2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 8/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 09 қаңтарда N 2806 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шемонаиха аудандық мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы N 253 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.12.2013 N 253 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95–IV Бюджет кодексінің 7375-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағы 1)-тармақшасына, «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99–V шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2781 болып тіркелген) сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 203 238,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 1 113 263 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 11 996 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 41 719 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 2 036 260,8 мың теңге;
2) шығындар – 3 309 745,6  мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредит беру – 3 987 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 193 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 206 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -110 493,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 110 493,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздардың түсімі – 5 193 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 206 мың теңге;
пайдаланылатын бюджет қаражаттарының қалдықтары – 106 506,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шемонаиха аудандық мәслихатының 11.12.2013 № 17/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның бюджетіне 2013 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы, төлем көзiнен ұсталынбайтын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтерінің 100 пайызға орындалуы «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99–V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2781 болып тіркелген) шешіміне сәйкес ескерілсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года N 8/2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 09 января 2013 года N 2806. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Шемонаихинского районного маслихата от 27 декабря 2013 года № 253)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Шемонаихинского районного маслихата от 27.12.2013 № 253).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 07 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2781) Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 203 238,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 113 263 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 996 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 41 719 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 036 260,8 тысяч тенге;
2) затраты – 3 309 745,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 987 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 193 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 206 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -110 493,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 110 493,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 5 193 тысяч тенге;
погашение займов – 1 206 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 106 506,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата от 11.12.2013 № 17/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть на 2013 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов, согласно решению Восточно-Казахстанского областного маслихата от 07 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2781).

3. Шемонаиха аудандық қазынашылық басқармасы 2013 жылдың қаңтарынан бастап тиісті бюджеттерге кірістер сомасын есепке алуды белгіленген нормативтер бойынша жүргізсін.
4. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 787 352 мың теңге сомада берілген субвенция көлемі 2013 жылға арналған аудандық бюджетте ескерілсін.
5. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс iстейтiн бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне, қалалық жағдайларда қызметтің осы түрлерімен шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақылары және ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары бюджет қаражаты есебінен жиырма бес пайызға көбейтіліп төленсін.
Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарының тізбесін жергілікті өкілетті органдарының келісімі бойынша жергілікті атқарушы органдары айқындайды.
6. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңының 18 бабының 5 тармағына сәйкес ауылдық жерлерде тұратын және жұмыс iстейтiн бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға арналған әлеуметтік көмек 9240 теңге мөлшерінде бекітілсін.
Денсаулық сақтау және ветеринар мамандарына әлеуметтік көмек Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 14 қарашадағы № 6/93-V «Азаматтардың кейбір санаттарына төленетін әлеуметтік көмектің мөлшері туралы» 2009 жылғы 16 қазандағы № 15/209-IV шешімге өзгеріс енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2730 болып тіркелген) шешімімен бекітілген мөлшерде төленеді.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 15 541 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шемонаиха аудандық мәслихатының 05.11.2013 № 16/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 4-қосымшаға сәйкес 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
9. Аудандық (қалалық) мәслихаттардың тексеру комиссияларын таратуға және «Облыстық тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесін құруға байланысты 2 162 мың теңге сомада облыстық бюджетке трансферттерді қайтару 2013 жылға арналған аудандық бюджетте көзделсін.
10. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмекке арналған ағымдағы нысаналы трансферттер 19 550 мың теңге сомасында көзделсін.

