"2012 - 2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 41/2-IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012 жылғы 09 сәуірдегі N 3/5-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық әділет басқармасында 2012 жылғы 13 сәуірде N 5-19-170 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шемонаиха аудандық мәслихатының 2013 жылғы 14 қаңтардағы N 14 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шемонаиха аудандық мәслихатының 2013.01.14 N 14 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына, «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 3 сәуірдегі № 3/16-V шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылғы 06 сәуірде № 2571 тіркелген) сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1) «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» Шемонаиха аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 41/2-IV шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5-19-160 тіркелген, «ЛЗ Сегодня» газетінде 2012 жылғы 5 қаңтардағы № 1 санында жарияланды) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1) кірістер – 2 852 357 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 057 226 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 4 880 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 510 мың теңге;
трансферттер түсімі - 1 773 741 мың теңге;
2) шығындар – 2 942 270,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 17 188 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17 456 мың теңге:
бюджеттік кредиттерді өтеу - 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 4 000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 4 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -111 101,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 111 101,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздан түскен түсімдер – 16 989 мың теңге;
қарызды өтеу - 268 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение от 21 декабря 2011 года № 41/2-IV "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 09 апреля 2012 года N 3/5-V. Зарегистрировано Управлением юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 13 апреля 2012 года за N 5-19-170. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Шемонаихинского районного маслихата от 14 января 2013 года № 14)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Шемонаихинского районного маслихата от 14.01.2013 № 14).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 3 апреля 2012 года № 3/16-V «О внесении изменений и дополнений в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012 - 2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 06 апреля 2012 года за № 2571) Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 21 декабря 2011 года № 41/2- IV «О районном бюджете на 2012 - 2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-19-160, опубликовано в газете «ЛЗ Сегодня» от 5 января 2012 года № 1) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1) доходы – 2 852 357 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 057 226 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 880 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 510 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 773 741 тысяч тенге;
2) затраты – 2 942 270,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 188 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17 456 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 4 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - - 111 101,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита – 111 101,9 тысяч тенге, том числе:
поступление займов – 16 989 тысяч тенге;
погашение займов - 268 тысяч тенге;

пайдаланылатын бюджет қаражаттарының қалдықтары – 94380,9 мың теңге.»;
7-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«7. 2012 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 3000 мың теңге сомасымен бекітілсін.»;
10-тармақта:
1), 4) және 6) тармақшалары келесі редакцияда жазылсын:
«1) 15 882 мың теңге – азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысқандарға, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысқандарға және ҰОС мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, қаза тапқан жауынгерлердің отбасыларына);»;
«4) 508 мың теңге - облысқа еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге;»;
«6) 1580 мың теңге – «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен наградталған немесе бұрын «Ардақты ана» атағын алған және 1 – ші, 2 – ші дәрежелі «Ана даңқы» орденімен наградталған көп балалы аналарға материалдық көмек көрсетуге;»;
13–тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«1) 29 979 мың теңге - елді мекендерді абаттандыруға, соның ішінде елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға – 7 398 мың теңге, елді мекендерді абаттандыруға – 10 489 мың теңге, ауылдық елді мекендердегі автомобиль жолдарының қызмет етуін қамтамасыз етуге -12 092 мың теңге.»;
келесі мазмұндағы 13-2 тармағымен толықтырылсын:
«13-2. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде «Первомайский к. суалғы имараттар кешенін қайта жаңарту жобасын түзету» жобасына сорғы станциясының және су резервуарларының құрылысын аяқтауға 2011 жылы облыстық бюджеттен бөлінген пайдалануға (толық пайдалануға) рұқсат етілген нысаналы даму трансферттері олардың мақсатты пайдалануын сақтай отырып, 500 мың теңге сомасында қарастырылсын.»;
14-тармақта:
2), 5), 6), 7) және 10 тармақшалар келесі редакцияда жазылсын:
«2) 18 886 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға, соның ішінде 16 989 мың теңге – бюджет кредиттері; 1 897 мың теңге – көтерме жәрдемақы төлемі;»;
«5) 18 994 мың теңге - Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға, соның ішінде: негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік ұйымдарындағы физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға - 8 194 мың теңге, үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтымен қамтамасыз етуге – 10 800 мың теңге;
6) 18 074 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата – аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы қаражат төлеуге;
7) 26 516 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және білім беру ұйымдарының мектепке дейінгі тәрбиешілеріне біліктілік санаттары үшін қосымша төлем көлемін ұлғайтуға;»;

