"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 41/2-IV шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012 жылғы 10 желтоқсандағы N 7/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 12 желтоқсанда N 2766 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шемонаиха аудандық мәслихатының 2013 жылғы 14 қаңтардағы N 14 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шемонаиха аудандық мәслихатының 2013.01.14 N 14 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95–IV Бюджет кодексінің 109-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына, «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 29 қарашадағы № 7/96-V шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2751 болып тіркелген) сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» Шемонаиха аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 41/2-IV шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5-19-160 болып тіркелген, «ЛЗ Сегодня» газетінде 2012 жылғы 5 қаңтардағы № 1-санында жарияланды) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1) кірістер – 2 974 960,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 110 405 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7 272 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 510 мың теңге;
трансферттер түсімі - 1 840 773,3 мың теңге;
2) шығындар – 3 065 214,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 14 271 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 14 539 мың теңге:
бюджеттік кредиттерді өтеу - 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 3660 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 3660 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -108 184,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 108 184,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздан түскен түсімдер – 14072 мың теңге;
қарызды өтеу - 268 мың теңге;
пайдаланылатын бюджет қаражаттарының қалдықтары – 94380,9 мың теңге.»;
14-тармақта:
2), 3), 5), 6), 7), 8) және 10)-тармақшалары келесі редакцияда жазылсын:
«2) 15 912 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға, оның ішінде 14 072 мың теңге - бюджеттік кредиттер; 1 840,0 мың теңге - көтерме жәрдемақы төлемі;

О внесении изменений в решение от 21 декабря 2011 года № 41/2-IV "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10 декабря 2012 года N 7/2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 12 декабря 2012 года за N 2766. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Шемонаихинского районного маслихата от 14 января 2013 года № 14)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Шемонаихинского районного маслихата от 14.01.2013 № 14).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 29 ноября 2012 года № 7/96-V «О внесении изменений в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2751) Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 21 декабря 2011 года № 41/2-IV «О районном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-19-160, опубликовано в газете «ЛЗ Сегодня» от 5 января 2012 года № 1) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1) доходы – 2 974 960,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 110 405 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 272 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 510 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 840 773,3 тысяч тенге;
2) затраты – 3 065 214,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 271 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14 539 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3660 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 3660 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -108 184,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 108 184,9 тысяч тенге, том числе:
поступление займов – 14072 тысяч тенге;
погашение займов - 268 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 94380,9 тысяч тенге.»;
в пункте 14:
подпункты 2), 3), 5), 6), 7), 8) и 10) изложить в следующей редакции:
«2) 15 912 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов, в том числе 14 072,0 тысяч тенге – бюджетные кредиты; 1 840,0 тысяч тенге – выплата подъемного пособия;

3) 1 701,0 мың теңге – арнайы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын енгізуге;»;
«5) 18 852,3 мың теңге - Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға, оның ішінде: негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік ұйымдарындағы физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға - 8 188,0 мың теңге, үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге - 10 664,3 мың теңге;
6) 18 454,0 мың теңге - жетім баланы (жетім балаларды) және ата – аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп - ұстауға асыраушыларына ай сайынғы қаражат төлеуге;
7) 22 195,0 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және білім беру ұйымдарының мектепке дейінгі тәрбиешілеріне біліктілік санаттары үшін қосымша төлем көлемін ұлғайтуға;
8) 1 102,0 мың теңге - «Назарбаев Зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымдарының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;»;
«10) 20 353,0 мың теңге, оның ішінде: еңбек ақыны жартылай субсидиялауға - 5 655,0 мың теңге, жұмыспен қамту орталықтарын құруға -10 096,0 мың теңге; жастар тәжірибесіне - 3 717,0 мың теңге, Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы аясында жартылай жұмыспен қамтылған жалдамалы жұмысшылардың біліктілігін арттыру және қайта даярлаудан өткізуге - 885 мың теңге.»;
14-2–тармақ алынып тасталсын;
аталған шешімнің 1–қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Б. Қожабеков
Шемонаиха аудандық
мәслихатының хатшысы                       Ә. Баяндинов
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2012 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 7/2-V шешiмiне қосымша
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 41/2-IV шешiмiне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Санат
Сома
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Кiрiстер атауы
I. КІРІСТЕР

3) 1 701,0 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг;»;
«5) 18 852,3 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, в том числе: оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 8 188,0 тысяч тенге, обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 10 664,3 тысяч тенге;
6) 18 454,0 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
7) 22 195,0 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8) 1 102,0 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам автономной организации образования «Назарбаев интеллектуальные школы»;»;
«10) 20353,0 тысяч тенге, в том числе на: частичное субсидирование заработной платы – 5 655,0 тысяч тенге, создание центров занятости - 10 096,0 тысяч тенге; молодежная практика – 3 717,0 тысяч тенге, на переподготовку и повышение квалификации частично занятых наемных работников в рамках Программы занятости 2020 - 885 тысяч тенге.»;
пункт 14-2 исключить;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        Б. Кожабеков
Секретарь Шемонаихинского
районного маслихата                        А. Баяндинов
Приложение
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 10 декабря 2012 года № 7/2-V
Приложение 1
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 21 декабря 2011 года № 41/2-IV
Районный бюджет на 2012 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1. ДОХОДЫ

475
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
41799
2
Бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беру
1507506
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл  (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
751
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
751
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
1506755
003
Жалпы бiлiм беретін оқыту
1409741
006
Балаларға  қосымша білім беру
74192
063
Республикалық бюджеттен  берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1102
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған  ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
21720
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
161712,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
161712,3
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14315
002
Ақпараттық жүйелер құру
678
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
16400
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1900
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына  ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
18454
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
10664,3
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
99301
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
168709
2
Әлеуметтiк көмек
139209
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
139209
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
35782
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5298
005
Мемлекеттiк атаулы  әлеуметтiк көмек

475
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
41799
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1507506
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
751
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
751
464
Отдел образования района (города областного значения)
1506755
003
Общеобразовательное обучение
1409741
006
Дополнительное образование для детей
74192
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1102
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
21720
9
Прочие услуги в области образования
161712,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
161712,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14315
002
Создание информационных систем
678
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
16400
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1900
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
18454
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
10664,3
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
99301
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
168709
2
Социальная помощь
139209
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
139209
002
Программа занятости
35782
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5298
005
Государственная адресная социальная помощь