3. Шемонаихинскому районному управлению казначейства с 1 января 2013 года производить зачисление сумм доходов в бюджеты по установленным нормативам.
4. Учесть в районном бюджете на 2013 год объем субвенции, переданной из областного бюджета в бюджет района в сумме 787 352 тысяч тенге.
5. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся с этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
6. Утвердить социальную помощь на приобретение топлива специалистам образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, в размере 9240 тенге в соответствии с пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий».
Специалистам здравоохранения и ветеринарии социальная помощь выплачивается в размере установленном решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 ноября 2012 года № 6/93-V «О внесении изменения в решение от 16 октября 2009 года № 15/209-IV «О размере социальной помощи некоторым категориям граждан» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2730).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 15 541 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата от 05.11.2013 № 16/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год возврат трансфертов в областной бюджет в связи с упразднением ревизионных комиссий районных (городских) маслихатов и созданием государственного учреждения «Ревизионная комиссия области» в сумме 2 162 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 19 550 тысяч тенге.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шемонаиха аудандық мәслихатының 05.11.2013 № 16/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 10. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмекке арналған ағымдағы нысаналы трансферттер 19 550 мың теңге сомасында көзделсін.
1) 3 250 мың теңге - халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз етуге;
2) 3 033 мың теңге - ауданның жалпы білім беру мектептерінде типтік залдарды жарықтандыруға;
3) 9 000 мың теңге – абаттандыру бойынша іс-шараларды өткізуге;
4) 970 мың теңге – жалпы білім беретін мектептерге оқыту-әдістемелік кешендерін сатып алуға.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шемонаиха аудандық мәслихатының 26.02.2013 № 9/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.11.2013 № 16/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет қаражаты есебінен Шемонаиха ауданы бюджеті шығынын қайтаруға 431 211 мың теңге сомасында трансферттер көзделсін.
13. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамытуға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер 450 715 мың теңге сомасында көзделсін:
1) 10 000 мың теңге - Шемонаиха қаласында 280 орынға арналған балабақшаның құрылысына (бірлесіп қаржыландыру);
2) 90 000 мың теңге - Шемонаиха ауданының Пруггерово ауылында 80 орынға арналған негізгі орта мектептің құрылысына;
3) 50 000 мың теңге – Шемонаиха ауданының Медведка ауылында 120 орынға арналған негізгі орта мектебінің құрылысына;
4) Шемонаиха ауданының Октябрьское ауылында 180 орынға арналған орта мектептің құрылысына - 189 553 мың теңге;
5) 55 499 мың теңге – Шемонаиха қаласындағы Жуков көшесіндегі 30 пәтерлік коммуналдық тұрғын үй құрылысына;
6) 55 240 мың теңге – Шемонаиха қаласының Теміржолшылар кентінде таза су қоймалары мен екінші көтерілу сорғы станциясы құрылысына;
7) 423 мың теңге – Шемонаиха қаласындағы Жуков көшесіндегі 30 пәтерлік тұрғын үйді абаттандыруға және инженерлік желілерге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шемонаиха аудандық мәслихатының 26.02.2013 № 9/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.04.2013 № 11/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.11.2013 № 16/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 167 970,8 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
1) 20 285 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
2) 7 588 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға, оның ішінде 5 193 мың теңге – бюджет кредиттері; 2 395 мың теңге – көтерме жәрдемақы төлемі;

Сноска. Пункт 10 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата от 05.11.2013 № 16/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 16 253 тысяч тенге, в том числе:
1) 3 250 тысяч тенге - на обеспечение повышения компьютерной грамотности населения;
2) 3 033 тысяч тенге - на оснащение типовых залов общеобразовательных школ района;
3) 9 000 тысяч тенге - на проведение мероприятий по благоустройству;
4) 970 тысяч тенге – на приобретение учебно-методического комплекса для общеобразовательных школ.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Шемонаихинского районного маслихата от 26.02.2013 № 9/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 05.11.2013 № 16/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год за счет средств областного бюджета трансферты на компенсацию потерь бюджету Шемонаихинского района в сумме 431 211 тысяч тенге.
13. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 450 715 тысяч тенге, в том числе:
1) 10 000 тысяч тенге - на строительство детского сада на 280 мест в городе Шемонаиха (софинансирование);
2) 90 000 тысяч тенге – на строительство основной средней школы на 80 мест в селе Пруггерово Шемонаихинского района;
3) 50 000 тысяч тенге – на строительство основной средней школы на 120 мест в селе Медведка Шемонаихинского района;
4) 189 553 тысяч тенге – на строительство средней школы на 180 мест в селе Октябрьское Шемонаихинского района;
5) 55 499 тысяч тенге – на строительство 30-квартирного коммунального жилого дома по улице Жукова в городе Шемонаиха;
6) 55 240 тысяч тенге – на строительство насосной станции второго подъема и резервуаров чистой воды поселка Железнодорожник в городе Шемонаиха;
7) 423 тысяч тенге – на инженерные сети и благоустройство для 30-ти квартирного жилого дома по улице Жукова в городе Шемонаиха.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Шемонаихинского районного маслихата от 26.02.2013 № 9/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 29.04.2013 № 11/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 05.11.2013 № 16/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
14. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 167 970,8 тысяч тенге, в том числе:
1) 20 285 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 7 588 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов, в том числе 5 193 тысяч тенге - бюджетные кредиты; 2 395 тысяч тенге - выплата подъемного пособия;

