные, малярные работы)
2
2
Районный бюджет
4. Помощь в уборке помещения
Уборка здания
1
1
Районный бюджет
27
Специализированный административный суд Шемонаихинского района (по согласованию)
1. Оказание помощи в документировании
Ежедневная разноска служебной корреспонденции
1
1
Районный бюджет
2. Помощь в ведении делопроизводства документов
Техническая обработка документов
3
3
Районный бюджет
3. Проведение ремонтных работ
Текущий ремонт здания (штукатурные, малярные работы)
1
1
Районный бюджет
28
Филиал «Шемонаихинский территориальный отдел Департамента по исполнению судебных актов Восточно- Казахстанской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан» (по согласованию)
Помощь в регистрации входящей и исходящей корреспонденции, работа с архивными документами
Регистрация входящей и исходящей корреспонденции, формирование архивных дел
3
3
Районный бюджет
29
Шемонаихинский Филиал Республиканского государственного казенного предприятия «Центр по недвижимости по Восточно-Казахстанской области» Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (по согласованию)
Оказание помощи в проведении работы с архивными документами
Техническая обработка документов
10
10
Районный бюджет
30
Восточно-Казахстанский областной филиал Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий пособий» Республики Казахстан (по согласованию)
1. Помощь в проведении республиканской общественной компании по индексации пенсий, пособий
Оказание помощи в проведении перерасчета, связанного с индексацией пенсий и пособий, формирование пенсионных дел
3
3
Районный бюджет

2. Зейнетақы істерін түгендеуге дайындауда көмек көрсету
Құжаттарды техникалық өңдеу
3
3
Аудандық бюджет
31
«Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданының мемлекеттік мұрағаты» мемлекеттік мекемесі
(келісім бойынша)
Мұрағат құжаттарымен жұмыста көмек көрсету
Мұрағат құжаттарын жинау, жинақтау және өңдеу
1
1
Аудандық бюджет
32
«Шемонаиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
1. Халықты жұмыспен қамту аудандық бағдарламасын орындауда аймақтық науқанды өткізуге қатысу
Бос орындар жәрмеңкесін өткізуге, жұмыссыздар мониторингі, құжаттарды рәсімдеу, әлеуметтік жұмыс орындары, қоғамдық жұмыстар бойынша келісімшарт жасасуға көмек көрсету
4
4
Аудандық бюджет
2. Атаулы әлеуметтік көмек пен мемлекеттік балалар жәрдемақысы бойынша істерді жинақтауға көмек көрсету
Атаулы әлеуметтік көмек пен мемлекеттік балалар жәрдемақысы бойынша істерді жинақтау
1
1
Аудандық бюджет
3. Мұрағаттық ісқұжаттарды жүргізуге көмек көрсету
2010-2011 жылдардағы мұрағаттық құжаттарды жинақтау
1
1
Аудандық бюджет
33
«Шемонаиха ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту орталығы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Іс жүргізуге көмек көрсету
Құжатайналыммен жұмыс істеуге көмек, бағдарламаға қатысушылардың істерін жинақтау
1
1
Аудандық бюджет
34
«Шемониха ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
1. Іргелес аумақты тазалауға көмек көрсету
Қардан тазарту
1
1
Аудандық бюджет
2. Жөндеу жұмыстарын жүргізу
Ғимаратты ағымдағы жөндеу: (сылау, сырлау жұмыстары)
2
2
Аудандық бюджет
35
«Шемониха ауданының ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Іс жүргізуге көмек көрсету
Құжатайналыммен жұмыс істеуге, көмек көрсету мұрағаттық құжаттарды жинақтауға, ауылшаруашылық өнімдерін өндіру мониторингі
2
2
Аудандық бюджет
36
«Шемонаиха ауданының қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Іс жүргізуге көмек көрсету
Мұрағаттық құжаттармен жұмыс
1
1
Аудандық бюджет
37
«Шығыс Қазақстан облысының статистика департаменті» мемлекеттік мекемесі
(келісім бойынша)
Сауалнамалар мен мұрағаттық құжаттарды жинақтауға көмек көрсету
Сауалнамалармен жұмыс, 2007-2010 жылдардағы мұрағаттық істерді жинақтау
2
2
Аудандық бюджет
38
«Шемонаиха ауданы әкімдігінің шығармашылық үйі» коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
1. Іргелес аумақты тазалауға көмек көрсету
Қардан тазарту
1
1
Аудандық бюджет
2. Жөндеу жұмыстарын жүргізу
Жертөле жайларын ағымдағы жөндеу
1
1
Аудандық бюджет
39
«Шығыс Қазақстан облыстық әкімдігінің мәдениет басқармасы Шемонаиха тарихи-өлкетану мұражайы» коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
(келісім бойынша)