используемые остатки бюджетных средств - 94380,9 тысяч тенге.»;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 3000 тысяч тенге.»;
в пункте 10:
подпункты 1), 4) и 6) изложить в следующей редакции:
«1) 15 882 тысяч тенге - на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих);»;
«4) 508 тысяч тенге - на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью;»;
«6) 1 580 тысяч тенге - на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күмiс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени;»;
в пункте 13:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) 29 979 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов, в том числе на освещение улиц населенных пунктов - 7 398 тысяч тенге, благоустройство населенных пунктов - 10 489 тысяч тенге, на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских населенных пунктах – 12092 тысяч тенге.»;
дополнить пунктом 13-2 следующего содержания:
«13-2. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год, разрешенные к использованию (доиспользованию) целевые трансферты на развитие, выделенные из областного бюджета в 2011 году, с соблюдением их целевого назначения на завершение строительства насосной станции и резервуаров воды к проекту «Корректировка проекта реконструкции комплекса водозаборных сооружений в п. Первомайский» в сумме 500 тысяч тенге.»;
в пункте 14:
подпункты 2), 5), 6), 7) и 10) изложить в следующей редакции:
«2) 18 886 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов, в том числе 16 989 тысяч тенге – бюджетные кредиты; 1 897 тысяч тенге – выплата подъемного пособия;»;
«5) 18 994 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, в том числе: оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 8 194 тысяч тенге, обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей - инвалидов, обучающихся на дому – 10 800 тысяч тенге;
6) 18 074 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей - сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
7) 26 516 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;»;

«10) 22 357 мың теңге, соның ішінде: еңбекақыны жартылай субсидиялауға - 6 296 мың теңге, жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 12 388 мың теңге; жастар практикасына – 2 788 мың теңге, Жұмыспен қамту – 2020 бағдарламасы аясында жартылай жұмыспен қамтылған жалдамалы жұмысшылардың біліктілігін арттыру және қайта даярлаудан өткізуге - 885 мың теңге.»;
келесі мазмұндағы 14-114-2 және 14-3 тармақтарымен толықтырылсын:
«14-1. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджет есебінен Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы аясында ауылдық елді мекендерді дамытуға коммуналдық-инженерлік, инженерлік-көлік инфрақұрылымның объектілерін жөндеуге және ауылдық елді мекендерді абаттандыруға нысаналы ағымдағы трансферттер 59 048 мың теңге сомасында қарастырылсын,
соның ішінде:
1) 18 876 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
2) 40 172 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі автомобиль жолдарының қызмет етуін қамтамасыз етуге.»;
«14-2. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджет есебінен Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы аясында ауылдық жерлерде кәсіпкерлікті дамытуға және жетіспеген инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен абаттандыруға нысаналы ағымдағы трансферттер 1 900 мың теңге сомасында қарастырылсын.»;
«14-3. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджет есебінен мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға нысаналы даму трансферттер 135 000 мың теңге сомасында қарастырылсын.»;
15-тармақта:
1), 4), 7), 8) тармақшалары келесі редакцияда жазылсын:
«1) 5-қосымшаға сәйкес қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмiнің қызметiн қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге 120 294 мың теңге сомасында;»;
«4) 8-қосымшаға сәйкес елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға 23 509,9 мың теңге сомасында;»;
«7) 11-қосымшаға сәйкес аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының қызмет етуін қамтамасыз етуге 46 416 мың теңге сомасында;»;
«8) 12-қосымшаға сәйкес елді мекендерді көгалдандыру және абаттандыруға 36 948 мың теңге сомасында;»;
14 тармақшамен толықтырылсын:
«14) 14-қосымшаға сәйкес Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы аясында ауылдық елді мекендердегі объектілерді абаттандыруға және жөндеуге 59 048 мың теңге сомасында.»;
аталған шешімнің 15811 және 12 қосымшалары осы шешімнің 1234 және 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес 14 қосымшамен толықтырылсын.

«10) 22 357 тысяч тенге, в том числе на: частичное субсидирование заработной платы - 6 296 тысяч тенге, создание центров занятости – 12 388 тысяч тенге; молодежная практика – 2 788 тысяч тенге, на переподготовку и повышение квалификации частично занятых наемных работников в рамках Программы занятости 2020 - 885 тысяч тенге.»;
дополнить пунктами 14-114-2 и 14-3 следующего содержания:
«14-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020 за счет средств республиканского бюджета на ремонт объектов коммунально-инженерной, инженерно-транспортной инфраструктуры и благоустройство сельских населенных пунктов в сумме 59 048 тысяч тенге,
в том числе:
1) 18 876 тысяч тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
2) 40 172 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских населенных пунктах.»;
«14-2. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты на развитие на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 за счет средств республиканского бюджета в рамках содействия развитию предпринимательства на селе на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1 900 тысяч тенге.»;
«14-3. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты на развитие за счет средств республиканского бюджета на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 135 000 тысяч тенге.»;
в пункте 15:
подпункты 1), 4), 7), 8) изложить в следующей редакции:
«1) на услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа в сумме 120 294 тысяч тенге, согласно приложению 5;»;
«4) на освещение улиц населенных пунктов в сумме 23 509,9 тысяч тенге, согласно приложению 8;»;
«7) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах(селах), аульных (сельских) округах в сумме 46 416 тысяч тенге, согласно приложению 11;»;
«8) на благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме 36 948 тысяч тенге, согласно приложению 12;»;
дополнить подпунктом 14):
«14) на ремонт и благоустройство объектов в рамках сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020 в сумме 59 048 тысяч тенге, согласно приложению 14.»;
приложения 15811 и 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 и 5 к настоящему решению;
дополнить приложением 14 согласно приложению 6 к настоящему решению.