3) 3 468 мың теңге – арнайы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын ұсынуға; оның ішінде: 1 360 мың теңге арнайы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын енгізуге; 2 108 мың теңге - әлеуметтік медициналық мекемелерінде күндізгі бөлімінде ем қабылдау бөлімшелерінің жүйесін дамытуға;
4) алынып тасталды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 26.02.2013 № 9/2-V шешімімен;
5) 9 988 мың теңге - үш деңгейлі жүйе бойынша біліктіліктерін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақыларын көтеруге;
6) 47 961 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
7) 22 960 мың теңге - жетім баланы (жетім балаларды) және ата–аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп–ұстауға асыраушыларына ай сайынғы қаражат төлеуге;
8) 22 859 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
9) 8 194 мың теңге – негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беру мемлекеттік ұйымдарындағы физика кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
10) 14 442,8 мың теңге – «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
11) алынып тасталды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 26.02.2013 № 9/2-V шешімімен;
12) 10 225 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шемонаиха аудандық мәслихатының 26.02.2013 № 9/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.07.2013 № 14/6-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.08.2013 № 15/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.11.2013 № 16/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2013 № 17/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
15. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 218 825 мың теңге сомасында дамуға арналған нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
1) 100 000 мың теңге – Шемонаиха қаласында 280 орынға арналған балабақшаның құрылысына;
2) 12 735 мың теңге - инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, орналастыруға және (немесе) сатып алуға;
3) 55 667 мың теңге - Шемонаиха қаласындағы Жуков көшесіндегі 30 пәтерлік коммуналдық тұрғын үйдің құрылысына;
4) алынып тасталды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 26.02.2013 № 9/2-V шешімімен.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шемонаиха аудандық мәслихатының 26.02.2013 № 9/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.07.2013 № 14/6-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

3) 3 468 тысяч тенге на предоставление специальных социальных услуг, в том числе: 1 360 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг; 2 108 тысяч тенге на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях;
4) исключен решением Шемонаихинского районного маслихата от 26.02.2013 № 9/2-V;
5) 9 988 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
6) 47 961 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
7) 22 960 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей - сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
8) 22 859 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
9) 8 194 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
10) 14 442,8 тысяч тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;
11) исключен решением Шемонаихинского районного маслихата от 26.02.2013 № 9/2-V;
12) 10 225 тысяч - на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Шемонаихинского районного маслихата от 26.02.2013 № 9/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 16.07.2013 № 14/6-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 21.08.2013 № 15/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 05.11.2013 № 16/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.12.2013 № 17/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
15. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 218 825 тысяч тенге, в том числе:
1) 100 000 тысяч тенге – строительство детского сада на 280 мест в городе Шемонаиха;
2) 12 735 тысяч тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) 55 667 тысяч тенге – на строительство 30–квартирного коммунального жилого дома по улице Жукова города Шемонаиха;
4) исключен решением Шемонаихинского районного маслихата от 26.02.2013 № 9/2-V.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Шемонаихинского районного маслихата от 26.02.2013 № 9/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 16.07.2013 № 14/6-V (вводится в действие с 01.01.2013).

