"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың және мамандандырылған емдік өнімдердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 4 қарашадағы № 786 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2013 жылғы 13 ақпандағы № 76 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2013 жылы 11 наурызда № 8367 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 666 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.08.2017 № 666 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 88-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде халықты дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету жүйесін жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың және мамандандырылған емдік өнімдердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 4 қарашадағы № 786 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7306 тіркелген, "Заң газеті" 2011 жылғы 27 желтоқсандағы № 190 (2180) жарияланған) өзгерістер енгізілсін:
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың және бейімделген емдік өнімдердің тізбесінде:
1-бөлімде:
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
21
Қант диабеті
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Инсулинге тәуелсіз қант диабеті ауырлығының барлық сатысы мен дәрежесі
Глибенкламид, таблетка, оның ішінде микронизирленген;
Гликлазид, таблетка, түрі өзгерген оның ішінде модификациялық босаумен;
Глимепирид, таблетка;
Метформин, таблетка, оның ішінде ұзақ әсерлі;
Репаглинид, таблетка;
Пиоглитазон, таблетка;
Акарбоза, таблетка;
Метформин/глибенкламид, таблетка;
Глюкагон, ерітінділер дайындауға арналған дәрі жіберу үшін лиофелизат;
микроальбуминурияны анықтау үшін тест-жолақтар, туба;
Инсулинге тәуелді қант диабеті ауырлығының барлық сатысы мен дәрежесі
Таңбаларымен бір реттік инсулиндік шприцтер
";
2-бөлімде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Қант диабеті
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Инсулинге тәуелді қант диабеті ауырлығының барлық сатысы мен дәрежесі
Инсулин аспарт, картридждердегі ерітінді;
Екі фазалы инсулин аспарт, орта әсерлі құрамдас (қысқа және орта ұзақтықтағы әсерлі инсулин аналогтарының қоспасы), картридждердегі суспензия;
Инсулин гларгин, картридждердегі ерітінді;
Инсулин глулизин, картридждердегі ерітінді;
Гендік-инженерлік екі фазалы адам инсулині, сауыттардағы суспензия;
Гендік-инженерлік екі фазалы адам инсулині, картридждердегі суспензия;
Инсулин детемир, картридждердегі ерітінді;
Тәуліктік (орташа) әсері бар гендік-инженерлік адам инсулин изофан, сауыттардағы суспензия;
Тәуліктік (орташа) әсері бар гендік-инженерлік адам инсулин изофан, картридждердегі суспензия;
Инсулин лизпро, картридждердегі ерітінді;
Орташа ұзақтықтағы инсулинімен екі фазалы инсулин лизпро (қысқа және орташа ұзақтықтағы әсерімен инсулин ұқсастарының қоспасы), картридждердегі суспезия;
Гендік-инженерлік еритін адам инсулині, сауыттардағы ерітінді;
Гендік-инженерлік еритін адам инсулині, картридждердегі ерітінді;
шприц-қаламға инелер;
кетондық денелер үшін
тест-жолақтар;
Қандағы глюкозаны анықтау үшін тест жолақтар; Микроальбуминурияны анықтау үшін тест жолақтар;
";

О внесении изменений в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2011 года № 786 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения для бесплатного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями (состояниями) и специализированными лечебными продуктами"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 февраля 2013 года № 76. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 марта 2013 года № 8367. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 666 (вводится в действие с 01.01.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 29.08.2017 № 666 (вводится в действие с 01.01.2018).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 88 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и в целях совершенствования системы лекарственного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2011 года № 786 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения для бесплатного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями (состояниями) и специализированными лечебными продуктами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7306, опубликован в газете "Юридическая газета" от 27 декабря 2011 года № 190 (2180)) следующие изменения:
в Перечне лекарственных средств и изделий медицинского назначения для бесплатного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями (состояниями) и специализированными лечебными продуктами, утвержденном указанным приказом:
в разделе 1:
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"
21
Диабет сахарный
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести неинсулинозависимого сахарного диабета
Глибенкламид, таблетка, в том числе микронизированная;
Гликлазид, таблетка, в том числе с модифицированным высвобождением;
Глимепирид, таблетка;
Метформин, таблетка, в том числе пролонгированного действия;
Репаглинид, таблетка;
Пиоглитазон, таблетка;
Акарбоза, таблетка;
Метформин/глибенкламид таблетка;
Глюкагон, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций;
Тест-полосы для определения микроальбуминурии, туба;
Все стадии и степени тяжести инсулинозависимого сахарного диабета
Одноразовые инсулиновые шприцы с маркировкой;
";
в разделе 2:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"
3
Диабет сахарный
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести инсулинозависимого сахарного диабета
Инсулин аспарт, раствор в картриджах;
Инсулин аспарт двухфазный, в комбинации с инсулином средней продолжительности (смесь аналогов инсулина короткого и средней продолжительности действия), суспензия в картриджах;
инсулин гларгин, раствор в картриджах;
Инсулин глулизин, раствор в картриджах;
Инсулин двухфазный человеческий генно-инженерный, суспензия во флаконах;
Инсулин двухфазный человеческий генно-инженерный, суспензия в картриджах;
Инсулин детемир, раствор в картриджах;
Инсулин изофан человеческий генно-инженерный суточного действия (средний), суспензия во флаконах;
Инсулин изофан человеческий генно-инженерный суточного действия (средний), суспензия в картриджах;
Инсулин лизпро, раствор в картриджах;
Инсулин лизпро двухфазный в комбинации с инсулином средней продолжительности (смесь аналогов инсулина короткого и средней продолжительности действия), суспезия в картриджах;
Инсулин растворимый человеческий генно-инженерный, раствор во флаконах;
Инсулин растворимый человеческий генно-инженерный, раствор в картриджах;
Иглы к шприц-ручке;
Тест полосы для кетоновых тел;
Тест полосы для определения глюкозы в крови;
Тест полосы для определения микроальбуминурии;
".

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (Д.С. Есімов) осы бұйрықтың:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті (Ж.Ж. Данаева) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен кейін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын өзім бақылаймын.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
Е. Байжүнісов

2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Есимов Д.С.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Данаева Ж.Ж.) обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Э. Байжунусов