2. Оказание помощи в подготовке пенсионных дел к инвентаризации
Техническая обработка документов
3
3
Районный бюджет
31
Государственное учреждение «Государственный архив Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области» (по согласованию)
Помощь в работе с архивными документами
Сбор и обработка, формирование архивных документов
1
1
Районный бюджет
32
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Шемонаихинского района»
1. Участие в проведении региональной кампании по выполнению районной программы занятости населения
Помощь в проведении ярмарок вакансий, мониторинг безработных, оформление документов для заключения договоров по общественным работам, социальным рабочим местам, молодежной практике
4
4
Районный бюджет
2. Оказание помощи в формировании по адресной социальной помощи и государственным детским пособиям
Формирование дел по адресной социальной помощи и государственным детским пособиям
1
1
Районный бюджет
3. Помощь в ведении делопроизводства архивных документов
формирование архивных документов 2010-2011 годов
1
1
Районный бюджет
33
Коммунальное государственное учреждение «Центр занятости акимата Шемонаихинского района»
Помощь в ведении делопроизводства
Помощь в работе с документооборотом, формирование дел участников программы
1
1
Районный бюджет
34
Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта Шемонаихинского района"
1. Помощь в уборке прилегающей территории
Очистка от снега
1
1
Районный бюджет
2. Проведение ремонтных работ
Текущий ремонт здания (штукатурные, малярные работы)
2
2
Районный бюджет
35
Государственное учреждение «Отдел сельского хозяйства и ветеринарии Шемонаихинского района»
Помощь в ведении делопроизводства
Помощь в работе с документооборотом, формирование архивных документов, мониторинг производства сельхозпродукции
2
2
Районный бюджет
36
Государственное учреждение «Отдел финансов Шемонаихинского района»
Помощь в ведении делопроизводства
Работа с архивными документами
1
1
Районный бюджет
37
Государственное учреждение «Департамент статистики Восточно-Казахстанской области» (по согласованию)
Оказание помощи в формировании анкет и архивных дел
Работа с анкетами, формирование архивных дел 2007-2010 годов
2
2
Районный бюджет
38
Коммунальное государственное казенное предприятие «Дом творчества» акимата Шемонаихинского района
1. Помощь в уборке прилегающей территории
Очистка от снега
1
1
Районный бюджет
2. Проведение ремонтных работ
Текущий ремонт подвального помещения
1
1
Районный бюджет
39
Коммунальное государственное казенное предприятие «Шемонаихинский историко-краеведческий музей» Управление культуры Восточно-Казахстанской области, Восточно-Казахстанского областного акимата (по согласованию)

Қоғамдық жұмыстардың нақты шарттары: Жұмыс аптасының ұзақтығы екі демалыс күнімен 5 күнді құрайды, сегіз сағаттық жұмыс күні, түскі үзіліс 1 сағат, еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқама алу, арнайы киіммен, құрал-жабдықтармен қамтамасыз етуді жұмыс беруші ұйымдастырады. Еңбек ақы төлемі қаржыландыру жоспарына сәйкес жұмыс уақытын есептеу табелінде көрсетілген нақты жұмыс істеген уақыты үшін, орындалған жұмыстың сапасына, санына және күрделігіне байланысты жұмыссыздың жеке шотына аудару жолымен жүзеге асырылады; зейнетақы және әлеуметтік төлемдер Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жүргізіледі. Жұмысшылардың жекелеген санаттары үшін (кәмелетке толмаған балалары бар әйелдер, көп балалы аналар, мүгедектер, он сегіз жасқа толмаған адамдар) сәйкес санатқа еңбек жағдайы ерекшеліктерін ескере отырып анықталады және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмысшылар мен жұмыс берушілер арасында жасалатын еңбек шарттарымен қарастырылады.
«Шемонаиха ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі» ММ бастығы           Г. Бабаева

Конкретные условия общественных работ: Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, восьми часовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час, инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованием организует работодатель. Оплата труда осуществляется в соответствии с планом финансирования за фактически отработанное время, отраженное в табеле учета рабочего времени, в зависимости от качества, количества и сложности выполненных работ путем перечисления на лицевые счета безработных; пенсионные и социальные отчисления производятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Условия общественных работ для отдельных категорий работников (женщины, имеющие несовершеннолетних детей, многодетным матерям, инвалидам, лицам не достигшие восемнадцатилетнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Начальник ГУ «Отдел занятости
и социальных программ
Шемонаихинского района»                    Г. Бабаева