16. Аудандық бюджет шығыстарында төмендегi бағдарламалар бойынша шығындар көзделсін:
1) 5-қосымшаға сәйкес қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, село, селолық округ әкiмiнiң қызметін қамтамасыз етуге 137 077 мың теңге сомасында;
2) 6-қосымшаға сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде оқушыларды мектепке дейiн тегiн алып баруды және керi алып келудi ұйымдастыруға 762 мың теңге сомасында;
3) 7-қосымшаға сәйкес елді мекендерде көшелерді жарықтандыруға 24 722 мың теңге сомасында;
4) 8-қосымшаға сәйкес елдi мекендердiң санитарлық жағдайын қамтамасыз етуге сомасы 12 646 мың теңге;
5) 9-қосымшаға сәйкес жерлеу орындарын күтiп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеуге 513 мың теңге;
6) 10-қосымшаға сәйкес елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға 44 028 мың теңге сомасында;
7) 11-қосымшаға сәйкес қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтің автокөлік жолдарын қамтамасыз етуге 50 524 мың теңге сомасында;
8) 12-қосымшаға сәйкес «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға 14 442,8 мың теңге сомасында;
9) алынып тасталды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 26.02.2013 № 9/2-V шешімімен;
10) 14-қосымшаға сәйкес мемлекеттік органның күрделі шығыстарына арналған шығындарға 3 602 мың теңге сомасында;
11) 15-қосымшаға сәйкес Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдык елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыруға 3 550 мың теңге сомасында.

16. В расходах районного бюджета предусмотреть затраты по программам:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа в сумме 137 077 тысяч тенге, согласно приложению 5;
2) на организацию бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности в сумме 762 тысяч тенге, согласно приложению 6;
3) на освещение улиц населенных пунктов в сумме 24 722 тысяч тенге, согласно приложению 7;
4) на обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 12 646 тысяч тенге, согласно приложению 8;
5) на содержание мест захоронений и погребение безродных в сумме 513 тысяч тенге, согласно приложению 9;
6) на благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме 44 028 тысяч тенге, согласно приложению 10;
7) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в сумме 50 524 тысяч тенге, согласно приложению 11;
8) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» в сумме 14 442,8 тысяч тенге, согласно приложению 12;
9) исключен решением Шемонаихинского районного маслихата от 26.02.2013 № 9/2-V;
10) на капитальные расходы государственных органов в сумме 3 602 тысяч тенге, согласно приложению 14;
11) на ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 3 550 тысяч тенге, согласно приложению 15.

Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шемонаиха аудандық мәслихатының 26.02.2013 № 9/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.04.2013 № 11/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.07.2013 № 14/6-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.11.2013 № 16/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2013 № 17/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
16. Осы шешiм 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрайымы                            А. Яровикова
Шемонаиха аудандық
мәслихатының хатшысы                       Ә. Баяндинов
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 8/2-V шешiмiне 1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет

Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решениями Шемонаихинского районного маслихата от 26.02.2013 № 9/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 29.04.2013 № 11/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 16.07.2013 № 14/6-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 05.11.2013 № 16/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.12.2013 № 17/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                        А. Яровикова
Секретарь Шемонаихинского
районного маслихата                        А. Баяндинов
Приложение 1 к решению
Шемонаихинского районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 8/2-V
Районный бюджет на 2013 год

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1206
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
1206
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 8/2-V шешiмiне 4-қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджетті
атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттiк
бағдарламалардың тiзбесi
Атауы
Білім беру
Ауданның білім беру бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
Жалпы білім беру
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 8/2-V шешiмiне 5-қосымша
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қала, кент, село,
селолық округ әкiмiнің қызметiн қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтерге арналған шығындар сомасын үлестіру

452
Отдел финансов района (города областного значения)
1206
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
1206
Приложение 4 к решению
Шемонаихинского районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 8/2-V
Перечень районных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
районного бюджета на 2013 год
Наименование
Образование
Отдел образования района (города областного значения)
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению
Шемонаихинского районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 8/2-V
Распределение сумм на услуги по обеспечению деятельности
акима района в городе, города районного значения, поселка,
села, сельского округа